לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2013, 14:58
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
PRISM: ארה"ב ריגלה אחר מיליונים גם בגוגל ובפייסבוק

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4389411,00.html

א רק טלפונים: סוכנות הביטחון הלאומית של ארה"ב (NSA) חדרה במסגרת מאבקה בטרור לחשבונות משתמש במערכות גוגל, פייסבוק, אפל וענקיות אינטרנט נוספות. כך עולה ממסמכים סודיים שהגיעו לידי העיתון האמריקני "וושינגטון פוסט" והעיתון הבריטי "גרדיאן". מוקדם יותר חשף העיתון כי הסוכנות אספה רישומי שיחות טלפון של מיליוני לקוחות של חברת התקשורת "ורייזון". הבית הלבן הבהיר בתגובה: מדובר ב"מכשיר חיוני להגן על האומה מאיומי טרור".

לפי הדיווח היום (ו') ב"וושינגטון פוסט וב"גרדיאן", הסוכנות קיבלה גישה לתוכן של תיבות דואר אלקטרוני ולפירוט של היסטוריית חיפוש, העברת קבצים ושיחות צ'אט. במסמכים שחשף העיתון צוין כי הדבר נעשה במסגרת תוכנית שכונתה PRISM ושהתנהלה בשיתוף פעולה עם החברות, אולם בתגובה לפניות ה"גרדיאן" כל אחת מהן הכחישה שידעה על מעשי הסוכנות.

לצד זאת, גורם אמריקני בכיר שהתייחס לדיווחים הצהיר כי השימוש שעושה הממשל בשרתי חברות הענק, מיועד לאיסוף מידע אך ורק על אנשים שאינם אזרחי ארצות הברית וששוהים מחוץ למדינה - שכן החוק האמריקני לא מתיר לעקוב כך אחר תושבי ארה"ב או אזרחיה בעולם. הוא הוסיף כי התוכנית הזו מאפשרת לאסוף "מידע חשוב ושימושי ביותר, שמאפשר להגן על ארצנו ממגוון איומים".

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 07-06-2013 בשעה 15:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2013, 22:11
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
נחשף מדליף תוכנית המעקב הסודית של ארה"ב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "PRISM: ארה"ב ריגלה אחר מיליונים גם בגוגל ובפייסבוק"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4390236,00.html

נחשף מדליף תוכנית המעקב הסודית של ארה"ב
אדוארד סנואודן, צעיר בן 29 שעבד עבור ה-CIA בעבר, הוא האחראי לאחת ההדלפות הגדולות בארה"ב שחשפה כי הממשל מרגל אחר טלפונים של מיליוני אזרחים וכורה מידע בגוגל ובפייסבוק. "אני מבין שיגרמו לי לסבל בגין פעולותיי"

מי שעומד מאחורי מה שתואר כאחת ההדלפות החשובות והגדולות בהיסטוריה האמריקנית הוא אדוארד סנואודן, בן 29, עובד לשעבר ב-CIA. ה"גרדיאן", שחשף את פרשת הריגול באינטרנט של הסוכנות לביטחון לאומי האמריקנית, חשף הערב (יום א') את זהותו של סנואודן, לבקשתו. בראיון מהונג קונג הוא אומר לעיתון: "אין לי כוונה להסתיר את מי שאני כי אני יודע שלא עשיתי דבר שלא כשורה"

סנואודן עבד עם הסוכנות בארבע השנים האחרונות כעובד של קבלנים חיצוניים שסיפקו לה שירותי אבטחה, בהם החברות "דל" ו"בוז אלן", שם הוא מועסק עכשיו.

כשהעביר את התיק הראשון של מסמכים מסווגים הוא צירף לכך הערה: "אני מבין שיגרמו לי לסבל בגין פעולותיי" אבל "אני אבוא על סיפוקי אם הפדרציה של חוק סודי, חנינה לא שוויונית וכוחה המופרז של הרשות המבצעת ששולטת בעולם שאני אוהב תיחשף ולו להרף עין".

הוא אמר שאינו מפחד מפני ההשלכות של חשיפתו האישית אך חושש כי היא תסיח את תשומת הלב הציבורית מהנושאים שעולים מחשיפת המסמכים עצמה. "אני יודע שהתקשורת אוהבת לעשות פרסונליזציה לדיונים פוליטיים ואני יודע שהממשלה תעשה לי דמוניזציה. אני לא רוצה תשומת לב תקשורתית כי אני לא רוצה שהסיפור יהיה אני. אני רוצה שהסיפור יהיה על מה שהממשלה האמריקנית עושה".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:16

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר