לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2007, 10:18
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
חיפוש גם כאן וגם בגוגל היה עוזר לך המון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שילוב בנות במערך הלוחם בצה"ל"

אני אתן לך את החו"ד האישי שלי על איך זה עובד/קורה מנקודת מבטי במקומות הספציפיים שנתקלתי בהם במהלך שירותי (לוחם בנ"מ, שירתתי עם לוחמות, מפקדות וקצינות).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
סופ"ש טוב לכולם,
לטובת עבודה-אשמח אם תוכלו להפנות אותי לכל מידע רלוונטי בנושא מאז בג"ץ אליס מילר ועד התכניות של ימינו לשלב בנות בכל מקום במערך הלוחם וכל מה שבין לבין.

נתונים גיוס, - לא יותר מדי, ממש מעט בנות ועוד יותר מעט יחסית לבנים שמגיעים, אאל"ט בגיבוש הבנות האחרון עשו/עברו בסביבות ה 100 בלבד ואת זה לך תחלק גם למג"ב גם לקרק"ל גם לתותחנים וגם לנ"מ.

הצלחות, - מעטות אבל לא חסר יש מסו"ליות (מפקדות סוללות) גם בנ"מ וגם בתותחנים ואפילו הייתה כתבה על בערוץ 2 על סוללה שגם הקמב"צ גם הסמסו"ל וגם המסו"ל הינם בנות, חוץ מזה בכתבה על החץ שפירסמתי פה רואיינה סגן מעיין ברוך, קצינה מצויינת בנ"מ שמחזיקה כיום בתפקיד בכיר (אם לא בכיר מאוד) בסוללה שלה וללא סיבות מבצעיות ופוליטיות כאלה ואחרות הייתה ממזמן מסו"ל ויותר (בשל חוקי בש"ח לא אוכל לפרסם יותר מזה).
בכלל על הצלחות, מי שרצתה והייתה מספיק רצינית ולא נכנעה מהר מדי יצאה לפיקוד וקצונה ויש באמת שיש המון קצינות מצויינות (לצד גם כמה כשלונות).

פציעות, - יש המון, פורסם בעבר מחקר שלא חישבו נכון עומסים וכדומה ואז התחילו בניסוי לעומסים מופחתים עליהן והתאמת ציוד לגופן, בכל מקרה חשוב לשים לב שמדובר בסך הכל לטעמי בנתונים פחות או יותר דומים, מי שלא אוכל גבינות סובל משברי מאמץ, זה כל כך פשוט ובסיסי שזה פשוט מדהים אותי כמה לא דואגים לזה בצבא, אני חושב בלי קשר לנושא שעליו פתחת את הדיון שאם פשוט היו מחלקים כדורי סידן ללוחמים ולוחמות בכל הצבא אז המצב בנושא פציעות היה הרבה יותר טוב, פשוט במסדר לילה טוב בטירונות לשתות כדור סידן בנוסף לבדיקת שימון נשק, אני בטוח שהמצב היה הרבה יותר טוב.

בעיות בשילוב הראוי, - תלוי איפה אבל מה אני אגיד לך, לא יודע לאיזה שילוב אתה חותר אבל אין ממש שילוב ראוי, בכל זאת זה אנשים שנמצאים ביחד אז יש מגע מעבר למה שהשילוב מתיר, דוגמת שהייה יחד בחדרים ועוד ועוד, חוץ מזה יש סיפורים (ויותר מזה) על דברים אסורים בניגוד גמור לשילוב הראוי ולמה שמותר לעשות בצבא, בקיצור בעיות לא חסר, אפילו יש יותר מדי ואני לא חושב שיש יותר מדי מה לעשות בעניין, בכל מקום שיהיו נשים וגברים יהיה מתח מיני ובכל מקום כזה תבוא האישה או יבוא הגבר שיקח את בן המין השני ויעשה מה שיעשה, יחד עם זאת חשוב לציין שלרגע הדבר לא פוגם בשירות או במבצעיות ! (וגם צדדים חיוביים - זוגות שנוצרו ומחזיקים מעמד שנים - בכל זאת אחוות לוחמים )

לסיכום ושוב הכל מדובר מנקודת מבטי השילוב הזה הוא לא הכי טוב והכי מוצלח שיש, יש לו המון חבלי לידה או קשיי התחלה מה שלא תקרא לזה אולם בסופו של יום זה דבר שהוא אפשרי עם כל הבעיות שנוגועות בדבר (שאת רובן אפשר לפתור).
מקווה שעזרתי ולו במעט.

בקיצור כל פרט כלשהו שקיים בנושא.
אפשר גם להפנות לצה"לנט.

תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2007, 11:10
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מקרפ"ר, מסתמא.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]יש לך מושג איפה..."

אבל כיוון שזו טיוטה, הם מאוד לא שמחים להוציא אותה מרשותם. במז"י יש גם כמה דו"חות על גדודים שונים, ומפקד בית-הספר לקצינים הנוכחי כתב עבודה בנושא, למיטב זכרוני בעייתית מאוד כי המנחה שלו למעשה דאגה שהוא יגיע למקורות סלקטיביים מאוד, אבל קיימת וודאי אפשר לגרד אותה בבה"ד.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר