לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2013, 00:08
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
מחשבות שתמיד עולות בכל שנה ביום השואה

בכל יום שואה כשאני מסתכל בסרטים מכל הסוגים וקורא בעיתונים ובאינטרנט, אני כל פעם קולט כמה אני לא יודע מספיק ולא מבין את מספיק את המושג הזה שנקרא שואה.

קשה לעכל איזה עולם יהודי תוסס ומלא גוונים היה באירופה (וגם בצפון אפריקה) לפני השואה מצרפת ועד העיירות היהודיות בבלרוסיה. לכל עיר, כפר ועיירה יש סיפור משלה. כל כך הרבה סיפורי עדות שכל אחד מרתק בפני עצמו, מהסתתרות ביערות ליטא ובלרוסיה ועד חיי ההשרדות במחנות המוות. שום עדות לא פחותה מהשנייה.

אני תמיד מרגיש שכמה שכמה מידע שאני אנסה להכיל, אני אף פעם לא אדע מספיק. תמיד מעציב אותי שבסוף יום השואה הכל כזה נשכח מהר ואני מרגיש שלא הספקתי להרגיש מספיק את היום הזה ואת מה שהוא מייצג- חורבן של 1000 שנים כמעט של קיום יהודי באירופה.

קשה לי עם זה, אני תמיד אומר לעצמי, תמשיך לבד, תמשיך לקרוא לבד ואולי תצליח להבין יותר עם הזמן אבל זה לא באמת קורה כי יש את מהלך החיים הרגיל שמשכיח ממך את זה.

הדבר שמאוד כואב לי ביום הזה הוא המחשבה, אם רוב היהודים היו אז מנסים לעלות לארץ ישראל, איך הכל היה נראה, איזה מציאות הייתה במקום זאת.

יש בי הרצון לדעת כל פרט פרט על כל קהילה ועל כל יהודי ששרד כדי שאוכל להמשיך להזכיר לעולם בעתיד וזה מאוד מעציב אותי, המחשבה שאני לא יודע מספיק כדי להנציח בעתיד.

אלו המחשבות שלי ביום הזיכרון לשואה ולגבורה.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 08-04-2013 בשעה 00:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2013, 22:45
צלמית המשתמש של Xdeal
  Xdeal Xdeal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.12
רוצה את הדעה שלי?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "לא כועס על אף אחד אבל הייתי די בטוח"

הנה זו התרומה שלי לדיון, האבולוציה.

למעשה, אנו לא יותר מכלי בידי האבולוציה. כדי להמחיש לכם את המכשיר אדיר המימדים, ולא בהכרח במישור הפיזי, אבקש ממכם לדמיין תמנון, או שלט, מה שתבחרו, המגיב למקרים אנושיים ספיציפיים על ידי דפוסי תגובות, כשהמשימה העליונה של המכשיר הוא לדאוג להמשך קיומו של המין האנושי, והטבע שבסביבתו. הדרך כאמור לקיומו ולבסיסו הוא כאמור האהבה בין הגבר לאישה, ודפוסים או מצבים שמתנגדים או סותרים לעקרון זה האבולוציה משחררת את הגז, או לוחצת על הכפתור, או שולחת את זרעותיה, מה שתבחרו - על מנת להשמיד דפוסים אלה ולקיים את האנושות במצבה הנורמלי והנצחי.

כמובן שמדובר במנגנון כה גדול של הקיום, שמידי פעם מתרחש פגיעה בפרטים הקטנים, האבולוציה משפרת ומשכללת את עצמה באופן תמידי. אתן לכם דוגמאות:

אדם פתטי זעפן שאינו חי בשלמות עם סביבתו האנושית יתקל במכונית ויאבד את שתי רגליו, המנגנון הדרוויני לא ייתן לו להפריע לשקט, לשלווה, הרוגע וליציבות בעולם - אך אין בכוונתו לגרום למוות, אחרת המכשיר האבולוציוני יתקל בפרדוקס לא רצוי, אלא שזה הפתרון האוטומטי במסגרת הקיום.

האבולוציה תופסת את ההומוסקסיאליות כתופעה שמאיימת על הגזע האנושי. מאחר שזוגות כאלה אינם מולידים ילדים כדי להמשיך את כינון האנושות. באוטומטיות מכוונת המנגנון דוחה אותם בין היתר על ידי כינון האיידס והמחלות, וכמו כן יחס משפיל מהסביבה. תבינו, זה לא שהאבולוציה נחרדת או נגעלת מההומוהים, אלא המנגנון הענקי שהיא יצרה יוצאת מכלל שליטה, ונטעה מום להשמדתם. מי יודע, אולי יום אחד, בעקבות הומוסקסואלים שמתרבים ומתרבים, והתקדמות החברה האבולוציה תגיע לנקודת אל חזור שבא לא תהיה ברירה אלא ליצור מצב בו גבר יכול להפרות גבר, ולהיפך.

מעבר לאיידס, פרי נתון המנגנון שזרע הרס ומוות בכל דבר אשר נגע בו, יש כל כך הרבה פעמים שמתשרבבת לה תגובה מוגזמת ובלתי מבוקרת, ללא שום משגיח או מתכנן עליון. עד שהאנושות שרק בשבילה ובשבילה נוצר המנגנון - נחרד עד עמקי נשמתו לנוכח המכשיר האדיר הזה. אין ספק - יש המון מקום לשיפור.

השואה היהודית על ידי הנאצים הגרמנים. היהודים בהכללה רדיקאלית אמנם, חטאו, חטאו לאהבה לעושר ולממון. הם הגיעו למצב שבו חרף כל הסיכויים, למרות המיעוט שלהם הם לקחו לעצמם חלקים נרחבים בתרבות, במדע, בפוליטיקה ובעיקר בעסקי הכסף. הם הקימו את הקומוניזם וביססו את הקפיטליזם, כוננו את ההומוניות והרב-תרבותיות ובכל זאת נשארו בקהילות סגורות לחלוטין. הצורך הבלתי נלאה שלהם, שאמנם אנושי אך מוגזם, לא הותיר לאובלוציה ברירה אלא ליצור את הנאצים. האם רצח העם הינו עונש הולם? ממש לא. האם הייתה ברירה אבולוציונית אחרת? כנראה שלא. הרי עשרות מליוני רוסים נרצחו בגולאגים בשם הקומוניזם והשיוויון, באפריקה הרעב עולה על כל דמיון ומידי שנה יש מלחמת אזרחים חדשה שמחרידה את העולם. אבל מי אנחנו שנשפוט את האבולוציה?

לא נותר לנו אלא לפעול על פיה. וכמו כל דבר שאי פעם היה קיים, אי פעם יתקיים הוא זקוק לאהבה, גורפת, מכל הסביבה שלו. אנא, תקבלו אותה ותאהבו אותה, תבינו אותה ותלמדו אותה, והיא תחזיר לכם בחזרה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:22

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר