לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2006, 19:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טלוויזיה מודיעי הנפגעים של קצין העיר במשימה הקשה מכל

מודיעי הנפגעים של קצין העיר במשימה הקשה מכל
צוות המודיעים של קצין העיר הם האנשים עליהם מוטלת משימת ההודעה למשפחה על מותו של בן בית אהוב. הם עוברים תדריך קצר של כניסה לכוננות, ומשם ממשיכים הישר אל הדפיקה בדלת שאיש אינו רוצה לפתוח
שי גל | אולפן שישי 20:00 | 28.04.06
כתבה מרתקת מאולפן שישי של חדשות ערוץ 2

אותי ריגש במיוחד סא"ל (מיל.) גבי לפלר שהודיע לדסי שמיר על מותו של בעלה דובי ואחרי עשרים שנה ועשרים ושמונה יום, על מותו של בנה, ערן. וששני בניו מצטרפים אל הקצינים המודיעים.

כתבה מרתקת, לפתוח רק בדפדפן אקספלורר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2006, 23:12
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
מודיעי נפגעים של קצין העיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מודיעי הנפגעים של קצין העיר במשימה הקשה מכל"

ראיתי את הכתבה המרגשת. וברצוני להוסיף:

צבא ארצות הברית נוהג להודיע למשפחות על מות יקירן בקרב . באמצעות מברק.

כך , על כל פנים, היה מקובל בזמן מלחמת העולם השניה. בצבאות העולם.

תנסו להיזכר בסרטו של סטיבן שפילברג "להציל את טוראי ראיין " ( המבוסס על מקרה אמיתי

של משפחת ניהם ששלןשת בניה נהרגו בחזיתות שונות. ) .

. ןאז ,באופן חריג , שלחו קצין וכומר לבית המשפחה השכולה .והרמטכ"ל האמריקאי דאז

הגנראל ג;ורג מארשל פקד לחלץ את האח הרביעי מזירת הקרבות בנורמנדי .(זהו החלק הבדיוני

של הסרט , המתאר כיתת חילים שנשלחת להציל את האח הצנחן , גיימס ראין.

בישראל למודת השכול נמצאה דרך רגישה ואנושית מאוד להודיע למשפחות על נפילת יקירן.

ברצוני להדגיש כי בנוסף למודיעים ,שהם מתנדבים , יוצא תמיד גם רופא עם תיק ציוד רפואי.

בעבר יצאתי ,כרופא במילואים , למשימות כאלה .

זה היה תמיד קשה ונורא .
ישן 30-04-2006, 18:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
"פתחנו בית ספר לשכול"ראיון עם אל"מ דפנה הררי, ראש מנהל נפגעים וקציני ערים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מודיעי הנפגעים של קצין העיר במשימה הקשה מכל"

"פתחנו בית ספר לשכול" לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ראיון עם אל"מ דפנה הררי, ראש מנהל נפגעים וקציני ערים

אבינדב ויתקון מקור ראשון

ידיה של אל"מ דפנה הררי, ראש מנהל נפגעים וקציני ערים בצה"ל, מלאות תעסוקה בימים אלה שלקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל. 21,700 חללי צה"ל נרשמו מאז מלחמת הקוממיות בסוף 1947. מיעוטם נפל בקרב או באימונים, רובם המכריע נפטר בנסיבות כמו מחלות, תאונות מחוץ למסגרת הצבאית ואיבוד לדעת. 99 חללים התווספו ב-2005, ומאז ינואר השנה, 22 נוספים. אל"מ הררי ו-150 חיילי היחידה שבפיקודה אמונים על הליווי והתמיכה הצה"לית במשפחות הנספים.

בימים אלה מתרכזת עבודתה של היחידה בחידוש הקשר עם השכול הוותיק. "לצערי", אומרת תא"ל הררי, "אנחנו נמצאים בקשר רק עם 14 אלף משפחות חללים. היו מקרים של אלמנות שנישאו מחדש ולא רצו לשמר את הקשר, היו חללים שנותרו ללא שארים, אבל בעיקר מדובר במשפחות חללים ממלחמות העצמאות, קדש, ששת הימים ואפילו יום הכיפורים, שאיכשהו נשארו מאחור, כולל אחים ואחיות".

כיצד מגיבים הורים שאחרי 40 שנים, מקבלים פתאום פנייה מצה"ל?

"חלקם בכעס, שואלים איפה היינו כל השנים, חלקם לא מעוניינים בקשר, אבל הרוב הגדול משווע לקשר. אנחנו מאתרים את שארי הבשר, שרובם עברו את שנות השישים לחייהם, ומזמינים אותם לטקסי היחידות שבהן שירתו יקיריהם ולטקסי זיכרון כלליים".

זה מספק אותם? הם לא מצפים ליותר?

"משרד הביטחון דואג להיבטים הכלכליים וכדומה, אנחנו מציעים למשפחות סיוע בהנצחה לאורך השנים".

אתם מגלים גמישות לרצון המשפחה לדרך ההנצחה?

"אנחנו מסייעים במימון הנצחה שווה וזהה לכל החיילים, כגון חדר מורשת או פינות זיכרון. אם משפחה מעוניינת להרים פרויקט אישי, כגון צעדה, מירוץ או משהו דומה, אנחנו מסייעים בהבאת היחידה של החלל לאירוע, אבל לא נותנים אמצעים, וזאת כדי שכולם יונצחו באופן שווה בידי צה"ל, ללא הבדל של רקע כלכלי".

מתי נוצר הקשר הראשוני עם המשפחה?

"החיילים ש'דופקים בדלת' הם אנשי מילואים שלנו שעברו הכשרה מיוחדת, ויחד איתם מגיעה קצינת נפגעים שמלווה את המשפחה בימי השבעה. היא מסייעת בארגון השבעה, ומפנה את המשפחה לעזרה מקצועית, אם צריך. היא יושבת עם המשפחה כשהקצינים מגיעים עם התחקיר או הדו"ח הפתולוגי".

ולשכול הוותיק, מה יש לקצינת הנפגעים להציע?

"היא מתקשרת בימי ההולדת ובימי הזיכרון ומזמינה את ההורים לטקסים וימי הזיכרון. לא מדובר בקצינות צעירות אלא בקצינות ותיקות שנמצאות כבר כמה שנים בצבא. לפעמים יש צרכים מיוחדים, והיא מסייעת לתקשר מול משרד הביטחון, או להיות לצד המשפחה במקרים של חובות ובעיות".

איך המפגש בין קצינה צעירה להורה או אח בשנות ה-80 לחייו, שמקבל פתאום טלפון מצה"ל?

"פתחנו בית ספר להתמודדות עם השכול במחנה מקלף, שם לומדים עם טובי הפסיכולוגים והמומחים איך לעשות את העבודה. כל אחד מגיב אחרת, וצריך לגשת בהתאם".

לא פעם יש מתח בין ההורים לצבא, שבו הם רואים אשם במות בנם או כמי ששכח אותם. זה קונפליקט.

"קצינת הנפגעים לא נוקטת צד, היא מתווכת. היא צריכה להכיל, להיות אמפתית, ולפעמים גם לשים גבולות".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.kipa.co.il/mfirst/07b11288.JPG]

חשבתם על סיוע אלטרנטיבי, מעבר לטקסים שנתיים? מה אתם מציעים להורים שאומרים שהם לא רוצים מדים בבית, או שמתנכרים לקצינה? יש מעקב או סיוע בלתי רשמיים, מאחורי הקלעים?

"יש לנו פרויקט של הכשרת איש מילואים שיאמץ משפחה ויגיע אליה 'על אזרחי', אם היא מעוניינת, אבל אנחנו לא יכולים לעזור למי שלא רוצה לעזור לעצמו. אני מציבה קווים אדומים לחיילים, שלא לכפות את העזרה למי שטורק להם את הדלת או פוגע בהם. אפשר להציע שוב מאוחר יותר, אבל העזרה שלנו היא רק למעוניין בה. שנית, ברוב המכריע של המקרים להורים מאוד חשוב לראות קצינים וחיילים עם סמלי היחידה והכומתה של הבן או האח. המשפחות מפתחות קשר מאוד עמוק עם קצינים וחיילים מיחידת הבן, זו המציאות".

מטפלים גם בחבֵרה

יחידת הנפגעים הוקמה ב-1975 כלקח ממלחמת יום הכיפורים, כאשר זוהה הצורך בהקמת גוף שירכז את הטיפול במשפחות. תא"ל הררי סבורה כי היחידה התחדשה במשך השנים."היום אנחנו מקפידים גם על המעגל השני, כגון סבא וסבתא, וגם על הקשר עם החברות. חברה זה דבר שקשה להגדיר. קשר של שבועיים? של חודשיים? שנתיים? בכל מקרה אנחנו דואגים לאתר את החברה ולהפנות אותה לגופים שעוסקים בתמיכה לחברות של חללים".

פעילות אחרת של היחידה היא מה שמכונה "פעילות הפגה". מנהל הנפגעים מוציא מדי שנה שמונה משפחות למסע לפולין עם קציני צה"ל, לצד ימי נופש בגבעת-אולגה וקייטנה ליתומים ונופש לאמהות. יש גם ערבי שירה וטיולים, ושאר פעילויות הנפשה.

אתם כבר חושבים איפה תיאלצו לקצץ בשנה הקרובה?

"זה כל הזמן באוויר, אבל אני די רגועה, כי יש הבנה בצה"ל עד כמה שהדברים האלה חשובים ואסור לגעת בהם. גם כך יש לנו מגבלות גדולות של כוח אדם".

מה הציפיות שלכם לשנה הקרובה?

"ראשית, לעסוק רק בשכול ותיק ולא במקרים חדשים; ושנית, אנחנו צריכים לטפל יותר באחים שכולים, שלא מספיק טופלו לאורך השנים ולדעת להושיט יד ולחבק כמה שיותר".

30/4/2006

ישן 15-04-2013, 17:59
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
לא מדויק. גם בארה"ב יש סיירת איוב
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מודיע נפגעים שמתחילה ב "אכן - תפקיד זה הינו ייחודי לצה"ל ומדינת ישראל"

בניגוד למלחמות העבר וככל הנראה מאז מלחמת אפגניסטן, כיום הכוחות המזויינים של ארה"ב מכשירים מה שמכונה Casualty Notification Officers, או CNO בצבא ו- casualty assistance calls officer או CACO בצי.

הספר Final Salute משנת 2005, זוכה פרס פוליצר, מתאר את עבודתו של מייג'ור סטיב בק, שמחזיק בתא המטען של המכונית שלו סט מדי א' מצוחצח של חיל הנחתים ומוכן לקבל קריאה ולצאת להודיע למשפחה אמריקאית שהנורא מכל קרה. הספר נפתח בתיאור של אנשי היחידה המחליפים מבגדי היום יום שלהם למדים הייצוגיים בשירותים של תחנת דלק.
הספר מוצע למכירה באתר אמזון

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-04-2013, 09:35
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
בארה"ב יש מודיעי נפגעים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "לא מדויק. גם בארה"ב יש סיירת איוב"

ציין נכון מודיע הנפגעים שכתב בדיון שצבאות זרים באים להשתלמויות אצלנו מאחר ומערך מודיעי הנפגעים בישראל הוא מהמפותחים אם לא המפותח ביותר, מבחינת צורת העבודה, ההשתלמויות, ההדרכות והליווי הצמוד שמקבלים מודיעי הנפגעים בתוך היחידה, והליווי שמקבלות המשפחות השכולות מהיחידה עצמה.

אפשר לראות במידה מסויימת את צורת העבודה של האמריקאים בסרט "השליח" עם וודי הארלסון.

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

ישן 17-04-2013, 11:03
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile

אגב. אם בהודועות על אסונות אנו עוסקים אז משטרת ישראל מחוייבת על פי חוק להודיע למשפחות נפגעים שאינם חיילים,
כך יצא לי להיות בין אלו שהודיעו למשפחות על הילדים שנהרגו באסון הבונים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...0% D7%99%D7%9D)- אסון שבו נהרגו 21 ילדים ומורה, הורה מלווה ונהגת האוטובוס. כאשר עם תלמידים מביה"ס ברנר בפ"ת נתקע על פסי הרכבת והתנגשה בו רכבת.

מעבר לאסון המחריד, להיות בצוות המודיעים זאת הרגשה איומה, "למזלנו" בית הספר דאג לידע את המשפחות, לפני שאנחנו הספקנו להודיע.

למחרת היום אני הייתי מוצב בדיוק מעל שורת הקברים כדי לחצוץ בין המשפחות הדואבות לבין הקבר הפתוח.

אני לא מאחל לאף אחד לעמוד בסיטואצייה הזאת.
עד יום מותי אני לא אשכח איך סב של אחד הילדים (הסב היה חרש או עיוור, אני ממש לא זוכר) ניסה לפרוץ בכוח ולרדת לקבר של נכדו, איתו ביחד.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 17-04-2013 בשעה 11:05.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר