לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום סלולרי | כל מה שקשור לתפעול\תקלות\שימוש במכשירים - בפורום תפעול מכשירים בלבד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > סלולרי וגאדג'טים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2013, 07:30
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "מאילו הרשאות צריך להיזהר כששוקלים להוריד אפליקציה?"

כל הרעיון במסך הזה הוא *שאתה* צריך להחליט אם טוב לך שהאפליקציה מקבלת את ההרשאות האלה. הן כתובות בשפה מאוד פשוטה (לדעתי) - במטרה שכל אחד יוכל להבין.

אם אתה סומך מספיק על היצרן (כמו למשל שאנשים סומכים על Whatsapp - בצדק או שלא) - ייתכן שתסכים שהאפליקציה שלו תעשה יותר ממה שאתה מסכים שאפליקציה פחות מוכרת תעשה...

התמרורים הכלליים (שלי) הם - גישה לאינטרנט + גישה למידע פרטי - בתוך אותה אפליקציה. למשל - גישה לאינטרנט וגישה ל USB/SD במקביל. מאפשרת לאפליקציה לקרוא את המידע שעל הזיכרון של המכשיר שלך, ולשתף אותו עם גורם עלום באינטרנט. כנ"ל אינטרנט+אנשי קשר. כנ"ל גישה למידע על חשבונות המוגדרים במכשיר. וכך הלאה.

אם אין גישה לאינטרנט מעורבת, אפליקציה לא יכולה למסור את המידע לצד שלישי (לא ישירות בכל אופן...) - כך שהיא רק יכולה לעשות נזק פוטנציאלי למידע (למשל - למחוק/לשבש אנשי קשר והודעות סמס)... אבל עדיין יכול להיות שת"פ בין אפליקציות זדוניות. לדוגמה אפליקציה אחת עם גישה לאנשי הקשר אך לא לאינטרנט, תדאג לשמור עותק של אנשי הקשר על זיכרון ה USB, ואילו אפליקציה אחרת המותקנת על אותו מכשיר, שיש לה רק גישה ל USB ולאינטרנט (אך לא לאנשי קשר) - תוכל לקחת את המידע משם - ולהעביר אותו הלאה.

זה לא באמת שונה מאפליקציות על המחשב שלך כשאתה משתמש ב"חלונות" (מלבד העובדה שבד"כ בחלונות אתה נותן לכל אפליקציה את כל ההרשאות לעשות הכל...) - ובדיוק כמוהן, אין לך שום דרך (חוץ מהינדוס לאחור... לא ריאלי במיוחד...) לדעת אם אפליקציה מכילה משהו זדוני או לא. ההרשאות הומצאו כדי להגביל את היכולת הזדונית... אבל צריך להשתמש בהן בחוכמה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2013, 07:55
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "הורדתי את האפליקציה Calls..."

סיבה נפוצה לגישה לרשת היא הצורך להציג לך פרסומות (מזה יוצר התוכנה חי...) - שנמשכות כמובן מהרשת.

איך תדע שזה מה שהאפליקציה אכן עושה? You can't.

אבל כשזו הסיבה, בד"כ תהיה גירסת Pro (בתשלום...) ללא גישה לאינטרנט, פשוט משום שאין צורך. זה לא אומר שאם יש גירסה בתשלום, אז בהכרח גירסת החינם תמימה ולא מנצלת לרעה את הגישה לאינטרנט. כל אפליקציה בפני עצמה.

לגבי ההתקנה : אם כוונתך שהתקנת מהאתר של Google Play, אז אצלי אחרי לחיצה על התקנה שם, בד"כ לא עוברות יותר משניות בודדות עד שהמכשיר מתחיל להתקין את האפליקציה. אם הלחיצה היא על המכשיר עצמו, ההתקנה מיידית.

שעה ממש לא נשמע בסדר. (האם המכשיר שלך מחובר ל 3G/WiFi?)

נ.ב. חסימת יצירת קשר מאנשי קשר מסויימים (רשימה שחורה) היא פונקציה מובנית באנדרואיד, שהייתה לי גם כשהייתי עם אנדרואיד מגירסה 2.3 - לפני שנתיים. לא ברור לי לשם מה צריך אפליקציה...

ישן 09-04-2013, 08:05
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "סיבה נפוצה לגישה לרשת היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
סיבה נפוצה לגישה לרשת היא הצורך להציג לך פרסומות (מזה יוצר התוכנה חי...) - שנמשכות כמובן מהרשת.

איך תדע שזה מה שהאפליקציה אכן עושה? You can't.

אבל כשזו הסיבה, בד"כ תהיה גירסת Pro (בתשלום...) ללא גישה לאינטרנט, פשוט משום שאין צורך. זה לא אומר שאם יש גירסה בתשלום, אז בהכרח גירסת החינם תמימה ולא מנצלת לרעה את הגישה לאינטרנט. כל אפליקציה בפני עצמה.

הבנתי, תודה!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
לגבי ההתקנה : אם כוונתך שהתקנת מהאתר של Google Play, אז אצלי אחרי לחיצה על התקנה שם, בד"כ לא עוברות יותר משניות בודדות עד שהמכשיר מתחיל להתקין את האפליקציה. אם הלחיצה היא על המכשיר עצמו, ההתקנה מיידית.

שעה ממש לא נשמע בסדר. (האם המכשיר שלך מחובר ל 3G/WiFi?)

התקנתי דרך האתר Google Play. הבנתי מה הייתה הבעיה. ההגדרה "נתוני רקע" הייתה כבויה. ברגע שהפעלתי אותה ההורדה התחילה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
נ.ב. חסימת יצירת קשר מאנשי קשר מסויימים (רשימה שחורה) היא פונקציה מובנית באנדרואיד, שהייתה לי גם כשהייתי עם אנדרואיד מגירסה 2.3 - לפני שנתיים. לא ברור לי לשם מה צריך אפליקציה...

אין לי אפשרות כזו במוטורולה רייזר.
ישן 09-04-2013, 21:35
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "מאילו הרשאות צריך להיזהר כששוקלים להוריד אפליקציה?"

תראה, בסופו של דבר כל אחד צריך לעשות את שיקול הדעת שלו מה שלא מתאים לאדם אחד יכול להתאים לאדם אחר...
כל הכבוד שאתה מסתכל על הרשאות- כל כך הרבה אנשים לא מסתכלים וזה משגע! זה אפילו לא מצריך משהו מיוחד!

בכל מקרה, עוד לפני ההרשאות- אני מסתכלת על הדירוג והביקורות. אם יש אחת שהיא פחות מ3 וחצי כוכבים- היא לא מתקרבת למכשיר שלי.
ובכללי ביקורות אומרות המון על האפ'- כי גם אם אין לה הרשאות חריגות, אתה ממש לא רוצה אחת שמקפיצה לך כל 5 דקות פרסומות בסטטוס-בר או מקפיאה לך את הסלולרי.

לגבי הרשאות, מה שלא מקובל בעיניי זה:
- שינוי- הוספה\מחיקה של חשבונות גוגל
- חיוג ישיר של מספרי טלפון מהמכשיר
- שליחת הודעות סמס
- מיקום ג'יפיאס מדוייק (יש מדוייק ויש מוערך. באפליקציות שהן לא מתבססות על מיקום- כמו משחקים- אני לא רואה שום סיבה לכך שהם יידעו היכן אני בדיוק)
- עריכה ומחיקת הודעות סמס
- לערוך ולמחוק אנשי קשר
- שליחת אימיילים ללא ידיעת המשתמש (כן, אשכרה יש הרשאות נוראיות כמו האחרונות)
- עריכת מספר מחוייג

מבחינתי כל אלה זה BIG NO NO, ואפליקציה שיש לה משהו מהרשימה פשוט לא תותקן.
היתרון בכך שזה אנדרואיד זה שלרוב האפליקציות יש איזה 30 מקבילות, אז לרוב זה באמת לא נורא

אגב בהרבה מקרים לחץ חברתי פועל. יצא לי לראות כבר כמה פעמים אפליקציות שבגרסא אחרונה שלהם הוסיפו הרשאות שלא לצורך
ובעקבות לחץ של משתמשים בהודעות אימייל והורדת הדירוג של האפ'- בעדכון חדש הם הורידו את ההרשאות

09.07.00-16.07.12

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר