לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2013, 10:11
צלמית המשתמש של aharonw
  aharonw aharonw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.07
מעבר מגולני לשריון

התגייסתי במרץ 13 לגולני כקרבי עם פרופיל 97 ומספר סעיפים קלים (בעיות ברכיים, פלטפוס ובעיות כבד) אשר לא מנעו את גיוסי לקרבי ולחי"ר.

לאחר מספר שבועות חזרו כאבי הברכיים כמו שהיו בעבר.

אינני מצליח לתפקד כחי"רניק (חירניקים יבינו זאת) בגלל המשקל הכבד על הגב שמפעיל עומס על הברכיים.
עשיתי פזיוטרפיה, לא עזר.

ביום חמישי הקרוב, יש לי תור לאורתופד.

אני רוצה לעבור לשריון כי העומס שם הרבה פחות אינטנסיבי על הברכיים.

אני מתאר לעצמי שהרופא יוריד לי את הפרופיל ל-72 כך שלא אוכל להמשיך בחי"ר אבל כן בקרבי (שריון, תותחנים ונ"מ).

השאלה היא, איך אוכל לצאת מהחטיבה ולעבור לשריון?

האם החטיבה יכולה להשאיר אותי בג'וב למרות שאני עדיין עם פרופיל קרבי?

אשמח לכל עזרה ופיסת מידע איך לעבור טת זה כמה שיותר מהר.

תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2013, 18:09
  shayetet13 shayetet13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aharonw שמתחילה ב "מעבר מגולני לשריון"

ציטוט:
השאלה היא, איך אוכל לצאת מהחטיבה ולעבור לשריון?

טופס 55 הוא לדעתי האופציה, לגבי הסיכויים שזה באמת ייקרה - לא הייתי שם על זה כסף.

ציטוט:
האם החטיבה יכולה להשאיר אותי בג'וב למרות שאני עדיין עם פרופיל קרבי?

בהחלט, ומניסיון העבר (שלי, אחרים אולי יעידו אחרת) היא גם תעשה בדיוק את זה.

ציטוט:
אשמח לכל עזרה ופיסת מידע איך לעבור טת זה כמה שיותר מהר.

תראה, ראיתי מישהו שעבר מפלס"ר שיריון לגדודים (לא"מ, זה עוד היה בביסל"ש) אבל זה היה בתוך החיל, ועם קצת קומבינות כל המעבר יותר פשוט. בגדול, אתה מבקש לעבור ממקום מבוקש למקום פחות מבוקש, אבל אתה כבר באמצע מסלול, ובכל מקרה יש פליטות של חיילים בשלבים שונים במסלול לכל מיני תפקידים בבא"ח (לפחות ככה זה בשיריון) ככה שסביר להניח שינסן לסגור עליך פינה.
ההמלצה שלי היא להתחיל לברר איפה אתה עומד, ולעשות את זה מהר. ברגע שתגיע למפקדה/חטיבה/לא משנה איפה כבר יהיה הרבה יותר קשה לעבור. יהיה לך מפקד, הוא לא כ"כ ירצה לוותר עליך, זה מתחיל להסתבך.
ישן 04-06-2013, 14:56
  shayetet13 shayetet13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי aharonw שמתחילה ב "לא הבנתי, אין איזה קידמה..."

ציטוט:
לא הבנתי, אין איזה קידמה לשירות כשאתה קרבי על פני ג'וב?

כן ולא, כן כי הצבא מעדיף שתהיה לוחם, ולא כי המעבר הזה מבחינת הצבא הוא יותר מסובך מזה שאתה מעדיף להישאר לוחם. ניקח לדוגמא את המחזור שלך בחיל שיריון, סבבה? המחזור הזה הוא מחזור מלא, נכון? מגייסים כמה שצריך, פולטים את מי שצריך לפלוט, ובסוף מגיעים לכמות החיילים שצריכים לשלוח לפלוגות המבצעיות ולקמ"ט. עכשיו, אנחנו יודעים שבמהלך המסלול פולטים חיילים בנקודות יציאה שונות לתפקידי ג'וב. אם יעבירו אותך לשיריון זה אומר שיצטרכו להוציא חייל אחר מהמסלול (אני מאוד מפשט את זה, זה לא עובד בהכרח חייל תמורת חייל) כדי שימלא תפקיד שעכשיו אפשר לתת לך כי אתה לא יכול להמשיך להיות לוחם בגולני.

ציטוט:
בתכלס, איך אני יכול לעבור מגולני לשריון? באיזה שלב יש פליטה של חיילים?

הלוואי והייתה לי תשובה, אני לא יודע להגיד לך איך לעבור, אלא אם יש לך פרוטקציות. בשיריון בד"כ פולטים חיילים בסוף טירונות ובסוף מסלול (ככה היה בזמני). כמובן שחייל שיוצא מהמסלול רפואית יכול לצאת בכל שלב, ובד"כ מנסים לסגור פינה על חיילים כאלה, ושולחים אותם לג'וב.

ציטוט:
אם יש לי דיבור עם הממ"ח, זה יכול לעזור לי לצאת מהחטיבה?

מה זה ממ"ח?

ציטוט:
אתה אומר שעדיך לצאת עכשיו לפני שאני מגיע למפקדה של הבא"ח?

כשאתה מגיע למפקדה כבר יש לך מפקד והוא לא ירצה לוותר עליך גם אם אתה לא חיוני (לרוב, יכול להיות שתפול על מפקד שמבין שאתה רוצה להיות לוחם ויעזור לך, אל תבנה על זה). אני לא יודע מה בדיוק המצב שלך, אני חושב שכדאי לך לברר האם יש לך אפשרות לעבור עכשיו, לפני שיש לך מפקד במפקדה, כן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר