לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2013, 23:33
  juliak juliak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.13
שאלה פטור ממטווחים

היי, אני סובלת מטיניטוס קל וכפי שידוע לי הוא נגרם מבעיה במפרק הלסת.. אני לא בטוחה ב-100% שזו הסיבה אז יכול להיות שזה הופיע לאחר שנחשפתי לרעשים בעוצמות גבוהות.. אני יודעת שבמטווחים יורים עם אטמי אוזניים אבל כבר שמעתי מחברים שהיו להם צפצופים באוזניים גם אם הם השתמשו בהם.. אני ממש לא מעוניינת בהחמרה בטיניטוס בגלל כמה יריות אבל אני גם ממש לא יודעת מה לעשות לגבי זה.

מה קורה אם מישהו מוציא פטור ממטווחים? האם זה משפיע על יציאה לקצונה (אני עתודאית אז הטירונות שלי תתקיים בספטמבר הקרוב.. כמו כן אני מיועדת לקצונה)? האם בכלל ניתן להוציא פטור כזה? אם כן, כדאי לשקר ולהמציא סיבה או לומר את האמת? כידוע לי, מורידים פרופיל על טיניטוס..

איך מוציאים פטור בכלל? האם אני צריכה לגשת לרופא אזרחי/צבאי?

אני ממש אשמח לתשובה, תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2013, 09:19
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juliak שמתחילה ב "פטור ממטווחים"

אני לא חושב שאפשר להיות קצין ללא ביצוע מטווחים וללא היכולת להעביר מטווחים.

אפשר למנוע את הבעיה די בקלות- תקני אזניות (נזק של פחות מ100 שקל) ותשימי אטמים ועליהם את האזניות.
אם ממש בא לך תקני אטמי אזניים רב פעמיים מסיליקון (נזק של עוד 10 שקל~) במקום החד פעמיים מספוג שצהל מנפק ואין שום סיכוי שתהיה לך בעיה של "צפצופים".

אגב- הסיבה שלחברים שלך היו צפצופים באזניים היא שהם לא הכניסו את האטמים נכון. הם פשוט הניחו אותם באוזן במקום לדחוף אותם לתעלת השמיעה.

בכל מקרה אני ממליץ לך (כי אין ספק שתצטרכי אישור מיוחד בשביל זה, אבל זה עדיף מלקבל פטור ממטווחים) לקנות אוזניות (איכותיות, לא זבל. לפחות 27NRR) כי הן מכסות גם את עצמות השמע (מה שאטמים לא עושים) ומונעות נזק נוסף.

http://www.coopersafety.com/NoiseReduction.aspx

בקריאה נוספת אני רואה שהעלת את העניין שמה שיש לך מוריד פרופיל.
אם ככה אני ממליץ לך להצהיר על זה ובודאי לא לשקר. לשקר בקשר למצב רפואי זה הדבר הכי מטומטם שאת יכולה לעשות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 20-05-2013 בשעה 09:29.
ישן 20-05-2013, 20:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ^GammaRay^ שמתחילה ב "אני לא בטוח שיש סיבה שצה"ל לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ^GammaRay^
אני לא בטוח שיש סיבה שצה"ל לא יתגמש במתן פתור ממטווחים והסמכת ניהול המטווח בבה"ד 1 במקרה של מישהי שמיועדת להיות קצית ת"ש/קצינה מקצועית עתודאית נגיד, המקום היחיד שבו אני רואה שבו זה יעשה לה בעיות זה בתורנויות(אם יתקיימו בכלל) ביחידות העורפיות אליהן תשובץ.

לא רק-
גם קצינים (וקצינות עורפיים) נדרשים להעביר מטווחים לחיילים שלהם (גם לא בטירונות/קורסים, חיילים עורפיים צריכים לעבור מטווחים כל 6 חודשים אאל"ט), צריכים לשמור (ובשביל זה הם צריכים לדעת לירות), צריכים לעשות אבט"שים ועוד.
בכל מקרה פה מדובר בעתודאית- אז אני לא באמת יודע.

ולא אמרתי שזה בלתי אפשרי- אמרתי שאני לא מכיר אפשרות כזאת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-05-2013, 20:40
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז אצל הירוקים זה ככה. מי אתה..."

אני לא יודע. אני רק טוען שזה טיפשי ומיותר, לדעתי, אם זה מה שקורה בפועל. גם בבסיסים שציינת אמורות להיות יחידות שאחראיות על כיתת כוננות ושמירות באופן שוטף, ולדעתי עדיף שהקצינים שלהם יעבירו את המטווחים, הן משיקולים מקצועיים והן משיקולים של ניצול משאבים מיטבי. זה ממש דבילי שקצין, המפקד על ארבעה חיילים, יבזבז זמן על ניהול מטווח לחיילים שלו. אני לא אגיד כמה קצינים יש בגפי הגנ"ק בחיל האוויר מסיבות ברורות, אבל תהיה בטוח שמספר מאוד מצומצם של קצינים ניהלו מטווחים לכל הבסיס שלנו, וכמו שאתה יודע, בבסיסי חיל האוויר יש יותר חיילים מאשר בחיל ירוק.

חשוב לציין, שאני לא חושב אותו הדבר על יחידות לוחמים. אצלם עדיף שהמפקדים שלהם ינהלו את המטווח.
ישן 20-05-2013, 20:57
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא לכל הבסיסים יש מאבטחי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
לא לכל הבסיסים יש מאבטחי מתקנים שזה בערך המקבילה למה שאתה אומר. למעשה למרביתן אין.

זה חדש לי. כאילו ברור לי שבשלישות ברמת גן ודומיה אין ממש צורך במאבטחי מתקנים, אבל ברוב הבסיסים אמורים להיות. מי מנהל את עמדות השמירה (שערים, מגדלים וכו')? גם קצינים תורנים? אם כן, זה עוד מצב מגוחך. גם אם אין מאבטחי מתקנים, עדיין צריכים להיות קצינים שאחראים על ניהול מקצועי של העמדות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
זה לא שכל קצין מעביר מטווחים לחיילים שלו- זה תורנות.

זה היה ברור לי שזו כנראה תורנות, ועדיין זה בזבוז משאבים. אני לא רואה סיבה ששלישה תבזבז אפילו שעתיים על תורנות שלא באמת יש צורך שהיא תעשה אותה, כאשר אפשר לשים קצין מקצועי שיעשה את זה במקום כל התורנים. מה גם שמטווח דורש השקעה של יותר משעתיים.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 20-05-2013 בשעה 21:00.
ישן 20-05-2013, 21:10
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לא לכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
זה חדש לי. כאילו ברור לי שבשלישות ברמת גן ודומיה אין ממש צורך במאבטחי מתקנים, אבל ברוב הבסיסים אמורים להיות. מי מנהל את עמדות השמירה (שערים, מגדלים וכו')? גם קצינים תורנים? אם כן, זה עוד מצב מגוחך. גם אם אין מאבטחי מתקנים, עדיין צריכים להיות קצינים שאחראים על ניהול מקצועי של העמדות.

אני לא יודע איפה כן ואיפה לא בדיוק- וגם זה בטח לא המקום לדון בזה.
אבל כן- במקומות שאין בהם מאבטחי מתקנים השמירות, הקצינים התורנים וכו' מתנהלים בתורנות. כמו בשבת לצורך העניין.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:11

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר