לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2013, 11:22
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
(אני שוב חוזר ואומר - קל מאוד לעבור בנושא הזה למישור הפוליטי)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "רפיסות? הכי קל לצאת למלחמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
רפיסות?

הכי קל לצאת למלחמה כשמישהו אחר משלם את המחיר: דרום קוריאה ויפן.

שממנו אנחנו רוצים להמנע בפורום.

אבל אין ספק, שהמהלכים שאותם יוביל הממשל האמריקאי ברשות אובאמה, יקבעו הרבה וישליכו גם על אזורנו. הניסוי הזה צריך להתקיים. החזיר מצפו"ק צריך לזכור את הגודל האמיתי שלו ושהתקפי הזעם שלו - יענו בהתאם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2013, 19:58
  Cabrio Cabrio אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.12
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני לא מבין. אתה לא מדבר על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
אני לא מבין. אתה לא מדבר על פעולה צבאית, סנקציות יותר קשות ממה שיש על צפק כנראה כבר לא ניתן להטיל, אז מה אתה מצפה מהאמריקאים לעשות בדיוק?

אני לא הוא, אבל אני מתאר לעצמי שהוא (כמוני) מצפה מארה"ב לבצע ניסוי בטיל בליסטי בין-יבשתי בלי לחשוש מתגובת צפ"ק...
אני לא מצליח להבין את ברק אובמה. נשיא נוראי. הוא ממאן להבין שחלק עיקרי מהדומיננטיות של ארה"ב בעולם בתחום הכלכלי והמדיני נובעת מהקרנת עוצמה צבאית בלתי מתפשרת. הוא לא מבין אך מעט באסטרטגיה? כל כך קשה לו להבין שצפון קוריאה לא תיזום מלחמה במצבה, ויהי מה? הרי כשאתה יודע שהאויב לא באמת יתקוף, אתה מבין שאתה יכול להשתמש בסיטואציה כדי למלא את האינטרסים שלך.
במקרה זה, כמו ברבים, אי פעולה לא רק שלא יביא תוצאה טובה.. הוא יביא תוצאה הפוכה. והתוצאות הפוטנציאליות הקשות הן, לדעתי :

1. המשך התקפלות אמריקאי - לא רק שהצפון-קוראנים לא יפחדו מהאמריקאים ויירדו מעץ ההתגרות הגרעינית והטילית והדרישות להקלת הסנקציות ושאר פינוקים, הם הם יבינו שאמריקה מפחדת לתקוף אותה, מה שיכול להוביל להמשך פיתוח ארסנל גרעיני, פיתוח ללא דאגה של טילים בליסטיים בין-יבשתיים, ושימוש בהם להגברת הלחץ על ארה"ב לע-ו-ד סיבוב של הקלות ופינוקים על חשבונה.. מדובר במעגל קסמים פשוט ואפקטיבי - הוא כבר הוכיח את עצמו עם ההססנות של ממשל בוש, שהדבר נסלח לו ברמה מסוימת בשל טיפול שורש בבעיות אחרות ׁׁ(אל קעידה, עיראק)
2.המשך התקפלות אמריקאי - איראן בשלה. וכאן אין מה להוסיף.. מדובר בצרה גדולה הרבה יותר, באיזור עם אינטרסים בעדיפות עליונה כמו האוקיינוס השקט, אך עם פוטנציאל נפץ אסוני בהרבה - צורך בגרעין של ערב הסעודית, טורקיה, מצרים...

זו הדגמה קלה לאיך חוסר פעולה "כדי למנוע מלחמה", יכול להביא או ליצור מלחמות גדולות הרבה יותר...

(מקווה שלא נגעתי מדי בצד פוליטי גרידא, ניסיתי להתמקד מאוד בצד האסטרטגי. אם סטיתי - מנהלים, אתם יכולים למחוק)

ישן 07-04-2013, 20:42
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Cabrio שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]אני לא מבין...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cabrio
אני לא הוא, אבל אני מתאר לעצמי שהוא (כמוני) מצפה מארה"ב לבצע ניסוי בטיל בליסטי בין-יבשתי בלי לחשוש מתגובת צפ"ק...

התגובה הצפון קוריאנית, אם תהיה בכלל (מה הם כבר בעצם יכולים לעשות?) תפגע יותר בבעלות הברית האמרקאיות מאשר באמריקאים עצמם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cabrio
אני לא מצליח להבין את ברק אובמה. נשיא נוראי. הוא ממאן להבין שחלק עיקרי מהדומיננטיות של ארה"ב בעולם בתחום הכלכלי והמדיני נובעת מהקרנת עוצמה צבאית בלתי מתפשרת.

הקודם דווקא הקרין עוצמה בלתי מתפשרת ומשום מה הכלכלה האמריקאית לא ממש פרחה, בדיוק להפך. מי שאוסף את השברים האלו זה דווקא הנוכחי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cabrio
הוא לא מבין אך מעט באסטרטגיה? כל כך קשה לו להבין שצפון קוריאה לא תיזום מלחמה במצבה, ויהי מה? הרי כשאתה יודע שהאויב לא באמת יתקוף, אתה מבין שאתה יכול להשתמש בסיטואציה כדי למלא את האינטרסים שלך.

יש שני צדדים למטבע הזה. מה אם הוא לא רוצה לתקוף כעת, מסיבותיו הוא? האם זה חכם ללכת על הסף או לנטרל את המצב הזה לפני שהוא יוצא משליטה? השאלה היא שוב, מה האמריקאים רוצים להשיג? אם המטרה היא הפסקת השאיפות הגרעיניות של צפ"ק, האקט הצבאי צריך להיות הרבה יותר משמעותי מניסוי של מיניטמן 3. אם זה רק בשביל להראות למי יש יותר גדול, התשובה ברורה: גם מבלי להיכנס לנושא האתני, די ברור שלאובמה יש יותר גדול מלקים ג'ונג און.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cabrio
1.במקרה זה, כמו ברבים, אי פעולה לא רק שלא יביא תוצאה טובה.. הוא יביא תוצאה הפוכה. והתוצאות הפוטנציאליות הקשות הן, לדעתי :

המשך התקפלות אמריקאי - לא רק שהצפון-קוראנים לא יפחדו מהאמריקאים ויירדו מעץ ההתגרות הגרעינית והטילית והדרישות להקלת הסנקציות ושאר פינוקים, הם הם יבינו שאמריקה מפחדת לתקוף אותה, מה שיכול להוביל להמשך פיתוח ארסנל גרעיני, פיתוח ללא דאגה של טילים בליסטיים בין-יבשתיים, ושימוש בהם להגברת הלחץ על ארה"ב לע-ו-ד סיבוב של הקלות ופינוקים על חשבונה.. מדובר במעגל קסמים פשוט ואפקטיבי - הוא כבר הוכיח את עצמו עם ההססנות של ממשל בוש, שהדבר נסלח לו ברמה מסוימת בשל טיפול שורש בבעיות אחרות ׁׁ(אל קעידה, עיראק)

ממשל בוש דווקא הוכיח כשהאמריקאים רוצים לתת בראש הם נותנים. הדגש הוא כשהם רוצים וכשזה מתאים להם. מתי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cabrio
2.המשך התקפלות אמריקאי - איראן בשלה. וכאן אין מה להוסיף.. מדובר בצרה גדולה הרבה יותר, באיזור עם אינטרסים בעדיפות עליונה כמו האוקיינוס השקט, אך עם פוטנציאל נפץ אסוני בהרבה - צורך בגרעין של ערב הסעודית, טורקיה, מצרים...

צפ"ק זו לא איראן. באופן אבסורדי דווקא למול האיראנים פעולה צבאית הרבה יותר פשוטה. אין שחקנים משמעותיים מבחינת האמריקאים במרחב האיראני. אגב, אני מקווה שברור לך שהרפתקאה בצפון קוריאה תמנע לחלוטין את האפשרות לתקיפה אמריקאית באירן. קשה לראות את האמריקאים נכנסים למלחמה בשתי חזיתות כמעט סימולטנית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר