לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2023, 18:07
צלמית המשתמש של ס פנתר
  ס פנתר ס פנתר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.15
רעיון ודיון -ייעול מערך המילואים, והיכולות לעבור בין יחידות במילואים.

ואשמח לשמוע את דעתכם, ואולי אפילו אנסה לשנות את המערכת.

הרעיון:

מעבר חופשי בין יחידות מילואים, אם יש מי שרוצה לקבל אותך ואתה החייל מסכים.

בשונה מהיום שהיחידה שהחייל שייך אליה יכול להטיל וטו ולא לתת לחייל לצאת.

למהלך מספר יתרונות משמעותיים לדעתי:

1.) זה (לטעמי) ישפר משמעותית את היחידות אשר רוצים חיילים איכותיים, יבנו כאן יחידות מעולות, שרוצות להמקצע ודורשות את זה מהלוחמים והקצינים שלהם, וכך גם הלוחמים והקצינים ידרשו מהמפקדים שלהם להיות איכותיים.

2.) זה ישאיר ליחידות הפחות טובות פחות כח אדם איכותי ולהם בסופו של היום יהיה תהליך של או סגירה, או שיפור משמעותי.

3.) זה ישפר את כמות משרתי המילואים בפער, הרבה מהאנשים ששירתתי איתם בגדוד הירוק כל הזמן ניסו לחפש יחידות שהמקצוע האזרחי שלהם יוכל לתרום בו.

4.)זה יגרום ליעול המערכת מבפנים, כח האדם יהיה איכותי יותר, יחידות יקבלו לוחמים, חיילים, וקצינים טובים יותר עם מוטיבציה גבוהה יותר לשירות.

5.)אנשים לא ירגישו ש"זורקים עליהם" ו "צרכי מערכת" שבינם לבין המציאות אין דבר.

6.) כפועל יוצא אחרון שעלה לי לכרגע, המחויבות של אנשים למסגרת שלהם תגדל, צ"הל יזכה בכח אדם מקצועי ואיכותי במקצועות שלו שהבם הוא רוצה לתרום, ויותר אנשים ירצו לתרום מזמנם (בנוסף לשוק החופשי שקורה כבר היום עם ימ"מים)

והסיפור שלי למי שרוצה חפירה קצרה:

אהלן, הייתי משויך ליחידה ירוקה שלא הכירה בדרגות קצונה שלי שקיבלתי מחיל האויר, (התחיל בייצוגי, ואחרי השלמת קק"צ נשאר רגיל).

ביחידה הירוקה שאליה השתייכתי מ2015 מהשחרור שלי משירות קבע, ועד לפני כשנה, לא הסכימו להעביר אותי יחידה משלל תירוצים, אבל העיקרי היה שאני במקצוע "נדרש ויחודי" - חובש, מלבד היותי מ"כ חי"ר, בוגר להב, (לא עשיתי גפן בסדיר) ומוכשר כסמל פנתר, היחידה החליטה שמכיוון שאני חובש אני חייב להישאר שבסד"כ שלהם!
כשניסיתי להביא חובש מאיזה גדוד צנחנים במיל', הם אמרו שהם רוצים ספציפית אותי (ראוי לציין שלקח 3 שנים עד שבכלל פגשתי את המ"פ שלי פנים אל פנים) ומעולם לא קראו לי למילואים - אבל לא שיחררו.

עד שפעם אחת לפני בערך שנתיים, קראו לי לרענון חובשים, ולאחר מכן לאימון, במהלך האימון תפקדתי בהתחלה כסמל המחלקה, ולאחר מכן כמ"מ, מכיוון שלא היה מ"מ לקראת סוף השבוע.
כשדיברתי עם המג"ד, ביקשתי ממנו או להכיר בדרגות הקצונה שלי, או להעביר אותי לתפקיד משמעותי בגדוד, ואם אלו לא אפשריים, שישלח אותי להשלמת קצונה במודיעין ואכנס כקמ"ן, מכיוון שגם ככה עשיתי מהפל ביכולות המודיעין של היחידה באותו השבוע של האימון כי כל האמצעים מפות ויכולות היו מיושנים, ואני שהכרתי הרבה מערכות מתקדמות יותר הטמעתי אותם בגדוד.

מיותר לציין שתחילה היה הבנה ורצון משותף שאעשה תפקיד משמעותי בגדוד, אבל לאחר שהצניחו מ"מ חיצוני לגדוד שבכלל לא רצה להיות מפקד מחלקה, אז הכניסו אותו למודיעין, ושם גם ככה לא היה מגיע לאימונים או קוים עד שעזבתי.

במהלך כל הזמן הזה אני משרת בחיל האויר בדרגות ייצוג, ולאחר השלמת קצונה מהירה, גם בדרגות רגילות, לפני כחצי שנה הם סוף-סוף שיכנעו את הגדוד הירוק להעביר אותי אליהם לחיל האויר.

אציין כאן שניסיתי לעבור ללפחות 30 יחידות אחרות לפני שחיל האויר הצליח להעביר אותי, וגם שם עירבנו דרגות ממש ממש בכירות שידברו עם המג"ד.

הרעיון שלי נובע מהעובדה שיש רק 1% שמשרת במילואים פעילים, ובקבוצות המילואים בפייסבוק כל היום אנשים מחפשים להתנדב ליחידות, למה שלא יקחו את הכח הבלתי מעורער של היחידות לסרב להעביר לוחמים ומפקדים מהשירות בהם, ויעשו מהפך, שיהפוך לפחות חלק אחד מהצבא, הזה שיש לו את הכי הרבה ידע נצבר, הזה שעוד יש בו כמות מאוד גדולה של אנשים ציוניים, שמאמינים במשימה שלנו כאן, וברצון שלנו להגן על האדמה הזאת והאנשים שבה ואשכרה יהפכו את זה למשהו טוב.

ונראה לי שכולם כאן מכירים את הגדודים במילואים, יכולות מבצעיות שואפות לאפס, ציוד וכשירות אין מה לדבר, והגיון בריא של מפקדים זה כבר סיפור ליום אחר.

אני כאזרח לא מחפש קייטנה לשבועיים להתרחק מהאישה, ונניח שזה מה שחיפשתי, הייתי מבקש להיות בגדוד כזה, אני מחפש יחידה טובה ומקצועית, יחידה עם מוטיבציה של לוטר אילת ושאר הלוטרים למינהם, שאוהבים מקצועיות, מבינים את המטרה והמשימה שלשמה התכנסנו.

דעתכם תתקבל בברכה!

נערך לאחרונה ע"י ס פנתר בתאריך 09-01-2023 בשעה 18:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2023, 20:08
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ס פנתר שמתחילה ב "רעיון ודיון -ייעול מערך המילואים, והיכולות לעבור בין יחידות במילואים."

לא תמיד מה שרואה החייל רואה מפקד המסגרת.
אבל תמיד כדאי למפקד המסגרת לדעת מה רואה החייל.

אני לא יודע לקבוע נחרצות כמוך שיכולות הגדודים במילואים שואפות לאפס.
נכון שעקב מדיניות צבא היבשה להתעסק בצעצועים סקסיים ויקרים (ועוד סיבות מהישבן), יש מסגרות שסובלות מהרעבה מבחינת סיצוע אימון מקצועי עד רמת החייל שבקצה וכמובן בהיבט תמרוני מסגרת,
וזה יעלה בדם ובנזקים ואבידות מסוימות לאזרחים עד שהמסגרות יתאפסו תחת אש,
אבל זה משהו שהיה כבר בכניסה של כוחות המילואים לעבודה מבצעית בשל"ג (1982- למי שזה לא טבוע לו בראש עדיין).
ועדיין- גדוד ישראלי שנלחם וברור לו על מה ולמה, זה דבר שלא רצוי למצוא עצמך נגדו.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 12-01-2023, 12:21
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ס פנתר שמתחילה ב "רעיון ודיון -ייעול מערך המילואים, והיכולות לעבור בין יחידות במילואים."

לדעתי יש בעיה בסיסית בהצעה שלך - אתה מסתכל על יחידות מילואים כמו חברות הייטק שצריכות להתאמץ כדי למשוך את הטאלנט הכי טוב - תנאים, שכר, בונוסים וכו'

הבעיה היא שבאזרחות, חברה שלא מצליחה עסקית ולא אטרקטיבית לעובדים, אין לה זכות קיום והיא מתפרקת. יש תחרות ואם היא לא מספקת שירות או מוצר שלקוחות רוצים (דרך העבודה של העובדים) היא תיכשל וחברות אחרות יקחו ממנה את הלקוחות.

בצבא בכלל ובמילואים בפרט, יחידה כלשהי מבצעת עבודה (נניח שמירות בגבול מצרים) כי היא חייבת וכי הציבו אותה שם לצורך הזה. אתה לא יכול להגיד שאם היא לא אטרקטיבית אז פשוט נסגור אותה ו"המתחרים" ייכנסו לנתח השוק הזה.
אם כל הטאלנט האיכותי יוכל לעבור חופשי ליחידות הנוחות יותר, הקרובות יותר לבית, הנחשבות יותר וכו' מי יעשה את העבודה השחורה ביחידה הפחות נחשקת, שעכשיו בנוסף לכל גם יהיו בה פחות אנשים זמינים לשאת בנטל?

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 12-01-2023, 20:26
צלמית המשתמש של ס פנתר
  ס פנתר ס פנתר אינו מחובר  

היי, קודם כל, תודה על הדיון הפורה, אשמח לשמוע הצעות חלופיות בהנחה שיש.

לגבי השאלה העולה כל הזמן לגבי מה יקרה ליחידות פחות נחשקות ויעילות, ובכן, הם יסגרו, ובמקומם הצבא יעשה את העבודה שלו, יביא מג"ד טוב, שיביא אנשים טובים, וייצר יחידה טובה עבור המשימה.

בראייתי יש מספר אנשי מילואים שמשרתים.

אלו ששם בשביל חבריהם, ש"פחות" רוצים יחידה מקצועית, ושמחים לבוא בשביל בחברים, והמחויבות, וישמחו לקו מצרים כלשהו.

אלו שמחפשים מקום קרוב לבית, אידיאלי לאנשי איו"ש לדוגמא להגיע ליחידה שנמצאת בגזרת ביתם.

אלו שמחפשים יחידות מקצועיות, אידיאלי ליחידות טובות ומקצועיות במליואים כמו לוט"ר אילת, היחצ"א, היה"ק ועוד ועוד (יחידות של איתור נעדרים וסיירות במיל') שימשכו את האנשים שרוצים גם להגיע ולתרום, אבל גם להתמקצע.

ואלו שלא רוצים להיות במילואים בכלל, ועדיף להם ולנו שלא ישרתו.

ובכך יוצא, שיחידות לא טובות יוחלפו על ידי המנגנון ביחידות טובות, לכל היחידות יהיה את האופי שלהם, כמו שיש לנו יחידות של חי"ר משולב שתופס בעיקרו את הגבולות, כך גם במילואים, מי שרוצה לשרת במקום "פחות" מסוכן, ולהגיע רק בשביל החברה יוכל, שיעברו גם מחלקה שלמה יחד.

יחידות מקצועיות, במודיעין או קרביות עם ייעוד, יציאו ללוחמים ולקצינים מקום שיוכלו להתפתח בוא מקצועית ומבצעית.

ויחידות שמשויכות לאזור גיאוגרפי, שיכולות להתאים להרבה מאוד אנשים כמו יחידות הלוט"ר למיניהם, גדודי איו"ש וכו'.

מה גם, שבשנים האחרונות צה"ל השכיל להוציא מילואימניקים לקורס קצינים ולשחרר קצינים שלא מתאימים, הייתי פותח גם קורס קצינים קרבי במיל' אני מאמין שיש יותר מידי לוחמים במיל' כיום שגם ככה משרתים בתפקיד מ"מ, שלפחות זה יוכר ויקבלו הכשרה שתרחיב את האופק שלהם ובסופו של היום שיצטרכו לתפקד במלחמה הבאה בלבנון או על אדמת איראן, יוכלו להוביל את הכוחות.
ישן 13-01-2023, 08:40
צלמית המשתמש של שפן סלעים
  שפן סלעים שפן סלעים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.14
הצעה הזויה ותלושה מהמציאות

אין לי מושג איפה ואיך אתה עושה מילואים אז בוא תתחבר למציאות. בהרבה יחידות מילואים המשימה והתפקיד הם משעממים או שגרתיים או לא סקסיים בעליל. האימונים הם תמיד בכל מיני חורי תחת, התנאים לפעמים פח, הציוד לא דומה לצעצועים המבריקים של הסדיר, והאווירה לפעמים משביזה ומבאסת. שלא לדבר על זה שמילואים תמיד נופלים רע: על בחינות, על חופשה, על החופש של הילדים, על ההיריון של האישה או פרוייקט בעבודה. בסופו של דבר קצת שכחת שצה"ל הוא לא "צבא כבקשתך" וההצבה והביצוע הם לפי צרכי המערכת, כל מה שאתה מציע זה nice to have שמעט מאוד זוכים לו. הרעיון "לסגור יחידה לא טובה" הוא כבר הזיה תלושה מהמציאות שרק מבהירה כמה אין לך צל של מושג איך המערכת הזאת עובדת.

בשורה התחתונה: אתה מציע רעיון אוטופי, תלוש מהמציאות וחסר כל רלוונטיות למתרחש בפועל.

ישן 13-01-2023, 12:31
צלמית המשתמש של ס פנתר
  ס פנתר ס פנתר אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שפן סלעים שמתחילה ב "הצעה הזויה ותלושה מהמציאות"

שמע, אני שמח שאתה משתתף, אבל בחיי שאתה כותב בצורה דיי תקיפה.

אז אכתוב שוב, שירתתי בהרבה מקומות במילואים בהתנדבות, בחיל האויר, ביחצ"א, בשתי יחידות שונות של מודיעין, וכמובן גם בגדוד שאליו שובצתי ולא הסכים לשחרר.

בכל יחידה התנדבותית שהייתי בה, המוטיבציה של החיילים והקצינים היו בשמיים, ואלו שלא רצו להמשיף, עזבו ואף אחד לא עשה להם בעיות.

ביחידה ששובצתי אליה, רוב הוותיקים הגיעו מאינרציה, אבל דווקא כשהיו ביחידה היו מרוצים, אני ספציפית לא, וזה כל פעם היה אותו הקו באותו מקום באיו"ש.

בדיוק מהסיבה שאני חושב שצה"ל הוא צבא שלא יודע איך להתנהל אני מציע את ההצעה הזאת, ובדיוק מהסיבה שזה לא "צבא כבקשתך" ואני שואף שנמשיך לחיות כאן גם עוד 200 שנה, אז צריך צבא, חזק מקצועי ועם מוטיבציה של הלוחמים.

אישית וזה לא קשור לכאן בכלל, אני מאמין שהיינו צריכים מזמן להפוך את הצבא למקצועי, עם טירונות חובה לכל אזרח ומילואים בדיוק במתכונת הזאת, וקבע ושירות מקצועי למי שבוחר להמשיך.

ןעל כן, אחזור לטענה האזרחית וצבאית, שבשביל שמקום יעבוד כמו שצריך - עסק, או יחידת מילואים, צריך מפקדים / מנהלים טובים שמובילים את הפקודים / עובדים שלהם קדימה.

צה"ל מתהדר בקצינים טובים, ובאזרחות יש מנהלים מצוינים, הרבה פעמים בשתי התפקידים, והם יכולים להוביל את צבא המילואים שלנו למקום מקצועי, אמין, מוכשר, ויעיל.

אני דווקא כן חושב שאני מבין טוב מאוד על איזה צבא מדובר, מהיחידות הכי "פח" ו"משעממות" ועד להיכרות טובה עם מפקד לוט"ר אילת לשעבר, וקצינים מובילים ביחידות המילואים, והסדירות.

לתחושתי, או שאיבדת אמון בצה"ל, או שמראש לא היה לך בו כגוף יעיל, וכמו שאמר מילשטיין "מיליציה חמושה עם אמצעי לחימה מתקדמים"

שוב רק אחדד, אינני תוקף אותך, פשוט אשמח באמת לשמוע מה דעתך הפתרון / חלופה להצעתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר