לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2023, 17:41
  alex.v alex.v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.23
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "10-11/2023 מלחמת "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לעוטף עזה (4)"

ציטוט:
אני חושב שאתה מפספס את התמונה הגדולה בעצמך. גם לדברים הסמליים יש חשיבות, אפילו חשיבות עצומה.
זו הסיבה למה לדוגמה המשטרה תפעיל משאבים רבים כדי לתפוס רוצח שרצח אדם אחד, אבל לא תשקיע אפילו חצי מזה ב-100 מקרי מוות בתאונות דרכים.
תאר לך לרגע שקורה מקרה רצח סמוך לבית ספר. לתקופה מסויימת הורים מודאגים יפחדו לשלוח את הילדים לבית ספר עד שהמשטרה תבוא לאבטח במיוחד לתקופה ארוכה. בינתיים ההורים יצטרכו לעשות בייביסיטר. בשביל חלק זה אומר לפגוע בתפוקה שלהם בעבודה ולכן ביצועים גרועים יותר של החברה (לדוגמה בסטארטפים ועסקים קטנים בהם יש בודדים עד עשרות עובדים), בשביל אחרים זה אומר להחמיץ עבודה לחלוטין. ככה ילכו מאות אלפי שקלים של אזרחים בטוטאל על האירוע. השלכות עקיפות יהיו עוד יותר. האנשים יפחדו יותר לגור באזור, ואם יהיו עוד מקרי רצח אנשים בעלי מעמד כלכלי גבוה יותר ילכו והשכונה תהפוך לענייה יותר. שכונות עניות יותר נקלעות למעגלי פשע בקלות יותר.

עכשיו נדבר ברמה הלאומית. ככלל, מדינות ליברליות ודמוקרטיות יותר, או לחילופין פשוט נאורות יותר, בלחימה יש לחיילים שלהן מוטיבציה גבוהה יותר. בגלל שהם גם נלחמים על חייהם ועל הבית, וגם על ערכים. ישנו גם קשר ישיר בין המצפון המוסרי של מדינה למצב הכלכלי שלה. מדינה שהיא יותר נאורה לרוב תהיה עשירה ויציבה יותר. אנשיה לא יחפשו לעזוב את המדינה וימשיכו להעשיר אותה.
איך זה בא לידי ביטוי? בהחלטות שלנו. לזנוח חטופים זו ההחלטה הפחות מוסרית על פניו, אפילו אם אפשר לטעון שאסטרטגית היא יותר טובה (אין לי דעה קונקרטית בנושא), וזה משדר את אותם רגשות שאנשים ירגישו מאירוע רצח לידם - קרה אירוע טראגי, והמדינה לא באה לתקן את המצב. האנשים יהיו בפאניקה ויאבדו אמון בממשלה, במדינה, ואולי אף בעם.
הרי גם אירוע של חטיפה ע"י ארגון פשע בתוך הארץ יכול לעלות מאות אלפי שקלים אם לא מיליונים כדי לטפל בו, תלוי במורכבות. יכולים פשוט לבוא להגיד "לא אחריותנו, אפשר בכסף הזה להציל 5 אנשים נוספים שאין להם ביטוח בריאות".
בעיקרון אתה רוצה לשדר מוסריות ומידת אחריות כדי לתת לאנשים את הערך הסמלי שידחוף אותם לשמר את מה שמגדיר את המדינה והעם ומאפשר לו לתפקד בצורה הטובה שהוא תיפקד (במקרה שלנו יש התדרדרות מאסיבית בשנה האחרונה אבל אוקיי).

הזכרת לפני זה את רוסיה. ובכן אם נסתכל על רוסיה ועל אוקראינה מבחינה תרבותית:
אוקראינה - עם חדש שנולד לפני פחות מעשור מתוך מאבק עממי, נחוש להתקדם לתוך אירופה, מאמץ דמוקרטיה וליברליזם, רואה במערב מודל לחיקוי, לוחמני לגבי עתידו.
רוסיה - עם מפוזר שאיבד את כיוונו, מנסה להיאחז בו זמנית לדת מחודשת ולחזון של שיקום התהילה ונכשל בשניהם, באמצע מלחמה שלא נתמכת ע"י האוכלוסיה, בעל הרבה קונפליקטים פנימיים בין שבטים ששונאים אחד את השני, והאזרחים לא רואים במדינה כבית אלא מחוסר ברירה.

רק במקרה, המוטיבציה לשרת בצבא הרוסי בפח. אמנם מעט השתפרה, אבל לעבור מכלום לאפס זה לא הרבה. לעומת זאת לצבא האוקראיני יש מוטיבציה גבוהה מאוד גם להתגייס וגם למות בעד ארצם, וההתגייסות הבינלאומית הן מבחינת חיילים והן מבחינת סיוע פרטי כלכלי היא עצומה.
אפשר ממש לומר שיש אולי קורלציה בין תרבות למוטיבציה.

וכאן אני מגיע לנקודה - אם נוותר על החטופים בשביל הישגים צבאיים בעזה, אנחנו מסתכנים בלאבד משהו יותר מהותי עם השפעה על העתיד שלנו בהרבה מאוד מובנים, כולל במלחמות עתידיות ובין המלחמות.

ברמה הלאומית אתה טועה, מדינת ישראל הייתה יכולה לשרוד גם עם החטופים היו נהרגים בזמן לחימה בעזה, יש תקדמים של מדינות דמקרטיות אשר שרדו.
אתה יכול לספר לעצמך כל מה שתרצה, אבל האני מאמין, הוא שמדינת ישראל לא תשרוד במקרה שהחמאס ישאר כארגון השולט בעזה לאחר הסבב, זמנה של המדינה יהיה קצוב, ובעצם המדינה תאבד את זכות הקיום שלה במזרח התיכון. אזרחים לא יחזרו לצפון, וגם לא לעוטף, המון יהגרו מכאן, ובינהם בניגוד למה שמספרים, יהיו גם ציונים, וגם צעירים שנולדו כאן, ולא רק עולים חדשים שקפצו לביקור ערב המלחמה באוקראינה.
המדינה יכולה לטעות, כמו שקרה לעוטף, המדינה לא יכולה במודעה להפכיר את העתיד.
אתה יכול להסכים איתי, אתה יכול שלא, אני בכל אופן, ועוד רבים ממכרי, וקרובי, יעזבו, לא נשאר כאן לבדוק מי צודק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2023, 00:08
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "10-11/2023 מלחמת "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לעוטף עזה (4)"

ב-3 לנובמבר בחזית באוקראינה נערך טקס של חטיבה 128 של הצבא האוקראיני. הצבא הרוסי ידע מבעוד מועד על הטקס והפציץ אותו, 19 הרוגים. אוקראינה פתחה בחקירה נגד הקצינים שאירגנו את האירוע.

https://apnews.com/article/russia-u...05ab35ac1538e12

בינתיים בעזה, ריכוז כוח אדם מטורף.
אני מבין את הצורך בפורום רחב אצל המפקדים. אני מבין את הצורך לראות אחד את השני, את המסגרת. אני מבין גם את הצורך בסימבוליקה. אבל צפיפות כזאת לא מוגזמת? אני לא יודע עד כמה חכם כל הרעיון של קיום טקסים בעזה, אבל אני בטוח שמימוש נכון לא נראה ככה.

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.
ישן 29-11-2023, 18:09
  elaadhn elaadhn מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 13.07.10
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "הסיבה המרכזית בעבר לדרישה..."

את אפגניסטן ועירק "כבשו" תוך חודשים ספורים והכריזו ניצחון...ואז נשארו עוד 20 שנה וברחו.
בששת הימים לא עניין להילחם בכל סמטה וחור באדמה (למעט ירושלים). אם דחקת / השמדת מספיק מהצבא הסורי/מצרי וכו' - דיינו. ניצחת ומי שנשאר בכיסים פה ושם נכנע.
גם קצת אחרי ששת הימים...ב1970-71 - לקח שנה-שנתיים להכריע את הטרור ברצועת עזה וזה עוד עם יד קשה בהרבה מהיום, מול אויב וכמות נשק מזערית יחסית להיום ובלי ביקורת מהעולם...
השאלה זה לא כמה זמן "יכבשו" את הרצועה אלא כמה זמן ואם בכלל יצליחו לטהר אותה וליישם תהליך 'דה-נאציפיקציה' תוך כדי ואחרי המהלך הצבאי. הרי באיו"ש אפשר להיכנס ולצאת כל הזמן וגם שם לא חסר הקצנה וטרור למרות שאין שלטון חמאס כביכול, אז מה שאנחנו לא עושים/הצלחנו לעשות באיו"ש, ספק אם נעשה בעזה.
ישן 30-11-2023, 14:20
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
על איזה יכולות אתה מדבר...?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "מסכים לחלוטין. כל התמונות..."

יכולות מודיעיניות היו כל הזמן, רק מי שהחליט כי הן לא חשובות ולא יהיה שום דבר.
היו בלונים שפוצצו ולא תוקנו, ראו ושמעו על האימונים ותסריטים על כיבוש ישובי העוטף.
ידעו על האופנועים (דוגמת חיזבאללה) אימוני טנדרים נושאי לוחמים. ידעו על רחפנים תוקפים.

בצה"ל ידעו הכל אבל העדיפו לפרש מה שנוח להם. אני גם הייתי במלחמת יום כיפור, גם אז ידעו הכל,
איך מצרים יפוררו את הסוללות בזרמי מים מהמשאבות חזקות שניקנו מגרמניה.

איפה כל ארמיה תעבר את התעלה. איפה נמצאת כל טייסת, איפה נמצאות הדיביזיות בזינוק, אבל היוהרה וזילזול ועוד כל מני סיבות והתוצאות מונחות לפניינו. כמובן שאף אחד לא ידע, אף אחד לא אשם.
נוח היה להסתתר מאחורי "כיפת ברזל" או גדר רגילה שטרקטור רגיל מרסק אותה.

אבל לא חשבו על כך...

עצוב, עצוב מאוד חברים שכך אנו נראים. האם נראה לכם שישתנו פני הדברים.
האויב ישאר אותו אויב (למרות המילים הגבוהות)
חבל, חבל מאוד על קורבנות שווא שאף אחד לא יחזיר אותם.

האם צה"ל לא ידע שחיזבאללה מתכונן ,(האם אנו לא יודעים על ההפתעות שנסראללה הכין-הרי הוא כל הזמן רומז עליהם ואף אחד לא נותן את דעתו)
האם לא ידע צה"ל שחותים מתימן מסוגלים לשגר אלינו. הרי שיגרו כבר לערב הסעודית ויש להם יכולות.

תסתכלו רק על המצעד והכלים שלהם, אבל לנו "קל להכניס את הראש בחול" ולהגיד "יהיה בסדר"....

בואו ונודה, אנו לא מסוגלים ליותר. האם ארה"ב או רוסיה או סין היו מאפשרות לאויב להתבצר על הגבולות ולהתכונן, או שהיו עושים כמו פוטין עשה בגרוזני ובצ'צ'ניה או ארה"ב

ולבסוף,: אני רק שאלה, האם מכירים עוד מדינה בעולם שהיתה סופגת במשך 20 שנה הפגזות וטילים על ישוביה?
בואו נודה בקול, אנו פשוט מדינה של פחדנים

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 30-11-2023 בשעה 14:38.
ישן 01-12-2023, 09:49
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.16
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "על איזה יכולות אתה מדבר...?"

התכוונתי יותר לאיסוף מודיעין מחקירות שבויים שיכול לשמש את הכוחות ברמה הטקטית.
לגבי ההערה שלך - אני חולק עליך. לא היה מודיעין כל הזמן, ממש לא. צהל עסק בהנחות וניחושים, אני יודע בוודאות מכוחות שהיו בשטח שהרבה "מודיעין מוצק" שהיה בידם ערב הכניסה הקרקעית התברר כעורבא פרח. בעיקר בנוגע לתת קרקע.
צהל התמכר לצעצועים דיגיטליים (תוצאה ישירה לדעתי מפיקוד עליון שמורכב מיוצאי יחידות מיוחדות) והזניח את היומינט.ברגע שחמאס הפסיק להשתמש בניידים וכתב פקודות מבצע על נייר עם עפרון, אמ"ן לקה בעיוורון. היחידה הכי חשובה באגף המודיעין אחרי המלחמה לפחות בתחומי איוש היא 504 ולא 8200.
הכשלון הגדול בעיני הוא יותר איך פיספסו את עבודת איסוף המלמ של חמאס, כיסתוח פריצות וגניבות ציוד מבסיסים וטיפול ביד רכה בגנבים, והתעלמות מוחלטת מסימני אזהרה רבים לאורך השנים על שתפ של תושבי ישראל עם האויב.
ישן 01-12-2023, 23:02
צלמית המשתמש של האזרח

המעניין שאף אחד לא מזכיר את 20 השנה של הפגזות על העוטף...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]בואו ונודה, אנו לא..."

התרגלנו לכך חברים בואו ונודה. גם בצפון וגם בדרום. אף מדינה לא הייתה מסכימה לכך.
תוצאת הכלה או הבלגה , גם האויב יודע לקרא אותנו.
לא סתם נסראללה קורא לנו "כורי עכביש" כי זה מה שהיה ב-7.10
(מלחמת "שמחת תורה" על משקל מלחמת יום כיפור)

נ.ב.
האם מישהו יודע מה עם עמיר פרץ "אבי כיפת הברזל"?

ישן 01-12-2023, 21:50
  yave333 yave333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.19
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "על איזה יכולות אתה מדבר...?"

צה"ל מתאים את עצמו למה שמשדרים הפוליטיקאים שנתונים תחת לחץ בינלאומי ופנימי לשדר שהכל בסדר ומה שיש יעבור ויוכל. לא פתחו במתקפת מנע ביום כיפור וגם לא לפני ה 7.10 וגם לא ממש עכשיו מול החיזבאללה, כי אף פוליטיקאי לא יאשר פתיחה יזומה של מלחמה קשה עם הרוגים ופצועים ואזרחים שנפגעים ובעיקר לחץ בינלאומי עצום לא לעשות את זה. פשוט יקוו שאם יתעלמו מהדיווחים שלא צריך להיות ראש אמ"ן כדי להבין אותם לבד, אז עם קצת מזל הכל יעבור וירגע.

לגבי כיבוש רחובות בעזה, גם לביירות הגענו בקלות, אבל ברגע שהשתקענו שם, אז התחלנו לשקוע בבוץ.
צה"ל מצליח רק כאשר הוא יוזם, ברגע שהוא מתגונן ומחכה שהאויב ייזום, הוא חוטף.

נערך לאחרונה ע"י yave333 בתאריך 01-12-2023 בשעה 21:53.
ישן 03-12-2023, 15:09
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03

לגבי ארה"ב, אתה יכול לראות כמה ירי היא סופגת על בסיסים שלה בסוריה ובעיראק ולא עושה כמעט כלום (גם בתקופת טראמפ, אגב). יתכן שעל אזרחים זה היה אחרת, אבל אני כלל לא בטוח.

ולגבי התעצמות של כוחות לאורך הגבול - מעבר לכך שאף פוליטיקאי לא מתלהב לפתוח במלחמה יזומה כדי לסכל איום פוטנציאלי ולספוג קרבנות רבים, צריך לזכור שהתעצמות כזו לא נחשבת בשום מקום בעולם היום כהצדקה לפתיחה במלחמה ולכן לא יהיה לה גיבוי מדיני משום מדינה כולל ארה"ב (די לראות כמה מאמץ ארה"ב משקיעה כרגע כדי למנוע מאתנו לפתוח במלחמה עם חיזבאללה). העובדה שישראל תוקפת במדינות אחרות כדי לסכל התעצמות צבאית היא דבר אולטרה-חריג שאף מדינה אחרת בעולם לא עושה; פתיחה במלחמה היא צעד עוד הרבה יותר חריג.
ישן 05-12-2023, 23:20
  alex.v alex.v אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "לגבי ארה"ב, אתה יכול לראות..."

רקטות על אזחרי ארה"ב והיא תבליג? מה נראה לך?
טארמפ חיסל את סולימאני...

"אולטרה-חריג שאף מדינה אחרת בעולם לא עושה" - באמת? אף מדינה מערבית פרט לישראל לא מצויה בדלמה כזו, אז אין כאן על מה לדון. תהיה בטוח שכל מדינה מערבית נורמלית הייתה פועלת.

״שאף פוליטיקאי לא מתלהב לפתוח במלחמה יזומה כדי לסכל איום פוטנציאלי ולספוג קרבנות רבים״ - עד שנהגים לך פתאום 1500 אזרחים, ולראש הממשלה שלך כבר אין מה להפסיד, פרט לזה כל אנשי הבטחון אומרים שזה לא תזמון טוב, אז אם העובדה הזו אני לא יכול התווכח, נשאר רק לקוות שלכל הפחות צהל ידע להתחזק, אם וכאשר. (אגב אם חזבאללה לא יזוזו צפונה, מלחמה תפתח גם תפתח, רוצים או לא רוצים).

נערך לאחרונה ע"י alex.v בתאריך 05-12-2023 בשעה 23:23.
ישן 03-12-2023, 12:51

מאמר של מערכות מפברואר השנה שעשו לו ריפוסט ולדעתי מאוד אקטואלי.
אני לא מכיר את הגישה הצה"לית, אבל סומך עליהם שיקראו נכון את המצב ואני מסכים שהגנת כוח זה דבר שצריך להתייחס אליו ברצינות.

https://www.maarachot.idf.il/24579

שם מתארים 5 תיפקודים קרביים עיקריים:
תמרון, אש, איסוף, מנהלה, פו"ש.

לכל יריב יהיו גם את 5 התיפקודים האלה, וצריך לפעול כנגדם לשיבושם ולעליונות צה"לית בהיבטים אלה לצורך הכרעה. לכן צריך שיהיה:
תמרון - אנטי-תמרון.
אש - אנטי-אש.
איסוף - אנטי-איסוף.
מנהלה - אנטי-מנהלה.
פו"ש - אנטי-פו"ש.

בכולם חוץ מתיפקוד ה-"אש", הפעולה מתבצעת ע"י שיבוש יכולת האויב. לדוגמה פו"ש האויב ישובש ע"י אמצעים רכים, אמצעי איסוף, אמצעי אש, ותימרון, שבכל זה תתמוך מנהלה. אפשר לשבש את התקשורת, אפשר להשמיד פיזית, אפשר להאזין ולתמרן כנגד זה, וכו'.

אבל מה עם אש? אש אפשר להפעיל בעוצמה יותר גדולה שתכריע את האויב יותר מהר משהאויב יוכל להכריע את הכח הצה"לי, אבל זה לא מצב לשאוף אליו. צריך דווקא לנגוד את מאמץ האש של היריב. זה עניין שראינו בדיון הציבורי על כיפת ברזל - מצד אחד פוגעת בהערכת האיום, ומצד שני מאפשרת אוויר לנשימה כדי לפעול בצורה יותר שקולה מול האויב.
לכן צריך להנגיש לכח העצמאי הלוחם יכולת הגנת כוח, שתנגוד את אש האויב לא כתחרות הפעלת אש אלא כניטרול אקטיבי של אש האויב.

הנושא מקבל תוקף בעזה, שם ראינו הפעלת רחפנים שלפי מידע הקיים כרגע צה"ל מצליח בצורה יחסית טובה להתמודד מולו בעזרת כוונות פגיון שנופקו בהליך מזורז, ומיגונים לרק"ם.
אבל בלבנון מוטב להסיק שהעצימות תהיה גבוהה יותר. מצד אחד גם רחפנים ועם הזדמנויות גדולות יותר להפעלתם, ומצד שני ארטילריה חדשה שנדמה שיועדה נגד מטרות סמוכות גבול ומתמרנות. לא אופתע אם חיזבאללה מכינים מארבים על נתיבים קרקעיים צפויים של צה"ל המשלבים מטענים, רחפנים, מרגמות, ורקטות בוראק כבדות.
ישן 07-12-2023, 18:55

דעה קצרה:

ברחבי העולם אנחנו רואים קונפליקטים פנימיים צצים בין תומכי ישראל לתומכי פלסטין. מי שהסתכל קצת יותר על הניואנסים כנראה ראה שמעבר לרובד הזה, הקונפליקט הזה מתאפיין גם בהיותו מרכז פוליטי מול שמאל וימין רדיקליים פוליטיים, ליברליזם מול פסבדו-ליברליזם, שמופילים מול אנטישמים, וכו וכו. ישנה גם התאמה, הייתי אומר לפחות כמעט מושלמת בין כל הרבדים הללו.
רובד נוסף בו זה מתבטא זה רובד האנטי-הגירה מול פרו-הגירה. רובד זה הוא מצד אחד קריטי מבחינה אסטרטגית בשביל ישראל מכיוון שמדינות מערביות שלא לחוצות ע"י האלקטורט הזר יוכלו להביע תמיכה בישראל בצורה יותר מובהקת, ומצד שני בגלל שגלי ההגירה יוצרים משברים דמוגרפיים שיגרמו למערב לקנא בדרום קוריאה.
.... ומצד שלישי בגלל שמהגרים, מהיותם דוברי שפה שונה, מראה שונה, ותרבות שונה - מהווים בעיה הרבה יותר בולטת. גם אם הבריטי הממוצע לא מחזיק בשום דעה על ישראל-בלסטין, הוא כן יתעניין בנושא ההגירה ולרוב תהיה לו דעה חזק נגד זה.

במובן מסוים, ולא ברור לי מדוע זה ככה, המחנה "השני", כלומר אנטישמים, פלסטין חינם, וכו וכו, רואים את המצב היום ומאז ה7 באוקטובר, כמלחמה כוללת. הם הימרו את הכל והולכים כרגע עד הסוף אולי מתחושה (שגויה לדעתי) שאין להם מה להפסיד כבר.

קשה לתת לעניין הזה ביטוי בפן המדיני, הרי ישראל לא רוצה להצטייר כמדינה שנדחפת לעניינים פנימיים של מדינות אחרות, דבר שרפלקסיבית גורר אנטגוניזם בקרב אותה אוכלוסיה.
עם זאת, ניתן ליישם מדינות בנושא בתוך צורת הלחימה בעזה, ובהמשך בלבנון.
ניתן לראות שבניגוד למלחמות העבר, למרות הפערים העצומים בין הרצוי למצוי בהתנהלות המדינית בהרבה בחינות ובייחוד הסברתית, כן נותנים חשיבות רבה בצמרת לעניין הלגיטימציה. כאילו קצב הקרב נקבע פחות ע"י המציאות בשטח אלא ע"י הנדסת תודעה (במובן חיובי) בשביל הקהל הזר.
כל עוד יש לישראל ולתומכיה בעולם מומנטום, חשוב להחזיק בו ולתחזק אותו עד להשגת תמיכה לא פרטיזנית במערב.
ישן 11-12-2023, 10:28
  איש123 איש123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.14
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "ברגע האמת החייל אמור לעבוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
ברגע האמת החייל אמור לעבוד הכי יעיל. אם החייל צריך להרוג , זה לא לעניין להתעסק עם מחסנית שלא משרתת אותו באותה נקודת זמן....ואני כותב זאת כי מה שאתה כותב משקף אי הבנה רווחת כי צריך לעשות הכל בכדי שברגע האמת החייל יוכל לעבוד בצורה הכי יעילה...ואיך אני יודע כי יש בעיה עם המודעות לכך...קראתי כאן מישהו הכותב כי חצי מהלוחמים נועלים נעלי הרים ולא מה שמספק להם הצבא....ראיתי חיילים נלחמים עם מטענים לא רלוונטיים על הגב....ולא צריך להיות לצבא בעיה לדחוף מחסניות ללוחמים

הפוך גוטה - הפוך...
אתה בדיוק משקף את הבעיה בצה"ל.
צה"ל ששנים מתכונן לתקריות של דקות.... לתקריות שאפשר לירות בהם מאות כדורים בחצי שעה, ואז לקבל אספקה.
זה לא התרחיש.
החייל הזה כן יצטרך את המחסנית בהמשך.
ו"לא צריכה להיות בעיה" נכון לאלף דברים שצה"ל הצליח למצוא בהם בעיה.
לחייל לא הייתה מטרה מול הפנים. הוא ירה לכיוון הכללי בו היה מחבל. והוא גם לא עשה את זה לבד.
הוא היה צריך לצעוק "מחסנית" ולזוז הצידה בזמן שחברו המשיך לירות, להחליף בלי לזרוק, ואז לחזור לקו האש.
ישן 11-12-2023, 18:07
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
המטרה של ישראל כרגע היא מעט הרוגים בצד הלבנוני/סורי
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "מסקרן שנתקענו על 100 הרוגים..."

אני חושב שחיזבאללה ביצעו התאמות ושינויים בזמן ההפוגה וזו סיבה אחת לפחות הרוגים.
חוץ מזה, ישראל לא מעוניינת להרחיב את המלחמה בצפון ולכן יש לנו אינטרס לשמור על מספר הרוגים יחסית נמוך בצד השני.
לדעתי חלק ניכר מהפגיעות הן בציוד, מה שמאפשר להפציץ בלי המון הרוגים.
אפשר לראות בעזה מה קורה כשאנחנו נלחמים עם מעט הגבלות. כמות ההרוגים בצד השני היא משמעותית כל יום (כנראה מאות), ובצפון יש יותר מטרות שרובן מאוד מסוכנות לישראל.
כיום דיי קשה להבדיל בין חיזבאללה לבנון לחיזבאללה סוריה, כך שנזק משני של מלחמה יכול להיות משטר אסד. לא חושב שהציר השיעי יקריב את אסד בשביל ניסיון (שיכול להיכשל) להציל את חמאס.
ישן 16-12-2023, 20:29
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
רובי צלפים של הלוט"ר בעת פעילות ברצועת עזה

בתמונה ניתן לראות צלף לוט"ר עם בארט MRAD בריחי (מקדימה) ובארט REC10 חצי-אוטומטי (מאחורה).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מקור: https://www.idf.il/media/3rclw4o1/w...t-21-36-29.jpeg

באופן כללי, זו הפעם הראשונה שאני רואה תמונה של הבארט MRAD בפעילות מבצעית במלחמה, עד כה דובר צה"ל פרסם בעיקר צלפים עם הבארט REC10, שכנראה זוכה לתפוצה רחבה יותר ושימוש רב יותר ללוחמה בשטח בנוי.

תמונות נוספות של צלפים מאתר צה"ל, ניתן לראות רובי M24, ברק 338 ובארט REC10:

דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 16-12-2023 בשעה 20:32. סיבה: הקטנת תמונה
ישן 17-12-2023, 22:18
  oferet oferet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.10
עוד כמה לקחים מסרטוני חמאס מהלחימה

את הסרטונים עצמם לא אביא, אלא רק את מה שנראה לי כלקחים:

1. מחבל מגיע לקומת קרקע של מבנה שחיילי צה"ל שוהים בקומתו השניה.
המחבל יורה אנכית עם קלשניקוב ופוגע בחיילים דרך רצפת הקומה השניה/תקרת הקומה הראשונה.
שאלה: האם לקלשניקוב יש יכולת חדירה דרך קירות שהיא עדיפה על נשק שלנו? או שהמבנים בעזה בנויים באיכות ירודה?

2. חוף חאן יוניס- מחבלים יוצאים ממנהרה בואדי (שהוא לפיכך מוגן מתצפית). הם תוקפים עמדת תצפית שלנו מעורפה.
נראה בעליל שעמדת התצפית נבנתה בלי להתחשב בכך שיש בקרבתה שטח מת.
כמו כן לא היה שם שום נסיון להתגונן ממתקפה מאחור: אין שוחות (היתה מעין ערימת חול- אך רק בחזית), אין תלתלית- על מטענים נ"א, מוקשים, מצלמה, חיישנים- איזה אמצעי הגנה שהוא- אלה דברים מוגזמים לכאורה.
אבל מה עם שומר אחד שפניו אחורה ומחופר בשוחה? במקרה זה- זה היה יכול לשנות את תוצאת הקרב.

נערך לאחרונה ע"י oferet בתאריך 17-12-2023 בשעה 22:35.
ישן 19-12-2023, 09:14

אזהרת צפייה: מוצגת פה תקיפה בה סביר להניח שהיו הרוגים לצה"ל.

בסרטון הנ"ל אנחנו רואים נסיעה בטור של טנקי מרכבה, אחר כך נגמ"שי איתן, אחר כך האמרים.
מההתבוננות שלי לא ציפו לנוכחות חמאס באזור זה מאחר וגם הטנקים (תותח מופנה קדימה, מייצב כבוי) וגם האיתנים לא סרקו את האזור (מק"כ מופנה בכולם אחורה ולמעלה).

בפן הטכנולוגי, האמר משוריין לא היה עוזר פה ואפילו אולי היה מחמיר את המצב, ומיגון אקטיבי מהעשור הקודם כגון Trophy LV ו-Iron Curtain שעוטפים את הרכב, לא מתאימים בהכרח לנשק טאנדם.
עם זאת, יש כבר פתרונות מיגון אקטיבי שניתן להתקין על רכבים כבדים יותר כגון ה-JLTV.
אני חושב שלאור המצב הגיע הזמן שצה"ל לא רק יבחן התקנת מיגון אקטיבי על טנקי סימן 3, אלא גם על נגמ"שי איתן ורכבי JLTV ואחרים.

קיימים מקרים בהם פגיעת נ"ט כמעט ישירה פוצעת אבל לא הורגת. מקווה מאוד שלא היו הרוגים בתקיפה זו, למרות שזה דורש הרבה אופטימיות.

ישן 19-12-2023, 18:15
  elaadhn elaadhn מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 13.07.10
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "אזהרת צפייה: מוצגת פה תקיפה..."

אין מעיל רוח על חלק נכבד מהמרכבה 4 בשטח.
אין מעיל רוח על אכזריות.
אין מעיל רוח על מרכבה 3 עתיקים בחזית. לרובם אין אפילו מיגון צד וכו' שהיה נפוץ עוד בשנות ה90-תחילת ה2000 בלבנון.
אין מעיל רוח לD9.
אין מעיל רוח (או חץ דורבן) עדיין לאיתנים.
...ואתה רוצה שימגנו JLTV/האמרים קלים עם מיגון אקטיבי? נו בחייך.
הפתרון כאן הוא טקטי ולא רק טכנולוגי - לנוע ככה בשיירה כזו ארוכה בלי קנים מחפים, בלי סריקה, בלי זיהוי מאיפה יורים עליהם בכלל (גם בחילוץ לא תפסו מכסה...לפחות עם הקירות הצמודים), בלבנון היו מגיעים עוד כמה טילים בזמן הזה...כל כך הרבה קנים ועיניים ואמצעי תצפית ואף אחד לא לכיוון. גם אפשר לראות שחברי החולייה ששיגרה עוד יושבים וצופים בניחותא בלי חשש.

אם כבר מקצים משאבים למעיל רוח (ויפה שעה אחת קודם) שימגנו קודם את הכלים בחזית - הטנקים והD9, נמרים ואיתנים.
בכלל על פי המפרט של מעיל רוח אמור להיות גם זיהוי של מקור הירי וגם אפשרות של הגנת "בועה" של רכבים וח"יר קרובים אך את הפונקציה הזו עוד לא יצא לנו לראות בשום סרטון עד היום, אם בכלל מופעלת/אפשרית בשטח בנוי.

בכללי לא מובן לי למה צריך להחזיק כל כך הרבה כלים קלים קרוב כל כך לחזית, כמו גם מאהלים, בסיס לוגיסטי קדמי וכו'...הכל בטווחים של צלפים/מרגמות קלות/רקטות/טילי נ"ט. זה באמת כזה משמעותי אם יהיו כמה ק"מ אחורה/בשטח ישראל? גם ככה הרבה מאזורי הלחימה הם במרחק יריקה מהגדר, (כמעט) בלי חשש מנהרות.
ישן 20-12-2023, 10:59

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "האמת היא שבשטח עירוני כמעט..."

האזור שצולם היה מאוד פתוח. זה גם מה שאיפשר את השימוש בטיל נ"ט שדורש טווח גדול בשביל כיול, חימוש, וייצוב. אם אתה נוסע בשטח כל כך פתוח, תניח שמסתכלים עליך פי 10. ואם מסתכלים עליך פי 10, תנוע בצורה בטוחה ועירנית - עם סריקה מתמדת ותוך שימוש בסביבה בשביל הגנה פיזית, ופיזור בין הלוחמים. לכל הפחות אפשר לתת להם האמר סגור עם שריון. אני לא רואה יתרון בהאמר פתוח שנותן כביכול מודעות מצבית גבוהה יותר אם אף אחד, לא מהחי"ר, לא האיתנים, ולא הטנקים, לא סורקים את השטח.

והבנת מקור הירי זה כן משהו שצריך להיות קל. על פניו למעיל רוח שיש על המרכבה יש יכולת כינון אוטומטית למקור הירי. אני מתחיל להטיל ספק בקיום של יכולת זו לאור העובדה שאנחנו, א': לא רואים יכולת כזו בפעולה. וב': בכל גרסה חדשה של המרכבה או מעיל רוח, מדברים על היכולת הזו כאילו היא משהו חדש. זה גורם לי לחשוב שזו יכולת ניסיונית שמנסים להכניס לגרסה נוכחית ובסוף דוחים, כמו שהברק עדיין מתעכב עם הפיצ'רים העיקריים שלו כגון הקסדה, והאיתן עדיין לא קיבל את התותח וחץ דורבן שלו שיכלו מאוד לעזור באירוע הזה ולהציל חיים.
ישן 21-12-2023, 22:16
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "האזור שצולם היה מאוד פתוח. זה..."

אני לא חושב שהאמר סגור היה מועיל כאן, וכל מיגון שהוא קל מספיק כדי להתקין על האמר היה רק הופך לארון מתים עבור הלוחמים. דווקא האמר פתוח מכל הצדדים היה עשוי, אם מישהו היה מבחין בטיל בזמן, לאפשר ללוחמים לקפוץ החוצה - ואפילו אם לא, אני חושב שמטען חלול עשוי להיות פחות מסוכן כשהלוחמים לא נמצאים בתוך קופסה שכולאת את האנרגיה שלו בתוכה.

אני לא יודע מה הטווח שבו המכ"ם של המעיל אמור לזהות את הטיל, ועד כמה הוא מתעלם אוטומטית מטילים שהמסלול שלהם לא מכוון אל הכלי שעליו המערכת מותקנת. גם אם יש זיהוי, אני מסופק אם הוא מדויק ברמה של לכוון את התותח אל החלון שממנו בוצע הירי; אני מנחש שזה יכול להביא אותך לכיוון כללי, שזה מספיק טוב אם יורים עליך מאיזו דיונה אבל לא אם זה בנין של עשר קומות עם שמונים חלונות שהמחבלים שבו הורידו את הראש שניה אחרי הירי והם לא חשופים. האמת שכטנקיסט גם לא הייתי מתלהב לתת את השליטה בצריח שלי למערכת שמצודדת אותו עצמאית לפי מה שנראה לה שהיא מזהה.
ישן 19-12-2023, 19:51

אם אתה לא יכול לקחת אותו, מעוך אותו

https://www.ynet.co.il/news/article/hyhrkxjd6

ציטוט:
במעלה התמרון של אוגדה 162 בצפון הרצועה, כמות אמצעי הלחימה הייתה כה גדולה שצה"ל הפסיק לפנותם ארצה בגלל אי-ספיקה לוגיסטית למשימה זו. לכן, הונחו מפעילי דחפורי ה-D9 לדרוס את אלפי כלי הנשק בהם מקלעים, טילי RPG, רובי צלפים מסוג דראגונוב ורובי קלצ'ניקוב עם תחמושת רבה, שהמחבלים הותירו בכל בית - לפי הצבא.

מעניין יהיה לראות קלאצ'ניקוב בצורת פיתה.

תמונה של צמד דחפורי D9 בג'באליה מאת יחידת דובר צה"ל.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 21-12-2023, 21:51
  גקשדב גקשדב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.17
אני רוצה לדבר על טענה שעולה וחוזרת בפרופוגנדה פרו פלסטינית,

למרות שאני יודע שהיא בולשיט, ובכל זאת.

זה קורה כמעט בכל קונפליקט בין ישראל לחמאס/חזבאללה, אבל בעיקרון תמיד טענת הטענה שישראל מסתירה איכשהו את חלליה, ובעצם מאבדת הרבה יותר ממה שמפורסם שהיא מאבדת. כמובן, יש את כל הטיעונים הלוגיים שאפשר להשתמש בהם נגד זה - העובדה שזה מגוחך הם חושבים שניתן לעשות את זה במדינה שבה לאמהות יש את הטלפון של המ"פים של הבנים שלהם כדי להתלונן על איכות האוכל בצבא; העובדה שבישראל אין שום מקרה מתועד של הסתרת מוות של חייל - אפשר להסתיר את הזהות לזמן מה (מחמוד חי'ר א-דין), אפשר להסתיר את התמונות (עמנואל מורנו), אפשר להסתיר את הנסיבות (ברק שרעבי), אבל לא את עצם המוות; העובדה ששמועות מתרוצצות פה בצורה שאי אפשר באמת להסתיר כמויות של הרוגים של עצמינו (אני למשל השמועה על מותו של אסף חממי ז"ל הוגנבה לאוזני כשמועה הרבה זמן לפני ההכרזה הרשמית, ואני לא נמצא אפילו קרוב למעגל מכרים רחוקים שלו); או פשוט להצביע על זה שחובת ההוכחה עליהם, בטח לאור הפקפוק שלהם בדיווחים על ההרוגים האזרחיים שלנו בשביעי באוקטובר.

ובכל זאת.

הייתי שמח לדעת איך ניתן לתקל את זה מבחינת ניתוח צבאי נטו מקצועי. אני באמת לא יכול לראות איך אפשר מכל בחינה שהיא במקום כמו שלנו לבצע פרוצדורה כזאת.

הטיעונים שלהם מרוכזים בסרטון הזה, אבל אם מישהו לא רוצה לצפות (וזה מובן), הם מתבססים בעיקר על הנחות ופערים לכאורה, כמו "אין סיכוי שרק 130 חיילים נהרגו לישראל אם לחזבאללה נהרגו יותר", סרטוני טלגרם של חמאסל מיניהם שמראה פגיעה בכלים ולצד חיילים (אבל תמיד יש קאט לפני שרואים אם באמת מתרחש נזק), וכל מיני טענות סוציולוגיות יותר.

אני כאמור רוצה להתרכז רק בהיבט הצבאי של הנושא.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ישן 27-12-2023, 22:44

מידע תמונת מצב - גדודי חמאס

https://www.israelhayom.co.il/news/...rticle/15014944

ציטוט:
הערכה: כשלושה חודשים אחרי טבח 7 באוקטובר תשעה מהגדודים בחמאס פורקו, שלושה מוגרו, ו-12 אחרים נמצאים תחת מתקפה אינטנסיבית • פירוקם יסיר איום מרכזי על ישראל, אך עדיין יידרש זמן רב לטיהור השטח מתאי טרור

----

לא כל כך הבנתי מה ההבדל בין "פורקו" ל"מוגרו" וההסברים להגדרות די מבולבלים.

לפי האינפוגרפיקה נהרגו כ-8,000 מחבלים מתוך 30,000 מחבלי חמאס. השאלה היא האם זו פגיעה מספיק גדולה בסד"כ של חמאס כדי לגרום לו לנזק בלתי הפיך וחוסר יכולת להוציא פעולות טרור ולמעשה הסרת האיום ממנו.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 28-12-2023, 07:30
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בסוף 47׳ היו לישוב..."

כתב רון בן ישי על ההבחנה שיש לעשות בין שני שלבים - כיבוש קרקעי וכיבוש והשמדת התת-קרקע.
התת קרקע הוא חלק אינטגרלי וקריטי של לחימת החמס - כמערך ביצורים, לוגיסטיקה, מחסנים , ייצור , שהות וכו'. ללא השמדה של תת הקרקע, על האמצעים בו , חמאס פשוט ירים ראש ברגע שהלחץ עליו יופחת.
אין ברירה אלא לסרוק את כל רצועת עזה מעל ומתחת לקרקע ולנסות למצוא כל פיר ולהשמיד כל מנהרה על מנת לתת סיכוי לשלטון אחר לפעול אל מול התנגדות בנשק קטנה ככל שאפשר .
בתווך הקרקעי צה"ל היה טכנית ערוך ללחימה , בתווך התת קרקעי הרבה פחות ועוד הופתע כהוגן מההיקפים, אך בוודאי קיימת עקומת למידה תלולה.
אסור לספר לעצמנו סיפורים על טיפול רק ב- "מנהרות אסטרטגיות" בעוד חמאס יוצא מפירים באזורים שנכבשו.

בשלב הטיהור אפשר לקחת סיכונים מחושבים של הפעלת ציוד אזרחי , הכשרה זריזה של "המנדסים" ספציפית להשמדת פירים / מנהרות . פעילות זו סופה כי "תבריח" כל חמאסניק שעדיין מסתתר שם, אלו המסוכנים ביותר שנותרו... זו משימה לא פחות חשובה מהכיבוש הקרקעי שהביא לחיסול כמעט מלא של שיגורים לישראל ומאפשר לחזור לשיגרה בעורף

את הזמן לביצוע העבודה יש לקנות במעשה מדיני, שכרגע די חסר.

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 28-12-2023 בשעה 07:38.
ישן 28-12-2023, 09:40
  alex.v alex.v אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אתה זקוק בדחיפות להגהה"

מה הם תכנים ראוים? למצב של חיילים מעשנים מבעד החלון לא הייתה כל התייחסות.(מוות כה מיותר) מעבר לכך לא אני העלתי "צורך בתוכנית מדנית", אנחנו שוברים את הראש איך לנצח, שזו משימה בפני עצמה. ושוב לגבי מדיני, לפי איך שהעולם מתפרק, לנו כרגע יש תפקיד חשוב בעולם החדש, ואין מה להשבר בפני האמרקאים מה יקרה בעזה, אמריקה זקוקה לנו כרגע יותר מבעבר. והשקול אמור להיות נטו שקול בטחוני שלנו. הספיק עם מהלך אוסלו, לא יאומן לקרוא ראיון עם אולמרט, איך הוא מתגאה שהתחננן בפני אבו מאזן לקבל הסכם, הרחיק לכת הרבה יותר מברק ולמזלינו סורב. לא יאומן שלושה חודשים אני מנהל דו שיח עם תושבי איוש, רובם המוחץ לא מוכן לשמוע אפילו על קווי 67!(צריך להפעיל מודעין להבין כמה אנשים יש כאן באמת, ומכאן להתחיל לחשוב מה עושים).
המצב שלנו קשה מאוד, הצבא באמת לא מתאים למציאות, מחסני החימוש במצב רע מאוד, והכי עצוב שנתניהו היה מודע להכל מהרגע הראשון שעלה לשלטון בקדנציה השניה שלו, אבל טען שראש ממשלה לא יכול לעשות שינויים בצבא.
אני באמת בדכאון, עד לפני שלושה חודשים לא התעסקתי בפוליטיקה(יחסית), ובטח לא בענייני צבא ובטחון(סמכתי על בעלי ההחלטות), כמה הלם חטפתי, כאשר בכל יום אני מבין יותר את גודל ההזנחה והמחדלים.

נערך לאחרונה ע"י alex.v בתאריך 28-12-2023 בשעה 10:00.
ישן 28-12-2023, 12:09
  alex.v alex.v אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בסוף 47׳ היו לישוב..."

כרגע אני לא רואה מה צבא כה גדול עושה בעזה, כמעט ואין התקלויות, פרט למתקפות פתע מתוך פרים, הם כולם מתחבאים בתוך מנהרות, ובזמן הפנוי עוסקים בהנחות מטענים. יש מעל מליון וחצי פלטים ברפיח, ואינני מבין את מטרות המלחמה במידה ואין אני מטפלים במנהור לצד המצרי, ושליטה ישראלית על הציר בשנים הקרובות. אם אין כוונה להכנס לפלדלפי, ונראה שאין?, צריך להוציא רבים מהחברה החוצה, יותר מדי נפגעים ללא מטרה מוגדרת. אפשר לצאת לפשיטות נק, והתקפות מהאוויר לאורך שנים, שלא יתנו לחמאס להרים את הראש, אלה יעדים ראליים.(אתה גם לא מאפשר למנהגיהם לצאת לפומבי מן הסתם, שישארו במנהרות מצדי, מתישהו ימאס להם). אני לא רואה אותנו כובשים את פלדלפי, ולכן מתקשה להבין מה בכלל מטרות המלחמה בשלב זה, עצרנו את הירי תלול מסלול, שטחנו את עזה צפון, ואפשר לא לתת לה להשתקם כל עוד החטופים שם, את ההתראה אבדנו, ואני לא בטוח איך אפשר לשקם אותה כאשר יש לנו נפגעים רבים, אבל המטרות שהצבו על פניו לא מעשיות.

מעבר לכך, אני מעריך שההנהגה הבאמת בכירה, כבר מזמן באזור רפיח(שהוא הכי בטוח מבחינתם), ולחסל חמאסנקים במנהרות במחיר נפגעים גבוהה(ועוד הבכרים שבחיילינו), כאשר הם יכולים לגייס בנקל, לא נראה לי סביר.

נערך לאחרונה ע"י alex.v בתאריך 28-12-2023 בשעה 12:23.
ישן 31-12-2023, 18:37
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
גדוד ״עוף החול״

מאתר צה"ל :
ציטוט:
הכוח מורכב מטנקי מרכבה סימן 3 שיועדו למכירה, והוחלט להקפיא את מכירתם כדי שיצטרפו ללחימה. לטנקים עוצמת אש, יכולת ניידות, ירי מדוייק, מקלעים ומערכת בק"ש. היחידה עצמה בפיקודו של סא"ל ארז סעדון, מורכבת מאנשי מילואים, קצינים ומפקדי טנקים שמביאים נסיון מבצעי ופיקודי.

כתבת מגזין מערוץ 12:

המפקד הגאה מדבר על מתנדבים שמתלבשים על טנקים לא כשירים שצה"ל "הרגיל" ויתר עליהם ומשפצים אותם עד לכשירות.

הרי יש יחידות חימוש בחטיבות, באוגדות ובפיקודים שבטח גויסו, אלפי אנשי חימוש. נועדו לקצב תקלות, תאונות ופגיעות של מלחמה בעצימות גבוהה. מפתיע שהמערך הזה לא התחיל מתישהוא לחפש טנקים שאפשר לשפץ ולהכניס ללחימה.
ישן 01-01-2024, 22:51
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "[QUOTE=yaari]ראיתי ראיון עם..."

המצב חמור כשאין מודעות לנופלים מאש כוחותינו....המספרים הם גם פונקציה של יכולות מקצועיות.....וכשאין מודעות פירושו, עיוורון ליכולותינו, צבא שאינו חותר לשיפור. בשל"ג המספרים האמינים יותר שפורסמו הינם כי שליש מההרוגים הם מאש כוחותינו [ לפחות עד לנקודת הזמן שהנתון נחשף]. והחלטתי להוסיף על מה שכתבת, במלחמת יום הכיפורים, שלמה ערמן , שקיבל את אות הגבורה, הנהיג חיילים שיצאו מהתופת בתעלה לעבר כוחותינו, כשהגיע לכוח ישראלי, הם תחקרו אותם, והחליטו שהם לא ישראלים וירו בהם. באתר הגבורה לא מספרים לנו איך הם נהרגו.....ואני כותב זאת בכדי לומר כי לדעתי מרכיב גדול מירי מיותר שלנו מקורו מדפוסי חשיבה בעייתיים המביאים לקריאת מציאות בעייתית, וכי במקום להתמודד עם הבעיה אנחנו מעדיפים לא לדעת

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 01-01-2024 בשעה 23:06.
ישן 06-01-2024, 19:42
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "לא מדויק , זה לא בדיוק ואקום..."

חטיבה 11 היא באוגדה 99, שלהבנתי כבר ברצועה. היא כניראה עברה מגיזרה אחת לגיזרה שהיתה של 551.

אם צה"ל מתכוון לטהר את ח'אן -יונס ואז את רפיח, זו פעולה שתיקח עוד ~3 חודשים בערך. אם צה"ל יחליט- או שהחיזבאללה יחליט- לפחות חזית גם בצפון, העסק ייקח עוד כמה חודשים.

ברור שכל מי שאמור להשתחרר מסדיר עד אז, יעבור לשירות סדיר נוסף (שס"ן) ביחידה שלו ולא ישוחרר. אז מה הלחץ להכשיר מחזורים של מ"כים וקצינים? זה טוב למורל ואולי תורם לכשירות העתידית (הזדמנות למ"כים ולקצינים הצעירים להוביל כוחות בקרב ולא רק להילחם בעצמם) אבל לא קריטי.

מוזר בעיני שחטיבות שלמות יהיו במילואים 6-9 חודשים, ואחרות תשתחררנה אחרי 3 חודשים. זה הבדל אדיר. לחלק מהמשרתים לא יהיה עסק או תקן שייחכו להם. לי זה משדר שצה"ל לא מתכוון להתקדם לרפיח.
ישן 07-01-2024, 05:26
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
מה קוראים במלחמה?

מה קוראים במלחמה?
מה קוראים כשאתה במילואים במלחמה? את מה שמספק גם אסקפיזם, גם פרספקטיבה וגם רעיונות. כך או כך אין לנו את הפריווילגיה לא לקרוא.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 08-01-2024, 12:58
צלמית המשתמש של האזרח

טיל נ.ט. בבקרה בהר מירון..?

המרחק מגבול לבנון בקו אווירי להר מירון הוא מעל ל-10 ק"מ. ברור שהיה בכינון ישיר. עכשיו השאלה היא איזה סוג זה (כנראה משהו משופר) וצריך לקחת עתה בחשבון שכל האתרים הרגישים (אין צורך לפרט) נמצאים בטווח של אותו טיל/רקיטה. מקווה שפצ"ן לוקח בחשבון ומשדרג עצמו...

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 08-01-2024 בשעה 13:17.
ישן 08-01-2024, 17:15
צלמית המשתמש של האזרח

אתה סופר בדיוק מקו הגבול
בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "הר מירון 7 ק"מ מהגבול. קורנט..."

אבל ברור שזה לא כך. אם שמת לב אז צילום מעוף הטיל היה כמעט באותו מישור של פגיעה.
ז"א צריך לחפש נקודת שיגור גבוהה, אשר "רואה" את הטיל עד הפגיעה וזה לדעתי הרבה יותר רחוק וגבוהה וגם שנורה ממסתור ולא זוהה הרשף...(או אולי אין לו רשף)

ישן 15-01-2024, 07:06
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי גקשדב שמתחילה ב "בלי להיכנס לפרטים ב"מיים,..."

חשבון חדש בן 9 חודשים, מישהו לא מוכר בלי פרטים ובלי חשבון טוויטר או לינקדאין שאפשר ללמוד ממנו מי הוא ומה הסמכא שלו.
כמות יחסית גדולה של סרטונים בזמן קצר שזה לא מעט עבודת עריכה. כחמישה כל שבוע.
יש לך לפחות אדם אחד או שניים במשרה מלאה.
מי משלם על כל זה?
יש לו עמדה מסוימת בעימות רוסיה/אוקראינה?
נכון להרגע יש לו 45 מנויי פטראון- גם אם כולם ברמה הגבוהה ביותר שזה 15$ בחודש זה לא מכסה משכורת אחת.
מעט יחסית סרטונים מעל 100K צפיות- לא יודע כמה המונטיזציה של יוטיוב משמעותית.
(ביררתי- כדולר וחצי ל1000 צפיות כלומר סביב ה500 דולר על שבוע עבודה שמתקבל בדיליי)
לי זה מריח כמו SOUTH FRONT.

נערך לאחרונה ע"י jhonny בתאריך 15-01-2024 בשעה 07:27.
ישן 16-01-2024, 16:59
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
עזרה האם עזה פוצלה?

עובדות קודמות:
1) נחספו מנהרות מתחת ומעבר לצפוי.
2) בפעולות קודמות, כבר נהגנו כצעד ראשוני לפצל את הרצועה לאותם שלושה חלקים.
3) האזרחים, לפחות ברובם הורחקו לדרום הרצועה, וחזרתם נמנעה.

עובדות כאת:
1) אזרחים\"אזרחים" רבים ברחובות עזה רבתי.
2) רקטות ממשיכות להיירה משטחים "נקיים" ב עזה רבתי.

שאלות:
- האם לא מתבקש לפחות חשש מקיימות מנהרות נוספות מצפון הרצועה לדרומה, ואולי\סביר\כנראה מעבר לציר פילדלפי!?
- מנהרות שכאלה מבטלות את הקונספט שחילקנו את הרצועה?
- ולפי "חוק הכלים השלובים" גרסת עזה, עם דילול הכוחות מאזור מסוים, חוזרים אליו המחבלים על ציודם...

ישן 19-01-2024, 19:20
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
עצה מישראלי עם ניסיון - אל תאמין לקודקודים ולפוליטיקאים
בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "לא מבין את האסטרטגיה למה..."

הגנרלים שלנו פחות טובים ממה שהם חושבים ועל ההנהגה הפוליטית עדיף לא לדבר.
לכל מי שמבינים את מגבלות הכוח של ישראל ואת מקומה בעולם, הדבר הכי חשוב בכל אסטרטגיה הוא תיאום עם ארה"ב ובעלי בריתנו במערב וגם הסכמה עם השותפים למאבק בציר האיראני. בלי זה אין היתכנות לשום דבר.
כרגע ישראל רחוקה מאוד מריסוק חמאס, הקימה רצועת ביטחון בצפון המדינה ואין לה ממש אסטרטגיה.
(אסטרטגיה = תוכנית פעולה המיועדת להשיג מטרות ומתחשבת במגבלות המציאות)
.
באופן אירוני דווקא העוצמה של איראן, גורמת להרבה מדינות במזרח התיכון להיות בצד של ישראל.
האיראנים הדגימו שהם שולטים אפקטיבית בחלק גדול מהמזרח התיכון, יכולים לחסום נתיבי ים ולא מפחדים להתעמת עם ארה"ב שדווקא כן מפחדת מהם.
ישן 20-01-2024, 13:51
  nitro11 nitro11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.18
בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "עצה מישראלי עם ניסיון - אל תאמין לקודקודים ולפוליטיקאים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mars_man
הגנרלים שלנו פחות טובים ממה שהם חושבים ועל ההנהגה הפוליטית עדיף לא לדבר.
לכל מי שמבינים את מגבלות הכוח של ישראל ואת מקומה בעולם, הדבר הכי חשוב בכל אסטרטגיה הוא תיאום עם ארה"ב ובעלי בריתנו במערב וגם הסכמה עם השותפים למאבק בציר האיראני. בלי זה אין היתכנות לשום דבר.
כרגע ישראל רחוקה מאוד מריסוק חמאס, הקימה רצועת ביטחון בצפון המדינה ואין לה ממש אסטרטגיה.
(אסטרטגיה = תוכנית פעולה המיועדת להשיג מטרות ומתחשבת במגבלות המציאות)
.

בעוד שתיאום הוא דבר מאוד חשוב הוא לא באמת יכול
לכסות על אינטרסים סותרים ולפי איך שזה נראה האינטרסים של
ישראל וארה"ב מאוד שונים או לפחות המטרות.

בנוגע לעזה ולפלסטינים, המטרה של ישראל היא לא לאפשר להם עצמאות
אשר תוביל ליכולת להתעצם ועדיף בכלל להזיז אותם לירדן.
המטרה של ארה"ב היא יצירת מדינה פלסטינית, האמת שאני לא יודע למה הם לוחצים לכיוון הזה כרגע,
הם באמת חושבים שישראל תסכים לזה, הם באמת חושבים שזה יביא ליציבות ?

בנוגע ללבנון, המטרה של ישראל זה השמדת חיזבאללה או הרחקתו לליטני,
גם ארה"ב היו שמחים שזה יקרה
אבל זה כנראה לא יקרה אם זה יבוא רק בצורה של דרישות
וללא הפעלת כוח ופה מגיע הקונפליקט,
ישראל רוצה מהלך מדיני או צבאי אפקטיבי אבל מהלך מדיני הוא כנראה לא יעיל,
ארה"ב רק רוצים שלא תהיה מלחמה בין ישראל לחיזבאללה, גם משום החשש ממלחמה אזורית
והשפעה גלובלית וגם משום רצון לשמור על המדינה הלבנונית.
כאשר בלינקן ביקר בלבנון אחד הדברים שהוא אמר לראש הממשלה שם זה
שהכי חשוב להימנע ממלחמה אפילו אם אין איזשהו הסדר בנוגע לחיזבאללה,
הצהרות כאלו רק מחזקות את האמונה של חיזבאללה בכך שישראל לא תתקוף
וכך מקשיחים את עמדתם.

לדעתי המלחמה הזאת חושפת את הפער הגיאו-פוליטי בין ארה"ב לישראל,
פער אשר ימשיך לגדול לאחר המלחמה.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:37

הדף נוצר ב 3.19 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר