לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2013, 09:39
  erez0010 erez0010 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.11
קטעים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי erez0010 שמתחילה ב "התנעה רכה מנוע DC"

אני ידייק,
מדובר בגיפ המופעל ע"י שלט בו אני מסיע את הילד ולא במכונית קטנה על שלט.

השלט והבקר נטולי שם (היצרן הסיני מתבייש בהם עד כדי כך שהוא לא מפרסם את שמו/דגם עליהם).

א.אני מניח ש ESC (בקר מהירות) מגיע מעולם מכוניות/טיסנים המקצועיים.
מהבקר הנ"ל יוצאים רק שני חוטים לכיוון המנוע ,שכיוון הזרימה בהם משתנה ע"פ הוראת השלט (קדימה אחורה.השאלה אם ניתן להכליל ESC כאן (אני לי מכיר את הרכיב)?

ב.רעיון הסליל נשמע פשוט ומעניין השאלה איזה סליל יתאים לעבודה במעגל שכזה (12V בערך 14A) כך שזמני הטעינה והדעיכה שלו יתאימו לאופי השימוש במעגל.
(לדוגמא: נניח אם לוחצים/מרפים לעיתים דחופות את כפתור הנסיעה לצורך ניווט צפוף )
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2013, 14:09
  ADAM COHEN ADAM COHEN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.08
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי erez0010 שמתחילה ב "מענין לנסות שימוש הסליל בטור..."

הצעותיהם של חברי הפורום הנכבדים הינן מצוינות!

אך אינן מתאימות למציאות שלך, בה רכשת לבנך צעצוע רכב חשמלי בכמה מאות שקלים. ואין לך לא את הכסף ולא את הזמן כדי לשדרגו בעלות נוספת של כמה מאות שקלים!

לכן הצעתי לך פתרון פשוט שאפשר לנסותו במינימום זמן ובמינימום עלות!

אפשר לעשות זאת גם עם קבל (של כמה אלפי מיקרו-פאראד) במקביל למנוע, אך מכיוון שהמנוע מקבל מתח בקוטביות הפוכה(המשתנה בהתאם לכוון הנסיעה), עליך להשתמש בקבל אל קוטבי.

על פי חוכמתו של החכם באדם* אפשר לצור קבל אל קוטבי אחד מ 2 קבלים אלקטרוליטים המחוברים גב אל גב(פלוס לפלוס או מינוס למינוס), עם מתח פריצה הגבוה פי 5 ומעלה ממתח המעגל בו הם נתונים. כך שאם הבנתי אותו נכון, מתח הפריצה המינימאלי של 2 הקבלים הנ"ל צריך להיות 75 וולט בקירוב, וערך הקיבול הכולל של הקבל המאוחד יהיה כמו בחישוב הערך הכולל של חיבור 2 קבלים בטור, כלומר מחצית ערכו של קבל אחד.

כדי לבדוק אם רעיון הוספת הקבל יעיל, אני מציע לך לחבר רק קבל אחד של 1000 מיקרו / 16V במקביל למנוע, בקוטביות הנכונה עבור כיוון נסיעה יחיד(קדימה או אחורה), ולבחון את התוצאה.
אם 1000 מיקרו לא יעשה את העבודה, תעלה עד 10000 מיקרו.
(את ערכו המדויק של הקבל או הסליל יכול לקבוע בוודאות רק החכם באדם!).

ככלות הכול, אין לך הרבה מה להפסיד כאן, אלא רק להרוויח אם הניסוי יצליח.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

*מי הוא החכם באדם?

רמז ראשון - שמו אינו שלמה!

רמז שני – עליו נאמר בשירת הים בספר שמות: "מי כמוך ב Elim ה', מי כמוך נאדר בקדש, נורא תהילות עושה פלא".

http://www.mikragesher.org.il/titles/nivim/class8/16.htm?list=2

נערך לאחרונה ע"י ADAM COHEN בתאריך 26-03-2013 בשעה 14:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר