לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2013, 17:28
  קרנית85 קרנית85 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.13
שאלות לגבי עוסק פטור-אשמח לסדר בראש...

שלום לכולם. החלטתי שברצוני להתחיל להפעיל הפעלות לילדים ופתחתי תיק במס הכנסה. שם נאמר לי שעלי להוציא קבלות על ידי קנייתן (בקרביץ למשל) והדפסה עליהן או קנייתן והחתמה עם חותמת שאצור לכך. כשהגעתי לבית דפוס לא ידעו מהי כוונתי ואמרו לי שהם רק מייצרים קבלות משלהם ולא יכולים להדפיס על קבלות קיימות שכאלה.
מישהו יכול לומר לי אם כן למה התכוונה זו במס הכנסה? למה קניתי קבלות ריקות בקרביץ אם בית הדפוס לא יכול להדפיס עליהן?
דבר נוסף -מה בכלל חשוב שיהיה כתוב עליהן?
ודבר אחרון- ישנה עמותה שרוצה שאפעיל מספר חוגים בחודש הקרוב בלבד. הם אמרו שהם רוצים ממני קבלה ואחכ ישלמו לי. זה נשמע לי לא הגיוני לתת קבלה כשלא ראיתי מהם שקל, האם נהוג לתת סתם דף מחשב בו אני מפרטת את דרישות התשלום וז בסדר? וגם האם על מספר חוגים בודדים עלי לעשות ניקוי מס במקור? (לא שיש לי מושג איך זה נעשה...)

אשמח לסדר בראש בדחיפות..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2013, 11:06
  alonei alonei אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרנית85 שמתחילה ב "שאלות לגבי עוסק פטור-אשמח לסדר בראש..."

את הקבלות את לא צריכה להדפיס בבית דפוס, מספיק הפנקס שקנית מקרביץ ואת הפרטים תמלאי בכתב יד וכמובן לחתום עם החותמת שהכנת. את יכולה להכין פנקס קבלות מותאם אישית בבית דפוס אם את רוצה.

לגבי הוצאת "קבלה" (יותר נכון, חשבונית עסקה, קבלה זה כשמקבלים כסף וחשבונית עסקה זה כמה הם חייבים לך על העבודה) ותשלום מאוחר יותר, אם הם רוצים לשלם לך אחרי קבלת השירות (זה מקובל) את צריכה להוציא להם חשבון עסקה עם שמך, תאריך, שם הלקוח ותיאור השירות. אין לזה פורמט סטנדרטי ואת יכולה להכין את זה בוורד (יש שבלנות מוכנות, חפשי בגוגל מידע על פורמט DOTX של וורד).

לגבי ניכוי מס במקור, אם את נותנת למישהו שירות, את לא מנכה לו מס במקור כי הוא משלם לך וההכנסה אצלך. אם כבר, הוא צריך לנכות לך מס במקור לפי האחוז שנקבע לך במס הכנסה.
ישן 23-05-2013, 13:55
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
קצת סדר, לבקשתך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרנית85 שמתחילה ב "שאלות לגבי עוסק פטור-אשמח לסדר בראש..."

"עוסק" הוא מונח מתחום המע"מ בלבד.
טוב שפתחת תיק במס הכנסה, אבל זה לא הופך אותך ל"עוסק" (פטור או מורשה).
מכיוון שאת מגדירה את עצמך ב"עוסק פטור" אני מניח שפתחת גם תיק במע"מ ושם סווגת כעוסק פטור (אם לא עשית כן, עשי זאת בהקדם).

לעוסק פטור אסור להנפיק חשבוניות. חשבונית היא מונח של עוסק מורשה בלבד.

כעוסקת פטורה עלייך להנפיק קבלות בלבד.
קבלות אפשר להנפיק בבית דפוס, להוציא מתוכנה או לקנות פנקס כמו כשקנית ולבצע בו את השינויים הבאים:
1. לרשום (מראש, על כל הדפים בפנקס) את שמך ומספר העוסק שלך (מספר ת.ז.), לציין שאת "עוסק פטור" וכן להוסיף כתובת. עדיף להזמין חותמת עם כל הפרטים. .
2. למספר את כל הקבלות מראש בסדר רץ - אם הן לא ממוספרות.

מנסיוני - הכי פרקטי להזמין פנקס בבית דפוס.

לגבי קבלה מראש:
מבחינה משפטית - קבלה מעידה על תקבול כסף.
אם תתני לי קבלה על מנת שאשלם לך שיק בעתיד - אוכל להגיד בעתיד שכבר שילמתי לך.
אפילו תהיה לי הוכחה - "הנה יש לי כאן קבלה. את בעצמך נתת לי אישור שקיבלת את הכסף...".

מבחינה פרקטית - גופים רבים רגילים לעבוד עם "עוסקים מורשים" ורגילים לבקש חשבונית מס לפני התשלום. כאשר אומרים להם שעוסק פטור לא מוציא חשבונית, אז נראה להם הכי הגיוני לבקש קבלה מראש. זו טעות נפוצה.
אם לעמותה יש רואה חשבון או איש כספים מנוסה - בקשי מהם שיתייעצו איתו והא יסביר להם שבמקרה שלך אפשר להסתפק ב"דרישת תשלום" (שזה בעצם סתם מכתב).
אם מי שחותם שם על השיקים אינו בעל ראש פתוח לחידושים והמצאות - אין מנוס אלא לזרום איתו - תני לו קבלה מראש. נדנדי לו עד שתקבלי את השיק - העיקר שתראי פרי לעמלך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:53

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר