לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2013, 18:24
  moti.rubin moti.rubin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.13
קפה, עיתונות צהובה וביטחון מידע

מעשה שהיה כך היה
אתמול - יום רביעי ה 13 - פורסמה כתבה תמימה בערוץ 10, על כך שבנות בשרות חובה מכינות קפה לקצונה הבכירה של צה"ל. הכתבה כללה צילום של רשימה שמית של חברי פורום מטכ"ל - קצת ישנה אמנם - ולידם ההעדפות הקפה שלהם.
הכתבה זמינה פה - http://news.nana10.co.il/Article/?A...=964586&sid=126
בכתבה הופיע הרשימה כשהיא מפוקסלת בחלקה על מנת שאי אפשר יהיה לקרוא את חלק מהשמות והתפקידים שהם ממלאים.

שעות אח"כ הופיע הידיעה באתרו של יקיר הפורום מר סילברסטיין מסיאטל כשהיא בלתי מפוקסלת וכמובן דווח מי השמות ומי בעלי התפקידים. בינהם שמו של רח"ט אמ"מ ושל סגן ראש השב"כ.
הכתבה זמינה פה - http://www.richardsilverstein.com/2...rages/#comments

בשביל שהצילום יגיע לכתב מערוץ 10, מישהו היה צריך לצלם אותו. הצילום הזה ממוקם בקומת הרמטכ"ל ובעצם המעשה נשאלות פה כמה שאלות לדעתי
1. מי הקב"ט שהרשה לתלות את הרשימה הזאת
2. מי הקב"ט שתחת חסותו מסתובבים כל מיני אנשים במקומות שאמורים להיות שמורים בקריה ומצלמים צילומים, אני רוצה לזכיר לאותו קב"ט שבקומות הללו אמורת להיות מערכות אבטחה כאלה ואחרות ולמצוא את החייל / חיילת / אזרח שצילם את הרשימת קפה הזאת זה ממש לא בעיה.

אני רוצה להזכיר פה לקוראי הפורום שלפני לא הרבה זמן נילקחו מלשכת הרמטכ"ל הקודם חפצים מחפצים שונים. לאור הפרסום עולה החשד הסביר שלא הסיקו שם את המסקנות המתבקשות.

הדרך שעברה התמונה מערוץ 10 לסילברסטיין היא די ברורה, מישהו נתן לו אותה. כאנקדוטה אחותה של נועה - אני שמחה שטייסים מתים - לירון, עובדת בערוץ 10. אני תוהה כמה זמן יקח לכל החכמולוגים בשב"כ למצוא מי חוזר ומדליף למר סילבסטיין חומרים.

יתרה מזאת כשמצרפים את התנהגות כלל המערכת, כולל פרסום תמונות החובלים שפנג העלה באשכול אחר, שנעשית מתוך חוסר התחשבות מדהים בעולם המשתנה שסביבינו (תוכנות זיהוי פנים, רשתות חבריות ומרשם התושבים של מדינת ישראל שדלף לרשת) עושה הרושם שמיקי מאוס הוא האחראי לביטחון המידע במדינת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י moti.rubin בתאריך 14-03-2013 בשעה 18:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2013, 20:32
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מסווג = אני צריך לשמור כל..."

די לקטנוניות!
אתה נשמע יותר ויותר כמי שלא מזהה את המהות של אבטחת מידע.
המהות היא הרגלים קטנים במטלות המטומטמות של היום יום של מניעת נפילת פירורים על השטיח בזמן שעוברים שם עם העוגה.
המהות היא שגם חיילת בתפקיד כאילו מטומטם יכולה להיות הפתח לצרות. כמה קרובים היינו לנקודה בה שלוחת הברחת הסמים של קייס עוביד היתה קונה אחיזה בלואיס מסקוטה? ואז מה היה קורה בלשכת אשכנזי?
אל תנופף יותר בעלה תאנה של "גם ראש השב''כ מפורסם". זה ילדותי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 15-03-2013, 17:11
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אין שום סיבה שבעולם לא לתלות..."

אתה כרגיל פסקני ונחרץ, אבל הפעם אתה פשוט טועה. ההערות על אבטחת מידע ובטחון מידע הן לעולם קטנוניות משום שהאויב נבנה מאיסוף מידע גלוי קודם לכל.
אתה כנראה שייך לאלה שלא באמת מבינים כמה המחשוב והאינטרנט עוזרים לרעים, למרות תפישה מצוינת של עד כמה הם מועילים לצד שלך.
באבטחת מידע אין איזה סיירת שצריכה לעשות פעולה של חדירה אל מאחורי הקווים. אבטחת מידע נשענת על מאות אלפי אנשים רגילים לגמרי שמבינים שכמו תמונה דיגיטלית, תמונת המודיעין של האויב תורכב מהמוני פיקסלים שכל אחד מהם לעצמו הוא טיפה חסרת משמעות, אבל יחד הם תמונה חדה ואיכותית.

בטחון מידע זה כלי מבצעי ומשליך מהר מאוד על חיי אדם, לעתים על חיי מישהו בכיר ומפורסם, ולעיתים על חיי איש מערכת אחד מאלף שאין לך היכרות מוחשית איתו, ואולי אפילו הוא לא ידע שהוא מתויג כמטרה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 15-03-2013, 10:20
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "ראשית - עצוב לשמוע שנית - אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moti.rubin
ראשית - עצוב לשמוע
שנית - אם אנשים לא פועלים בטוב הם יפעלו ברע, כשהם ירגישו שהכיסא/מעמד/דרגה שלהם בסכנה.
הדרך לעשות את זה היא חיטוי באמצעות אור השמש גם במחיר של הפרה מסויימת של כללי הב"מ.
אם זה היה תלוי בי במקומכם הייתי פונה לאחד העיתונאים שעוסק בנושא, האיום בחשיפה יביא את הבטלנים לנקוט עמדה, כך זה פשוט יגמר רע.

זו דרך פעולה שקל מאוד לנקוט בה, וכלל האנשים שאני מכיר, שאוחזים בדוגמאות מעוררות פלצות, לא ינקטו בה.
כמובן, זו גם הדרך הקלה ביותר למנוע כל חשיפה ציבורית ודיון בנושא - כלי תקשורת חייבים בהגשה מוקדמת לצנזורה וזו תפסול את המהות של העניין.

ידיעה בנוסח:
"בדף פייסבוק הועלו תמונות רגישות החושפות XXXXXX ממערך ה - XXXXXX של - XXXXXXXX, כמו כן ניתן לזהות בתמונות את XXXXXXXX ו - XXXXXXXXXXXXXXXXX, המשמשים כ - XXXXXXXXXXXX של ה - XXXXXXXXXXX"

מבטיחות חוסר טיפול.

אני מניח שכוונתך לא למסור חומרים כאמור ל - XXXXXXXXXXXXXX (זה צינזור עצמי מטעמי נימוס) מסיאטל.
ישן 15-03-2013, 22:49
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "קפה, עיתונות צהובה וביטחון מידע"

בדומה לדיון שהגבתי עליו לפני כמה ימים.
ביטחון המידע בצבא נהיה "שכונה".
כמו שכבר אמרתי לא פעם ולא פעמיים, מספר פעמים דיברתי עם מדור צנזורה, בין אם זה היה אתר\ סרטון\ תמונה שמוסר מידע שלא אמור להימסר ברחבי הרשת. תגובתם? "אלו שרתים בחו"ל, אין לנו מה לעשות" בולשיט. היום ילד בן 16 עם לפטופ יכול ללמוד להפיל אתר ולמחוק ממנו דברים מסויימים וכמובן למצוא מי הבעלים של החומר שסביר להניח שיהיה ישראלי ואפשר גם לנקוט בדרך הישרה ולפנות אליו בבקשה להסיר את התמונה\ הוידאו.
עניין החוקיות? לא מעניין אותי. אולי הגישה תואמת למדיניות של "מדינות חשוכות" אבל היום אתה יכול למצוא תמונות של כלי טייס, כלי שייט מכל זווית בלי טיפת צינזור ולפעמים גם בלי כוונה רעה, המצלם בכלל לא מודע למה שרואים בתמונה.

שהייתי בשירות הייתי לוקח מצלמה איתי. יומיים בלבד מתוך כלל השירות הרשתי לעצמי לקחת מצלמה. צילמתי המון, כדי שיהיה למזכרת. אחרי כמה זמן שמתי לב למה שצילמתי. חוץ מתמונות של פרצופים וקצת ירי במא"ג מחקתי את כל השאר. אם ארצה לראות תמונות כלי שייט, אחפש ב GOOGLE IMAGES.

קשה לאכוף בטחון מידע, בטח בעידן שלכל פלאפון יש מצלמה איכותית עם ציון מיקום GPS וכו' וכו'. אז במפעלים של תעשיה בטחונית וכו' עוקרים את המצלמות מהסלולארי שנותנים לעובדים, במוצב קטן או אזור מסויים אפשר להפקיד את הפלאפונים בכניסה למתחם כמו שעושים היום. אבל מה תעשה בבסיס צבאי גדול כמו גלילות? בסיס חיפה? זה עניין של מודעות נטו.
לא חסרים כלים מסווגים בבסיסים השונים. לאו דווקא מסמכים שצריך "לחפש", כלים בגודל של כמה מטרים על כמה מטרים. איך תסתיר אותם?
חייל אחד יודע מה עומד מולו, מכיר את הכלי ויודע שהוא צריך לסתום. אבל אם מדובר באזרח עובד צה"ל? עובד רס"ר? מש"ק שלישות? חייל שלא קשור לכלי ואין לו מושג מה חשיבותו?
בלי אכיפה וענישה קשה לא תצליח לעצור את המחדל הזה. ולא חסרים הדברים שראיתי ברשת והשאירו אותי עם עיניים פעורות.
פעם היית רואה על גדר בסיס צבאי שלט "אסור לצלם" ולא היית מסתכל לכיוון בכלל. היום, אתה נכנס עם מצלמה מעבר לגדר בקלות.
ישן 18-03-2013, 21:17

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "וואו! איזה יופי! ומה לגבי..."

מסכים איתך לגביי החשיבה ובגלל זה אמרתי שלי זכור שפשוט עקרו פיזית את המצלמה.

זכור לי בזמנו שהייתה פרשייה של מנקה או משהו במשרד הבטחון (נראה לי) שצילמה מסמכים מסווגים והיה לה איזה מפעיל בשטחים או משהו כזה?
וכן, גם זה קשור למה שהגבת קודם, גודל הבסיס. בסיס יותר גדולה = יותר אנשים שלחלקם אין קשר למבצעיות של הבסיס.

וכן, אפשר לעשות בדיקות רקע, אפשר לעשות מבחנים, אפשר לעשות ניתוח אופי לחייל\ אדם שמועסק אבל זה מזכיר לי את הדיון שהיה פה לא מזמן על לוחם בארה"ב שיצא למסע רצח קטלני עד שנתפס. והנה, גם היום מתפרסמת ידיעה על מאבטח בשב"כ שגנב נשקים. הפתעות יכולות להגיע. החוכמה היא לצפות אותן מראש ולא לתת להן להפתיע.
ישן 18-03-2013, 20:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "בדומה לדיון שהגבתי עליו לפני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Reshef914
בדומה לדיון שהגבתי עליו לפני כמה ימים.
ביטחון המידע בצבא נהיה "שכונה".
כמו שכבר אמרתי לא פעם ולא פעמיים, מספר פעמים דיברתי עם מדור צנזורה, בין אם זה היה אתר\ סרטון\ תמונה שמוסר מידע שלא אמור להימסר ברחבי הרשת. תגובתם? "אלו שרתים בחו"ל, אין לנו מה לעשות" בולשיט. היום ילד בן 16 עם לפטופ יכול ללמוד להפיל אתר ולמחוק ממנו דברים מסויימים וכמובן למצוא מי הבעלים של החומר שסביר להניח שיהיה ישראלי ואפשר גם לנקוט בדרך הישרה ולפנות אליו בבקשה להסיר את התמונה\ הוידאו.
עניין החוקיות? לא מעניין אותי. אולי הגישה תואמת למדיניות של "מדינות חשוכות" אבל היום אתה יכול למצוא תמונות של כלי טייס, כלי שייט מכל זווית בלי טיפת צינזור ולפעמים גם בלי כוונה רעה, המצלם בכלל לא מודע למה שרואים בתמונה.

שהייתי בשירות הייתי לוקח מצלמה איתי. יומיים בלבד מתוך כלל השירות הרשתי לעצמי לקחת מצלמה. צילמתי המון, כדי שיהיה למזכרת. אחרי כמה זמן שמתי לב למה שצילמתי. חוץ מתמונות של פרצופים וקצת ירי במא"ג מחקתי את כל השאר. אם ארצה לראות תמונות כלי שייט, אחפש ב GOOGLE IMAGES.

קשה לאכוף בטחון מידע, בטח בעידן שלכל פלאפון יש מצלמה איכותית עם ציון מיקום GPS וכו' וכו'. אז במפעלים של תעשיה בטחונית וכו' עוקרים את המצלמות מהסלולארי שנותנים לעובדים, במוצב קטן או אזור מסויים אפשר להפקיד את הפלאפונים בכניסה למתחם כמו שעושים היום. אבל מה תעשה בבסיס צבאי גדול כמו גלילות? בסיס חיפה? זה עניין של מודעות נטו.
לא חסרים כלים מסווגים בבסיסים השונים. לאו דווקא מסמכים שצריך "לחפש", כלים בגודל של כמה מטרים על כמה מטרים. איך תסתיר אותם?
חייל אחד יודע מה עומד מולו, מכיר את הכלי ויודע שהוא צריך לסתום. אבל אם מדובר באזרח עובד צה"ל? עובד רס"ר? מש"ק שלישות? חייל שלא קשור לכלי ואין לו מושג מה חשיבותו?
בלי אכיפה וענישה קשה לא תצליח לעצור את המחדל הזה. ולא חסרים הדברים שראיתי ברשת והשאירו אותי עם עיניים פעורות.
פעם היית רואה על גדר בסיס צבאי שלט "אסור לצלם" ולא היית מסתכל לכיוון בכלל. היום, אתה נכנס עם מצלמה מעבר לגדר בקלות.
מה הקשר לגודל הבסיס?
גם בבסיסים גדולים אפשר להשאיר את הפלאפון בכניסה למבנים או לקומות. לא רק שאפשר, זה גם מה שעושים!

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-03-2013, 21:13

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]בדומה לדיון..."

הקשר ברור מאליו.
בסיס גדול = מכיל כמות חיילים יותר גדולה.
לא יודע מה ההגדרה שלך לבסיס גדול אבל בשום בסיס גדול (גם קטן אגב) שהייתי, ומצפון עד דרום, הייתי בהרבה, מעולם אבל מ-ע-ו-ל-ם לא נלקח ממני המכשיר הסלולארי.
בין הבסיסים גם בסיסים מסווגים שמצריכים אישורי כניסה מיוחדים וגם כאלה של מאות\ אלפי חיילים שמפעילים מחלקות שונות ומגוונות.

היו מקרים של כניסה לדיונים, כניסה למתחמים\ חדרים\ האנגרים מסויימים שבהם אכן, היינו קבוצה שהמכשירים הסלולארים נותרו בכניסה למתחם\ חדר\ האנגר. אבל מדובר במקרים מעטים ובמקומות ספציפים מאוד. אומנם בזמנו הרזולוציה של המצלמות פלאפונים היו 0.3-1.3 מגה פיקסל ובאיכות נמוכה אבל זו עדיין מצלמה.
לא צריך להגיע ל"בסיס" מיוחד כדי לצלם דברים שלא "אמורים" להצטלם. בטח ובטח שהנושא היום יותר בעייתי עם הרשתות החברתיות וכו'.
או במילים פשוטות יותר - אם הייתי חמור חסר מודעות והפייסבוק היה להיט בזמני, הייתי יכול לחשוף לא מעט דברים שלא צריכים להיחשף וזה בתור "חפ"ש" לא קצין או בעל דרגה מובחרת.
אני מקווה שמאז השתכללות הסלולארים שבאים היום במצלמות של 8 מגה פיקסל ורזולוציית HD בצה"ל מקפידים יותר על הדבר אך אני בספק מאחר וגם בבסיסים גדולים ישנם דברים לא לצילום ועם כמות החיילים הגדולה בהם אין על כך שליטה.
אני יודע שזה נשמע כללי מדיי ו"בגדול" אבל אין טעם לפרט על בסיסים ספציפיים ודברים העשויים להצטלם כן או לא.
ישן 18-03-2013, 21:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "הקשר ברור מאליו. בסיס גדול =..."

ציטוט:
הקשר ברור מאליו.
בסיס גדול = מכיל כמות חיילים יותר גדולה.
לא יודע מה ההגדרה שלך לבסיס גדול אבל בשום בסיס גדול (גם קטן אגב) שהייתי, ומצפון עד דרום, הייתי בהרבה, מעולם אבל מ-ע-ו-ל-ם לא נלקח ממני המכשיר הסלולארי.
בין הבסיסים גם בסיסים מסווגים שמצריכים אישורי כניסה מיוחדים וגם כאלה של מאות\ אלפי חיילים שמפעילים מחלקות שונות ומגוונות.

היו מקרים של כניסה לדיונים, כניסה למתחמים\ חדרים\ האנגרים מסויימים שבהם אכן, היינו קבוצה שהמכשירים הסלולארים נותרו בכניסה למתחם\ חדר\ האנגר. אבל מדובר במקרים מעטים ובמקומות ספציפים מאוד. אומנם בזמנו הרזולוציה של המצלמות פלאפונים היו 0.3-1.3 מגה פיקסל ובאיכות נמוכה אבל זו עדיין מצלמה.
לא צריך להגיע ל"בסיס" מיוחד כדי לצלם דברים שלא "אמורים" להצטלם. בטח ובטח שהנושא היום יותר בעייתי עם הרשתות החברתיות וכו'.
או במילים פשוטות יותר - אם הייתי חמור חסר מודעות והפייסבוק היה להיט בזמני, הייתי יכול לחשוף לא מעט דברים שלא צריכים להיחשף וזה בתור "חפ"ש" לא קצין או בעל דרגה מובחרת.
אני מקווה שמאז השתכללות הסלולארים שבאים היום במצלמות של 8 מגה פיקסל ורזולוציית HD בצה"ל מקפידים יותר על הדבר אך אני בספק מאחר וגם בבסיסים גדולים ישנם דברים לא לצילום ועם כמות החיילים הגדולה בהם אין על כך שליטה.
אני יודע שזה נשמע כללי מדיי ו"בגדול" אבל אין טעם לפרט על בסיסים ספציפיים ודברים העשויים להצטלם כן או לא.
אין לי הגדרה לבסיס גדול. השתמשתי בהגדרה שלך. אתה הבאת שתי דוגמות ל"בסיס גדול".
גם ממני "לא נלקח המכשיר הסלולרי". בכניסה למבנים ולקומות היו ארוניות לפלאפונים, ושם הנחתי את כל הפלאפונים שלי.

ישן 18-03-2013, 22:25
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "בחר כל בסיס גדול שתרצה,..."

תלוי באיזו יחידה בבסיסים האלה. ביחידות שונות יש גישה שונה. זה לא רלבנטי לכך שגם בשנת 2012 ולא רק "בשנות ה-2000" משניתנה ההנחיה, פלאפונים נמצאים בארוניות. ב"בסיס גדול".

יש גם מקרים יותר מתחכמים ומשעשעים. רמ"ד אחד שמחזיר את הפלאפון בחדר שלו כל עוד הוא לבד, מניח אותו על אדן החלון וסוגר את החלון כשמגיעים אליו אנשים לחדר. הסא"ל שלי - בזמנו - היה צריך שיהיה עליו פלאפון כל הזמן. אחרי שזה הציק לי יותר מדי שבכל פעם שהוא נכנס אלי לחדר אני לא יכול לדבר על שום דבר, נמצא הפיתרון הפשוט - הפלאפון עוקר מהמיקרופון ושימש ל-SMS-ים בלבד.

מסתבר שאפשר. גם בבסיסים גדולים. גם בשנות ה-2000 וגם בשנות ה-2010.

ישן 19-03-2013, 14:24

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "תלוי באיזו יחידה בבסיסים..."

אתה מדבר על אפשר. אני מדבר על מה שקורה בפועל.
אפשר לעשות הרבה דברים.
שוב, אני לא יודע איפה שירתת ומה עשית במסגרת תפקידך.
לי ברוב השירות המוחלט היה איסור בגדר פקודה להפעיל מכשירים סלולארים שלמיטב ידיעתי תמיד היה ועדיין קיים כאיסור מסיבות אלו ואחרות.
וכן, היו כאלו שהתחכמו, התגעגעו לחברה, ניסו להגניב סמס, ניסו להוציא שיחה. זה הסתיים בריתוק.
אבל לא בכל מקום זה ככה, מילואימניקים שהגיעו לאו דווקא היה אכפת להם מהאיסור הזה (הוא לא נבע דווקא מהצורך למנוע צילומים וכו').
אבל עם זאת ועם מה שאתה אומר, המקרים האלה הם מקרים בודדים ואני חושב שדווקא הרוב - הוא ההיפך.

אם ניקח את בסיס X, שהוא בסיס גדול עם אלפי חיילים ובבסיס מאחסנים כלי נשק בשם Y שנחשב מאוד מסווג וצה"ל לא פירסם \ חשף פרטים עליו או צילומים שלו. ובאותו בסיס יש עובד רס"ר\ נהג\ מש"ק כלשהו\ מאבטח או כל גורם אחר שבעצם אין לו מושג מה זה Y ופשוט יודע שזה נראה מגניב וזה משהו שיש לצה"ל אז הוא יצלם אותו. כי זה נראה מגניב. זה משהו של צה"ל.
וכן, ראיתי את זה הרבה. לפעמים אנשים גם מצלמים את עצמם בבסיסים מבלי שיש להם בכלל מושג מה רואים ברקע ומה נכנס להם לפריים.
כבר קרה שמישהו מוציא פלאפון, שמים לו יד על העדשה ואומרים לו "חבר, לא את זה, לא כאן".
ישן 21-03-2013, 21:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "אתה מדבר על אפשר. אני מדבר על..."

ציטוט:
אפשר לעשות הרבה דברים.
שוב, אני לא יודע איפה שירתת ומה עשית במסגרת תפקידך.
לי ברוב השירות המוחלט היה איסור בגדר פקודה להפעיל מכשירים סלולארים שלמיטב ידיעתי תמיד היה ועדיין קיים כאיסור מסיבות אלו ואחרות.
וכן, היו כאלו שהתחכמו, התגעגעו לחברה, ניסו להגניב סמס, ניסו להוציא שיחה. זה הסתיים בריתוק.
אבל לא בכל מקום זה ככה, מילואימניקים שהגיעו לאו דווקא היה אכפת להם מהאיסור הזה (הוא לא נבע דווקא מהצורך למנוע צילומים וכו').
אבל עם זאת ועם מה שאתה אומר, המקרים האלה הם מקרים בודדים ואני חושב שדווקא הרוב - הוא ההיפך.

אם ניקח את בסיס X, שהוא בסיס גדול עם אלפי חיילים ובבסיס מאחסנים כלי נשק בשם Y שנחשב מאוד מסווג וצה"ל לא פירסם \ חשף פרטים עליו או צילומים שלו. ובאותו בסיס יש עובד רס"ר\ נהג\ מש"ק כלשהו\ מאבטח או כל גורם אחר שבעצם אין לו מושג מה זה Y ופשוט יודע שזה נראה מגניב וזה משהו שיש לצה"ל אז הוא יצלם אותו. כי זה נראה מגניב. זה משהו של צה"ל.
וכן, ראיתי את זה הרבה. לפעמים אנשים גם מצלמים את עצמם בבסיסים מבלי שיש להם בכלל מושג מה רואים ברקע ומה נכנס להם לפריים.
כבר קרה שמישהו מוציא פלאפון, שמים לו יד על העדשה ואומרים לו "חבר, לא את זה, לא כאן".
אתה מדבר על צבא סוריה החופשי. אני מדבר על צבא ההגנה לישראל.
כתבתי בעברית נורא פשוטה, אבל איכשהו הצלחת לא להבין.
כתבתי שמרגע שניתנה ההנחיה, פלאפונים נמצאים בארוניות.
לא אפשר שנמצאים בארוניות, אלא אכן, בפועל, נמצאים בארוניות.
כיצד אפשר לעוות דברים כה פשוטים - מדהים אותי.

טענת שב"בסיסים גדולים" אי-אפשר למנוע שימוש בפלאפונים.
המציאות חולקת עליך, ובאחד מהבסיסים הגדולים שציינת פלאפונים נמצאים בארוניות כפי שתואר על-ידי לעיל.

"שוב, אני לא יודע איפה שירתת ומה עשית במסגרת תפקידך", אבל אתה פשוט מתווכח עם המציאות, וזה ויכוח שדי קשה לנצח בו...

ישן 21-03-2013, 21:52

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]אתה מדבר על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אתה מדבר על צבא סוריה החופשי. אני מדבר על צבא ההגנה לישראל.
כתבתי בעברית נורא פשוטה, אבל איכשהו הצלחת לא להבין.
כתבתי שמרגע שניתנה ההנחיה, פלאפונים נמצאים בארוניות.
לא אפשר שנמצאים בארוניות, אלא אכן, בפועל, נמצאים בארוניות.
כיצד אפשר לעוות דברים כה פשוטים - מדהים אותי.

טענת שב"בסיסים גדולים" אי-אפשר למנוע שימוש בפלאפונים.
המציאות חולקת עליך, ובאחד מהבסיסים הגדולים שציינת פלאפונים נמצאים בארוניות כפי שתואר על-ידי לעיל.

"שוב, אני לא יודע איפה שירתת ומה עשית במסגרת תפקידך", אבל אתה פשוט מתווכח עם המציאות, וזה ויכוח שדי קשה לנצח בו...

לא עיוותתי שום מציאות. שאלתי אם זו הייתה החלטה שלך להניח את הפלאפון או הוראה כללית וענית על כך.
מנגד, אתה הגעת לצבא סוריה החופשי (אין לי מושג איך) ואני מדבר על צה"ל. אתה איכשהו עיוותת פה משהו.

"טענתי" על סמך ניסיוני. אמרת אחד הבסיסים, לא יודע לאיזה מהם התכוונת ואולי גם עדיף לא לדעת. אבל בכל אחד מאלו שציינתי ביקרתי בזמן זה או אחר ובכולם הפלאפון היה איתי. נכון, לא נכנסתי לכל חדר וחדר ולא ראיתי כל פרט ופרט שלבסיס יש להציע אבל גם מה שראיתי לא צריך שתהיה אפשרות לצלם אותו. בלי שום הנחיה מיוחדת, בלי שום תשומת לב מוקפדת. הפלאפון עלי. לא צילמתי כי לא ראיתי עניין או טעם ויכול להיות שאם הייתי רוצה לצלם בהתלהבות את עצמי ליד משהו מישהו היה עוצר ומונע בעדי. אבל לא יודע אם "המישהו" הזה ישגיח 24\7 ומה שבטוח שלא נדרשנו בשום עת להשאיר מכשירים סלולארים בנקודה מסויימת.
אתה יכול לכתוב שוב ושוב שאני מתווכח עם המציאות. אבל זו עובדה. אלה מקרים שנכחתי בהם ואולי כבר פה אתה חולק על זיכרוני וטוען שמשהו בו לא תקין..?
הנכונות היחידה שאני יכול לראות בטיעונים שלך הוא אם משהו השתנה מאז שהייתי בבסיסים אלו וזה כמו שאמרתי, דבר שאין לי מושג לגביו. כל מה שכתבתי מתייחס למצב אותו ראיתי בעת שירותי כמו שציינת עוד בהתחלה.
ישן 21-03-2013, 22:12
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]אתה מדבר על צבא..."

ציטוט:
לא עיוותתי שום מציאות. שאלתי אם זו הייתה החלטה שלך להניח את הפלאפון או הוראה כללית וענית על כך.
מנגד, אתה הגעת לצבא סוריה החופשי (אין לי מושג איך) ואני מדבר על צה"ל. אתה איכשהו עיוותת פה משהו.

"טענתי" על סמך ניסיוני. אמרת אחד הבסיסים, לא יודע לאיזה מהם התכוונת ואולי גם עדיף לא לדעת. אבל בכל אחד מאלו שציינתי ביקרתי בזמן זה או אחר ובכולם הפלאפון היה איתי. נכון, לא נכנסתי לכל חדר וחדר ולא ראיתי כל פרט ופרט שלבסיס יש להציע אבל גם מה שראיתי לא צריך שתהיה אפשרות לצלם אותו. בלי שום הנחיה מיוחדת, בלי שום תשומת לב מוקפדת. הפלאפון עלי. לא צילמתי כי לא ראיתי עניין או טעם ויכול להיות שאם הייתי רוצה לצלם בהתלהבות את עצמי ליד משהו מישהו היה עוצר ומונע בעדי. אבל לא יודע אם "המישהו" הזה ישגיח 24\7 ומה שבטוח שלא נדרשנו בשום עת להשאיר מכשירים סלולארים בנקודה מסויימת.
אתה יכול לכתוב שוב ושוב שאני מתווכח עם המציאות. אבל זו עובדה. אלה מקרים שנכחתי בהם ואולי כבר פה אתה חולק על זיכרוני וטוען שמשהו בו לא תקין..?
הנכונות היחידה שאני יכול לראות בטיעונים שלך הוא אם משהו השתנה מאז שהייתי בבסיסים אלו וזה כמו שאמרתי, דבר שאין לי מושג לגביו. כל מה שכתבתי מתייחס למצב אותו ראיתי בעת שירותי כמו שציינת עוד בהתחלה.
קודם עיוותת, ועכשיו אתה משכתב את ההיסטוריה.
נזכיר שאני כתבתי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
תלוי באיזו יחידה בבסיסים האלה. ביחידות שונות יש גישה שונה. זה לא רלבנטי לכך שגם בשנת 2012 ולא רק "בשנות ה-2000" משניתנה ההנחיה, פלאפונים נמצאים בארוניות. ב"בסיס גדול".
ועל כך ענית:
ציטוט:
אפשר לעשות הרבה דברים.
אף שכתבתי על מה שאכן קרה בפועל, לאורך שנים רבות, וקורה בפועל עד היום. אני חוזר שוב על כך שאני נדהם מכך שאפשר לעוות משפט כה פשוט. אתה יכול לא להבין עברית ככל שתרצה (או לשחק אותה לא מבין), אבל אנא ממך - אל תגיד לי על מה אני מדבר.

לחלופין, אתה תגיד לי על מה אני מדבר, אפילו שלא על זה אני מדבר, ואני אקבע עבורך שאתה מדבר על צבא בורונדי ולא על צה"ל. או שכל-אחד ידבר עבור עצמו, או שכולם ידברו עבור כולם. איך שנוח לך...

אני לא יודע איפה ביקרת (אם ביקרת), אבל אני יודע שבאחת היחידות באחד הבסיסים שהזכרת פלאפונים נמצאים בארוניות כבר במשך עשורים, עוד מלפני שהיו פלאפונים עם מצלמות, עד שנת 2012 לפחות. (מאז תחילת השנה האזרחית לא ראיתי את הדברים במו עיני, אבל אין לי שום אינדיקציה שהמצב השתנה בשלושת החודשים האחרונים, והרבה אינדיקציות שהוא לא השתנה.)

זה שיכלת להסתובב עם פלאפון מחוץ למבנים לא מפחיד אותי. אין שום דבר סודי באמת בחוץ. זו הסיבה שאזרחים יכולים להיכנס לבסיס ואף אזרחים זרים. אם מפחדים מחיילי צה"ל שיצלמו או יקליטו, קו"ח שצריכים לפחד מאזרחים שאינם חיילים, וצריכים להיזהר לעילא ולעילא מאזרחים זרים. יש להם סיבות טובות (פחות או יותר) לא לפחד מזה.
או שאולי כל המערכות שם פועלות בחוסר היגיון מוחלט. גם אפשרות.

ישן 21-03-2013, 22:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "בבסיס של הבן שלי, חיילים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
בבסיס של הבן שלי, חיילים וקצינים, כולל הבן שלי, עם סמארטפונים שכוללים מצלמות, למרות שנתבקשו לעקור את המצלמה, ומצלמים חופשי. חיילת העלתה לרשת תמונות מסווגות שהורדו רק אחרי זמן.
אז יש הוראה, אבל אין אכיפה.
חבל מאוד. נשמע כאילו המפקדים נותנים "הוראות" בשקל רק כדי לצאת ידי חובה, ולא כי אכפת להם באמת.
אגב, עד כמה גדול הבסיס בו הוא משרת?

ישן 21-03-2013, 23:08
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "אתה מדבר על יחידות ספציפיות...."

ציטוט:
אתה מדבר על יחידות ספציפיות. אני כתבתי על בסיסים גדולים. בסיסים בכללותם.

אז כן, ביחידה אחת לא הייתה כניסה לפלאפונים. מצויין.
אבל בהקשר המשפט הזה שלך : "אין שום דבר סודי באמת בחוץ"
אתה פשוט טועה.
אתה מדבר מניסיונך, אני מדבר מניסיוני וממה שאני יודע, המשפט הזה הוא לא נכון בכלל.
אפשר להמשיך לחלוק אחד על השני. זה לא יוביל לשום מקום.
אני פשוט צודק, ואתה פשוט טועה.

אתה כתבת שבבסיסים גדולים יש בעיה מיוחדת שמפריעה להפקיד פלאפונים. אפילו הגדלת לעשות וכתבת שזה "מובן מאליו". אבל הראיתי שלא.
זה שמפקדי חלק מהיחידות בוחרים להתיר את הכנסת הפלאפונים והמצלמות זה עניינם, אבל זה חסר משמעות וחסר חשיבות באשר לעובדה הפשוטה שזה אפשרי, שזה אכן נעשה (בניגוד לקריאה היצירתית שלך את דברי), ובבסיסים גדולים ועצומים, אין כמותם!

לא הצלחת להתייחס עניינית לדברים שכתבתי, ולכן אאלץ לחזור עליהם:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
זה שיכלת להסתובב עם פלאפון מחוץ למבנים לא מפחיד אותי. אין שום דבר סודי באמת בחוץ. זו הסיבה שאזרחים יכולים להיכנס לבסיס ואף אזרחים זרים. אם מפחדים מחיילי צה"ל שיצלמו או יקליטו, קו"ח שצריכים לפחד מאזרחים שאינם חיילים, וצריכים להיזהר לעילא ולעילא מאזרחים זרים. יש להם סיבות טובות (פחות או יותר) לא לפחד מזה.
או שאולי כל המערכות שם פועלות בחוסר היגיון מוחלט. גם אפשרות.
ולא, "חח אני צודק אתה טועה חח" זו לא התייחסות עניינית, וכך גם לא "אתה פשוט טועה".

ישן 21-03-2013, 23:35

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]אתה מדבר על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אני פשוט צודק, ואתה פשוט טועה.

אתה כתבת שבבסיסים גדולים יש בעיה מיוחדת שמפריעה להפקיד פלאפונים. אפילו הגדלת לעשות וכתבת שזה "מובן מאליו". אבל הראיתי שלא.
זה שמפקדי חלק מהיחידות בוחרים להתיר את הכנסת הפלאפונים והמצלמות זה עניינם, אבל זה חסר משמעות וחסר חשיבות באשר לעובדה הפשוטה שזה אפשרי, שזה אכן נעשה (בניגוד לקריאה היצירתית שלך את דברי), ובבסיסים גדולים ועצומים, אין כמותם!

לא הצלחת להתייחס עניינית לדברים שכתבתי, ולכן אאלץ לחזור עליהם:ולא, "חח אני צודק אתה טועה חח" זו לא התייחסות עניינית, וכך גם לא "אתה פשוט טועה".

הבעיה המיוחדת לה התכוונתי בבסיסים גדולים היא כמות האנשים. אי אפשר לאסוף מכשיר סלולארי מכל מאבטח מתקנים, עובד רס"ר, אזרח עובד צה"ל וכו' - כלל התפקידים בבסיס שאין להם קשר מבצעי ליחידה זו או אחרת אבל בעיניהם יכולים לראות כלי \ חומר \ נשק זה או אחר.
לא יודע אם זה עניינם או לא (חבל מאוד שזה עניינם הפרטי ולא החלטה גורפת כלל צה"לית) אבל ההקפדה על נושא זה היא נמוכה.

התייחסתי מאוד עניינית. המשפט שכתבת - אין שום דבר סודי בחוץ - שגוי. נקודה. אין לי כוונה להרחיב על מה יכול להימצא איפה ואם זה לא מוצא חן בעינייך תיאלץ להסתפק בתשובה זו בכל זאת.

לסיכום ובקצרה, כי זה באמת כבר כמו לטחון מים, יש הרבה דברים מסווגים שלהרבה גורמים ישנה גישה אליהם. בין אם גישה ישירה ובין אם האפשרות להסתכל לכיוון ולראותם כיוון שפשוט "היו שם". גורמים אלו בין אם חיילים או אזרחים אורחים בבסיסים יכולים לצלם דבר זה או אחר מבלי שתהיה להם מודעות לחשיבות או לסיווג הדבר אותו צילמו ומשמה הדרך לשיתוף ברשתות החברתיות וכו'. קצרה מאוד.
אפשר להתווכח עם זה, אני כבר לא רואה טעם אבל תהנה לך. העובדה היחידה היא שאני יודע מה ראיתי - ואתה יכול לחלוק על זה, וכן ישנם לא מעט תמונות\ סרטונים ביו טיוב שפשוט לא צריכים להיות שמה. הטענה היחידה שלי היא שעל אף שיש "צדיקים בסדום" שכן מקפידים על זה, בין אם רמת הפרט לרמת היחידה, הרוב, לא.

לילה טוב
ישן 16-03-2013, 21:10
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "קפה, עיתונות צהובה וביטחון מידע"

כאמור, הבעיה היא לא קפה, או הכנתו. הבעיה היא לא הכנת או תליית הרשימה. הבעיה אפילו לא זה שהצילום הגיע לאן שהגיע.
הבעיה היא שמרשים למישהו (חייל, עיתונאי, אזרח, מרגל, לא חשוב מה) להיכנס עם מצלמה למקום שאמור להיות מסווג.
מכאן הדרך לזה שמישהו יצלם משהו שלא כדאי שיצלמו היא קצרה. ובימינו, כל צילום דיגיטלי עשוי להגיע למקומות שהוא לא אמור להגיע אליהם. החל בצילומים שלך עם המאהבת וכלה בסודות אמיתיים כמו איזה חבר פורום מטכ"ל אוהב איזה קפה...

לחיילות שמשרתות בלשכה יש סיווג, כי המקום מסווג. מסתובבים בו המון חומרים שאפשר לראות במקרה ולא צריך שיגיעו לידיעת מי שלא צריך. זו הגדרה של מקום מסווג. אם את הדבר המינימלי של לא להכניס טלפון עם מצלמה או בכלל מצלמה לבניין של הלשכה לא מצליחים לעשות... אנחנו בבעיה.

אסף.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר