לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2013, 17:26
צלמית המשתמש של big1981
  big1981 big1981 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סיגמא05 שמתחילה ב "ב. מצב האחיזה הראשוני עם השליפה (יד ימין)"

למרות שאני מבין את הטענה שלך, אני לא יודע אם היורה הישראלי בהכרח יותר בטוח מהאמריקאי (אין לי סטטיסטיקה בנושא, פשוט הרגשה אישית והתרשמות מהיורים פה. יש הרבה מודעות לבטיחות אצל היורים הרציניים, זה פשוט גישה אחרת לנשק, אני מרגיש שבארץ יש סירוס מסויים והשתלת פחד מהנשק. כך נוצר לדוגמא מצב שחיילים צריך ללכת אם מחסנית לא בהכנס ואם מק פורק וכו'.

לגבי מיקום האגודלים, תודה על ההסבר, באמת לא חשבתי על זה לפני. לאחר תרגול נוסף אם האקדח, מצאתי שכיום אני מחזיק בצורה אינסנקטיבית את האקדח כפי שהראתי. בנוסף לכך, מירי שלי במטווח אני שם לב שהשליטה באקדח יותר רצוייה והמקבצים בהתאם. אבל שוב אני מבין מה שהסברת ותודה על כך.

לשם הסבר על השיטה האמריקאית, הנה וידאו קצר שאני אוהב:

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-06-2013, 17:44
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סיגמא05 שמתחילה ב "ב. מצב האחיזה הראשוני עם השליפה (יד ימין)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיגמא05
אגודל היד האוחזת בקת באופן טבעי תהיה התחתונה ועליה תבוא אגודל שמאל.

זה פשוט לא נכון.
אני לא מכיר שום דבר טבעי באחיזה של אקדח, אני מכיר רק הרגלים נרכשים וכאלה מגיעים דרך אימונים.
מעולם לא היה לי האינסטינקט לאחוז אקדח בצורה שאתה מתאר (אגודל על אגודל) מאז שאני יורה אני אוחז עם אגודל ישר ומעולם לא נאלצתי להלחם בשום אינסטיקנט כדי להגיע למצב הזה.
יתרה מכך, אם היום הייתי רוצה להכריח את עצמי להחליף שיטה הייתי צריך להלחם בהרבה מאוד הרגלים שהקנתי לעצמי בשביל להגיע לכך.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 30-06-2013, 18:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי big1981 שמתחילה ב "נשיאת אקדח וירי באקדח"

הצורך לדרוך בארץ הקודש נובע מהפחד שמושתל בנושאי הנשק שמא "הנשק יפלוט כדור". זה נולד מריבוי פליטות כדורים עקב משמעת נמוכה מאוד ומודעות ברמה ילדותית של היורים.
או שפשוט הגויים עבדו על היהודים והיו מוכרים להם אך ורק את האקדחים הסוררים והמופרעים שאף פעם לא מבינים מה זה "נצור".

השיטה יעילה מאוד, משום שסטטיסטית, יש הרבה יותר פעמים בהן האקדח יוצא מהנרתיק בלי שבאמת צריך לירות במישהו מאשר פעמים בהן האקדח יוצא מהנרתיק ויש הצדקה למישהו שבצד השני לקבל כדור.

זה מאלץ את היורה החובבן\שלומיאל\בלתי אחראי\ילדותי\בעל אישיות גבולית לבצע פעולה מורכבת בשתי ידיים ורק אחרי כן לכוון את האקדח אל מה שנדמה שזו המטרה שלו.
הבנת?

אגב, יש שמועה על ארגונים חמושים של יהודים שכבר הלכו קדימה ועזבו את השיטה המוצלחת הזו לטובת השיטה המפגרת של הגויים, שהולכים עם כדור בקנה כל יום, כל היום. אשכרה.
לך תבין.
ולגבי האגודלים, אתה אל תדחוף לי אגודל, ואני לא אדחוף לך.
(thumbs up)

בריאות ואושר.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-07-2013, 00:04
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04

יש הכללות ומה ש"הרוב" עושים , ויש בני אדם פרטיים ונפרדים.
אישית, למעט במקרים המעטים מאד שאני חוגר נרתיק חיצוני גלוי (מילואים/מטווח רגיל) או במקרים הספורים שהנשק בתיק צד- אני הולך מוסלק ובמצב 2 (טעון,דרוך, מושמט ונצור). הנשק סלקטיבי מספיק כך שאם יש זמן תגובה אפשר גם להרים פטיש לסינגל והכל ביד אחת. אם אין, מגיב את הראשון בדאבל. מודה שזה בעייתי לערב מצבי נשיאה שונים ומצריך תרגול, אבל מצב 2/1 באופן כללי עדיפים בעיני בכל מקרה למעט זמינות הנשק לידיים שאינם שלי (חטיפת נשק).
לא מקבל את המונח "פליטת כדור", אלא רק "ירי רשלני". אז אם אני רשלן לדעתי ממש לא משנה מצב הנשיאה, אני פשוט לא צריך להחזיק נשק.

אגודלים- אף פעם לא אהבתי ולא התרגלתי לאגודל מעל אגודל נעול על הקת, מה שמלמדים כמעט בכל מקום בבסיס. אבל אני מבין את הגישה ורואה איך במצב לחץ וליורה לא מנוסה זה טוב. אני אוהב ויורה עם אגודלים קדימה ובמקביל ל-frame.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 01-07-2013 בשעה 00:22.
ישן 01-07-2013, 01:23
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10

ציטוט:
במקור נכתב על ידי big1981
אחרי ש"ביליתי" קצת זמן במטווח השבוע, רציתי לברר כמה דברים:

א. אני יורה בארה"ב ונושא אקדח פה. נשיאת אקדח פה היא בד"כ אם כדור בקנה, בין אם זה שוטרים או אזרחים. בארץ לעומת זאת האקדח שלי (כשהייתי מאבטח) היה בלי כדור בקנה (מחסנית בפנים), וצורת הירי הייתה שליפה - דריכה- ירי. למה?

אני עובד פה (ארה"ב) כשומר ובחיים לא מסתובב עם כדור בקנה. אני מסוגל לשלוף את האקדח, לשחרר ניצרה, לדרוך ולהגיע למצב ירי בתוך שתי שניות בערך (לא מושלם אבל די טוב לטעמי). מה אני צריך כדור בקנה?
מה גם שבברטה שלי, כדור בקנה + נצרה פירושו כדור ראשון בדאבל אקשן ובמהלך ירי במטווחים גיליתי שיש לי נטייה ללחוץ גרוע במצב כזה, מה שמבטיח החטאה ודאית (ומה לעשות שבמצב אמיתי, אני לא בטוח שאזכור שיש לי לחיצה ארוכה בכדור הראשון?). אני יכול לשים את הפגיעה הראשונה במטרה מהר יותר בלי כדור בקנה.
אם תשאל מדריכי נשק או שוטרים פה, תגלה שלמרבית האנשים, כולל שוטרים, יש את הבעיה הזו של כדור ראשון מחורבן בגלל הדאבל אקשן.

בכל מקרה, לגבי אחיזה - איך שאתה פוגע, זו הדרך הכי טובה לאחוז. אין תשובה אחת נכונה לכולם.

איפה אתה יורה?

ישן 01-07-2013, 07:53
צלמית המשתמש של big1981

קטעים אתה מוזמן למישיגן אם נמאס לך משמש תמידית ובחורות על החוף
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני רחוק ממך למדי - צפון..."

הגבלת הכדורים היא מגוחכת, אבל למרות שהיא לא בתוקף פה, עדיין קניתי אקסטרה מחסניות ותוספות ל+2 לשניים מה מחסניות שלי.
מכורח הרגל אני נושא את האקדח בלי כדור בקנה,בעיקר בגלל שכך התרגלתי כשהייתי מאבטח בארץ, אבל מתרגל גם אם כדור בקנה. נרתיק הנשיאה (בתוך המכנסיים ומחוץ להם) עושה הבדל משמעותי.

ההרגשה שלי היא שההגבלה בלי כדור בקנה היא מסרסת את היורה ברמה מסויימת, לגרום ליורה פחד מהאקדח. ושוב, למרות שאני מבין את הרעיון מאחורי זה, אני מרגיש שאם היורה הוא מקצועי מספיק הוא יוכל להתגבר על זה. יורים כמו travis healy and Ron Avery זה פשוט תענוג לראות את תפעול הנשק בידיים שלהם.
ישן 02-07-2013, 11:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כפי שציינתי, אני יכול לשלוף,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
כפי שציינתי, אני יכול לשלוף, לשחרר נצרה, לדרוך ולירות כדור ראשון מדוייק מהר יותר מאשר מצב שבו אני עם כדור בקנה והאקדח נצור (דאבל אקשן בירייה הראשונה).

אף אחד לא מדבר על זה, אני מדבר על השארת האקדח נצור כאשר אין כדור בקנה. זה מיותר.
ציטוט:
בהתחשב בכך שהזחת הנצרה ממצב נצור למצב ירי נעשית באמצעות אגודל ימין באותה התנועה שבה האקדח יוצא מן הנרתיק, אין שום האטה.

בהחלט יש האטה. זה עוד גורם שצריך לחשוב עליו, עוד גורם שצריך להתרכז בשביל להביא את הנשק למצב ירי. עוד משהו מיותר לבזבז עליו זמן במקום לרכוש מטרה, לרכוש כוונות ולשחרר כדור. בהקשר הזה כל פעולה שהיא תוספת על הפעולות הבסיסיות שצריך לבצע היא מיותרת ומבזבזת זמן.
ציטוט:
באופן טבעי, אם אתה מתאמן היטב ולאורך זמן על שליפה והגעה למצב ירי, אתה מסוגל לעשות זאת בלי לטעות, במהירות ובצורה חלקה גם אם אין לך זמן לחשוב.
זה עדיין יקח לך יותר זמן מאשר אם הייתי מוחק את הפעולה המיותרת הזאת.
ציטוט:
אין שום סיבה שהנצרה לא תהיה סגורה עד שמגיע הרגע לפעול.

בהחלט יש סיבה. הניצרה נועדה למנוע שחרור כדור באופן לא מבוקר. כל עוד אין סכנה שזה יקרה הניצרה לא צריכה להיות סגורה. זה כמו שתגיד שצריך להכניס את האוטו לפארקינג ולהרים בלם יד כל פעם שעומדים ברמזור אדום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-07-2013, 15:21
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]כפי שציינתי,..."

גולני, על הנייר כל מה שאתה כותב נכון. רק מה, את מרפי אתה מכיר? ההוא מהחוק? אם אתה יורה באקדח עם נצרה כזו (בניגוד, למשל, לנצרה על ההדק של הגלוק) ולא מתרגל בגל פעם לשחרר את הנצרה, חוק מרפי מבטיח שבפעם האחת שבה תצטרך להשתמש באקדח במצב אמיתי, הנצרה תמצא את עצמה סגורה ואתה תבזבז שניות ארוכות על ניסיון להבין מדוע.
לאחר כמה שליפות ניסיון, לא מצאתי שום הבדל בתזמון שלי אם הנצרה סגורה או כבר פתוחה, כך שאני חוזר ומציין שזה לא מאט אותי. נכון, זו עוד פעולה שנכנסת לתוך סד"פ שאותו צריך לזכור בכל פעם שהאקדח נשלף אבל אם אתה מתאמן בכל יום (ואני אכן מתאמן בכל יום) על אותו סד"פ בדיוק, הפעולה הנוספת הזו לא תישכח ברגע של שליפה אמיתית.

ישן 02-07-2013, 18:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "גולני, על הנייר כל מה שאתה..."

ציטוט:
(בניגוד, למשל, לנצרה על ההדק של הגלוק)

זה לא ניצרה, זה משבת.
ציטוט:
ולא מתרגל בגל פעם לשחרר את הנצרה, חוק מרפי מבטיח שבפעם האחת שבה תצטרך להשתמש באקדח במצב אמיתי, הנצרה תמצא את עצמה סגורה ואתה תבזבז שניות ארוכות על ניסיון להבין מדוע.

בדיוק. בגלל זה אתה לא צריך לנצור את האקדח אם הוא לא טעון.
ציטוט:
לאחר כמה שליפות ניסיון, לא מצאתי שום הבדל בתזמון שלי אם הנצרה סגורה או כבר פתוחה, כך שאני חוזר ומציין שזה לא מאט אותי.

אני מצטער אבל הדיעה הזאת לא באמת מבוססת על אמת. אולי שיכנעת את עצמך שזה ככה בשביל להצדיק את הנצחת טעות היסוד שלך, אבל פיזית מה שאתה טוען לא הגיוני.
ציטוט:
נכון, זו עוד פעולה שנכנסת לתוך סד"פ שאותו צריך לזכור בכל פעם שהאקדח נשלף אבל אם אתה מתאמן בכל יום (ואני אכן מתאמן בכל יום) על אותו סד"פ בדיוק, הפעולה הנוספת הזו לא תישכח ברגע של שליפה אמיתית.

ייתכן והיא לא תשכח, היא כן תעלה לך בזמן יקר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-07-2013, 19:10
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue] (בניגוד,..."

עמך הסליחה על הטעות בנושא המשבת... השימוש האמריקני במושג "Safety" לתיאור המשבת היה הסיבה לטעות. סיבה גרועה, אך בסופו של יום אני רק בנאדם

אני אנסה לחדד את הנקודה לגבי חוק מרפי. בין שאני מעדיף את הנשק נצור או לא, הנצרה קיימת. גם אם אתרגל תמיד לשאת את הנשק בלתי נצור, ברגע האמת, חוק מרפי מציין שכאשר אשלוף את הנשק (שאני מורגל שאיננו נצור) ואדרוך אותו, בדרך פלא בלתי הגיונית בעליל, דווקא אז, תהיה הנצרה במצב נצור. כך עובד חוק מרפי.

אפילו אם אתה צודק (ואני לא חושב כך) ומהירות השליפה שלי (מוצגת למטה בוידאו הקצר שעשיתי) אכן מואטת בצורה משמעותית (נגיד, מוסיפה רבע שנייה לשליפה), מצב שבו אשלוף נשק שאני מורגל כי איננו נצור והוא יהיה נצור יעלה לי בשלוש שניות פחות או יותר לעלות על הבעיה ולתקן אותה. נכון, זה לא הכי סביר שהנשק אכן יינצר בדרך פלא ברגע המכריע, אך חוק מרפי כבר היכה במצבים שבהם הסבירות הייתה נמוכה הרבה יותר. כמי שהיה תחת אש, אתה וודאי יודע זאת ממקור ראשון.

ישן 03-07-2013, 14:18
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "עמך הסליחה על הטעות בנושא..."

ציטוט:
אני אנסה לחדד את הנקודה לגבי חוק מרפי. בין שאני מעדיף את הנשק נצור או לא, הנצרה קיימת. גם אם אתרגל תמיד לשאת את הנשק בלתי נצור, ברגע האמת, חוק מרפי מציין שכאשר אשלוף את הנשק (שאני מורגל שאיננו נצור) ואדרוך אותו, בדרך פלא בלתי הגיונית בעליל, דווקא אז, תהיה הנצרה במצב נצור. כך עובד חוק מרפי.

אני לא מסכים אתך. מרפי לא יכול לגרום לחפצים סטטיים לזוז. אם לא נצרת את האקדח האקדח לא יהיה נצור.
ציטוט:
אפילו אם אתה צודק (ואני לא חושב כך) ומהירות השליפה שלי (מוצגת למטה בוידאו הקצר שעשיתי) אכן מואטת בצורה משמעותית (נגיד, מוסיפה רבע שנייה לשליפה), מצב שבו אשלוף נשק שאני מורגל כי איננו נצור והוא יהיה נצור יעלה לי בשלוש שניות פחות או יותר לעלות על הבעיה ולתקן אותה. נכון, זה לא הכי סביר שהנשק אכן יינצר בדרך פלא ברגע המכריע, אך חוק מרפי כבר היכה במצבים שבהם הסבירות הייתה נמוכה הרבה יותר. כמי שהיה תחת אש, אתה וודאי יודע זאת ממקור ראשון.

שוב- אתה מנתח את מרפי לא נכון. אני לא מנסה לגרום לך לשנות את הגישה שלך בגלל שאתה כבר "מקרה אבוד". כבר שכנעת את עצמך שהטעות שאתה עושה היא מוצדקת והשרשת אותה מאוד מאוד עמוק. לגרום לך לשנות את זה עכשיו (בטח בהתכתבות) אכן יגרום לתופעת מרפי מדאיגה.
הנקודה שלי היא שמלכתחילה לא היית צריך להשריש את הטעות וטעה מאוד המדריך שאמר לך שתעשה מה שתעשה העיקר שהוא נוח. אם זה היה ככה לא היה צריך מדריכי ירי (או מדריכים לכל דבר למעשה) אתה צריך לעשות מה שנוח תוך שמירה על עקרונות היסוד.

ולמען הפרוטוקול אני לא מדבר על רבעי שנייה אלא מימדי זמן אחרים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-07-2013, 03:42

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "דווקא זה בדיוק מה שעודף..."

מצטרף.
הזמן פחות מטריד לדעתי אם באמת זה מה שאתה מתאמן עליוו, אבל דווקא כמי/למי שנושא בשני מצבים, הנצרה היא עוד גורם שמאפשר בתחושה להיזכר מה מצב הנשק בזמן השליפה (למעשה כבר בזמן האחיזה כשאתה מתכונן או מבצע): מצב 3 - לא נצור, מצב 1/2 נצור. כמובן שזה צריך להיכנס לתודעה מראש בתחילת היום/משמרת/שינוי מצב וכו'..

נ"ב כמובן תוך כדי זיכרון מתמיד שלא משנה מצב הניצרה מבחינת בטיחות בנשק - היחס לנשק כטעון תמיד ומוכן לירי

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 02-07-2013 בשעה 03:47.
ישן 02-07-2013, 11:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני כבר מהיום הראשון שיריתי..."

זאת מחשבה לא נכונה.
מדריך צריך לעודד יורה לירות כמו שנוח לו- אין ספק. אבל בתוך ספקטרום של דברים שנכונים לעשות.
אם לחייל שלי הרבה יותר נוח לירות לאיפוס בשכיבה על הגב במקום בשכיבה על הבטן, אבל העמדה הזאת פשוט לא נכונה (כמובן כעמדת בסיס, אני לא מתייחס למצבים מיוחדים) אין שום סיבה שאעודד אותו לעשות זאת.

מדריך צריך להקנות יסודות חזקים ולאפשר יותר מרחב כאשר בונים את ההמשך עליהם. תירה וויבר או תירה עם מרפקים נעולים או כל דבר אחר- זה כבר עניין של נוחות, אבל כפי שאמרתי שאני פוגע הרבה יותר טוב ביד אחד מאשר בשתי ידיים ועדיין- במצב אמת (חוץ במקרי קיצון) אני אשאף לירות עם שתי ידיים- כי יש שיקולים נוספים.

להתאמן כל הזמן על פעולה שאינה נכונה ביסודה רק ישריש מנהגים שליליים, יקבע אותך כיורה פחות טוב מהפוטנציאל שלך ויהפוך את מחיקת המנהגים השליליים הללו לפעולה הרבה יותר קשה ומסובכת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-07-2013, 16:04
  משתמש זכר MK12 mod0 SPR MK12 mod0 SPR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.12

בצה״ל מתיחסים לכל נשק כאל יישות עצמאית שיכולה לירות לבד, ומתוך זה נובע שצריך להסתובב עם נשק במצב פרוק ונצור בנוסף למחסנית בחוץ.
כשאנחנו מדברים על אקדחים שהם כלי משני שמוצג בשעת חירום כאשר הראשי בבעיה או במצב שהאקדח הוא ראשי ונישא בצורה מוסלקת ומוצג בשעת צרה אין זמן לטעון! כחלק ממהגדרה למצב חירום - מצב חירום יכול להיות מצב שאתה קרוב לאיום או שאתה מגיב שני (לא מי ששלף ראשון).
וכל ידית או מפסק קטן שנדרש להפעלה כדי לאפשר לך לירות מציג עוד משהו שיכול להשתבש. במצב בהלה (לא במטווח) אנשים מסתבכים לשלוף את האקדח בגלל הנרתיק או החולצה, שולפים אותו עם הנרתיק, לא משחררים נצרה וכד׳ רוב האנשים לא יודעים איך הם יגיבו בשעת חירום אז למה להוסיף שלבים.

אל תבינו אותי לא נכון לא כל האקדחים צריכים להיות גלוק או סיג או m&p, אבל יש אקדחים מסובכים יותר ופחות, לדוגמא ל1911 מודרני יש נצרה גדולה שממוקמת במקום נוח ואחיזה נכונה כנראה תגרום לשחרורה.
לM92/m9/px4 לעומת זאת יש נצרה קטנה וגבוהה על המחלק שדורשת להרים את הנצרה ע״מ לירות, הבעיה שבמצבי לחץ הגוף מתכווץ ונהיה קשה ומאבד חלק מהפעולות המוטוריות העדינות.

לגבי כדור בקנה, נכון שאפשר לשלוף ולדרוך מהר אבל כאשר התוקף בפנים שלך או שאתה מחזיק את הבת הקטנה שלך ביד אין לך ידיים או זמן מיותר.

שוב לדעתי ולדעתם של כל מיני מדריכי ירי גויים שאומנם לא היו בסיירת גולני אבל הם מדריכים מדי יום עשרות אזרחים וחיילים, צריך אקדח נוח, פשוט להפעלה וכמובן להתאמן.

Chris Costa on dump pouches

ישן 02-07-2013, 17:32
צלמית המשתמש של big1981

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי MK12 mod0 SPR שמתחילה ב "בצה״ל מתיחסים לכל נשק..."

לפי מה שאתה אומר אני מבין שאתה דוגל בנשיאה אם כדור בקנה ופטיש מושמט (או לא מושמט אבל נצור).

אישית, אני נושא כיום כמו שלמדתי בארץ, קרי, ללא כדור בקנה. אני מוצא שאני תמיד חוזר לזה, כנראה בגלל ההכשרה הראשונית שלי. אבל, אני אני מתרגל גם שליפה עם כדור בקנה כפי שמלמדים פה. כמובן שבגלוק וstriker fired guns הניצרה היא בין האוזניים

אני זוכר מהווידאו על היממ בארץ שתיים, הראו את אחד השוטרים יורה באקדחו על עשר מטרות, כשהירי מתבצע אם דירכה, כלומר, זהו משהו שאינו יחודי או תו״ל צהלי בלבד, אלא משהו מושרש בארץ.

לגבי אחיזת האקדח אם האגודלים, כיום אני מוצא את את עצמי אינסקטבית מניח את אגודל ימין מעל אגודל שמאל (אני יורה ימני) כפי שמלמדים פה.
ישן 03-07-2013, 08:37
  משתמש זכר MK12 mod0 SPR MK12 mod0 SPR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.12
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הנצרה על ה92 לא קטנה כלל וקלה..."

הברטה 92 תוכנן על בסיס הוולטר 38 לא מתוך מחשבה על מיקום אופטימלי של הנצרה אלא מתוך העתקת המנגנון מאקדח קיים שאגב לא אומץ ע״י חברות משמעותיות אחרות.
בוידאו שלך אפשר לראות שאתה ממש צריך לשנות את האחיזה על מנת להגיע ולהזיז את הנצרה, אני לא אומר שהיא קשה או משהו אבל עדיין היא לא ממוקמת במקום טבעי, לעומת 1911 מודרני עם נצרה מאורכת שהאגודל נחה באופן טבעי על הנצרה במצב פתוח כאשר אוחזים באקדח.

לגבי הכדור בקנה שוב, בוידאו שלך אתה יכול לראות כמה זמן עובר מהרגע שהאקדח עוזב את הנרתיק עד סיום מהלך המחלק וכמה מרחב דרוש לך, שוב תצא מהמחשבה של שוטר או מאבטח, אקדח בסוף הוא כלי הגנתי, אתה כנראה לא תירה ראשון. וכמו שאמרתי קודם השניה וחצי האלו זה עוד 2 כדורים שהאויב יכול לירות עליך והשימוש ביד שמאל מגביל במצב של פנים מול פנים או שיש דברים אחרים להחזיק (אישה, ילדים, כלי ראשי, הדיפת תוקף...)

Chris Costa on dump pouches

ישן 03-07-2013, 15:41

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי MK12 mod0 SPR שמתחילה ב "בדיוק! לכן יש דגמים עם..."

מסכים ביותר, גם אני באופן אישי מוצא נצרה על המחלק, על מהלכו או בכל מקום שיתכן שתופעל בטעות פוטנציאל רק לרע.
זה היה אחד הגורמים העיקרים שהלכתי על הusp - הנצרה במיקום יחסית טבעי לאגודל היד היורה (לא יפה/ארגונמי כמו 1911 אבל מיקום דומה) ובעלת כל המהלכים לכיוון שלא יכול לסבך אותך - אין אפשרות לנצור בטעות במהלך דריכה/תפעול אם האחיזה נכונה ולא רצית, וכשכבר נצור - הפתיחה היא המהלך הכי טבעי בכל נקודה מהאחיזה-שליפה- דריכה ו/או כניסה לתמונת כוונת מבלי שתצטרך לעשות כל שינוי באחיזה.

John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 03-07-2013 בשעה 15:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:57

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר