לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2007, 22:51
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
Nobody is perfect...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "יפתח ספקטור האיש והאגדה"

אנחנו לא מלאכים אלא בני אדם רגילים, מכאן צריך להיות ברור גם לספקטור שאדם מטבעו הוא טועה.
עם רכישת נסיון חיים טועה פחות, התבונה גם נרכשת עם הזמן.
האם ספקטור מכיר אומה או צבא שלא עושה ועשה טעויות ושגיאות.
יכול להיות שספקטור לא יועד לראש מח"א, בגלל שלא היה "YES MAN" אך אין הוא יכול להלין , אלא רק על עצמו.
מה לעשות אלא כללי המשחק גם בצבא וכמובן גם בפוליטיקה.
לא נזכיר כמובן שמות, אך האם כל אלא הנושאים במשרות בכירות במדינה הם יותר חכמים מאיתנו,
או שיש להם עור של פיל ולשון ארוכה יותר, אך יש להם כנראה עוד משהו שלנו אין, ולכן הם הגיעו למקומות שאנו לא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2007, 05:50
  שקדי 1 שקדי 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.07
בסוף 1975 כמדומני הגעתי לג'וליס לקורס קציני סיור

בעקבות בקשת צה''ל כי חילים וקצינים מחיל הים ומסירת מטכ''ל
יתנדבו לעבור לשקיון ולשרת כקציני סיור בעקבות חוסר חמור בנ''ל שהתגלה במלחמת יוה''כ
התקבצנו בג'וליס כ-40 איש במדים ירוקים וביניהם בלט סגן אלוף במדי חיל האויר
כשביררתי התברר לי שהיה זה יפתח ספקטור
שבעקבות השגות חמורות שהיו לו על תפקוד פיקוד החיל במלחמה
וטיוח המחדלים והכשלונות לדעתו ואי הסקת מסקנות ע''י האחראים
הוא פרש אז מהחיל ועבר לירוקים....כאמור לקורס קציני סיור הנ''ל
בהמשך בתחילת הקורס יפתח טמן את דרגותיו עמוק בקיטבג
ועבר את הקורס כאחד החילים עם כל המטלות הנעימות והפחות נעימות
היה בהחלט איש שיחה נעים ורורסנט למופת והוסמך יחד עם רובנו לתפקיד
ישן 09-12-2007, 07:08
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
לא חושב שיפתח ספקטור צריך הגנה ממני, אבל בכ"ז
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי דורס הלילה שמתחילה ב "יפתח ספקטור"

ממה שאני ראיתי וקראתי דווקא לא נראה לי שיש ל"בחור" ממה להיות מתוסכל. כמות ההישגים שהגיע אליהם בחייו היתה יכולה לפאר חיים של שניים-שלושה אחרים בקלות. הוא לא ציפה להיות מפקד חיל האויר ועובדה שפרש אחרי פיקוד מוצלח כשהיה רק סגן אלוף, בגלל ויכוח עקרוני (כמה כאלה יש?)ולא פחות מהרמטכ"ל בכבודו ובעצמו בא לבקש ממנו (לדרוש ממנו) שיחזור לצבא. ראיתם פעם רמטכ"ל שהולך לבקש ממג"ד שיחזור לצבא?

לאחר מכן התקדם יפה מאוד בפיקוד, הרה יותר ממה שדמיין. קיבל הערכה על מה שעשה ופרש בכבוד. כאזרח, המציא המצאה עולמית שאין מסוק נורמלי היום שיכול לטוס בלעדיה - והוא בכל טייס קרב (שזה דומה לטייס מסוקים כמו שזה דומה לנהוג על משאית).

חוץ מזה דומני שיש בפורום טייס ששירת תחתיו ומכיר אותו טוב יותר מכולנו. לא נראה לי שיש לספקטור במה להתבייש, ומי שקורא אותי ב"פרש" יכול להסיק שאני לא ממש מהכיוון הפוליטי שלו...

צריך עוד?

יום טוב

אליהו
ישן 09-02-2008, 16:49
  knight1 knight1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
הוא סוגר חשבון עם עוד כמה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "ספקטור מתוסכל כמו רבים וטובים..."

ספקטור חצה גבולות על כך שילם מחיר ולצערי בכתבה האחרונה נראה כאילו הוא מתחשבן עם חלוץ על המחיר האישי שגבה ממנו בעקבות אותו מכתב.

הוא סוגר חשבון עם עוד כמה (כל הרמזים בטקסט הכתוב) ביניהם גם אביהו בן-נון. מאד לא יפתח ספקטורי.

מסתבר שאפילו לספקטור הגדול יש אגו מפותח למדי

אני לא הייתי תחת פיקודו אף פעם אבל הרושם שלי הפוך משלך. בניגוד לתא"ל אחר שגם הוא פירסם אוטוביוגרפיה ומשוכנע שתולדות ח"א מתחלקות לשתי תקופות: זו שלפניו וזו שמתחילה ברגע שהתגייס, גם יפתח ספקטור וגם איציק גת הם שני אנשים מהטובים ביותר שהיו בח"א אי-פעם; מופת בכל צעד שעשו ודוגמה אישית כשצניעות היא אחת הבולטות שבהן. חסרונו הגדול ביותר של ספקטור היא העובדה שאין לו שערות על הלשון ואת ביקורתו הוא משמיע, אך רק בחלונות המתאימים. בניגוד למותחי ביקורת "מקצועיים", ליפתח יש תמיד אלטרנטיבה להציע וכשזו נבחנה במבחן התוצאה, בד"כ צדק.
ישן 11-02-2008, 11:42
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
החודש בסטימצקי ב73.5 ש"ח. כדאי מאוד.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "נו מישהו קרא את יצירת המופת "רם וברור"? האם שווה השקעת עתק של 90 שקלים?"

לגבי הספר (שקניתי לפני שעה וקראתי רק חלק ממנו ), אני מסכים עם מישהו שכתב עליו את הדברים הבאים:
"ממליץ לקרא את הספר, הוא עוסק לכאורה בטייסים, במטוסים בסיפורי קרבות, למעשה הוא נוגע באדם, בעומקו של האדם. ספר חובה למי שמתעניין בניהול, עשוי לערער את קו המחשבה למי שמאמין בתאוריות ניהול "לפי הספר" ולא יודע עד כמה אותה תאוריה יכולה פעם להצליח ופעם להיכשל, כאשר התאוריה עצמה אולי בכלל חסרת משמעות. מנהלים קוראי הספר יבינו וודאי, עד כמה לא חשוב להתאמץ להיות נחמד, עד כמה חשוב להגדיר מטרה ולחתור אליה."
(לקוח מהקישור: http://www.tapuz.co.il/blog/viewent...EntryId=1187093)
אכן פחות פירוט מסיפורי הגיחות (לצערי הגדול. מתומצתים מידי לטעמי) ויותר על התפתחות ועל מה שעובר על מי שהתנסה בתפקידי פיקוד והקמה לאורך שנים אינטנסיביות בתולדות חיל האויר, תוך השתתפות בארועים היסטוריים ומיוחדים.
לגבי מי שתהה על ההמצאה בנושא מסוקים (לקוח מהערך על ספקטור בויקיפדיה):
"ב-1985 השתחרר מהצבא. בחר ליישם נסיונו הצבאי בתחום הטכנולוגי. המציא את מערכת "הילה" (HALO), מערכת אוויונית למסוקים בשדה הקרב. במסגרת חברת "אלביט" תכנן, פיתח ושיווק מערכת זו אשר קידמה משמעותית את המבצעיות ובטיחות הטיסה (עיקריה אומצו לאחר מכן במערכות רבות בעולם). המערכת או מרכיבים שלה נרכשו על ידי חילות האוויר של ישראל, ארצות הברית ומדינות נוספות, וכמו כן נמכרת למסוקים אזרחיים הפועלים בתנאים קשים. מכירות המערכת עברו את ה-400 מיליון דולר. מערכת "הילה" הוגשה פעמיים כמועמדת לפרס ביטחון ישראל; זכתה פעמיים במקום שני (אחרי הלוויין "עמוס" וטנק ה"מרכבה")."
אני אינני אוביקטיבי לגבי ספקטור. אני פשוט מעריץ אותו (ואני מכיר אותו מאוד מאוד מקרוב. גם על הקרקע וגם באויר). לבני השני נתתי את השם יפתח בזכותו. אז לא אפליג כאן בשבחיו, הם רבים מידי וכך גם הזכויות שנפלו בחלקו, תוצאה ישירה של איכותו בכל התחומים.
ישן 18-03-2008, 05:40
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
חבל שאתה מדבר בלי להכיר. צבוע הוא אדם שלא מוכן להכיר בטעויות שלו
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "נכון מאד שקדי 1"

תקרא את הספרים של ספקטור ותראה שהוא מספר על טעויות הרבה יותר בפירוט ובכנות מאשר על הישגים, ולא חסרים לו הישגים. הוא התעקש להשתתף בתקיפה בבגדאד ופיספס - היו עוד כמה פיספוסים בתולדות חיל האויר וצה"ל בכלל. מצד שני, רפול הציע לו לפקד על התקיפה והוא סירב, מתוך הכרה ביכולות העדיפות של מפקדי הטייסות שלו והעדיף לטוס מאחורה, וגם זו דוגמא לאחריות שלא כל מפקד בצה"ל מסוגל לה.

חיל האויר מלא קצינים מצטיינים וכאלה שחושבים את עצמם למצטיינים. בכל מקרה - מחסור באנשים אין שם. בכמה מקרים קרה, שמפקד החיל מבקש מהרמטכ"ל להחזיר לצבא קצין שפרש, לתת לו קידום משמעותי ולחלוטין בלתי צפוי - ועוד קצין שיחסיו עם המפקד בעייתיים למדי ופרישתו מהצבא ומהחיל היתה על רקע ויכוח וחילוקי דעות? אם יש מישהו שהגיע לאן שהגיע בלי פוליטיקה אלא רק על סמך הישגים ויכולת אישית, ועוד תוך הפגנת יושר וכנות שסיכנו לא פעם את הקריירה שלו - זה יפתח ספקטור. אז להגיד עליו שהוא צבוע זו פשוט בדיחת קרש. כמו להגיד שהוא "פחדן" כי החליט לא לתקוף בדמשק בגלל שמזג האויר לא איפשר לו להגיע אל המטרה (ואחר כך אכל את עצמו במשך שנים על החלטה, שאף אחד לא בא אליו בטענות לגביה). קרא את הספר שלו, תמצא שם תיאורים די חסכוניים (על פי עדותו של חבר בפורום ששירת איתו והשתתף בחלק מהפעולות) על מה שהוא עשה, ותחזור בך ממה שכתבת, כי זה לא מכבד אותך, לפני הכל.

מכתב הסרבנים הוא סיפור אחר לגמרי וממש לא קשור, ואני כותב את זה כמי שנפגע אישית מהמכתב. אבל צריך לדעת להפריד בין הדברים ולשפוט כל דבר בנפרד.

יום טוב,

אליהו
ישן 18-03-2008, 12:03
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "נכון מאד שקדי 1"

רציחתו האכזרית של טולדנו הייתה הקטליזטור עבור ראש הממשלה ושר הבטחון דאז דאז יצחק רבין לגירושם של 415 אנשי החמאס ללבנון (מעבר זומריה המפורסם למי שעוד זוכר), מהלך מגירה שיזם הרמטכ"ל ההיפר-אקטיבי דאז אהוד ברק כתגובה למגה-פיגוע. רק מה, כמו כל דבר בתרבות השלוף והחפיף הישראלית, מה שהתחיל בהמון כוונות טובות נגמר כמובן בפיאסקו ביצועי מוחלט. הפרשה חיש מהר הפכה לפארסה משפטית (התכסחות רבתית של שמגר ויורשו המיועד ברק, לאחר מכן בייניש וארד שסרבו לייצג את המדינה בבג"ץ), פארסה בינלאומית (התנגדות חריפה של רוב אם לא כל מדינות העולם), פארסה פוליטית (התנגדותם חריפה למהלך של שרי מר"צ, אז בשיא כוחה), פארסה מבצעית (התברר שבערך חמישית מהמגורשים כלל אינם שייכים לחמאס, קטינים, חולים, נכים וכו' והיה צורך לאתר בשליפה מגורשים אחרים במקומם, שוב לאשר את הרשימה בבג"ץ, לשנע אנשים ביסעורים מנקודת הריכוז בגבול לרצועה ובחזרה וכו')... בסופו של דבר כידוע הוחזרו רוב אם לא כל המגורשים בקול ענות חלושה אחרי פחות משנה, אחרי שעברו אימונים והכשרות טרור וחבלה לרוב מידי מומחי החיזבאללה, תחת שרביטו של נסראללה מחפש הנקמה. המגורשים הפכו חיש מהר לגרעין הקשה והקיצוני של החמאס, היו אחראים לרוב הפיגועים מאז ורובם (אלו שעדיין בחיים) ולצערנו ממשיכים להוביל את התנועה עד עצם היום הזה ובעיקר את מחנה הקו הנוקשה והבלתי מתפשר. ערך מוסף שלילי נוסף של הפיאסקו הייתה הקפאת הגירוש ככלי הרתעה אפקטיבי לשנים רבות ולמעשה בכלל, למעט שני מקרים נקודתיים של מתבצרי כנסיית המולד (שגם מרביתם שבו לשטחים למרבה הבושה) ובודדים שגורשו מאיו"ש לעזה (וגם הם חזרו מזמן למיטב ידיעתי). קיצר ביזיון אחד ענק, סוף מעשה במחשבה תחילה.

http://www.articles.co.il/article/2...%9E%D7%90%D7%A1

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 18-03-2008 בשעה 12:05.
ישן 18-03-2008, 00:26
צלמית המשתמש של PERE1
  PERE1 PERE1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מידע ספקטור

כל אחד שעושה עושה גם טעויות,
נכון ההחלטה להשתתף בתקיפת הכור היתה אומללה והוא מכה על חטא בדיעבד.
החתימה על מסמך הסרבנים תוך כדי שרות מילואים בבית הספר לטיסה לא נעשתה במחשבה תחילה
למרות שההדים בעקבותיה היו חשובים ליצירת דעת קהל מאוזנת בהקשר להפצצות לא מדויקות באזורים
מאוכלסים בצפיפות.
ספקטור הבין לפני מלחמת יום הכיפורים שתורת הלחימה של ח"א בסוללות תקא לא מעודכנת ליכולות
של הסוללות SA6 להתנייד וביקש מבני פלד לשנות את התו"ל . רק לאחר המלחמה ח"א הכיר בטעות.
ושילם בהרבה מטוסים במלחמה.
יכולת הפיקוד שלו נתנה פירות שנים רבות בחייל ואנחנו חייבים לו בגדול.
נכון הוא שמי שאומר כל מה שלוחץ לו נעצר מתי שהוא בדרך למעלה.
הספר והסיפור מעניינים מאוד - לטעמי.
אנחנו לא מעריצים בעיוורון אבל קצת פירגון לא הזיקה לאיש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר