לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2013, 15:02
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ykantor שמתחילה ב "דוגמאות להחלטות מפקדים בשטח בזמן פעילות"

כותרת בומבסטיט, פופולסטית ושקרית.
הבאת דוגמה אחת, של מג"ד שלא ישן, אכן לא הדבר הכי טוב אבל אני יכול להבין שבאמצעים מוגבלים ובמצבי קיצון+ הגזמה קצת בסיפור זה יכול לקרות. שוב, עדיין מסכים שהארוע הבודד הזה לא טוב.
הדוגמה השניה היא כלל לא שלילית, היא מורכבת (לעיתים נכון לחזור, לעיתים להמשיך..תלוי בהרבה נסיבות) והיא בת 20 שנה כמעט!!!
זאת אומרת שהבאת משפט אחד של מג"ד אחד מעברו, והכותרת שלך היא בצה"ל עוד ממשיכים במסורות?
אני א מבין איך לא חסמו או הזהירו אותך עדיין, אתה חד משמעית טרול.
אבל אני אמשיך במסורת שלך ואתן כותרת משלי:
מהנדס טרול מעביר ביקרות לא רלוונטית בתחום שהוא אינו מבין בו כלום...
חג שמח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2013, 19:14
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מכיר שהמג"ד מפקד על..."

מח''ט עם שכל ומאו''ג חכם יידע לאמן את המג''דים שלו ב"שעון לחימה" סדור, כזה שיש בו חלוקת עבודה בין מג''ד וסמג''ד אבל גם בלחימה עם רגל על הגז עד הסוף, משהו שמכוון לתרחיש קיצון של, נאמר, יום הכיפורים.
אחרת, איך שאומרים אצלנו- חבל.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-04-2013, 19:24
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
חלוקת שינה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "מח''ט עם שכל ומאו''ג חכם יידע..."

בלחימה אמיתית (לא שינויי כיוון למינהם), הלחימה הינה בלתי פוסקת.
מג"ד וסמג"ד יכולים לחלק את עיתות השינה. צוות הטנק לא יכול.

אמיל, לא מתאים לאדם ברמה שלך להשתלח בצורה כזו, ובטוח שמרוב כעס, לא בדקת את התמליל.
זו חוכמה קטנה לרדת על חובבים.

הבנתי מאוחר מאד, שבין המגיבים פה ישנם מומחים בעלי שיעור קומה כמו טל ענבר, ליבני יקירנו, סטרונג ועוד רבים, ובקצה השני של הקשת ישנם גם חובבי צו"ב צעירים או חסרי ניסיון או נאיבים, או הכול ביחד. כן, ישנם גם מטומטמים, אבל מה לעשות, גם להם מותר לכתוב, אחרת היה זה פורום אקדמאי לבעלי תעודת פרופסור. אולי לא תמיד יש כוח וחוסן לענות לכולם במטבע הנכונה, אך מוטב לפעמים להחריש. ו.... כן... גם אני מתרגז מול שיפעת העצות של מאו"גי הכורסה, אבל זה מה יש.

שבוע טוב לכולם.
מיכאל
ישן 03-04-2013, 07:55
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הל"ה עשו כך, זה נכון......"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
הל"ה עשו כך, זה נכון... בהתחשב בכך שמשימתם הייתה דוגמא מזהירה לקבלת החלטות גרועה, והיא נכשלה לחלוטין וכולם נהרגו, אתה בטוח שזו דוגמא שאתה רוצה להשתמש בה?

אני יותר מאשמח לשמוע איך בדיוק ההחלטה הזאת השפיעה על תוצאות הקרב ובכלל איך עשית את ההיקש המאוד מוזר הזה.

אני, כמתבונן מהצד, רואה מפקד שקיבל החלטה קשה ונכונה שתאפשר לו לעמוד במשימה במסגרת לוח הזמנים ולשמור על חיי פקודיו.ללא ספק תוצאה אידיאלית למצב קשה מאוד.
אנא הבא לנו את הניתוח שלך להחלטה שלפי דעתך היא כ"כ גרועה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 04-04-2013, 19:52
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ההחלטה להחזיר את החייל הפגוע..."

ציטוט:
ההחלטה להחזיר את החייל הפגוע לא קשורה למשימה. ההחלטה של דני מס לצאת - למרות שהוזהר שהערכת הזמנים אופטימית מדי ולמרות שהאיחור בשעת היציאה היה רצחני (להזכירך, הם היו אמורים לצאת מיד עם רדת החשיכה ובמקום זאת יצאו לקראת חצות) הם דוגמא לקבלת החלטות גרועה וזו הסיבה העיקרית שמשיתם כשלה.

לא דיברנו על כל ההחלטות שהתקבלו. דיברנו על ההחלטה להחזיר את החייל הפצוע לקרית ענבים בליווי שני חיילים אחרים. זאת הייתה החלטה קשה מאוד אבל נכונה מאוד, שאיפשרה השארת סד"כ מקסימלי לעמידה במשימה במסגרת הלו"ז שהוקצב. לא תתכן החלטה נכונה מכך בהתחשב בנסיבות.
ציטוט:
עצם כך שקרב הל"ה היה קרב גבורה לא גורעת מן העובדה שקבלת החלטות גרועה יצרה את קרב הגבורה הבלתי נחוץ הזה. מסיבה זו, להביא את הל"ה כדוגמא לתהליך נכון של קבלת החלטות זה דבר טיפשי לעשות

לא דיברתי לא על קרב הגבורה ולא על החלטות אחרות, אלא על החלטה ספציפית אחת שאליה התייחסת.

זה שבמהלך הקרב התקבלו החלטות שבדיעבד אנחנו יודעים להגיד עליהן שאינן נכונות, לא אומר שלא התקבלו החלטות מעולות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-04-2013, 20:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ההחלטה שחרצה את גורל הל"ה לא..."

ציטוט:
ההחלטה שחרצה את גורל הל"ה לא התקבלה במהלך הקרב אלא לפניו, לפני היציאה, ובניגוד מוחלט לכל הדיעות שהושמעו בפני דני מס.

שוב, לא דיברתי ולא דיברנו על ההחלטה הזאת או על כל החלטה אחרת. דיברנו אך ורק על ההחלטה של הפצוע.
ציטוט:
ההחלטה להחזיר את הפצוע לקריית ענבים הייתה החלטה מבצעית חשובה - עבור שלושת החיילים הללו. היא לא שינתה דבר וחצי דבר עבור הל"ה, שדינם נחרץ עוד קודם לכן. אז נכון שזו הייתה החלטה מבצעית נכונה, אבל בקונטקסט של כל המבצע היא הייתה חסרת משמעות, בדיוק במו שהחלטתו של בנט לאפשר לחייל לבחור לא שינתה דבר בקונטקסט של המבצע

ושוב- לא דיברנו על איך ההחלטה הזאת השפיעה על תוצאות הקרב, אלא רק על ניתוח אובייקטיבי של טיב ההחלטה.
החלטה שהייתה כאמור, מצוינת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-04-2013, 21:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה ואני לא דיברנו על כך -..."

ציטוט:
אתה ואני לא דיברנו על כך - יהודה הביא את ההחלטה של דני מס כדוגמא ספציפית לתהליך קבלת החלטות נכון, בעוד שלמעשה את דני מס אפשר להביא כדוגמא לתהליך קבלת החלטות לא נכון.

עוד פעם?
דובר על דוגמא אחת ספציפית ועל החלטה נכונה מאוד, לא על כל תהליך קבלת ההחלטות ולא על מכלול ההחלטות שהתקבלו.
ציטוט:
בנקודה זו אתה סתם מתעקש על זוטות. קנטור ביקש להפריד בין בנט וההחלטה שקיבל בסיטואציה אחת, לבין דני מס וההחלטה שקיבל בסיטואציה שונה מתוך הנחת עבודה שאם מס החליט א' ובנט החליט ב', הרי שבגלל שדני מס צדק, בנט טעה. זו הייתה הנקודה שלו ואותה תקפתי.

לא, אתה עוסק בזוטות כאילו מתעקש להגיד שדני מס טעה ושהל"ה הייתה כשלון. זה לא קשור לדיון ולא על זה דובר פה. דובר על ההחלטה לשלוח את הפצוע לאחור בלווית 2 לוחמים ותו לא.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-04-2013, 21:26
  ykantor ykantor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.05
מדוע אתה צריך להמציא דברים שלא נאמרו?
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה ואני לא דיברנו על כך -..."

ציטוט:
קנטור ביקש להפריד בין בנט וההחלטה שקיבל בסיטואציה אחת, לבין דני מס וההחלטה שקיבל בסיטואציה שונה מתוך הנחת עבודה שאם מס החליט א' ובנט החליט ב', הרי שבגלל שדני מס צדק, בנט טעה. זו הייתה הנקודה שלו ואותה תקפתי.

מדוע אתה צריך להמציא דברים שלא נאמרו? לא נאמר ולא קשור בכלל. אנא הראה מאיפה הוצאת את הדברים האלה?

מה כן נאמר:
1. המפקד במשימה בלבנון, טעה לדעתי כשאיפשר לחיל הנקוע להמשיך , במקום לחיב אותו לחזור (עם לווי)
2. מפקד הל"ה דני מס פעל נכון כשהחזיר את החיל שנפגע.

כל משפט פה עומד בפני עצמו.

מה שכן כתבת:
ציטוט:
הל"ה עשו כך, זה נכון... בהתחשב בכך שמשימתם הייתה דוגמא מזהירה לקבלת החלטות גרועה, והיא נכשלה לחלוטין וכולם נהרגו, אתה בטוח שזו דוגמא שאתה רוצה להשתמש בה?

וזה כמובן אבסורד. כמו כל אחד מאיתנו, נניח שגם אתה טועה מדי פעם. האם לא קרה לך שטעית בהחלטה אחת אבל אחרי זמן מה צדקת בהחלטה שניה?

יהודה
ישן 03-04-2013, 02:48
  moshl moshl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.12
מאז ימי הל"ה השתנו כמה דברים...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ykantor שמתחילה ב "[QUOTE=moti.rubin] דבר שני מה..."

גם אם מדובר ב"דינוזאורים" של ענבי זעם..( )
בין היתר אפשרויות הפינוי והזמינות של הפינוי השתנו...(לדוגמא במקרה של החמרה היה יכול להשמיט את הפצוע בקרבת "מנחת" ולהשאיר כוח אבטחה..)

בנוסף עם כל הכבוד מדובר "כולה" בנקע.
ואין לי מושג איך הפך הנקע לשבר(נקע=פגיעה ברצועה,רצועה זה רקמת חיבור שבר=פגיעה בעצם כלומר רקמה אחרת לגמרי תאים שונים מכינזם שונה -כדי לשבור את הרגל הוא היה צריך ליפול שוב.. מה שבנט לא היה יכול לחזות.. ).

נקע זה כואב לא נעים אבל עם קיבוע פשוט יחסית אפשר לתפקד ואפילו להילחם...זה לא שנכרתה לו הרגל הוא גם יכל ללכת... אני מכיר נגביסטים שהסתערו יופי עם קיבוע כזה...
ולא הם לא סיימו עם "גבס עד הבטן"...שאגב אומר שהוא שבר גם את עצם הירך שהיא אחת העצמות החזקות בגוף (הכי חזקה מבין עצמות השלד אם אני זוכר משהו מהשיט של אנטומיה) מה שאומר שהוא כנראה נפל מצוק או משהו במהלך המבצע היא גם קרובה מאוד לעורק ויש מלא עצבים באזור..ככה שאין מצב שהוא יכל ללכת במצב כזה...אלא אם הפחד מהכאב שבנט יגרום לו היה יותר חזק מהכאב עצמו...
אז לעניות דעתי..הכתב קצת הגזים.

נערך לאחרונה ע"י moshl בתאריך 03-04-2013 בשעה 03:09.
ישן 06-04-2013, 02:07
  moshl moshl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.12
לא ניסיתי לפתור את הבעיות של בנט...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "זה יפה שאחרי עשרים שנה פתרת לבנט את הבעיה"

ההפך ניסיתי להראות למה ההחלטה שלו הייתה הגיונית..תקרא את כל השרשור...לעניות דעתי ומקריאה של מה שהכתב רשם יש פה הגזמה בתיאור המצב של החייל הפצוע...נקע ברגל לא הופך אותך לנכה...בטח שלא יכול להחמיר למצב של שבר..(יש מקרים שבהם חתיכה קטנה של עצם נתלשת עם הרצועה-במצב כזה אין שום דבר שמחבר את כף הרגל ואי אפשר ללכת בכלל-הכתב מציין שהוא הצליח ללכת אז כנראה שזה לא המצב) בטח ובטח לא אחד כזה שמצריך גיבוס של כל הרגל עד לבטן...חבישה בסיסית וקיבוע של הרגל ואתה כמו חדש...וזה בטח שלא סיבה לבטל את המבצע..

הדיון על המסוק והחילוץ זה תגובה למה שרשם פותח האשכול כשנתן את הדוגמה של הל"ה...רשמתי שמאז השתנו כמה דברים ל ל"ה לא היו מסוקים שיכלו לחלץ פצוע משדה קרב..פינוי רגלי עם מלווה הייתה האופציה היחידה שלהם... לכן,לבנט היו אפשרויות פינוי זמינות יותר ויתכן שהיה יכול "למתוח" את החבל יותר.

נערך לאחרונה ע"י moshl בתאריך 06-04-2013 בשעה 02:30.
ישן 02-04-2013, 22:50
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ykantor שמתחילה ב "דוגמאות להחלטות מפקדים בשטח בזמן פעילות"

יהודה, אתה מעלה נושאים לגיטימיים אבל משום מה כבר כמה פעמים ניתקלנו בנטיה שלך לייצר פרובוקציות כשאפשר בעצם לעשות דיון שגרתי שאולי הוא אפרורי מידי לטעמך
לא הבנתי מהכותרת המקורית שרשמת ''צהל ממשיך במסורת שלילית'' מה רצית להגיד? לכן שינינו את הכותרת ליותר עניינית.
לא במקום לקחת שני אירועים שונים נקודתיים ולהקיש מהם על הכלל
סה''כ אתה יודע להתנסח כשאתה רוצה, אז נא תשומת ליבך לכך בהמשך

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 02-04-2013 בשעה 22:55.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:32

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר