לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2013, 14:57
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "20.05.13 ב"ש: אירוע ירי רב-נפגעים ולקיחת בת ערובה בסניף בנק"

כשאוספים נשק מאזרחים הגונים ומשאירים את הרחוב פרוץ רק לעבריינים שמעולם לא ביקשו רישיון - זו התוצאה !!!
זה קרה במדינות נוספות שהחליטו לאסוף נשק.

מהר ככל שניתן - יש לסגור את חברות שרותי השמירה (מה שנקרא בטעות מאבטחים) להחזיר האחריות לגורמי המשרד לביטחון פנים - ואם לפתוח מחדש אז אחרת לגמרי - תחת מיון מתאים והכשרה ראויה (היום כל חברות השמירה זה ישרא בלוף)

כמו כן יש לחזור לימי 1974 ולקרוא את הדברים שכתב מייסד המשמר האזרחי מולה כהן ז"ל בעקבות אסון מעלות. וכן את כתבתו של אלכס אלירז ז"ל על הכשרה הולמת ל "חברה מגוייסת".

לא יעלה על הדעת שמי שנותן קו או אימון בשנה ורוצה נשק לא יקבל ! לדרוש הכשרה נאותה (לא כמו היום ודאי) לדרוש נשיאת הנשק ולא אחזקתו במגירה בבית ודאי. אבל מי שרוצה ומוכן להקדיש לשם כך יש לברך ולרתום אותו להעלאת הביטחון במחוזותינו.

התנהלות האגף לרישוי כלי יריה ומחלקת האבטחה של משטרת ישראל (הממונה על גופים מונחים ומתנערת מכך) היא שערוריה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2013, 15:41
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "כשאוספים נשק מאזרחים הגונים..."

ציטוט:
לא יעלה על הדעת שמי שנותן קו או אימון בשנה ורוצה נשק לא יקבל ! לדרוש הכשרה נאותה (לא כמו היום ודאי) לדרוש נשיאת הנשק ולא אחזקתו במגירה בבית ודאי. אבל מי שרוצה ומוכן להקדיש לשם כך יש לברך ולרתום אותו להעלאת הביטחון במחוזותינו.

מה עושים חיילים עם נשק בזמן חופשה? לרוב הם רוצחים משהו בזמן וויכוח, נדיר מאוד שחייל עם נשק גרם לפעולה חיובית במסגרת אזרחית.

מה עושה מאבטח אם נשק לרוב? רוצח את אשתו, לפעמים את כל משתפחתו בזמן וויכוח.
אתה טוען שמאבטח מיומן הוא אדם מיוחד, שאין סיכוי שירצח את שכנו בזמן וויכוח? שטיות, אף פעם אין אפשרות לצפות התנהגות של אנשים, אימון\סינון רציני של מאבטחים יבטיח רק מאבטחים מקצועים במקום העבודה, בכל השאר דבר לא ישתנה, גם אנשים שאומנו וסוננו כראוי, עדיין הם בדיוק אותם האנשים שרוצחים את האישה, או השכן בזמן וויכוח.
ישן 20-05-2013, 15:34
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "20.05.13 ב"ש: אירוע ירי רב-נפגעים ולקיחת בת ערובה בסניף בנק"

תקרא שוב !!!

מהר ככל שניתן לסגור את חברות שרותי השמירה הקרויות בטעות חברות אבטחה!

31 שנרצחו טרם האירוע מכלי יריה היו כולן !!! או של שומרים משרותי שמירה או של שוטרים. לא מנשק פרטי.

הבעיה לא הנשק אלא מי מחזיק בו. האם ראית מי הם השומרים? איזה מיון הם עוברים ? מה הכשרתם ? והחשוב ביותר כמה משלמים להם ? (משלמים לפי מה שמחשיבים אותם) .

המשרד לביטחון פנים מתנער מאחריותו !!! מפריט בלי רגולציה ועל הדרך מעניש את האזרחים הישרים הרוצים לסייע לביטחון.

האמן לי אני מכיר את הנושא לעומק. יש פה ישרא בלוף. יש פה כאילו אבטחה. מה עוד נותר לומר כשאומרים שחברות השמירה צריכות להסגר מיד ולאלתר?

האם עכשיו אני מספיק ברור ?

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 20-05-2013, 21:15
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "3 מקרים בעשור, כאשר במקרה..."

אם זכרוני אינו מטעני כל מקרי האלימות החמושים בכלי ירייה שבוצעו בשנים האחרונות היו ע"י או שומרים (שלא מחזיקים נשק ברשיון, אלא במפעל ראוי) או ע"י אנשי משטרה (שגם לא מחזיקים נשק ברשיון, אלא נשק של מקום השירות) או ע"י מחזיקים בנשקים לא חוקיים.

אף אחד ממקרי האלימות החמושים בכלי ירייה (או מעט מאוד מהם) לא היו של אזרחיים שמחזיקים רשיון פרטי לכלי ירייה.

כמובן שהבחור הביא לך 3 דוגמאות על קצה המלזג וזה משהו שבכלל לא ניתן לכמת. אתה מכניס לסטטיסטיקה מקרי אלימות שנגדעו ע"י אזרח חמוש מבלי שנורתה ירייה? אתה חושב שמקרים כאלה בכלל מקבלים פרסום?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 21-05-2013, 10:38
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "3 מקרים בעשור, כאשר במקרה..."

אתה יוצא מנקודת הנחה משונה, שאילו בידי אותם רוצחי נשותיהם לא היה נשק ברישיון, הם פשוט היו מוותרים על הרעיון וחוזרים לזוגיות מאושרת. צר לי לאכזב, אבל כנראה שהם היו משתמשים בסכין או כלי זמין אחר או משיגים נשק לא חוקי עם אותה תוצאה בסוף. טוענים ש:
ציטוט:
מאוקטובר 2000 ועד סוף 2004 נרצחו בישראל על רקע מגדרי כ-90 נשים ע"י בני משפחה. 38 מתוכן נרצחו בנשק חם, כאשר 11 מקרים בוצעו באמצעות כלי נשק שהוחזקו ברישיון.

http://news.walla.co.il/?w=/9/681434

כלומר, רוצח חציוני בכלל לא צריך נשק חם, וזה שיש לו - לא קיבל אותו ברישיון.
לעומת זאת ,מספיק לשמוע את הראיון מהבוקר עם עובדת בנק שהתחבאה מתחת לשולחן וחשבה איך להדוף את הרוצח עם בקבוק מים וחוט חשמל שהיו ברשותה, כדי להבין למה אזרח שומר חוק צריך נשק.
ישן 21-05-2013, 14:17
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "כשמתחילים את המשפט ב"די..."

לפחות במקרה הזה לא מדובר בעבריין, כלומר היורה היה ללא רקע פלילי. הטענה כאילו כל מי שרוצה להשיג אקדח יכול לעשות את זה בצורה לא חוקית היא לא ברורה, מאיפה אדם בלי קשרים בעולם הפשע משיג אקדח לא חוקי? (ונעזוב את שאלת העלות הכספית, שבוודאי הופכת את הסצנריו הזה ללא רלוונטית עבור היורה מבאר שבע). אם זה כל כך קל למה יש עדיין אנשים שתוקפים עם סכינים?

וזה כן "דיי ברור", מדובר באדם שאין לו שום סיבה להחזיק באקדח. אם היו מגבילים את נשיאת הנשק למי שלא רק יכול אלא גם צריך (באופן מוכח), אז הנשק של איתמר אלון היה נלקח ממנו.

נערך לאחרונה ע"י סמוראי בתאריך 21-05-2013 בשעה 14:20.
ישן 21-05-2013, 16:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "רק לפני חצי שנה: אליהו יחיא,..."

אלימות בתוך התא משפחתי היא נתון מאוד בעייתי היות ואלו אנשים שיש אליהם הרבה יותר נגישות. פה באמת היעדר כלי ירייה יכול להוביל לשימוש בכל כלי נשק אחר (או בכל חפץ אחר שיוסב להיות כלי נשק) ואכן זה גם קורה כל הזמן.

מעבר לכך- אומר שוב. במקרה הנדון מדובר באיש שב"ס. היות ודווח שהנשק מוחזק ברישיון אני נאלץ להניח שהוא היה בעל דרגה שמקבילה לסא"ל לפחות. במקרה כזה אני עדיין חושב שאין שום סיבה למנוע ממנו נשק. הבנאדם שירת בתפקיד בטחוני שנים רבות ושנים רבות סמכו עליו עם אקדח. הטעות היא של המערכת שלא ביצעה סינון טוב מספיק וודאי לא של מתן רשיונות נינוח.
אני לא פסיכיאטר אבל על-פי הכתבה זה בפירוש נראה כמו אירוע פסיכיאטרי.

אם לא היה סא"ל אז כנראה היה מבעלי הרשיונות של טרום 96 ועל כן אין זה רלוונטי בכלל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-05-2013, 18:12
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נכון, זה יכל להסתיים אחרת
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מה זה אולי? אם אריק קרפ או..."

עם קרפ הרוג והנשק שלו בידיים של הרוצחים כך שיוכלו להרוג ביתר קלות עוד כמה אנשים.
זה שלמישהו יש רשיון לנשק לא אומר שהוא נושא אותו כל הזמן, ולא סביר שקרפ ז"ל היה לוקח איתו את האקדח לטיול ערב בטיילת בתל אביב. וגם אם הוא נושא אותו, הוא לא בהכרח מייד שולף אותו מהנרתיק כאיזה פירחח זורק מילה לבת שלו. וגם אם הוא מחליט לשלוף זה יכול להגמר (ונגמר פעמים רבות) בזה שהעבריינים, אשר מטבע הדברים נמצאים במרחק קרוב מאוד אליו) מצליחים להוציא מימנו את הנשק. וזאת בייחוד כשמדובר באזרח לא מיומן ומאומן בשימוש באקדח (וזה רוב האזרחים). מעבר לכך, עצם זה שיש לאזרח נשק גלוי יכול להפוך אותו למטרה עבור עבריינים שמעוניינים בנשק למטרות שימוש או סחר.
ישן 22-05-2013, 05:50
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נכון, זה יכל להסתיים אחרת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
עם קרפ הרוג והנשק שלו בידיים של הרוצחים כך שיוכלו להרוג ביתר קלות עוד כמה אנשים. זה שלמישהו יש רשיון לנשק לא אומר שהוא נושא אותו כל הזמן, ולא סביר שקרפ ז"ל היה לוקח איתו את האקדח לטיול ערב בטיילת בתל אביב. וגם אם הוא נושא אותו, הוא לא בהכרח מייד שולף אותו מהנרתיק כאיזה פירחח זורק מילה לבת שלו. וגם אם הוא מחליט לשלוף זה יכול להגמר (ונגמר פעמים רבות) בזה שהעבריינים, אשר מטבע הדברים נמצאים במרחק קרוב מאוד אליו) מצליחים להוציא מימנו את הנשק. וזאת בייחוד כשמדובר באזרח לא מיומן ומאומן בשימוש באקדח (וזה רוב האזרחים). מעבר לכך, עצם זה שיש לאזרח נשק גלוי יכול להפוך אותו למטרה עבור עבריינים שמעוניינים בנשק למטרות שימוש או סחר.

ראשית- הנשק לא היה צריך להיות על קרפ כדי שקרפ היה ניצל. מספיק שהוא היה על מישהו מעוברי האורח.
שנית- מי דיבר על לשלוף אותו כי מישהו זרק מילה לבת שלו? אני דיברתי על דרדור אמצעים מושכל. העובדה שהוא נרצח במכות ולא ע"י כלי ירייה עוד יותר ממחישות שזה היה אירוע שהתדרדר ועל כן היה עוד יותר אפשר למנוע אותו- בניגוד לאירוע שמסלים לפיק מהיר בשליפת אקדח וביצוע ירי ע"י הצד של הפושעים- ככה שלמנוע כבר אי אפשר- רק לבלום.
חלק מדרישות הנשיאה בנשק צריכות לכלול בתוכן אימון מתאים והכנות מנטליות.
מי מדבר על נשיאת נשק גלוי בכלל? אני מסתובב עם נשק עליי מדי יום רוב היום ואף אחד לא יודע שהוא עליי בכלל, פרט לאנשים הקרובים אליי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-05-2013, 19:18
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ולמה שעובר האורח יישא נשק?
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]עם קרפ הרוג והנשק..."

פעם האחרונה שהסתובבתי בתל אביב, לא ראיתי אף אזרח שמסתובב עם אקדח עליו, בטח לא בטיילת. יכול להיות שמחזיקים אותו חבוי על הגוף אבל זה לא מאוד סביר במקרה של הטיילת. מה שכתבתי לגבי קרפ תקף גם לגבי עובר האורח מהבחינה שאנשים בדרך כלל לא יוצאים להסתובב בטיילת חמושים באקדח, גם כשיש להם כזה, אלא אם כן הם נמצאים שם בתפקיד. וזה בדיוק המצב הרצוי, שבעלי הנשק יהיו כאלו ששומרים על הביטחון בתפקיד.
מעבר לכך, דווקא משום שאירועים מתדרדרים האקדח במצבים האלה לא יעיל. למה אני מתכוון? כשיש פיגוע, יריות/דוקר ואתה אזרח בסביבה אז ברור לך מה קורה ואתה ערוך לפעולה. כשמדובר בכמה ערסים שזורקים מילה לכיוונך או כיוון הבת שלך אז זה תחום הרבה יותר אפור. רוב האזרחים לא מייד ישלפו אקדח במצב כזה. יכול להתפתח דין ודברים, אולי פתאום מעבר מהיר לאלימות פיזית, והכל ממרחק אפס. ועד שמגיעה ההחלטה לשלוף את האקדח זה כבר מאוחר מדי.
ישן 23-05-2013, 20:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ולמה שעובר האורח יישא נשק?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
פעם האחרונה שהסתובבתי בתל אביב, לא ראיתי אף אזרח שמסתובב עם אקדח עליו, בטח לא בטיילת.

זה יכול להיות קשור למדינית הצמצום ועל כך זה בר גינוי.
זה יכול להיות קשור גם לעובדה שאנשים מסליקים את הכלים שלהם ועל כך זה מבורך.
ציטוט:
יכול להיות שמחזיקים אותו חבוי על הגוף אבל זה לא מאוד סביר במקרה של הטיילת.

אני אשמח לשמוע איך ההגיון הזה עובד.
ציטוט:
מה שכתבתי לגבי קרפ תקף גם לגבי עובר האורח מהבחינה שאנשים בדרך כלל לא יוצאים להסתובב בטיילת חמושים באקדח, גם כשיש להם כזה, אלא אם כן הם נמצאים שם בתפקיד. וזה בדיוק המצב הרצוי, שבעלי הנשק יהיו כאלו ששומרים על הביטחון בתפקיד.

מה אתה אומר? אזרחים עם רשיון לנשק לא נושאים אותו ביום יום?
ציטוט:
מעבר לכך, דווקא משום שאירועים מתדרדרים האקדח במצבים האלה לא יעיל. למה אני מתכוון? כשיש פיגוע, יריות/דוקר ואתה אזרח בסביבה אז ברור לך מה קורה ואתה ערוך לפעולה. כשמדובר בכמה ערסים שזורקים מילה לכיוונך או כיוון הבת שלך אז זה תחום הרבה יותר אפור. רוב האזרחים לא מייד ישלפו אקדח במצב כזה. יכול להתפתח דין ודברים, אולי פתאום מעבר מהיר לאלימות פיזית, והכל ממרחק אפס. ועד שמגיעה ההחלטה לשלוף את האקדח זה כבר מאוחר מדי.

יש הבדל.
באירוע שמגיע לפיק של אלימות אקדח מסיים אותו בירי- שזה מצב חמור ביותר שהשאיפה היא להמנע ממנו ככל האפשר.
כשיש 6 ערבים שיכורים שעומדים לעשות לך לינץ' יש מצב לגמור את האירוע ללא ירי על מנת לנטרל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-05-2013, 09:06
צלמית המשתמש של winner
  winner winner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.03
תחקיר ראשוני
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כקורא פורום צבא וביטחון מעניין אותי מה התרחש שם"

ב-Walla התפרסמו תוצאות תחקיר ראשוני שערכה המשטרה ועולו ממנו כמה תמהות...
http://news.walla.co.il/?w=/10/2644293
"צוות בלשים מיוחד חמוש באקדחים מזהה את החשוד בתוך הסניף כשהם עדיין בפתחו, ויורה כדור אחד לעציץ כדי להבהיר לחשוד שיש כוח במקום." - זה נוהל מקובל של המשטרה ???
"בסריקה, ליד המטבחון שומעים השוטרים קולות. "השוטר שנמצא בפתח שומע קולות של ניסיון פתיחה של אחד מתאי השירותים. הוא יורה כדור לתוך התא לאחר שקיבל אישור" - במזל לא פגעו באף אחד - רק אח"כ התברר שיש בת ערובה בתא.
בקיצור, יש הרבה מה לבדוק, וייתכן שצריך גורם לא תלוי שיבדוק את התנהלות המשטרה (כולל כבילה של פצוע במצב אנוש).
ישן 22-05-2013, 09:43
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "תחקיר ראשוני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי winner
ב-Walla התפרסמו תוצאות תחקיר ראשוני שערכה המשטרה ועולו ממנו כמה תמהות...
http://news.walla.co.il/?w=/10/2644293
"

לא תחקיר כי אם דיון בכנסת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי winner
צוות בלשים מיוחד חמוש באקדחים מזהה את החשוד בתוך הסניף כשהם עדיין בפתחו, ויורה כדור אחד לעציץ כדי להבהיר לחשוד שיש כוח במקום." - זה נוהל מקובל של המשטרה ???

לא לכל דבר יש נוהל ולא לכל דבר יש סד"פ מובנה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי winner
"בסריקה, ליד המטבחון שומעים השוטרים קולות. "השוטר שנמצא בפתח שומע קולות של ניסיון פתיחה של אחד מתאי השירותים. הוא יורה כדור לתוך התא לאחר שקיבל אישור" - במזל לא פגעו באף אחד - רק אח"כ התברר שיש בת ערובה בתא.

אני מציע לחכות לתחקיר מלא כולל ראיות פורנזיות. השילוב של קולות, תא שירותים, ויריות יכול להיות מחדל קשה מצד אחד וחסר משמעות בקונסטלציה אחרת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי winner
בקיצור, יש הרבה מה לבדוק, וייתכן שצריך גורם לא תלוי שיבדוק את התנהלות המשטרה (כולל כבילה של פצוע במצב אנוש).

חשודים נכבלים נקודה. עלה חשד שהבחור מעורב, הוא יכבל, גם אם הוא באותו הרגע מחוסר הכרה עם עשר כדורים בבטן.

ישן 22-05-2013, 09:10
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05

חלק לא קטן מהסמטוכה בדיווחים על הארוע בבנק נובע בעיקר מדבריו של עד אחד .
הוא האיש שיצא והתראיין לכל העולם ואשתו כשהוא מדבר על ש נ י (2) שודדים .
גם כשהתראיין למחרת , כשכבר היה די-ברור מה קרה שם , אף לא כתב אחד טרח לשאול אותו
מדוע דיבר על שני שודדים , כולל כתבים שראיינו אותו יום לפני כן ושמעו זאת מפיו...

בסרטון הסלולארי שצולם ע"י הבחורה שגרה ממול , רואים בבירור בלשים יורים מבחוץ פנימה , לתוך הבנק .
להבנתי , מתוך הסרטון , הירי הזה בוצע דקות ספורות לפני תום הארוע .
בדיווחים התקשורתיים נמסר כי הרוצח היה עם בת-הערובה בשרותים כ-50 דקות .
אם זה נכון , אז מעניין מדוע ועל מי וירו הבלשים פנימה ?

ולגופו של הויכוח אודות הנשק הפרטי ברשיון בהקשר לארוע -
הרוצח החזיק את הנשק כחוק , ברשיון , וגם אם היה מאבטח - הוא היה מבקש לראות רשיון נשק ,
בודק את תוקפו (כך עפ"י ההוראות שלהם) והאיש היה נכנס .
מי שחושב שהמאבטח היה עושה משהו בהמשך - חי באשלייה . הוא היה סופג את הכדור הראשון...

באשר ל-"איכות" המאבטחים :
אני נתקל לאחרונה יותר ויותר במקרים בהם (כאשר אני מציג רשיון) המאבטח מסתכל ומסתכל ומסתכל -
ובסוף שואל אותי "יש לך נשק ?" . אותי זה הפסיק להצחיק אחרי הפעם הראשונה שבה שאלתי אם הוא
יודע לקרוא עברית , ותשובתו (הכנה , להפתעתי) היתה "ככה ככה"...

רבותי , בראייתי , מרבית מועסקי חברות האבטחה המוצבים במקומות ציבוריים הם "מאבטחים" על הנייר בלבד ,
אבל בחברות האבטחה אי אפשר לגעת - כי הן שייכות לטייקונים...
עד שמקצוע האבטחה לא יהיה "מקצוע מועדף" (בשכר מתאים) ללוחמים משוחררים - ימשיך הברדק .

ובאשר ל-"ג'יהאד" נגד מחזיקי הנשק הפרטי כחוק , הוא יימשך (בעיקר "תודות" לתקשורת עויינת) -
ולא רחוק היום בו תאסר במדינת ישראל החזקת נשק פרטי .

ישן 23-05-2013, 00:02
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הצח"מ שיחרר חלק מתיעוד הוידאו בבנק."

מה שרואים משדר לי שיש על מה לסמוך,
אבל...צריך לקחת בחשבון שמגישים לנו קטע קטן מהארוע,
יש דברים שלי לא ברורים,לדוגמא בnrg יש פרשנות של הסרט האומרת כי ב12.50אלון נראה יורה ליד הדלת, ושש דקות אחרי כן מתחיל הטבח ,וקטע זה העדיפו השוטרים לגנוז,
לי לא מסתדר סדר אירועים שכזה[אבל מי יודע,כל הסיפור הינו חריג]
ונראה לי כי אי הצגה של הקטע הוא בניגוד לרצון המשטרה להבהיר את הדברים, וכמו כן אני לא אוהב את ההתבטאויות המפוצצות המציגות משטרה ללא דופי ,אני מעדיף משטרה שתגיד משהו כמו: השוטרים שהגיעו התקשו להבין מה קורה,היו כמה טעויות שנבעו מכך......זה לא בושה, זה יוצר אמינות,ולא משדר משטרה לחוצה המנסה לשפר תדמיתה בעזרת חזות מושלמת לכאורה.
ישן 23-05-2013, 00:14

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מה שרואים משדר לי שיש על מה..."

אז אל תאהב. המשטרה לא באמת צריכה להעביר לך שיער באיך עובד מערך חקירות ואיך מנהלים ארוע מרובה עדים מהסוג הזה. האורע טופל באופן סביר הן מבחינת הבנת הכוחות את הארוע, הן מבחינת הגעת ימ"מ למקום (שעה בערך), הן מבחינת פיקוד. אני אישית ראיתי שם כמה דברים טקטיים שצרמו מאוד לעיין, אבל ניחא.

אבל רק בשביל שלא תרגיש שזורקים עליך:
היו בערך 20-25 עדים לכל הארוע, מבפנים ומבחוץ, לוקח בערך 5-7 דקות לקחת מכל אחד מהם תישאול ראשוני בסיסי ביותר, עכשיו צריך להצליב את כל העדויות האלו ולקבל תמונת מצב, תוך כדי ארוע וכמובן שאם אתה רוצה שזה יעשה טיקטק אתה צריך 25 חוקרים במקום שכמובן אין בתחנת באר שבע בכל רגע נתון. עשו את זה בערך בחצי שעה. אתה חושב שאפשר היה לזרז את זה? אז זהו שלא.

בטלוויזיה אולי עדים מספרים בדיוק את מה שקרה, המציאות היא אחרת לגמרי. עדי ראייה בארועים כאלו הם מאוד לא אמינים. צריך לברור הרבה תבן בשביל לקבל תמונת מצב סבירה וגם היא לא ממש כזו שאפשר לסמוך עליה במאה אחוז.

זו המציאות.

ישן 23-05-2013, 06:29
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הצח"מ שיחרר חלק מתיעוד הוידאו בבנק."

אני מודע לכך שהוידאו ששיחררה המשטרה אינו שלם ומונע הבנה כוללת של מהלך הארועים, אבל ניתן לציין כמה דברים:

נפתח בחיובי- הארוע החל עם "יורה אקטיבי" (Active Shooter) והסתיים עם "חשוד מבוצר" (Barricaded suspect). כוחות המשטרה הראשונים אמורים במצבים כאלה לחתור מידית למגע כדי לנטרל את היורה ולהביא לסיום הארוע. השוטרים אכן חתרו למגע, חילצו את הנפגעים תוך סיכון עצמי כשמפקד התחנה מוביל בראש, וידעו להתאים את עצמם כשהארוע השתנה לסיטואציה של חשוד מבוצר.
הרוצח היה כנראה אובדני מלכתחילה ושאף ל"התאבדות בעזרת שוטר". בוידאו נראה בברור שהוא ממתין להגעת כוחות הביטחון ואף מציץ החוצה מדי פעם. נראה שההחלטה לקחת בת ערובה היתה החלטה רגעית כשלמעשה לא היתה לו שום כוונה לנהל משא ומתן. היות ולא עלה בידו להתאבד ע"י השוטרים נאלץ כנראה לקחת פסק זמן ולאזור אומץ כדי לירות בעצמו.

בנוגע לטקטיקה יש מקום לשיפור- קיימות תרגולות לחדירה, סריקה וטיהור של חללים בנויים בעבודה משטרתית והן לא שמורות רק ללוחמי ימ"מ, HRT או SWAT. גם שוטרי סיור ובלשים צריכים ללמוד ולתרגל את הנושא כך שכשעולה הצורך כולם עובדים עפ"י אותן תרגולות. כך גם כולם ידעו מה פרוש muzzle discipline, למה לא עוצרים או מצטופפים בפתח בזמן חדירה, וכו'. אין שום צורך במתקנים משוכללים או ציוד יקר. גם מסדרון ושני חדרי משרד בתחנת המשטרה יכולים לשמש לתרגולת יבשה של טכניקות כמו תנועה מאובטחת של דבוקה, חיתוכי פאי, חדירה, כיסוי גזרות וסריקה של חדרים.

נערך לאחרונה ע"י dsho בתאריך 23-05-2013 בשעה 06:41.
ישן 23-05-2013, 06:37
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

מניתוח סרטי ממצלמות האבטחה: ניראה שבגדול בלשי המשטרה פעלו כשורה, הגיעו שניים ראשונים וניסו התערבות ראשונית, נענו באש וחילצו לאחור.
תפסו מחסות והמתינו לכוח גדול עם פיקוד בכיר (שאלה של סמכויות לא רק של בניין כוח), הכוח שהתארגן בפיקודו של מת"ח ב"ש סנ"צ תומר בדש נכנס פנימה תוך כדי סיכון אישי כשהמפקד בראש, מייד ניפרסו לשני צדדים, לא זיהו את המטרה/ות (בשלב זה אינם יודעים מי וכמה) והחלו לחלץ את הפצועים.
על ירי ההרתעה על העציץ עוד אפשר להתווכח (זוהי חומת מפגע לכל דבר ועניין).
כשהבינו שיש בת ערובה חילצו לאחור וע"פ הנוהל חיכו לכוחות הימ"מ.
סה"כ תיפקוד מאד מחמיא, סנ"צ בדש רכש לעצמו כמה נקודות זכות ובצדק.
גם מפקד הימ"מ לשעבר, ח"כ דוד צור ציין לחיוב את תפקוד הכוח במקום.

תמונות מהאירוע:
הגעת כוחות הימ"מ והתארגנות לפריצה, כשהם עברו בטור מכלי הרכב אל הבנק הקהל במקום מחא להם כפיים
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המסוק המשטרתי בכל העת בגובה רב מעל זירת האירוע (צולם עם מלוא אורך המוקד של עדשת 300 מ"מ) תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התקפלות כוחות הימ"מ בתום האירוע, הרכב הקרוב משמש להובלת כלבי הפריצה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

רכב חפ"ק מחוז דרום
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

פרשי המשטרה שומרים על הסד"צ (סדר ציבורי)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יס"מ דרום

הזירה בתום האירוע

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 23-05-2013 בשעה 10:32.
ישן 23-05-2013, 08:46
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "עבירות וגמישות שאין לאף כלי מכאני"

אם אתה מדבר על התמונה האחרונה היא צולמה כשהזירה מסביב לבנק ניפתחה לציבור, הרבה אחרי שהאירוע הסתיים.
סה"כ הזירה במהלך האירוע היתה מבודדת לא רע.

לגבי סוסים? אחד הדברים הכי מורכבים בטיפול המשטרה הוא אירועי הפרות סד"צ, לשם כך נזקקת המשטרה לכוחות רבים וזה לא פשוט לגייס בהתראה קצרה כוחות רבים ועדיין להמשיך ולתת שירותים באופן השוטף.
היס"מ מאומן לדברים כאלה, אבל לשם כך יש גם את הפרשים - שני סוסים עושים עבודה של עשרות שוטרים, יש על כך מידע מאד מדויק המגובה בניסיון רב שנים.

לגבי התקלות באירוע? הערות נכונות שבמשטרה כבר התייחסו אליהם בתחקירים פנימיים, ככה זה באירועים יש תפקוד כללי עם התקלות הקטנות שלו שלמזלנו לא התפתחו לצרות גדולות.
לגבי שכפ"צים לכוחות בילוש? זה פריט המזוהה לרוב עם אנשי מערך החבלה, בהחלט הערה במקום (ירי גם של שודדים לרוב נעשה אל מסת הגוף).

ישן 30-05-2013, 21:26
  yoel301 yoel301 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.10
הפצוע מהטבח בבאר שבע: "השוטרים ירו בי"

הפצוע מהטבח בבאר שבע: "השוטרים ירו בי"
עומר וואליד התעורר אחרי עשרה ימים וסיפר כי השוטרים ירו בו כשהיה בדרך החוצה מהבנק. "השוטרים חשבו שאני השודד, ירו בי וקשרו אותי". המשטרה: גרסתו לא מתיישבת עם ממצאי החקירה
נרי ברנר
30/05/2013 18:34
צילום: רועי עידן
עומר וואליד, הפצוע הקשה ביותר בטבח בבנק שביצע איתמר אלון בבאר שבע, טוען היום (ה') כי מי שירה בו הם השוטרים ולא הרוצח. לדבריו, השוטרים שהגיעו חשדו כי הוא מעורב באירוע ולכן גם אזקו אותו לאחר הירי. במשטרה הודפים את גרסתו וטוענים כי היא לא מתיישבת עם תוצאות החקירה. הפצוע הועבר למחלקת כירורגיה להמשך טיפול והתאוששות.

צילום: רועי עידן
וואליד בן ה-22 התעורר אחרי עשרה ימים שבהם היה מורדם ומונשם. הוא נפגע מקליעי האקדח והגן בגופו על רמו וקנין, שהגיע היום לבקרו. חברו עידן סברי נהרג באירוע, יחד עם מנהל הבנק אבנר כהן, סגנו מאיר זיתון והלקוחה ענת אבן חיים. במשטרה לא הכחישו את טענות משפחתו כי הוא נאזק כשפונה מהזירה וטענו כי היה זה נוהל שהופעל בזירת רצח, ומשום שהיה חסר הכרה לא יכלו לברר אם היה מעורב באירוע או רק לקוח תמים.

בתוך ההמולה התקשורתית שאפפה את בית חולים סורוקה בבאר שבע, ניסה וואליד לשחזר את היום הנורא ההוא. "הלכתי עם עידן כי הוא רצה לפתוח חשבון בבנק. חיכינו יחד שעובד הבנק יפתח לנו חשבון ואז התחיל הירי", סיפר. "נשכבנו מתחת לשולחן
וניסיתי לעשות את עצמי כאילו אני מת. אני זוכר מישהי מעובדות הבנק, שהסתתרה מאחורי הכיסא שלה, ואז הוא לקח אותה מהשיער וגרר אותה אחורה. שמעתי את המשטרה נכנסת והייתי בטוח שזהו, שאני אנצל".

לטענת הפצוע, הוא כבר ראה כיצד הסיפור מסתיים מבחינתו בצורה טובה, אך לא צפה את התנהלות המשטרה, לכאורה. "כבר הייתי בדרך החוצה, אבל השוטרים חשבו שאני השודד, ירו בי וקשרו אותי מאחורה", טוען וואליד. "אני זוכר שהרימו אותי, אבל השוטרים חשבו שאני עשיתי את זה וקשרו לי את הידיים מאחורי הגב. המשטרה ירתה בי, באתי לצאת מהבנק, השוטרים ירו בי ואזקו אותי. אני עכשיו רק חולם לעמוד שוב על הרגליים ולראות את כל האחים והמשפחה שלי, שאני כל כך מתגעגע אליהם".

מהמשטרה נמסר כי מהממצאים בזירה והעדויות שנגבו עולה כי השוטרים לא ירו בפצוע בשום שלב. גורם רפואי בבית החולים סורוקה אמר כי ייתכן שהצעיר נפגע מאותו כלי ירי.

http://m.ynet.co.il/Default_Ynet.aspx?type=3&id=4386427
ישן 30-05-2013, 23:40

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כדאי להסתכל בynet הראיונות..."

א- החקירה עדיין פתוחה. המשטרה משחררת חומרים על פי שוקלים ציבוריים אבל גם על פי שיקולי חקירה.
ב- השוטרים טוענים שלא ירו בו. יש זירה, יש קליעים, יש זויות ירי, יש השפרצות דם, יש מצלמות, מבחינת בירור מי ירה ואיפה זו זירה מלאה ראיות פורנזיות. מחש גם מעורבת בחקירה מתחילתה. בירור מי ירה במי היא משימה פשוטה יחסית בהתחשב שכל כלי הנשק זמינים והזירה סגורה. השוטרים ירו מבחוץ לפנים ככה שהקליעים אמורים להימצא בזירה. הבחור היה במיקוןם ידוע והשוטרים היו במיקום ידוע. הפיזור של הקליעים לא אמור להיות גדול במידה והשוטרים ירו בו. כמובן שיש חוות דעת רפואית וניתן לדעת את זווית הכניסה והיציאה של הקליעים מגופו מה שאומר בירור פשוט אם הוא נואר בשכיבה, עמידה, מקדימה מאחורה, מאיזה מרחק ובאיזה נשק.

ישן 31-05-2013, 00:54
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "א- החקירה עדיין פתוחה. המשטרה..."

גורמים במשטרה מוציאים הודעות האומרות לדוגמא : כי ע"פ בדיקות בליסטיות השוטרים ירו שתי יריות לעבר השרותים [אחת פגעה בעציץ],וכל שאר התרמילים מאקדחו של הרוצח, כדבר האמור לשכנע אותנו כי עומר נורה ע"י הרוצח,
האומנם זה עוזר לשכנע כי עומר נורה ע"י הרוצח ?
כשלא מספרים לנו כמה תרמילים נמצאו ושאר נתונים,וודאי כשלא מספרים לנו העיקר -ההוכחה לכך כי עומר נוקב ע"י אקדחו של הרוצח...זה נשמע יותר כגיבוב משפטים לא רלוונטי מאשר משהו אינטליגנטי שיכול להסיר וודאות.
אם המשטרה היתה מניחה לפני חבר כנסת כל הנתונים הקיימים,זה היה עוזר לשכנע הציבור כשהחבר כנסת היה מצהיר כי הנתונים המוכמנים שהוא ראה מאששים קביעת המשטרה כי הרוצח פגע בעומר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:09

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר