לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2013, 06:53
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
אלוף משנה במיל': הפנסיה שלי מוגזמת.

"אלוף משנה (במיל') דורון מיינרט החליט לדבר ללא מסכות ... "לפני שנדבר על המשמעות התקציבית של השתנות הסביבה האסטרטגית, בואו נדבר עלינו, המשרתים והפורשים. ונתחיל בפנסיה, בפנסיה שלי - היא באמת מוגזמת! נכון, הייתי אל"מ, שירתי 25 שנה והייתי קרבי. אבל לקבל החל מגיל 50 יותר מ־25 אלף שקל ברוטו כל חודש, לכל החיים, בלי לעבוד? (ואני עוד פראייר, רובנו פורשים בגיל 45). אנחנו נורא אוהבים לכעוס על החרדים שמקבלים כסף מהמדינה בלי לעבוד, אבל בואו נסתכל רגע בראי.... לחבר'ה עם עבר כמו שלי אין בעיה להסתדר בשוק האזרחי ולהרוויח טוב, זה מה שרובנו עושים. אנחנו מנצלים את המוניטין והידע שצברנו בצבא ומשתלבים בתקפידים בכירים, לא צריך לדאוג לנו".

הצבא מוציא בכל שנה 4 מיליארד שקל על הפנסיה התקציבית שמובטחת לאנשי הצבא ומערכת הביטחון שתקופת הקבע שלהם התחילה לפני 2004. השווי של כל כספי הפנסיה שהצבא יצטרך לשלם בעתיד הוא כיום יותר מ־250 מיליארד שקל...

"צריך לתת סכום שמאפשר לך לבחור בנחת את הקריירה השנייה, למשל להשקיע חצי שנה בחיפוש עבודה. בסוף זה עניין של פרופורציה. אני לא נגד השיטה, אבל הסכומים האלה מוגזמים. מלבד זה צריך להעלות את גיל הפרישה ביתר שאת. הרי גיל הפנסיה במשק עלה...."

ועוד ועוד... כתבה מעניינת בכלכליסט:
http://www.calcalist.co.il/money/ar...3599691,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2013, 18:38
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אני מניח שאתה מתכוון לכך שאין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אני מניח שאתה מתכוון לכך שאין יותר פנסיה תקציבית, החל מ-2003-4 אם אני זוכר נכון. אבל למיטב ידיעתי היא אכן קיימת, כדי לגשר בין הפרישה מהצבא לבין גיל הפרישה בחוק. הרי קצין שפורש בגיל 55 לא יוכל לקבל את הפנסיה הצוברת שיש לו במבטחים או מקפת עד גיל 67.

ממש לא.
אין פנסיה תקציבית לכל מי שמתגייס כבר 10 שנים.
פתרון גישור כזה או אחר בין 55 ל 67 זה יתכן (ואני לא בטוח שזה דבר רע) אבל זה ממש לא "פנסיה תקציבית" ... לעניין הכלכלי כאן אין בכלל מה להשוות את זה לעלות של פנסיה תקציבית על המדינה.
היתה פנסיה לא הגיונית, תיקנו את זה כבר לפני 10 שנים, אז על מה הבנאדם ההזוי הזה מדבר??

ישן 11-04-2013, 23:07
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כשאני כותב שיש עוד פנסיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac

לגבי ההסכם- ממתי לא ניתן לקצץ בשכר? פנסיה תקציבית היא בדיוק כמו שכר, גם ממסים אותה כמו שכר. ואם ניתן לקצץ שכר, ניתן לקצץ קצבת פנסיה, בטח ובטח למי שעוד לא הגיע לגיל הפרישה החוקי. גם לעובדים שהיו בקרנות הפנסיה הוותיקות הבטיחו שתהיה להם פנסיה. אבל הקרנות נכנסו לגירעון. הפיתרון היה להזרים הון מצד הממשלה או לקצץ. וקיצצו. כשיש בעיות כלכליות מקצצים, גם אם הבטיחו.

זה הגיון כלכלי מעניין וחדש..שפנסיה תקציבית רטרואקטיבית היא בדיוק כמו קיצוץ בהווה בשכר.
זה כמו להגיד שלהתמקח עם קבלן על מחיר הדירה לפני הקניה זה אותו דבר כמו לשלם לו חצי מהמחיר המוסכם לאחר שהדירה מוכנה...אלו לא החוקים שנחשבים מוסרים וחוקיים בעולם, אני די בטוח שאתה יודע את זה.
המדינה עשתה בעצם הסכם עם האנשים הללו, האנשים הללו כבר עמדו בצד שלהם של ההסכם, ונכון שהמדינה תעמוד בצד שלה.
זה עוד לפני שמדברים על זה שלא הכל זה כלכלה, אנחנו כותבים כאן הרבה בפורום על נושאים כמו מנהיגות, יושרה, ניקיון כפיים, אמינות. אם המדינה לא עומדת בהסכם שלה אחרי שהפרט כבר עמד בשלו זה פשוט מתחת לכל ביקורת מצד המדינה.
שיקצצו מהצבא של היום, מהפנסיות העתידיות וגם מחינוך עם צריך. כי אין שום משמעות לחינוך אם היא לא מלמד אותך קודם כך להיות הוגן ולעמוד במילה שלך.
דרך ארץ קדמה...
אני מיציתי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר