לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2013, 20:40
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
יומן בנייה - התרמופילי (The Thermopylae)

קצת כרקע, לפני חצי שנה הוזמנו, אני ואישתי, לבקר במכירת עיזבון של אדם מבוגר שנפטר בלי יורשים. חלק ניכר מרכושו היה משמים למדיי (ספות עור, כורסאות, טלוויזיית פלזמה 52 אינטש) אך בין כל הג'אנק התגלה אוצר בלום של דגמים בלתי בנויים. האיש כנראה התכוון יום אחד להקדיש להם את זמנו אך לא ממש יצא לו. בין שאר הדגמים שמצאנו שם היה דגם משנות השישים של מטוס Sparrowhawk עם כנפי בד אוטנטיות, דגם במהדורה מיוחדת של הלוקהיד אלקטרה של אמיליה ארהרדט ודגם גדול של המפרשית התלת תרנית "תרמופילי".
בעוד כל המבקרים האחרים מבזבזים את זמנם וכספם בקרב על הטלוויזיה והספה הגדולה, אשתי ואני יצאנו עם שוד לאור היום - שלושים דגמים במאה דולר, כולל השלושה שהזכרתי זה עתה. רוב הדגמים נמכרו כבר (דומני שהרווח הנקי היה משהו כמו 200 דולר) אך את התרמופילי, בשל גודלה ומשקלה, לא ניתן היה למכור באי-ביי (מחיר המשלוחה היה יוצא פי שתיים ממחיר הדגם עצמו), כך שאשתי החליטה, בניגוד לכל היגיון, לבנות אותה.

על הספינה: התרמופילי הייתה ספינת מסחר מהירה (מה שמכונה בלעז Clipper) על שלושה תרנים. היא מחזיקה עד היום בשיא המהירות להפלגת מפרש מלונדון למלבורן, אוסטרליה - 63 יום. התרמופילי נבנתה באברדין, סקוטלנד ושירתה בצי הסוחר הבריטי מ1868 עד 1897, אז נמכרה לצי הפורטוגזי כספינת אימונים. עשר שנים מאוחר יותר, ב1907, היא הוטבעה אחר כבוד.

הדגם עצמו מדהים בפירוט שלו, אך מציג בפנינו אתגר רב, שכן כמות החלקים וגודלם הקטן ידרשו שעות רבות של עבודה זהירה. הדגם הגיע עם מפרשים פלסטיק וחוטים שישמשו כחבלים אך גם אלו וגם אלו לא שרדו את מבחן הזמן ואנחנו החלטנו לאלתר תחליפים מבד וחוט תפירה.

תמונה אחת של התרמופילי בנמל סאן פרנסיסקו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הקופסה. שימו לב לקופסאות המסטיק בזוקה שבאות בשביל קנ"מ

הגוף

הסיפון

החוטים - למרבה הצער הזמן הפך אותם לשבריריים והם נקרעים בקלות. אנחנו נשתמש בחוט תפירה במקום.

הספינה באה עם מעמד משלה, אך למרבה הצער חלקים ממנו חסרים. אנחנו מתכננים לבנות מעמד משלנו עבורה.

התרנים

כמות החלקים העצומה...

כן, כל אחת מן הנקודות החומות הקטנות האלו היא גלגלת לאחד מחבלי המפרשים

הגוף בעת צביעה.

גודלם של החלקים אילץ את אישתי לגנוב לי את משקפי הקריאה ולהשתמש בפינצטה.

הלכנו עם המלצת דף ההוראות שבא עם הדגם כדי ליצור לסיפון מראה "מיושן". ראשית צבענו בשחור מדולל.

לאחר מכן בחום מדולל גם הוא.

התוצאה הסופית, כפי שניתן לראות, יפה למדי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2013, 21:46
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "יומן בנייה - התרמופילי (The Thermopylae)"

איזה נוסטלגייה.
את הספינה הזאת בדיוק - מתוצרת רוול - בניתי בשנות השישים או השבעים של המאה שעברה (ווואיייי כמה אני זקן).
הדגם מדהים ומרשים ביותר.
הדגם זכה לעמוד אצלי בסלון תקופה ארוכה מאד עד שרוח פרצים (כן, בדיוק כך) קטפה אותו מהסטנד המחוזק והכבד, והעיפה את הספינה על הרצפה וכולה התרסקה.
עקב עבודת החוטים והמייתרים, החלטתי שהמקום המתאים לה יה בתוך האקוויריום עם דגים,

מצפה לך עבודת צביעה ומתיחת חוטים מתישה. אבל התוצאה הסופית מרשימה מאד.
אני מציע לך במקום המפרשים שלא שרדו, השתמש בבד דק ומקופל שיחובר לתרנים כאילו "המפרשים" מקופלים.
אגב. הגלגלאות הקטנים מאפשרים "משחק מדוייק לקבל מתח נכון של החוטים.

ישן 14-03-2013, 05:12
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי jaybenari שמתחילה ב "לא מסכים אתך בועז בקשר לצביעת..."

ראשית, לא הייתה כוונה לזלזל בכך שלא הגבנו להצעת העזרה שלך. לעיתים כל שאני יכול לכתוב בתגובה לביקורת היא "תודה, קראתי, למדתי, אחשוב על כך" ולא תמיד אני כותב זאת. את ההצעה הקונקרטית שלך לגבי השימוש בחוט ספציפי ואיך להכין מפרשים דווקא לקחנו איתנו ואנחנו מתכננים בשבוע הבא לרדת אל הקניון הגדול של מחוז סקרמנטו, קליפורניה, שם יש חנות שלמה לבוני דגמים וחובבי רכבות.

שנית, אל תיעלב שלא פנינו אליך ישירות. התכתבות על גבי הפורום היא אנונימית יחסית, גלוייה ונוחה, ואני מניח שכל עיצה שנחפש, כל בקשת עזרה שתהיה לנו, תופיע פה ראשית כל. אם תטרח לחפש יומני בנייה קודמים, תגלה שאין לנו שום בעיה לחפש עזרה ולבקש עצה כאן.

לגבי הוראות הצביעה של רוול - הן באו עם הדגם. ייתכן והן שגויות - אין לי הידע להעריך זאת - אך התוצאה נאה מאוד, גם אם איננה בדיוק אוטנטית מבחינה היסטורית. בסופו של דבר, אנחנו בונים את הדגמים כי הם יפים, ואם עבודת הצביעה יפה, די לנו בכך.

ישן 14-03-2013, 07:44
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "היי בועז :) הבסיס אכן מעץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
היי בועז

הבסיס אכן מעץ בלזה. אישתי היא חובבת גדולה של KISS Concept - "Keep it Simple Stupid" או "תשאיר את זה פשוט טיפש". בהתחשב בכך שלעשות מעמד מבלזה היה פשוט, נגיש וקל, זה בא בטבעיות עצם זה שגם היה לנו את העץ ביד (יעני, בחינם), בטח עזר

כפי שכתבתי לג'יי, אין לי את הידע להעריך את הדיוק ההיסטורי בעבודת הצביעה של הסיפון. אני יודע שהוא נראה טוב, לפחות בעיניי ובעיני אישתי, וזה מספיק לנו.

הי בוקר טוב (בישראל לפחות... )

ראשית ידידי , כל מה שנגיש בחינם ויכול להועיל הרי זה מבורך.

לגבי נושא הסיפון זה שהצביעה מצאה חן בעיני הבונה הישר והמסור זה הכי חשוב.
לגבי נושא הדיוק והאוטנטיות וההיצמדות למה שאמור להיות במציאות זה כבר סיפור אחר ודעתי היא שכל עוד בעיני הבונה זה טוב אז זה טוב.

בכל מקרה אני יכול להעיד על עצמי שאני לא נמנה על חסידי הדיוק בכל מאת האחוזים אבל , ופה האבל הגדול אני גם מאמין שאם יש אפשרות לפחות בנושא צביעה יש לפחות להשתדל בנושא.

יום נפלא ומחכים להמשך..

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:53

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר