לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2013, 00:07
צלמית המשתמש של NVJ
  NVJ NVJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תומר191 שמתחילה ב "קורס קארים"

היי תומר!

ההכשרה מתחלקת ל-3 שלבים:

1. קורס הכנה לקק"צ - אורך כחודש (מגמת נחשון) או כחודש וחצי (מגמת מעוז), והוא מתקיים בבה"ד 6. מטרת הקורס היא בעצם לתת לך כלים וידע בשביל לעבור את מבחני הכניסה שמתקיימים בשבוע הראשון בבה"ד 1.
2. קורס קצינים בבה"ד 1 - אורך כחודשיים וחצי (אין הבדל באורך הקורס בין המגמות נחשון ומעוז).
3. השלמה חילית (קורס קא"רים) - חודשיים וחצי נוספים בבה"ד 10. יש העמקה בחלק מתכני הרפואה, ויש נגיעה קצת יותר לעומק מקורס חובשים, אבל עיקר הקורס הוא בהחלט בפן היותר ניהולי ופיקודי.

חשוב לציין כי אין שום הבדל מבחינת התפקידים שיוצעו לך בהשלמה החילית בין אם תעשה קק"צ נחשון או קק"צ מעוז. אם תרצה אוכל לפרט גם על שני הסוגים, למרות שההבדלים ביניהם באמת קטנים מאוד.

תפקיד הקא"ר יכול להיות שונה מיחידה ליחידה, מאחר והתפקיד מאוד מגוון.

בעיקרון מחלקים את תפקיד הקא"ר בין 3 "סוגים":

1. הדרכה - יש כמובן את מפקד קורס חובשים, שאתה ודאי זוכר מהקורס. במהלך ההשלמה נערכים מבדקי הדרכה, והמתאימים יכולים לצאת מיד עם סוף ההשלמה לקורס מפקדי קורסים בבה"ד 10 שאורך 7 שבועות, לאחריו פותחים קורס חובשים. תפקיד נוסף יכול להיות מ"מ בקורס הכנה לקצונה (בבה"ד 6), או למשל חונך רפואה בצאלים, תפקיד מעניין שמתעסק בעיקר עם הדרכות רפואה בעולם המילואים.

2. שטח - בעיקר מדובר על קא"ר בחטיבה. אחראי על מגוון רחב של תחומים, ביניהם פיתוח כוח אדם רפואי, ביצוע אימונים והדרכות, ביקורות רפואה ובחלק מהיחידות גם ניהול מרפאה ועוד מספר רב של נושאים.

3. מטה - תפקידים שאולי נשמעים לחלק מהחיילים כתפקידי "ג'וב" (מכיוון שהם ברובם משרדיים וברובם יוצאים יומיות), אבל היתרון שלהם הוא שהם נותנים ראייה רחבה "מלמעלה" ובחלק מהתפקידים אפשר באמת להרגיש השפעה על תהליכים בחיל הרפואה וזה יכול להיות משמעותי מאוד.

יש עוד מגוון רחב יותר של תפקידים שלא ציינתי כאן, אתה בשמחה מוזמן לשאול יותר ולכוון אותי, אני חושב שרשמתי כאן את עיקרי הדברים.

כפי שרשמו כאן אני קא"ר, גם אני הייתי פעם חובש בתאג"ד.. כרגע בשירות קבע (התגייסתי באוגוסט 2009).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר