לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2012, 20:55
  משתמש זכר noam9997 noam9997 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.12
Facebook profile
יומן בניה DHC-3 otter 1:72

שלום לכולם!!
אז לאחר ביקור אצל דוד ענבר בבני ברק, הוספתי למלאי שלי 3 דגמים של הוביקראפט ב1:72, והדגם הזה הוא אחד מהם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אני לא יודע פרטים על המטוס, והאמת שזה גם לא מעניין אותי במקרה הזה- 3 הדגמים האלו נועדו ללמידה, ניסוי וטעיה...

התחלתי עבודה על הקוקפיט, שכולל 2 כסאות, סטיק 1 (או שכך היה במקור, או שהוביקראפט מטומטמים- אבל זה לא משנה כי אני אבנה אותו OOB), לוח שעונים וקיר אחורי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

צבעתי את החלקים באפור כהה XF-24 של טמייה, ואת לוח השעונים בשחור XF-1 גם של טמייה, עליו הוספתי צבעים כיד הדמיון המוגזם עלי.... ניסיתי לעשות איזשהו דרייבראש עם צבע X-19 (עשן) של טמייה, יצא לא משהו. הכסאות נצבעו בצבע OLIVE DRAB של מודל מסטר.
שאלה- האם הצבע עשן X-19 אמור להיות במרקם דליל מהרגיל בתוך הבקבוק? אצלי הוא היה די דליל, בגוון של שמן טיגון שרוף (זו האסוציאציה הראשונה שעלתה לי...)
הדבקתי את חלקי הקוקפיט, לוח השעונים נצבע במכחול 5 אפסים אך בכל זאת יש נזילות צבע שיאלצו להישאר כך כי אין לי כוח לזה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לאחר כשעה ריססתי לכה מט אקרילית שקניתי בקרביץ, (דילול של בערך 7:4 לטובת המדלל, כי היא די סמיכה), וקרה לי דבר מאוד מוזר- לאחר כדקה וחצי מהריסוס, נוצרו 'קורי עכביש' בין רכיבים שונים בקוקפיט:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מה זה הדבר הזה? יכול להיות בגלל שהלכה ישנה? (הגיעה עם המון משקע למטה ועל הבקבוק עצמו נראה שהוא ישן..) אולי בגלל הדילול- מדלל אקרילי של טמייה? מוזר ביותר!!

בכל מקרה, עם מספריים קטנות אספתי את הקורים, וכך זה נראה בסוף:

אז הקוקפיט גמור.
הייתי ממשיך לבנות עכשיו, אבל אני מחכה להארות הערות ושאר ירקות שיתקבלו בברכה...

נעם פישר.

נ.ב. תודה רבה לבועז זמיר שדחף אותי לעשות את הקניה הזו!! תודה בועז!

נערך לאחרונה ע"י noam9997 בתאריך 19-07-2012 בשעה 21:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-07-2012, 21:37

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי eranreches שמתחילה ב "היי נועם, נראה לא רע בהתחשב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eranreches
היי נועם,

נראה לא רע בהתחשב בפרטים שיש בקוקפיט!

בקשר ללכה, אני מפנה אותך לפתיל הבא בפורום דגם:

http://vbulletin.degem.net/showthre...%E8%E0%EE%E9%E4

ולהודעה הספציפית:

http://vbulletin.degem.net/showpost...569&postcount=6

אגב, למה אתה לא משתמש בלכה של טאמיה אם קנית צבעים שלהם?

בהצלחה בהמשך,
ערן רכס.

נ.ב. איך הריסוס של צבעי טאמיה באיירבראש של רוול? (זוכר מה שאלתי אותך? ).

תודה רבה ערן.
הבנתי שהפתרון הוא לדלל יותר. נכון? זה לא ברור בהודעה...
רציתי לקנות לכה של טמייה, אבל אצל ענבר לא היה...
הריסוס הוא בסדר גמור, רק שצריך לבדוק קודם על משטח אחר, כדי לוודא שלא יוצא יותר מדי צבע (כלומר לדעת איפה כפתור המשיכה צריך להיות)
אני מקווה שעד המפגש יהיה מה להראות- יש לי שבוע עד אז- ואנחנו בחופש...
אגב- תביא את הסטרייקר למפגש- אני עוד לא יכול לראות את התמונות שלו.... אני צריך לטפל בזה...

נעם פישר
ישן 19-07-2012, 21:59
צלמית המשתמש של eranreches
  eranreches eranreches אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי noam9997 שמתחילה ב "[QUOTE=eranreches]היי נועם, ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noam9997
תודה רבה ערן.
הבנתי שהפתרון הוא לדלל יותר. נכון? זה לא ברור בהודעה...
רציתי לקנות לכה של טמייה, אבל אצל ענבר לא היה...
הריסוס הוא בסדר גמור, רק שצריך לבדוק קודם על משטח אחר, כדי לוודא שלא יוצא יותר מדי צבע (כלומר לדעת איפה כפתור המשיכה צריך להיות)
אני מקווה שעד המפגש יהיה מה להראות- יש לי שבוע עד אז- ואנחנו בחופש...
אגב- תביא את הסטרייקר למפגש- אני עוד לא יכול לראות את התמונות שלו.... אני צריך לטפל בזה...

נעם פישר

כן, צריך לדלל יותר, אבל במקומך לא הייתי מנסה את הלכות האלו.
לדעתי תזמין לכה מט ומדלל של וואליחו מדוד פאר.
גם יגיע מהר, גם לכה טובה מאוד, גם מתאים לאיירבראש ולא עושה בעיות (מנסיון).

בקשר לסטרייקר, אמרתי שאני מביא אותו למפגש .
ושאלה, לא ראית שום תמונות?

לילה טוב,
ערן רכס.
ישן 20-07-2012, 11:41
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noam9997 שמתחילה ב "יומן בניה DHC-3 otter 1:72"

הי נועם.

1. לגבי הבניה עצמה עד כאן , נראה בסדר גמור , נושא צביעת לוח השעונים אז בד"כ לוח שעונים לא אמור להיות כלכך צבעוני אבל בסדר. גם ככה קשה לראות את זה במיוחד בקנ"מנ 1/72.

2. לגבי "העכביש". ראשית לא אמורה להיות בעיה עם הלכה. יכול להיות 2 סיבות: ראשית לא ערבבת את הלכה כמו שצריך , המקעים שתיארת אמורים להיות אבל אחרי ניעול טוב וערבוב מסיבי אתה אמור לקבל נוזל אמנם סמיך אבל נוזל בלי משקעים בכלל. שנית נושא הדילול. במידה ומדובר בלכה על בסיס שמן כמו שיש אצלי אז המדלל הוא המרכיב העיקרי בתוצר הסופי. לכה אקרילית טיפה פחות. תבדוק מה רשום על הבקבוק.

3. לגבי דריי בראש אז כפי שאשר רשם לך וזה דבר שהוא לימד אותי גם. מומלץ לבצע דריי בראש עם צבע אנמל ולא אקרילי מהסיבה שאקרילי מתייבש יותר מהר מאנמל.

4. לגבי צבע "עשן" SMOKE של טמייה אז המרקם שלו הוא באמת כפי שתיארת , הצבע הנ"ל מיועד לדמות נזילות שמן ולא לדריי בראש , או לחילופין כפי שיואב אפרתי משתמש בו להכין ווש. לדריי בראש הייתי הולך יותר לכיוון שחור מט או כסף/אלומיניום.

בהצלחה בהמשך.
שבת שלום.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

ישן 20-07-2012, 14:27

Facebook profile
עדכון קטן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noam9997 שמתחילה ב "יומן בניה DHC-3 otter 1:72"

אז יש התקדמות קטנה...

ראשית הרכבתי את החלונות של תא הנוסעים- הם מחלק שקוף, אבל לא באמת שקופים...
דולב- בתוך המטוס בחלק הזה יכנס מעט אור מהסיבה שהחלונות לא באמת שקופים- ומאותה הסיבה גם לא יראו כלום...
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לאחר מכן הפרדתי את חלקי המנוע- פרופלור, וצבעתי את 2 חלקי המנוע בgun metal X-10 של טמייה. יצא מעולה!!

את הפרופלור צבעתי בשחור מט XF-1, ועליו הוספתי צהוב XF-3 לאחר שמיסכתי:

הרכבתי את המנוע בתוך הפאנל שלו, ועליו הוספתי את הפרופלור. אני אאלץ לפרק את הפרופלור כדי לצבוע את הסכימה של המטוס. ככה זה נראה בהתאמה יבשה:

כפי ששמתם לב- יש מדרגה בחיבור (בחלק שמעל תא הטייסים וגם בהמשך- וזה מעולה כדי ללמוד איך להשתמש בפוטי. כל זאת ועוד בפרק הבא....

נעם פישר
ישן 21-07-2012, 20:59
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי gron שמתחילה ב "מה רע בלהתאמן ביוק..."

אני חושב שיש כאן "תפיסה" לא נכונה של המושג "דגם לאימון".
דגם לאימון, צריך להשתדל להגיע למקסימום "ניצול הכישורים".
"דגם לאימון" הוא לא דגם שמיועד "לחיפוף". זה דגם שהמטרה היא להגיע לדגם הכי מרהיב שאפשר.

לאימון ניתן להשתמש בקופסאות של מוצרי חלב. בשאריוות של דגמים או דגמים שעברו "טוטאל לוסט".

אבל לקנות דגם, במיוחד כדי "לחפף" נראה לי כחילול הקודש.

הרי אתה מתאמן כדי לשפר כישורים, אם אתה מראש מכריז "בדגם הזה אני מחפף" אתה רוכש מיומנות חיפוף ולא מקצועייות.

ותקנו אותי אם אני טועה.

ישן 21-07-2012, 21:51

Facebook profile
צודק אבל...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
אני חושב שיש כאן "תפיסה" לא נכונה של המושג "דגם לאימון".
דגם לאימון, צריך להשתדל להגיע למקסימום "ניצול הכישורים".
"דגם לאימון" הוא לא דגם שמיועד "לחיפוף". זה דגם שהמטרה היא להגיע לדגם הכי מרהיב שאפשר.

לאימון ניתן להשתמש בקופסאות של מוצרי חלב. בשאריוות של דגמים או דגמים שעברו "טוטאל לוסט".

אבל לקנות דגם, במיוחד כדי "לחפף" נראה לי כחילול הקודש.

הרי אתה מתאמן כדי לשפר כישורים, אם אתה מראש מכריז "בדגם הזה אני מחפף" אתה רוכש מיומנות חיפוף ולא מקצועייות.

ותקנו אותי אם אני טועה.

הי אשר.
בדיוק בשביל זה קניתי 3 דגמים לאימון, ואני אסביר:
כרגע, אני צריך לשפר את רמת השליטה שלי באיירבראש וללמוד לעבוד עם פוטי.
ולכן, יש לי 3 דגמים ללימוד, הפקת לקחים ושיפור.
כרגע פחות חשובים לי דיוקים קטנים, מה גם שמאוד קשה לבצע אותם ב1/72, כי לפני שניכנס לכל מיני דיוקים, צריך ללמוד את הדברים העיקריים.
אני בונה את המטוס כמו בהוראות, משנה קצת מה שנראה לי. (כמו צבעים)
אני חושב שהמילה הנכונה שהתכוונתי אליה לא היתה דיוק, אלא התאמה למציאות.
כלומר לא חשוב לי בדגם הזה שיתאר מטוס מסוים, בשנה מסוימת וכד'.

שבוע טוב
נעם פישר
ישן 21-07-2012, 22:39
  jadadaia jadadaia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.11
שבוע טוב

שלום

כדי להתאמן על איירבראש אתה לא צריך דגם. מספיק שתתאמן על קופסאות כמו שאשר רשם וזה מה שגם אני יעשה.
לגבי הפוטי ומה שאתה רוצה לעשות איתו .... רוב הסיכויים שהמדרגה בחיבור חלקי הגוף נוצרה כתוצאה מהדבקה לא נכונה(כמו שגם לי קורה הרבה). תנסה לשייף את זה אם המדרגה לא גדולה מאחד מילימטר. אני משתמש בפוטי רק למקומות שיש רווחים כמו חיבור כנפיים, חיבור מנועים וכו'. או כאשר אני נאלץ לעשות חור(כמו במוהוק) וחייבים להשתמש בפוטי כדי לסתום את החורים שנוצרו כתוצאה מהחירור.
עדיין אני חושב שהיית צריך לרסס את האיזור מאחורי תא הטייס, גם אם זה דגם לאימון. מניסיון שלי עם דגמים כאילו מרובי חלונות, עדיין רואים פנימה.
ישן 21-07-2012, 22:47

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "שבוע טוב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jadadaia
שלום

כדי להתאמן על איירבראש אתה לא צריך דגם. מספיק שתתאמן על קופסאות כמו שאשר רשם וזה מה שגם אני יעשה.
לגבי הפוטי ומה שאתה רוצה לעשות איתו .... רוב הסיכויים שהמדרגה בחיבור חלקי הגוף נוצרה כתוצאה מהדבקה לא נכונה(כמו שגם לי קורה הרבה). תנסה לשייף את זה אם המדרגה לא גדולה מאחד מילימטר. אני משתמש בפוטי רק למקומות שיש רווחים כמו חיבור כנפיים, חיבור מנועים וכו'. או כאשר אני נאלץ לעשות חור(כמו במוהוק) וחייבים להשתמש בפוטי כדי לסתום את החורים שנוצרו כתוצאה מהחירור.
עדיין אני חושב שהיית צריך לרסס את האיזור מאחורי תא הטייס, גם אם זה דגם לאימון. מניסיון שלי עם דגמים כאילו מרובי חלונות, עדיין רואים פנימה.

הי.

התאמנתי על כל מיני צלחחות פלסטיק וכו', המצב די בסדר- ולכן עברתי לדגמים- שמבחינתי זה חלק מלימוד על איירבראש- או סתם נסיון...

לגבי הפוטי והריסוס בחלק האחורי- ראה עדכון.

שבוע טוב.
נעם פישר
ישן 22-07-2012, 10:34
צלמית המשתמש של zamir-bo

קצת נסחפנו חברים...

הי.

ראשית חברים בואו נפסיק עם הירידות על נועם. הבחור לאחר שיחה איתי והמלצה שלי רכש את השלישיה הנ"ל של הדגמים ע"מ להתאמן בטכניקות בניה , צביעהעם אייר בראש על דגם שמה לעשות קצת שונה מצביעה על מכסה קוטג' , חומרי מילוי וכו...
הבחור עושה עבודה יפה עד כאן ואין צורך להוריד את המצב רוח שלו ולייאש אותו.
לטעמי הוא עושה את התהליך הנכון ביותר מבלי לשרוף יותר מדי כסף על דגמים יקרים ומורכבים שאליהם הוא עוד יגיע בהמשך.

אפשר להעיר לבחור הערות בונות בתחום העבודה והבניה ולצערי חלק מההערות עד עכשיו לא ענו כלכך על ההגדרה הנ"ל "הערות בונות".

נועם לגבי העבודה עם הפוטי.
אז כפי שרשמו קודם לכן (ערן או זיו , לא זוכר...) ראשיץ מומלץ למסך כ 1 מ"מ או טיפה יותר מכל צד של החריץ אותו רוצים למלא עם מסקינטייפ ואז להרביץ בשפכטל.
המריחה עצמה יכולה להיעשות באמצעות קיסם עץ ח"פ או שפכטל מיניאטורי ע"מ להחליק את המקום ככל הניתן לפני ייבוש מוחלט ושיוף/ החלקה.
לגבי הייבוש של החומר אז מומלץ להיות סבלנים ולהמתין 24 שעות לייבוש מוחלט.
לגבי השיוף עצמו של שאריות החומר אז שוב כפי שרשמו - ניירות לטש בדרגות שונות מהגס אל העדין. שימוש בפצירה ניתן לבצע בעדינות ע"מ לא לפצוע את הפלסטיק יותר מדי ובכל מקרה לא מדובר בתחליף לנייר ליטוש.
לגבי נייר ליטוש במידה ואתה לא משקיע כמוני בנייר של טמייה , אין בעיה לגשת לאייס / הום סנטר / טמבוריה שכונתית ולרכוש נייר לטש למתכת (לא עץ) בדרגות שונות. אני ממליץ על נייר גס לשיוף ראשוני , נייר בינוני כגון מידה 400/600 בטמייה לדוגמא לשלב ביניים ונייר עדין 1000/2000 בטמייה לגימור סופי.

סה"כ עד כה אתה בסדר גמור למעט נושא הפוטי שאני מבין שלמדת מהטעות הנ"ל. תתקן ע"י שיוף עדין את הדרוש תיקון ותמשיך בעבודתך.

שבוע טוב.

ישן 22-07-2012, 21:50

Facebook profile
עדכון

טוב אז כרגע יש עדכון קטן- עד שאשיג ניירות שיוף- במפגש או שיש סיכוי מסוים שאני אצא מחר לירושלים ויקנה...

אז עד שיהיו לי ניירות שיוף, הכנתי את הכנפיים והמגלשיים, כך שגוף המטוס, המגלשיים והכנפיים מחכים לשיוף.
העבודה הלכה כמו שהמלצתם- מיסוך לפני הפוטי.

נקודה אחת מעניינת:
בחלק האחורי של כל מגלש יש מן סנפיר:

כשחיברתי את חלקי המיגלשיים, ראיתי שבאחד הצדדים נפל הסנפיר הנ"ל, ונעלם:

החלטתי לשחזר את הסנפיר בעזרת משטח של צלחת חד פעמית חלקה.
לאחר מלא נסיונות, הצלחתי להגיע לתוצאה הכי דומה, אבל לא מדויקת עד הסוף:

הסנפיר החום הוא המשוחזר, האחד האחר מלוכלך בגלל נסיונות לא מוצלחים להעתיק אותו/לסמן גבולות על משטח הפלסטיק.
זה נראה פשוט, אבל היתה כאן עבודה קשה- שימו לב לגודל הסנפיר המדובר: (1:72...)

טוב אז כמו שכבר אמרתי, היומן יעודכן רק כשיהיו לי ניירות שיוף, ורוב הסיכויים שזה יהיה ביום חמישי.
נתראה במפגש.
נעם פישר
ישן 31-07-2012, 20:18

Facebook profile
שאלה..

שלום לכולם. אני עובד על המטוס שלי- והוראות הצביעה של הוביקראפט לא משהו...
הוביקראפט נותנים למטוס הזה 2 סכמות:
קנדי- כסוף/אלומניום עם קצת אדום.
אמריקאי- אדום ולבן.
אני לא מצליח למצוא תמונות של הסכמות הנ"ל באינטרנט (הגעתי עד דף 60 בגוגל...).
תמונה של ההוראות:

שימו לב שבאמריקאי כתוב "aircraft white overall"
ובקנדי "aircraft aluminum overall"
יש סכמות דומות באינטרנט, אבל התמונה היחידה שמצאתי של הסכמות האלו ביא בדגם שמישהו בנה,
ובא נגיד שזה לא היה הכי מדויק...

יש למישהו רפרנס טוב של אחת הסכמות האלו? (לא משנה איזו) כרגע אני צריך לדעת את הצבע של המיגלשיים, שבחלק מהתמונות זה אפור, בחלק לבן, בחלק כסוף...

תודה רבה
נעם פישר
ישן 31-07-2012, 23:35

Facebook profile
עדכון

טוב אז ישנה התקדמות קלה. הייתי ממשיך לבנות לתוך הלילה, אבל יש לי אח שישן איתי בחדר, והוא, מה לעשות, אדם נורמלי....

אז מאז העדכון האחרון מצאתי את הסנפיר שנשבר ונעלם, הסנפיר הודבק למקומו ושלום על ישראל.
מסקנה: צריך סדר על שולחן העבודה...

ההתקדמות כרגע היא:
צביעת האגזוזים
חיבור הכנפיים כולל כל הכנפונים הקטנים שעליהן.
חיבור בין המגלשיים.

את האגזוזים צבעתי ב GUN METAL מבפנים בעזרת מכחול דק, ומבחוץ בCHROME SILVER בריסוס. שנייהם של טמייה.

הדבקתי את הכנפיים לגוף, ורק אחרי שהדבק התייבש לחלוטין שמתי לב שלכנף יש מוט תמיכה למטה, והוא זה שקובע את הזוית שלה לגוף (ולא אני...). אז פירקתי את הכנפיים, חיברתי את המוט והדבקתי חזרה+ כל מיני כנפונים על הכנפיים מלמטה ואחד מלמעלה. צינור הפיטו יתחבר על כנף שמאל בסוף הבניה, כדי לא לפגוע בו.

חיברתי בין שני המגלשיים של המטוס. המגלשיים מחוברים בינייהם בעזרת שני מוטות דקים (בקנ"מ הזה...)
שגם לאחר הדבקה לא מחזיקים אותם כמו שצריך בצורה מקבילה, ולכן יצרתי להם תושבת בתוך קרטון- כדי שאוכל להדביק את החיבורים למטוס מבלי לעקם אותם.

מחר יתחברו המיגלשיים לגוף המטוס, ונעשה פינישים אחרונים לקראת צביעה...
המטוס יצבע בסכימה הקנדית, שזה אומר שרובו הגדול של הדגם בצבע אלומיניום, עם קצת נגיעות של שחור ואדום.

כמובן שהאלומיניום יצבע באיירבראש- אבל אע"פ כן- יש למישהו אזהרות/טיפים לצבע מתכתי באיירבראש?
יש לי 3 גוונים מאוד דומים שמתאימים- אנמל 99 של רוול, X-11 של טמייה אקרילי ו- gloss silver של איטלרי- גם הוא אקרילי.
למישהו יש המלצה להשתמש דווקא בצבע מסוים (הכוונה לסוג הצבע/חברה)?
איך מדללים את הצבעים של איטלרי? ניסיתי עם מדלל אקרילי של טמייה וזה לא הלך. (עד שהדילול היה מספיק- הוא כבר היה דומיננטי מדי) אולי אלכוהול 70%?

לילה טוב.
נעם פישר.
עוד מעט מסיימים...
ישן 01-08-2012, 07:51

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "הגעתי מאוחר"

ציטוט:
שלום

ידוע שאסור להסתמך על דגמים שאחרים בנו אם אתה רוצה סכימה אמיתית מקורית. אבל זה אולי יעזור לך להחליט :

http://ossan-cmg.sakura.ne.jp/Facto...3_F/DHC-3F.html

לגבי איזה צבע להשתמש .... נראה לי זאת צריכה להיות בחירה שלך כי החלטת שזה דגם לימוד. מקסימום לא אהבת את הגוון, תמיד תוכל ללמוד להסיר צבע.
כמוכן .... אם תחליט לצבוע את המגלשיים בצבע שונה מצבע הגוף, נראה לי יהיה עדיף לצבוע אותם לפני החיבור.

תודה דולב.
אז כמו שאשר כתב- אני אשתמש באנמל. התכוונתי לשאול מבחינת סוג הצבע ולא הגוון- הצבעים האלו מאוד מאוד דומים.
המגלשיים ייצבעו בכסוף- ביחד עם שאר הגוף. כמו כן צריך גם להוריד את הצבע מהפרופלור שבטעות צבעתי בשחור- צהוב- הוא צריך להיות גם כן כסוף עם שני פסים אפורים-כסופים בקצה.

הקישור ששלחת עוזר לי כי זה אותו הדגם בדיוק ויש שם כמה קלוז אפים טובים.
אבל... בעזרת גוגל כרום תרגמתי את הדף לעברית, וממה שהבנתי- כנראה שהמטוס שלי ישב על זנבו....
שמתי 5 גרם בתא הטייס, ושכחתי לשים משקולות גם במגלשיים- וסגרתי אותם...
ישן 03-08-2012, 15:01

Facebook profile
צינתור....

שלום לכולם.
אז כמו שכתבתי מיסכתי את החלונות, החלון הקדמי של תא הטייס מוסך לאחר טבילה בסס"פ וייבוש.
כתוצאה מהלחץ שהפעלתי על החלונות הקטנים בזמן המיסוך, וכתוצאה מכמות דבק לא מספיקה, החלונות התכופפו פנימה, אך לא נפלו לגמרי. לאחר מספר נסיונות יישור, הבנתי שאין ברירה, והחלטתי על ניתוך צנתור...

החלנותו המכופפים. במציאות זה היה קצת יותר פנימה ממה שרואים פה.

קדחתי שני חורים בגג המטוס (בשביל שני הצדדים- למעלה רואים רק צד אחד. החורים נקדקו בזוית, כאשר כל פעם עבדתי בעזרת החור הרחוק מהחלון שצריך ליישר)

ובעזרת חוט חשמל שהוחדר, עם מצלמה בקצהו (סתם..), דחפתי את החלונות למקומם. לאחר מכן השחלתי דרך החורים (שנקדחו בזוית) את המחט של הדבק והוספתי דבק.
החורים נסתמו בעזרת פוטי, שייפתי - אבל עוד לא סיימתי עם השיוף-מילוי.

הדבקתי את המגלשיים למטוס- סיוט!!
על כל מגלש יש 2 נק' חיבור, ועל המטוס 3 בכל צד, צריך לשים בכל הנק' הנ"ל דבק ולהחזיק באמצע, במקביל ובגובה הנכון... לאחר מכן הוספתי את הסולמות

אבל....

המטוס הזה חייב המון משקל מקדימה. במציאות המנוע נותן את האיזון, אבל לא בדגם...
אין לי מושג למה, אבל בתא הטייס, עם סגירתו, שמתי 5 גרם בלבד והמטוס עומד על זנבו....
בבדיקה חיצונית שעשיתי, צריך כ13 גרם על כל מגלש, כשהמשקל הזה צריך להיות מרוכז בשטח די קטן.
כרגע עומדות על הפרק 2 אפשרויות:
א. לפתוח פאנל בכל מגלש, להוסיף משקולת ולסגור.
ב. להדביק את הדגם לבסיס.

במידה ואבחר באפשרות השניה, קיימת אפשרות שעוד צריך לבדוק- לעשות בסיס של גלים (מטוס בנחיתה).

מה אתם אומרים? הייתי שמח לעשות בסיס ימי, השאלות הן:
1. איך יוצרים בסיס ימי? (ראיתי שעובדים עם ג'ל אקרילי- איך עובדים ועם מה עוד? צבעים וכו'...)
2. האם זה לא קצת מעל הפופיק?

שבת שלום
נעם פישר
ישן 05-08-2012, 06:25
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי noam9997 שמתחילה ב "החלטה"

ציטוט:
החלטתי ללכת על בסיס עץ פשוט, ללא מים...
כרגע גיליתי שאני לא מספיק מסודר- כי מסתבר שזרתי לפח את צינורות הפליטה של המטוס שכבר הכנתי,
בבדיקה שעשיתי הגודל של הפלסטיק מעץ החלקים מתאים למשימה בדיוק, ובנוסף יש לי מקדח שמתאים ליצור חור (באופן ידני), כך שהם ישוחזרו, ייצבעו ויודבקו.
אחר כך 'רק' צביעה לכה מדבקות ושוב לכה, חיבור לבסיס וזהו.

יכול להיות שכבר בדגם הזה אני אנסה וואש ולכלוך(קצת..).
איך יוצרים ואיך שמים את הוואש?
הבנתי שאפשר ליצור וואש עם טמייה SMOKE. איך?

בוקר טוב.

מהסוף...
ווש עם צבע כלשהוא מכינים פשוט וקל - ערבוב של הצבע עם המון מדלל. בערך יחס של 1 צבע עם 10 מדלל פחות או יותר. מקבלים נוזל כמו מים אבל בצבע כלשהוא במקרה הנ"ל מעין אפור. מכחול דק טובלים במים ונותנים נגיעה בתחילת קו מיתאר אותו רוצים לעשות לו ווש. הנוזל כבר אמור לרוץ עם הקו מיתאר. (בתנאי שמדובר בקו מיתאר שקוע). האופציה הנוספת לרכוש ווש ייעודי כפי שאני משתמש של פרומודלר , מכחול עבה , צובעים ביד חופשית את כל האזור המיועד באופן גס ביותר , ממתינים כמה שצריך ומנגבים. הווש נשאר בחריצים והמשטח העליון מנוקה.
לגבי משטח עץ זו גם אופציה אבל נושא המים יותר יפה. ג'ל אקרילי או נוזל לדימוי מים ניתן לרכוש אצל פאר מחיפה.

שבוע טוב.

ישן 05-08-2012, 07:53

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "[QUOTE=noam9997]החלטתי ללכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zamir-bo
בוקר טוב.

מהסוף...
ווש עם צבע כלשהוא מכינים פשוט וקל - ערבוב של הצבע עם המון מדלל. בערך יחס של 1 צבע עם 10 מדלל פחות או יותר. מקבלים נוזל כמו מים אבל בצבע כלשהוא במקרה הנ"ל מעין אפור. מכחול דק טובלים במים ונותנים נגיעה בתחילת קו מיתאר אותו רוצים לעשות לו ווש. הנוזל כבר אמור לרוץ עם הקו מיתאר. (בתנאי שמדובר בקו מיתאר שקוע). האופציה הנוספת לרכוש ווש ייעודי כפי שאני משתמש של פרומודלר , מכחול עבה , צובעים ביד חופשית את כל האזור המיועד באופן גס ביותר , ממתינים כמה שצריך ומנגבים. הווש נשאר בחריצים והמשטח העליון מנוקה.
לגבי משטח עץ זו גם אופציה אבל נושא המים יותר יפה. ג'ל אקרילי או נוזל לדימוי מים ניתן לרכוש אצל פאר מחיפה.

שבוע טוב.

תודה רבה. הוואש בא אחרי הצבע, אחרי הלכה גלוס או אחרי המדבקות?
אני אנסה ליצור בסיס ימי ונראה כבר... באיזה צבעים צריך לצבוע את הג'ל כדי לקבל צבע של מים?
אגב, כצפוי, מצאתי את האגזוזים האבודים....

נעם פישר
ישן 05-08-2012, 22:47

Facebook profile
יריקת צבע

היום ניסיתי לצבוע את הדגם בצבע אלומיניום 99 של רוול (אנמל)
לצערי היתה איזושהי תקלה שגרמה לאיירבראש שלי לירוק צבע, ולכן אני צריך להסיר את הצבע מהדגם ולצבוע מחדש.
זה מוביל אותי למס' שאלות:
1. הבנתי שמשתמשים במסיר שומנים קר. להשפריץ על הדגם, או לעשות לו אמבטיה?
2.בנוסף ליריקות, הצבע קיבל אצלי כמה גוונים... אני משתמש במדלל היייעוד של המברול. באיזה יחס לדלל? אני דיללתי בערך 1:1.
3. משום מה נוצרות לי בועות אוויר בתוך הכוס בזמן הריסוס. זה בעייתי?
4. כמו כן יוצא לי צבע מהחיבור בין גוף האיירבראש לחלק שעוטף את קצה המחט:
איך מונעים את זה? יכול להיות שהגומי שם קצת יבש/ מלוכלך (אל תתיחסו למראה הגומי מהתמונה, זו בכלל תמונה שערן רכס שלח לי לפני שקניתי את האירבראש). איך לנקות אותו בלי לפגוע בו?
טיפים נוספים? צבע אנמל מתכתי...

תודה רבה.
נעם פישר
ישן 05-08-2012, 23:07
צלמית המשתמש של eranreches
  eranreches eranreches אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.12
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי noam9997 שמתחילה ב "יריקת צבע"

ציטוט:
היום ניסיתי לצבוע את הדגם בצבע אלומיניום 99 של רוול (אנמל)
לצערי היתה איזושהי תקלה שגרמה לאיירבראש שלי לירוק צבע, ולכן אני צריך להסיר את הצבע מהדגם ולצבוע מחדש.
זה מוביל אותי למס' שאלות:
1. הבנתי שמשתמשים במסיר שומנים קר. להשפריץ על הדגם, או לעשות לו אמבטיה?
2.בנוסף ליריקות, הצבע קיבל אצלי כמה גוונים... אני משתמש במדלל היייעוד של המברול. באיזה יחס לדלל? אני דיללתי בערך 1:1.
3. משום מה נוצרות לי בועות אוויר בתוך הכוס בזמן הריסוס. זה בעייתי?
4. כמו כן יוצא לי צבע מהחיבור בין גוף האיירבראש לחלק שעוטף את קצה המחט:
איך מונעים את זה? יכול להיות שהגומי שם קצת יבש/ מלוכלך (אל תתיחסו למראה הגומי מהתמונה, זו בכלל תמונה שערן רכס שלח לי לפני שקניתי את האירבראש). איך לנקות אותו בלי לפגוע בו?
טיפים נוספים? צבע אנמל מתכתי...

תודה רבה.
נעם פישר

היי נועם,

אנסה לעזור במה שאני יודע.

1. להשפריץ על הדגם בתוך דלי ולהשאיר לחצי שעה. אח"כ לשטוף את הצבע מהדגם עם מים.
2. אין לי מושג.
3. זה אומר שהחלק השני מימין סתום (הדיזה).
4. תנסה להדק את החלק עם מפתח הברגים שמגיע עם הסט.

מקווה שעזרתי,
ערן רכס.
ישן 06-08-2012, 08:46
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי noam9997 שמתחילה ב "יריקת צבע"

יריקות צבע מתקבלות כאשר האיר בראש לא נקי.
גם חדירת בועות אוויר למיכל הצבע מעידות על מעברים סתומים.
יציאת הצבע בכל מיני מקומות "לא טיבעיים" מעידה על איר בראש לא נקי וגם, כפי הנראה לא סגור טוב/נכון.
לגבי הגוונים השונים...... נראה לי מוזר מאד. יתכן וזה קשור לאי נקיון של האיר בראש.
לגבי הדילול, היחס הנכון צריך להביא לתוצאה סופית של צבע מדולל ברמה של "מירקם חלבי".
לגבי "הסרת הצבע" אני משתמש במסיר שומנים קר של סנטמוריץ. החומר מאד מסוכן וחייבים לקרוא היטב את הוראות השימוש. אני מכניס את הדגם/החלק שדורש ניקוי לתוך פיילה גדולה מפלסטיק או לאמבט נירוסטה (כאשר מדובר בחלק קטן), מרסס את המסיר שומנים ולאחר מספר דקות מסיר את הצבע בעזרת מברשת שיניים ישנה. באזורים שבהם יש חריצים אני עובד עם המברשת שינים במקביל לחריץ.

ישן 18-11-2012, 12:29

Facebook profile
סגירת היומן

שלום לכולם וסליחה על הקפצת האשכול....
לאחרונה היה לי קצת זמן לדגם, ולצערי, על אף הניתוח שעשיתי בזמנו, אחד החלונות נפל פנימה. בנוסף אני לא מרוצה מהצביעה, וברח לי צבע מתחת למיסוך כשניסיתי להתקדם הלאה....
מצב הדגם לא משהו, ואני עוזב אותו, מקוה שבערך בחנוכה אני אפתח יומן של סוחוי 22, מאותה הסדרה (=דגמים ישנים של הוביקראפט ב1:72).
יכול להיות שעשיתי טעות קטנה כשהתחלתי דווקא עם מטוס ימי שקשה לבנייה בגלל צורתו, לא נורא...
בסופו של דבר הדגם שירת את מטרתו- להיות דגם זול שנועד לאימונים, עם סיכוי גבוה שיהרס...
התקדמתי עוד, ואני מקוה שאמשיך ללמוד לקראת הF16C, שעד אליו אני שואף להגיע לרמה מספיקה כדי לא להרוס דגם טוב.
נשתמע...
ישן 18-11-2012, 17:03

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "..."

ציטוט:
שלום
1) אתה לא צריך לבקש סליחה על הקפצת האשכול שלך .... עמית "הקפיץ" פתיל שלו אחרי שנה
2) לא נראה לי שעשית טעות שהתחלת איתו .... הרי כתבת שהוא נועד ללמידה. לכולנו יש דגם שלא הלך לפי התוכניות .... עיין ערך המיראז' השחור שלי.
3) אם התכנון שלך זה לזרוק אותו, אז האם תוכל להעביר אותו אליי במפגש הקרוב או בחנוכה ?

תודה

תודה רבה לדולב על דבריו המחזקים...
סתם...בצחוק.
כרגע לא כ"כ חשבתי על גורלו של הדגם.... בכל מקרה הוא לא חשוב לי ואין לי מה לעשות איתו, כך שאין לי בעיה לתת לך אותו.
הבעיה היחידה היא שכרגע, בטווח הנראה לעין אני לא אגיע למפגשים, (לימודים... ).
דווקא בגלל זה אני מאוד מקווה להגיע למפגש בחנוכה, אבל אני צריך לבדוק את זה...
ישן 19-11-2012, 06:15
צלמית המשתמש של zamir-bo

מכל טעות לומדים...
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי noam9997 שמתחילה ב "סגירת היומן"

ציטוט:
שלום לכולם וסליחה על הקפצת האשכול....
לאחרונה היה לי קצת זמן לדגם, ולצערי, על אף הניתוח שעשיתי בזמנו, אחד החלונות נפל פנימה. בנוסף אני לא מרוצה מהצביעה, וברח לי צבע מתחת למיסוך כשניסיתי להתקדם הלאה....
מצב הדגם לא משהו, ואני עוזב אותו, מקוה שבערך בחנוכה אני אפתח יומן של סוחוי 22, מאותה הסדרה (=דגמים ישנים של הוביקראפט ב1:72).
יכול להיות שעשיתי טעות קטנה כשהתחלתי דווקא עם מטוס ימי שקשה לבנייה בגלל צורתו, לא נורא...
בסופו של דבר הדגם שירת את מטרתו- להיות דגם זול שנועד לאימונים, עם סיכוי גבוה שיהרס...
התקדמתי עוד, ואני מקוה שאמשיך ללמוד לקראת הF16C, שעד אליו אני שואף להגיע לרמה מספיקה כדי לא להרוס דגם טוב.
נשתמע...

הי.
כפי שפתחתי ואומר ואמשיך להגיד כפי שאמרו לי תמיד חזלינו (אבא שלי) אז מכל טעות לומדים (כמובן כשרוצים ללמוד) ומכל מלמדי השכלתי ועוד...
בכל מקרה כפי שאשר הציכ , שמור את הדגם לימים קשים או טובים תלוי איך אתה מסתכל על זה , תסתכל על העתיד באופן חיובי שלמרות שאולי לא יצא לך הדגם כפי שרצית אבל את מטרתו : לימוד , ניסוי ו... הוא השיג אפילו בקצת. והקצת הזה כל פעם קצת נותן המון.

אני רק מקווה שלא תתיאש ותמשיך הלאה.

יום טוב ושקט.

ישן 20-11-2012, 16:20

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "מכל טעות לומדים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zamir-bo
הי.
כפי שפתחתי ואומר ואמשיך להגיד כפי שאמרו לי תמיד חזלינו (אבא שלי) אז מכל טעות לומדים (כמובן כשרוצים ללמוד) ומכל מלמדי השכלתי ועוד...
בכל מקרה כפי שאשר הציכ , שמור את הדגם לימים קשים או טובים תלוי איך אתה מסתכל על זה , תסתכל על העתיד באופן חיובי שלמרות שאולי לא יצא לך הדגם כפי שרצית אבל את מטרתו : לימוד , ניסוי ו... הוא השיג אפילו בקצת. והקצת הזה כל פעם קצת נותן המון.

אני רק מקווה שלא תתיאש ותמשיך הלאה.

יום טוב ושקט.

תודה בועז.
ממש לא התייאשתי, פשוט צברתי הרבה תקלות לדגם הזה, ואני פחות ופחות נהנה מלבנות אותו, ולכן אני עוצר את הבנייה שלו וממשיך לבניית המטוס הבא, שגם לגביו אני לא יודע אם אצליח לבנות אותו עד הסוף, אבל אני אשיג את המטרה- אימון.
ישן 28-05-2013, 21:31

Facebook profile
תמונות סופיות

רק בשביל לסגור מעגל עם הדגם הזה - אתמול ישבתי וסיימתי אותו. האמת שלא כ"כ השקעתי בסיום, ואני דווקא די מבסוט מהתוצאה (כמובן בהשוואה למה שציפיתי)

אז מה עשיתי?
-הדבקת מגלש אחד שנשבר
-צביעת הפרופלור
-צביעה והדבקת הצינור פיטו
-לכה גלוס, מדבקות, לכה מט.

אני די מבסוט מהתוצאה של רוב המדבקות, בהתחשב בזמן שעבר עליהן משעת הייצור עד עכשיו...
הדגם הזה היה דגם למידה מעולה, למדתי להשתמש באיירבראש בצורה נורמלית, למדתי שימוש בפוטי, לכות - מסקנה שלי - דילול 3:1 לטובת המדלל)
פתאום בתמונות על המחשב זה נראה לא טוב, אבל בסדר, למדתי המון!!

ונעבור לתמונות:
המדבקה שיצאה הכי טוב:

זה לא עקום כמו שזה נראה...

החלונות נפלו לי פנימה....

את המדבקות האלו הצלתי ממות וודאי - יצאו בפציעות קשות...

זהו!
נגמרו רוב הבגרויות, ואני חוזר לבנות. אני מקווה....
ישן 28-05-2013, 21:49
  jadadaia jadadaia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.11
תגובה

שלום

1) תאורה .... צלם כמוני בעזרת תאורה טבעית .... ואן עננים הפריעו קצת, אפשר להבהיר קצת.
2) עזוב אותך מהסדין .... קנה בריסטול לבן גודל מטר על 70ס"מ(בערך).
3) המדבקות .... תזכור שעם הזמן, חלק מהסימונים קצת מאבדים גוון וחלקם קצת נמחק.
4) תביא אותו למפגש להתרשמות בעין כדי שנוכל "לקטול" אותו .... אה .... וגם לראות אותך

חוקי החתימות כאן: http://www.fresh.co.il/vBulletin/t-...%A4%D7%A8%D7%A9

באם תחזיר את חתימתך שאינה לפי הכללים למרות שהוזהרת בעניין, למרות שהיא הוסרה, ולמרות שהודעה זו היא אזהרה שנייה, נאלץ לחסום אותך משימוש באתר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:43

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר