לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2013, 14:42
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
קורס טיס לאחר שירות קרבי

אני תמיד משתדל לקצר ובסוף יוצאת לי מגילה.. אז נעשה את זה בנקודות:
- מאוד מאוד רוצה להגיע לקורס טיס
- נפלתי ירפ"א ב', ערערתי, עשיתי שוב ירפ"א ב', שוב נפלתי.
- מתגייס ביולי הקרוב, חי"ר.

כרגע ההתלבטות שלי היא כזאת (ולמי שתוהה, כן, אני יכול "לבחור" לאיזה חטיבה אני אתגייס, לא נפרט):
או להתגייס לגולני, בציפייה להגיע לגדס"ר.
או להתגייס לכפיר, בציפייה להגיע לעוקץ. חשוב לציין שאני מאלף כלבים, ובכלל, כלבים זה בין הדברים שאני הכי אוהב בחיים.

האם יש יחידה מבין אילו שציינתי שממנה יהיה לי קל/קשה יותר (בירוקרטית, בגלל הכשרה או דברים כאלה ואחרים) להגיע לקורס טיס אחרי פרק זמן מסויים בשירות/קק"צ/איך שזה לא עובד?

נערך לאחרונה ע"י Tal-T בתאריך 28-05-2013 בשעה 14:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2013, 16:18
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שום יחידה לא תאפשר לך "לעבור"..."

מצד אחד גם אני זוכר שרק לאחר קק"צ אפשר לבקש גיבוש טיס.
מצד שני קצינה בירפ"א שאני מכיר אישית הסבירה לי שאפשר לבקש בכל שלב בשירות כיוון שזאת יחידה התנדבותית.

בוא נניח שרק לאחר קק"צ, האם בעוקץ הקושי לצאת לקק"צ גדול יותר?
אגב, שמעתי שמטכלי"ת כל חייל עם קב"א 56 (יש לי 56) אמור לעבור שיחה עם אל"מ שישכנע אותו להיות קצין, אין לי מושג אם זו הנפצה.

ולבחור בתגובה השנייה, אני באמת משתדל לא לצפות ולהגיד לעצמי שזה אבוד, אבל תמיד תהיה לי את התקווה. בכל מקרה, את השירות עצמו אני אעביר בהוואי של אני כאן (איפה שלא אהיה) ואני אשתדל לעשות את זה על הצד הטוב ביותר.

נערך לאחרונה ע"י Tal-T בתאריך 28-05-2013 בשעה 16:21.
ישן 28-05-2013, 17:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "מצד אחד גם אני זוכר שרק לאחר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
מצד אחד גם אני זוכר שרק לאחר קק"צ אפשר לבקש גיבוש טיס.
מצד שני קצינה בירפ"א שאני מכיר אישית הסבירה לי שאפשר לבקש בכל שלב בשירות כיוון שזאת יחידה התנדבותית.

לא רק שאני לא מכיר שדבר כזה בכלל קיים (ואם הקצינה הזאת טוענת שאפשרי אז מחובתה לפרט) מרבית היחידות במרבית הסיטואציות לא יאפשרו זאת אפילו אם זה אפשרי.
אפשרי לא שווה חובה.
ציטוט:
בוא נניח שרק לאחר קק"צ, האם בעוקץ הקושי לצאת לקק"צ גדול יותר?
אגב, שמעתי שמטכלי"ת כל חייל עם קב"א 56 (יש לי 56) אמור לעבור שיחה עם אל"מ שישכנע אותו להיות קצין, אין לי מושג אם זו הנפצה.

ולבחור בתגובה השנייה, אני באמת משתדל לא לצפות ולהגיד לעצמי שזה אבוד, אבל תמיד תהיה לי את התקווה. בכל מקרה, את השירות עצמו אני אעביר בהוואי של אני כאן (איפה שלא אהיה) ואני אשתדל לעשות את זה על הצד הטוב ביותר.

אני חושב שבשלב זה להפנות אותך להמלצה של מתן יהיה הדבר הטוב ביותר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 03-06-2013, 09:47
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "השאלה שלי בשורה התחתונה היא..."

לא, בה"ד 1 זה בה"ד 1. ועוקץ יש לה יחודיות, אבל היא עדיין חי"ר.
אם תמצא מתאים לקצונה ותביע את רצונך - סביר שתצא.
לא בהכרח תחזור ליחידה.
כלומר קצינים רבים מקבלים שיבוץ ליחידה אחרת לאחר בה"ד 1.
להערכתי האישית, מעוקץ ובטח מהגדודים, יהיה לך קל יותר להתבלט ולהוכיח כישורים ויכולות להיות קצין
(בניגוד לגדס"ר שם רוב אם לא כל הלוחמים הם בעלי פוטנציאל קצונה ועל כן הסיכויים להתבלט ולצאת לקצונה - מהווים קושי רב יותר)

בכל מקרה, קודם תתגייס, תראה אם מתאים לך להיות קצין במערכת הצבאית (הרבה משנים דעתם את בזמן הטירונות)
והכי חשוב, מה שלא תעשה - שיהיה לך בהצלחה !

ישן 06-06-2013, 10:52
צלמית המשתמש של ranad
  ranad ranad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.11
להתגבר ולהמשיך הלאה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "קורס טיס לאחר שירות קרבי"

שלום לך,
במסגרת תפקידי, כמאמן למבחני המיון של ירפ"א, פונים אלי מועמדים שנכשלו במבחני המיון השונים.
פעמים רבות האכזבה היא רבה ולשמחתי, אנחנו מצליחים להנחות אותם בין אם זה בערעור המורכב ובין אם בהמשך דרכם הצבאית.

אחד הדברים הבולטים עבור מועמדים אלו הוא הקושי לוותר על החלום. במיוחד בשלבים המתקדמים של המיון לצוות אוויר, שבו המועמד כבר פיתח מערך משוכלל של ציפיות ודמיון רב באשר לשירותו הצבאי. גם החוויה הלא נעימה כיצד יגיבו החברים, איך אני נתפס בעיניהם ובעיני המשפחה שתמכה ועודדה וציפתה (לפחות כמו המועמד עצמו).

במפגשים אלו עם מועמדים שהודחו ועוד בטרם הגישו ערעור, אנחנו מכינים אותם לרעיון שיתכן שהערעור לא יצלח ויותר מכך לאפשרויות הנפלאות העומדות לרשותם והם כלל לא מודעים להן.

על כן עצתי לך, היות והגעת לשלב מתקדם כל כך בתהליך המיון והוכחת מוטיבציה, נתב את המוטיבציה והיכולות שלך ליחידות מובחרות אחרות.

אם יש לך שאלות, אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי ואשמח לסייע ולייעץ.
בהצלחה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר