לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2013, 16:22
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מצד שני זה יעודד אנשים לקחת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2

מעבר לכך- אם נותרו בידך פרטים כאלה תחזיר אותם במהלך המילואים.

מעשה שהיה....

בסיום תרג"ד (מילואים) בו צפו כמה אוגדונרים, מקבל הגדוד מחמאות, ובמיוחד מתייחסים לריבוי האמצעים לאור קיצוצים. המידע יורד מטה מטה, ואז נשאלות שאלות כמו: איך 3 טנקים ירו כל אחד 5-8 מדוכות על היעד כשלא חולקו כאלה? איך הרגמים החזיקו כל העת תאורות באוויר כשלא היו הקצאות שאפשרו זאת? מניין צצו עוד סדרות "כבדה"?

בקיצור, היה אז מבצע איגום משאבים של ציוד ביתי מחד, והיפטרות מכל מיני פריטים שנדבקו לידיים במהלך השהות בצאלים. מה לעשות, ללוחמים שלא מתקלחים שבוע יש ידיים מאוד דביקות.

לי למשל, נדבק פעם נגמ"ש ספייר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2013, 17:24
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מצד שני זה יעודד אנשים לקחת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
מצד שני זה יעודד אנשים לקחת יותר אם הם ידעו שבכל זמן נתון הם יוכלו להחזיר ולא יעשו להם כלום. פרט לעובדה שיש מבצעים כאלה לעיתים תכופות יחסית.

מעבר לכך- אם נותרו בידך פרטים כאלה תחזיר אותם במהלך המילואים.

בספק.
אני אישית את מה שהיה לי בבית החזרתי. אבל לא חושב שזה יעודד אנשים לקחת עוד. אני חושב שבשלב מסויים (כמו שאמרתי, מה שהיה - כמה כדורי מא"ג - החזרתי וכך גם חבריי עשו). אנשים תמיד יקחו פריטים כי זה באמת מאוד מאוד קל לקחת. ההחזרה שלהם, לא תלויה לדעתי במבצע או לא. ברגע מסויים אדם מתבגר ומבין שלשמור שרשור מא"ג או כדור 0.5 היה אולי מגניב בגיל 20 אבל די דבילי כמה שנים אחריי.

להחזיר במילואים זו גם אופציה, אבל א' מצד אחד לא לכולם יש את ה"פריביליגיה" הזו. אני למשל לא עושה מילואים קבועים אלא רק בשעת קריאה ואת המילואים שעשיתי אפשר לספור על יד אחת.
ב' לא בטוח שהייתי רוצה להסתובב עם פגז, תחמושת או ציוד צבאי כלשהו ככה באוטו. בשלב מסויים אתה מבין שזה די מטומטם ורק רוצה להיפטר מזה.
ישן 19-06-2013, 19:24

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא מדבר רק על לקחת מימייה..."

זה שיש אידיוטים זה לא חדש. פגזים, מרגמות, בסיום המבצעים האלה לעיתים מתפרסמות כתבות שעם התכולה אתה יכול להרכיב ארסנל למילציה קטנה...

נו? מה בדבר גניבת נשק?
נתחיל בזה שגניבת נשק מבסיס צבאי זה פאק חמור באבטחת הבסיס.
ו...
נגיד שבן אדם גנב נשק. הטעות כבר נעשתה. עבירה פלילית.
מה המצב היותר סביר להחזרת הנשק לידיי צה"ל?
להגיד לבן אדם א' - בוא תחזיר את הנשק. לא תיענש. העיקר שתחזיר.
ב' - בוא תחזיר את הנשק, נזמבר אותך בעונש.
נראה לך שהאדם אם ככה יחזיר את הנשק?

להיפך, קבלת עונש תרתיע אדם מלהחזיר את הנשק והוא ימשיך להסתירו אצלו.
"מבצעים" כאלה, שלדעתי אמורים להפוך לדרך קבע - תגרום לאדם להחזיר את הנשק.

האופציה הכי טובה שאני רואה - תן לאנשים להחזיר את הציוד. עצם העובדה שאדם לקח ציוד מצה"ל - אל תעניש אותו על כך (כמו שנעשה במבצעים עד כה).
במידה ומדובר בנשק - אקדח או רובה, תעשה בדיקות בליסטיות. תואם לרצח כלשהו או פשע שלא פוענח. תחזור אל הבן אדם ותעניש אותו. אם לא. אז עזוב.

המבצעים האלה לטעמי מגוכחים. או שיש אכיפת חוק וענישה. או שלא.
אל תעשו לי מסחרה כאילו זה סטימצקי ונותנים לי פה 4 במאה.
ישן 19-06-2013, 19:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "זה שיש אידיוטים זה לא חדש...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Reshef914
נו? מה בדבר גניבת נשק?
נתחיל בזה שגניבת נשק מבסיס צבאי זה פאק חמור באבטחת הבסיס.
ו...
נגיד שבן אדם גנב נשק. הטעות כבר נעשתה. עבירה פלילית.
מה המצב היותר סביר להחזרת הנשק לידיי צה"ל?
להגיד לבן אדם א' - בוא תחזיר את הנשק. לא תיענש. העיקר שתחזיר.
ב' - בוא תחזיר את הנשק, נזמבר אותך בעונש.
נראה לך שהאדם אם ככה יחזיר את הנשק?

במקרה בודד ומבודד זה רציונליזציה. אם ידעו כל העבריינים והעבריינים המועדים שהם תיאורטית יכולים לגנוב נשק- אח"כ להתחרט ולהחזיר אותו לתחנת משטרה כמות הגניבות תקפוץ לשמיים. תחשוב מה היה קורה אם היו מכריזים על יום שבו שום חוק לא נאכף- תוהו ובוהו ואנרכיה גמורה. לזה זה שקול.
ציטוט:
להיפך, קבלת עונש תרתיע אדם מלהחזיר את הנשק והוא ימשיך להסתירו אצלו.
"מבצעים" כאלה, שלדעתי אמורים להפוך לדרך קבע - תגרום לאדם להחזיר את הנשק.

מן הסתם, בגלל זה מרבית האנשים שמחזירים את הנשק הם אנשים "נורמטיבים" ולא עבריינים. העונש נועד להרתיע עבריינים עתידיים מביצוע הפשע, לא לגרום לכאלה שכבר ביצעו פשע להתחרט על מעשיהם.
ציטוט:
האופציה הכי טובה שאני רואה - תן לאנשים להחזיר את הציוד. עצם העובדה שאדם לקח ציוד מצה"ל - אל תעניש אותו על כך (כמו שנעשה במבצעים עד כה).

שוב, אני לא מדבר על לקיחת ציוד צה"לי, הבהרתי את זה כבר.
ציטוט:
במידה ומדובר בנשק - אקדח או רובה, תעשה בדיקות בליסטיות. תואם לרצח כלשהו או פשע שלא פוענח. תחזור אל הבן אדם ותעניש אותו. אם לא. אז עזוב.

למיטב ידיעתי לא צריך לירות בנשק כדי לבצע פשע בעזרתו.
ציטוט:
המבצעים האלה לטעמי מגוכחים. או שיש אכיפת חוק וענישה. או שלא.
אל תעשו לי מסחרה כאילו זה סטימצקי ונותנים לי פה 4 במאה.

אני מסכים שהאכיפה של כלי הנשק הבלתי חוקיים במדינת ישראל היא מהמגוחכות ביותר במדינה שגם ככה לא אוכפים בה כלום.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 19-06-2013, 20:34

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914] נו? מה בדבר..."

חולק עלייך. עובדה. נשקים נגנבים.
נשק לא נגנב לשם גניבתו. הוא נגנב לשם ביצוע ירי. ביצוע ירי עדיין יחשב כעבירה שיש עליה עונש בין אם החזרת את הנשק במסגרת המבצע או לא.
שוב, המבצע לא נועד לרחם על מישהו שניסה לחסל מישהו, אלא, מישהו שהיה טיפש ולקח ציוד צה"לי שהוא מעבר לכמה מדים למילואים ודובון.

איך העונש בדיוק מרתיע עבריינים מביצוע פשע אם אתה יודע שכל כמה חודשים יש לך כזה מבצע???
תעשה יום בו מותר לפרוץ לבנקים. אני אחכה ליום הזה, לא אעשה זאת ביום אחר בו אקבל עונש.

אני מדבר על לקיחת ציוד צה"לי בנוסף לשאר כי ציוד, תחמושת, נשק כולם באותה הקטגוריה לפי המבצע המגוחך הזה.

אני לא רואה במבצע הזה כמשהו נחוץ. בטח שלא כמשהו מרתיע.
אלא יותר כמשהו דבילי. הוא לא מרתיע אף אחד. הוא לא יוריד פשע. הדבר היחיד - תשמור על המבצע הזה כל הצבא, תן לטיפשים שלקחו ציוד מצה"ל להחזיר אותו מתי שרק בא לכם.
חלק מהציוד יכול לגרום נזק ואף אחד לא רוצה שמישהו ייפגע כי הבחור שהחזיק בציוד חיכה ליום שיכריזו על מבצע. זה מגוחך.

אגב, לגביי מה שאמרת בהתחלה - בקרוב (או שכבר יצא) יוצא סרט חדש לקולנע. הסרט מתאר מצב בו בארה"ב יש 0 פשיעה.
הסיבה? נשיא ארה"ב החליט שיום אחד בשנה, הוא יום שבו מותר לאזרחים לבצע פשעים כדי "לפרוק זעם" ושירותי ה-911 מושבתים. אז זה חולק על גישת תוהו ובוהו ואנרכיה גמורה
כמובן שאני לא חושב שזה יקרה מתישהו, אבל בשביל זה יש סרטים. נשמע כמו עלילה מגניבה
ישן 19-06-2013, 20:47
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "חולק עלייך. עובדה. נשקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Reshef914
חולק עלייך. עובדה. נשקים נגנבים.

ברור, גם נשים נאנסות, חפצים נגנבים ואנשים נרצחים. מה הפואנטה שלך?
ציטוט:
נשק לא נגנב לשם גניבתו. הוא נגנב לשם ביצוע ירי. ביצוע ירי עדיין יחשב כעבירה שיש עליה עונש בין אם החזרת את הנשק במסגרת המבצע או לא.

שוב- אתה לא חייב לבצע ירי כדי לבצע פשע עם הנשק. אם תשדוד מישהו באיומי אקדח ואז תחזיר את האקדח- איך בדיוק יעלו עלייך?
ציטוט:
שוב, המבצע לא נועד לרחם על מישהו שניסה לחסל מישהו, אלא, מישהו שהיה טיפש ולקח ציוד צה"לי שהוא מעבר לכמה מדים למילואים ודובון.

מה שאתה מחמיץ הוא שמרבית כלי הנשק שמוחזרים במבצעים כאלה הם כלי נשק אזרחיים ללא רשיון.
אם אני זוכר נכון 1195 מתוך ה1360 כלים שהוחזרו היו אקדחים. לא נשק צה"לי.
ציטוט:
איך העונש בדיוק מרתיע עבריינים מביצוע פשע אם אתה יודע שכל כמה חודשים יש לך כזה מבצע???

זה לא כל כמה חודשים- זה כל כמה שנים ואני עדיין מסכים עם הטענה. צריך אכיפה טובה יותר.
ציטוט:
תעשה יום בו מותר לפרוץ לבנקים. אני אחכה ליום הזה, לא אעשה זאת ביום אחר בו אקבל עונש.

אני ואתה לא, אבל הרבה מאוד אנשים שבסיטואציות אחרות לא היו עושים זאת- כן.
ציטוט:
אני מדבר על לקיחת ציוד צה"לי בנוסף לשאר כי ציוד, תחמושת, נשק כולם באותה הקטגוריה לפי המבצע המגוחך הזה.

ציוד צה"לי הוא שולי בהקשר הזה. אין לי שום בעיה עם מבצעים להחזרתו.
ציטוט:
אני לא רואה במבצע הזה כמשהו נחוץ. בטח שלא כמשהו מרתיע.
אלא יותר כמשהו דבילי. הוא לא מרתיע אף אחד. הוא לא יוריד פשע. הדבר היחיד - תשמור על המבצע הזה כל הצבא, תן לטיפשים שלקחו ציוד מצה"ל להחזיר אותו מתי שרק בא לכם.
חלק מהציוד יכול לגרום נזק ואף אחד לא רוצה שמישהו ייפגע כי הבחור שהחזיק בציוד חיכה ליום שיכריזו על מבצע. זה מגוחך.

איפה ראית אותי טוען אחרת?
ציטוט:
אגב, לגביי מה שאמרת בהתחלה - בקרוב (או שכבר יצא) יוצא סרט חדש לקולנע. הסרט מתאר מצב בו בארה"ב יש 0 פשיעה.
הסיבה? נשיא ארה"ב החליט שיום אחד בשנה, הוא יום שבו מותר לאזרחים לבצע פשעים כדי "לפרוק זעם" ושירותי ה-911 מושבתים. אז זה חולק על גישת תוהו ובוהו ואנרכיה גמורה

אני פעם ראיתי סרט על בנאדם שעף עם גלימה אדומה יש לו גם ראיית רנטגן וגם יכול לירות לייזר מהעיניים והוא נלחם בפשע.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר