לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2013, 12:52
  משתמש זכר metallicalist metallicalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.08
שאלות בנוגע לפרופיל, עתודה ותפקידים בצבא

הקדמה קטנה, אני רוצה להגיע לתפקיד מדעי/הנדסי. אני עושה 4 יחידות במתמטיקה, ולומד פיזיקה באופן פרטי, (אני רוצה לגשת ל4/5 יחידות בפיזיקה לפני הצבא, אם יהיה לי זמן)

כמה שאלות:
1. אם יש לי פרופיל קרבי, זה יכול להפריע לי להגיע לתפקיד בסגנון שאני רוצה?
2. לפי מה שהבנתי, יהיה לי קשה מאוד (יותר קרוב לבלתי אפשרי) להגיע לאיזה מסלול טוב כמו תלפיות. יעזור לי אם אני אדחה את השירות ואחרי יב אני אשלים ל5 יחידות מתמטיקה ו5 יחידות פיזיקה? כמה זה יכול לעזור לי והאם זה בכלל אפשרי להתמיין לדברים כאילו כל כך מאוחר?
3. אם אני עושה תואר בפיזיקה בעתודה, כמה זמן אני אצטרך לחתום קבע?

אשמח אם גם תתנו לי שמות של מסלולים או תפקידים שכדאי לי לחשוב עליהם (לא מדעי המחשב או משהו עם תוכנה, אני טוב בזה ועושה בזה 10 יחידות, אבל זה משעמם וקצת נמאס לי).
אין לי בעיה לחתום כמה שנים קבע, אם חלק מהזמן יהיה תואר, אבל אני רוצה לא לעשות 10 שנים בצבא ולצאת בלי תואר ובלי כלום. (אפילו אם זה יכול להרשים אנשים בראיונות עבודה...)

תודה מראש!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2013, 18:58
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי metallicalist שמתחילה ב "שאלות בנוגע לפרופיל, עתודה ותפקידים בצבא"

עתודה אקדמית מחייבת חתימת קבע של 3 שנים.
אם אתה עושה קק"צ (קורס קצינים), אז תוסיף שנה.

צריך לשקול בכובד ראש את העניין. לא כל האנשים מתאימים למסלול זה. למה?
כי הצבא, באופיו, מצריך עבודה מסביב לשעון. בתור אקדמאי, יכול להיות שתשובץ לעבודה עם הרבה מאוד עומס ולחץ, שמצריך עמידה בלו"ז לחוץ במיוחד. עכשיו קח את זה לכל שנות השירות שלך (חובה + קבע), ותשאל את עצמך האם אתה בנוי לזה...
בנוסף יש אנשים שלא סובלים את המסגרת הצבאית, אחרים ממש נהנים אבל הם מעט לפי מה שאני שם לב.

שים לב שאחרי שחתמת על קבע - אי אפשר לבטל את זה. אולי במקרים נדירים זה אפשרי.. אבל רוב האנשים מבצעים את שירות הקבע שלהם בין אם הם רוצים או לא.
כדי לבטל שירות קבע שהתחייבת אליו מראש כאקדמאי, אתה צריך שהרע"ן ימליץ לשחררך מקבע בפני הגוף הכלל צה"לי שבסופו של דבר מחליט.
כלומר אתה לא צריך לעבור רק את הרע"ן (שנמצא ביחידה שלך ושאתה יכול להיפגש איתו), אלא גם את הגוף הכלל צה"לי שהוא בעל ההחלטה הסופית.
ישן 06-04-2013, 22:15
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "עתודה אקדמית מחייבת חתימת קבע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
שים לב שאחרי שחתמת על קבע - אי אפשר לבטל את זה. אולי במקרים נדירים זה אפשרי.. אבל רוב האנשים מבצעים את שירות הקבע שלהם בין אם הם רוצים או לא.
כדי לבטל שירות קבע שהתחייבת אליו מראש כאקדמאי, אתה צריך שהרע"ן ימליץ לשחררך מקבע בפני הגוף הכלל צה"לי שבסופו של דבר מחליט.
כלומר אתה לא צריך לעבור רק את הרע"ן (שנמצא ביחידה שלך ושאתה יכול להיפגש איתו), אלא גם את הגוף הכלל צה"לי שהוא בעל ההחלטה הסופית.

אני לא יודע לגבי רע"ן..
אני מכיר אישית מישהו שהיה צריך לעבור שיחות עם המח"ט, מאו"ג וקצין החיל הראשי שלו..

ישן 07-04-2013, 16:23
  משתמש זכר metallicalist metallicalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי metallicalist שמתחילה ב "שאלות בנוגע לפרופיל, עתודה ותפקידים בצבא"

אני באמת חשבתי על זה שאני אצטרך להיות די הרבה זמן בצבא אם אני ארצה לשרת במשהו כזה, וזאת אחת מהדילמות שלי: אני לא יודע אם כדאי לי ללכת למשהו שאני אוהב ואז להשאר בצבא עוד כמה שנים, או לסיים צבא הכי מהר שאפשר ב3 שנים וזהו.

כשאתם אומרים 3 שנים קבע, זאת אומרת לעשות תואר, אז 3 שנים חובה ואז עוד 3 שנים קבע או תואר ואז 3 שנים?

וכן, שמעתי שזה מאוד לא מומלץ עתודה ושעדיף כבר אחד מאותם המסלולים שעושים בהם תואר.
מה אתם יכולים להגיד לי על חט"ל? יש שם תפקידים שלא דורשים קבע או שדורשים פחות זמן מעתודה?

deltaforce - כשאתה אומר ש5 או 4 יחידות לא ישנה כל כך את הקבלה שלי לתלפיות אתה מתכוון שיהיה לי קשה להתקבל לתלפיות אפילו עם 5 יחידות?

מה דעתכם על ברקים או פסגות?

אני מתחיל לחשוב שהכי כדאי לי לסיים צבא ב3 שנים הכי מהר שאפשר, קרבי או לא, ולעשות כבר תואר אחרי צבא וזהו.
ישן 07-04-2013, 20:08
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי metallicalist שמתחילה ב "אני באמת חשבתי על זה שאני..."

הדבר היחידי שמשתלם בצבא, זה לעשות תואר ראשון לפני צבא (עתודה) ולעבוד בתפקיד משמעותי שייתן לך ניסיון (בעיקר פיתוח).
אחרי השירות הזה תתקבל לכל מקום עבודה עם משכורת טובה, במיוחד אם הגעת מיחידה נחשבת, ויהיה לך ראש שקט.
כל דבר אחר לא משתלם, אלא אם זה ייתן לך ניסיון בפיתוח או מקצוע מעולה אחר, שאז באזרחות כנראה יקבלו אותה לעבודה זו ללא תואר ראשון, בעיקר אם הגעת מיחידה נחשבת.

הבעיה שאתה מתחייב מראש למשהו שאתה לא מכיר ולא יודע אם זה יתאים לך.
בנוסף אתה לא יודע באיזה תפקיד ישבצו אותך... יכול להיות שהניסיון שתקבל בו הוא לא כ"כ מעניין\רלוונטי למשרות שתחפש באזרחות
אתה יכול לנסות לעבור תפקיד, אבל עדיין תפספס שנות ניסיון

לא מכיר ברקים\פסגות\חט"ל אבל אני מניח שבתוכניות כאלה גם חותמים קבע מראש
פחות זמן מעתודה זה הנדסאי\טכנאי וזה לא מומלץ
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר