לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2013, 12:04
צלמית המשתמש של rshibi
  rshibi rshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
עזה בגולן

הייתה סיבה מדוע פתחתי את האשכול הקודם אשר עסק בהשמדתה של עמדה סורית http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=575707 לאחר שירתה לכיון ישראל.
הבוקר קורא עיתון המזוהה עם חיזבאללה להפוך את רמת הגולן לפתחלנד.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4377591,00.html
החשש הוא שיש יותר ויותר ניסיונות לבדוק את מוכנותה של ישראל להפגין נחישות בגבול סוריה.
בנסיגה מלבנון ראינו מה קרה כשלא היינו נחושים.
בנסיגה מעזה גם כן לא היינו נחושים ולא הגבנו על כל ניסיון לחמם את הגיזרה.
כעת, אנחנו יכולים לעצור באיבו את הניסיון להפוך גם את הגולן לגבול כמו עזה או כמו לבנון, לפני 2006. שאלתי היא - האם לא יהיה נכון להשמיד כל נק' ממנה נורית אש לכיוון ישראל - נק"ל, פצמ"ר או כל אמל"ח אחר.
הטיעון שייתכן ויש בנק' אזרחים חפים מפשע אינו תופש, כי הוא יוביל ישירות לעזה נוספת.
האם כדאי שבעוד 3 שנים נצא למבצעים שונים כדוגמת עמו ענן, עופרת יצוקה ושות' ??

מה דעתכם?
אז לא כדאי להפעיל סיור?
יוכנס פרק "הפעלת מערך האיסוף" בקורס מג"דים ומח"טים מיד ולאלתר (פברואר 2008)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2013, 12:56
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "מטריד ההכללה בסגנון YNET..."

על מה בעצם אתה מלין?
כשעשיתי סיורים על בט''שית היתה פעם מזמן תרגולת של ספיגת ירי, אשר כללה ירי מיידי חזרה לכיוון על מנת להשבש את התקפת האויב ולייצר לנו זמן ומרחב להתארגן על עצמנו ולהתקיף בחזרה.
היופי היה, שהתכלית לתרגולת היתה השמדת היורה!
לא חילוץ הסיור והבאתו בשלמות בחזרה לבסיס, אלא ממש איתור והשמדת מי שירה על הבט''שית! מתוך תפישה שהבט''שית היא חלק מחגורת מגן של האזרחים הנמצאים בתוך הגבול!
בטח שארגז אש פירושו שהתחמושת נזרקת אל מחוץ לארגז, אבל אפשר גם להגיב תכליתי. אפילו נגד ירי מטווח רחוק. אתה בטח זוכר שלימדו שאפשר להוריד מאג מבט''שית כדי להשתמש בו בלחימה, ואז נפתח עולם שלם של ירי לטווחים ארוכים (טוב, ארוכים יחסית לחי''רניקים...)

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-05-2013, 13:15
צלמית המשתמש של rshibi
  rshibi rshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "לא מלין , ובעד תגובה , ברגע..."

המונח הכללה מעט בוטה, אבל לגיטימי. מטרת הפוסט הייתה לעורר דיון

התחקיר אינו מצוי בידיי.
אני מכיר היטב את נהלי הפתיחה באש - עזה, לבנון ורמה"ג. אני חושב שהם מצחיקים ויש לי מותר, כקצין מילואים, לבצע פקודות כהבנתי ולא כלשונן, כפי שהייתי בסדיר. בד"כ הפיקוד בשטח הסכים עם הבנתנו את לשון הפקודות.
ההנחיות היום הן להפגין נוכחות, אבל אם תהפוך למטרה, מה שקורה לעיתים בגבולות עוינים, להתקפל ולהמתין לפקודות. מן הסתם יריב גרילה נעלם תוך 10 דק' לתוך הקהילה האזרחית בה הוא משתמש כמחסה.

אין הכוונה שכולם ירוקנו מחסנית לכיוון כללי. מסכים איתך שזה מאוד לא יעיל. מילא בזבוז התחמושת, אבל הפגנת חיילות נמוכה פוגעת הרבה יותר בכוח ההרתעה של הכוח על הגדר.

אן לעומת זאת היו מגידים באש של הכוח ואח"כ של כלים מסיביים קצת יותר, שיועלו ע"י הכוח המותקף, כשהמפח"ט הגזרתי מספק תמיכה ותיאום לכל אלה - הרי שיש לך תפקוד של צבא מודרני. אם ימתינו שהמח"ט או קצין האג"מ יתנו פקודה.... עדיף כבר להתקפל ולחזור להתאמן נגד ה"דמה" במאל"א.

אינני יודע מה אתה זוכר מלבנון שלך. לבנון שלי (סוף שנות ה-80) היה מאוד ברור במי יורים וכמה. קודם ירו ואח"כ שאלו שאלות. לא הביאו עו"ד נייד לכל פעילות גדר או חוצה גדר...

אני מסכים שירי מדויק הוא מאוד יעיל בהעברת המסר. השאלה היא האם יש למפקד סיור האישור לבצע זאת. משיחות עם סדירים - לא.
ריקון מחסניות של הסיור +חימום המאג (אל תשכח גם את הקנה הרזרבי שרצוי לירות בו) לא עושה לי את זה. זה כלי עבודה ורצוי להשתמש בו.
אז לא כדאי להפעיל סיור?
יוכנס פרק "הפעלת מערך האיסוף" בקורס מג"דים ומח"טים מיד ולאלתר (פברואר 2008)

ישן 21-05-2013, 10:03
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "גם כשאתה לא מזהה את מקור הירי?"

כשלא מזהים מקור ירי, יש התלבטות.
אם זיהית כיוון ולא את היורה, אולי המצב מאפשר לך לירות לכיוון כדי שיהיו לך תנאים יותר נוחים לתפוס מחסה ולהתארגן לירי מדויק ויעיל על היורה?
אם הכל לא טוב ואין לך שמץ, אז גם אין מה לירות, הייתי אומר ככלל.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:49

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר