לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2013, 15:14
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "באילוסטרציה הוא מוצב קרוב..."

אני לא יודע מה זה מספיק מקום בשבילך, אבל אני לא הייתי רוצה להיות 10 מטר ממשגר מנתר בזמן הירי.
בכלל, אינטגרציה של מערכת כזו לכלי שייט אינה פשוטה בכלל (קצת יותר מ-copy-paste בתיב"מ).
למשל, הצבה של משגר כזה על הספינה מצריך התייחסות לירי כלוא (נושא שאפשר לוותר עליו במשגר קרקעי).
עוד צריך מערכת הצבה טובה עבור מערכת הניווט (דרישות יותר פשוטות קיימות בשיגור סטאטי).

בכלל, מעניינית הבחירה במנתר.
הטיל מונחה GPS+אינרציאלי - מתאים למטרות חוף. לא רלוונטי למטרות ימיות.
לחילופין יש לו כנראה יכולת ביות על כתם לייזר, אך אז לטיל טווח מוגבל ביותר (טווח הסימון מהספינה) או תלות במערכות סימון אחרות.

טיל בעל הנחיה אופטית (למשל להבת ברזל) יכול לענות על שתי הדרישות של מטרות חוף ומטרות ים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2013, 23:50
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בלי לסכן חיים: פרוטקטור משופר בחיל הים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "רפא"ל מציגה עמדות חדשות לטילים ותותח בתערוכת הנשק בסינגפור"

מקור:
ציטוט:
בלי לסכן חיים: פרוטקטור משופר בחיל הים. צפו

בתום תקופת הניסוי המוצלחת חיל הים צפוי לקלוט את הגרסה המחודשת של כלי השיט הבלתי מאויש, שמאפשר בין היתר להגיע ליעדים רחוקים יותר. "ניתן להכניסו למקומות מסוכנים"

יואב זיתון

פורסם: 20.05.13, 10:14

כלי השיט הבלתי מאוישים (כשב"מ) סיימו את תקופת הניסוי הארוכה בצה"ל - וגרסתם המשופרת צפויה להיקלט בחיל הים: הפרוטקטורים, שהחלו לפני כשנתיים וחצי את תקופת הפיילוט המבצעית הארוכה של משימות בחיל הים, עברו בהצלחה את טבילת האש הממושכת בגזרה הימית הדרומית שבה נבחנו, וחיל הים צפוי לקבל מרפאל כלים חדשים ומתקדמים יותר, שיבוססו על לקחים מתקופת הניסוי.
ומה שמעניין אותי:
ציטוט:
לגרסה החדשה של הפרוטקטור, בעל שני מנועים (אורך של 11 מטרים), לעומת הגרסה הראשונה שפועלת על מנוע אחד (9 מטרים).
"שני המנועים יגדילו את יכולת השרידות והפעולה של הכלי בים גבוה ובתנאי מזג אוויר קשים, ואם מנוע אחד מתקלקל בלב ים, לא נצטרך יותר לשלוח לו צוותי תיקון כמו היום", הסביר הגורם הבכיר בחיל
זה עלה כבר במספר דיונים: התועלת, או החיסרון ביותר ממנוע אחד... מודה שגם אותי לימדו שיותר מנועים = יותר סיכויים לתקלות... אך אולי זה רק מחסום פסיכולוגי שלי שגורם לי להעדיף, שניים על בודד... אך הפעם אנני לבד

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 20-05-2013 בשעה 23:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:25

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר