לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2013, 22:42
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
"חסן רוחאני המתון נבחר לנשיא" - טוב ליהודים?

הפתעה באיראן: חסן רוחאני המתון נבחר לנשיא

טלטלה פוליטית ברפובליקה האיסלאמית. המועמד שנתמך ע"י הרפורמיסטים גרף יותר מ-50% מהקולות וגבר בפער גדול על המועמדים השמרנים, ובהם יקירו של האייתוללה חמינאי. רוחאני: "המתינות ניצחה את הקיצוניות". חמינאי: "אני מברך את העם שבחר את הנשיא". ישראל: "איראן תישפט על הגרעין והטרור"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4392575,00.html

בחירת הנציג ה"מתון" באירן, טובה לנו, או רעה?
ראשית צריך להזכיר שפירוש המילה "מתון" בהקשר האיראני אינו "אוהב יהודים" אלה יותר בכיוון של לטגן אותנו בשמן ב120 מעלות במקום ב-150.
יתקנו אותי בעלי הזכרון הטוב, אבל גם אחמדיניג'אד למיטב זיכרוני נחשב למתמודד המתון בבחירות בהן נבחר.
שנית, עד לאתמול המערב הכי קרוב לתקיפת מתקני הגעין מאי-פעם.
בחירת "מתון" היא בדיוק הקלף שחמנאי צריך כדי לעכב את התקיפה (אני כבר יכול לשמוע את הצ'מברלינים למינהם מדברים על עוד הזדמנות לסבבי השיחות).
שורה תחתונה, לדעתי הצנועה לא היה כאן מפגן דמוקרטיה מפתיע, אלא חמנאי שלף את האס מהשרוול והפתיע את כולם כאשר בחר (בשם עמו כמובן...) את רוחאני.

ולסכום: כן, לדעתי זה רע מאד למדינת ישראל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2013, 13:56
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא. הוא תמיד היה נחשב מועמד קיצוני מאוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב ""חסן רוחאני המתון נבחר לנשיא" - טוב ליהודים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
יתקנו אותי בעלי הזכרון הטוב, אבל גם אחמדיניג'אד למיטב זיכרוני נחשב למתמודד המתון בבחירות בהן נבחר.

המועמד המתון היה חתאמי (שתומך במדיניות גרעין "עמומה" שמונעת סנקציות בינלאומיות).
מאז - נאסר על חתאמי להתמודד בבחירות, כי בחירה חוזרת בו תיחשב "אישרור" של מנהיגותו.

הסיבה שמועמד מתון יכול להזיק היא חוסר ההשפעה שלו:
מכיוון שהוא לא "המפקד העליון" של משמרות המהפכה ותוכנית הגרעין, דעתו בנושאים הללו כמעט חסרת חשיבות.
ומכיוון שהמערב ירצה "לתמוך בנשיא המתון" יהיה קשה לארגן סנקציות אפקטיביות, ותקיפה בכלל לא תבוא בחשבון.

לחלופין - יש סיכוי נמוך שהוא יוכל למנף את הפופולריות שלו כדי לגרום לשינוי עמוק בשלטון האיראני.
למשל - ע"י מחאה חוזרת ונשנית נגד מהלכים הקשורים בתוכנית הגרעין,
או לגבי דיכוי האוכלוסיה.
ישן 16-06-2013, 17:22
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב ""חסן רוחאני המתון נבחר לנשיא" - טוב ליהודים?"

כרגיל במחוזותינו, מרבית התקשורת בישראל יוצאת מגידרה, ונופלת בפח: כאשר עלה בשאר אלאסד לשלטון הוא תואר כחובב אינטרנט והמערב, שיפתח בדמוקרטיזציה; כאשר נבחר אחמדינג'אד לראשונה הוא תואר כאיש ביצוע, שיתרחק מהאידאולוגים; ואך לאחרונה, עם שיחת ההתנצלות המביכה לארדואן, כבר הכריזה התקשורת הזו על חזרה לטורקיה של הכל-כלול. וכך קורה גם עכשיו, עם פרשנים משתנקים מהתרגשות על המועמד חסן רוחאני "המתון" (זה כבר הפך למטבע לשון בישראל, בבחינת נכס הסברתי ראשון), וכי זו מכה קשה למנהיג הרוחני ח'מנאי.

צריך להיות ברור: שום דבר באיראן של היום לא קורה ולא יקרה בלי אישור המנהיג הרוחני הקיצוני עלי ח'מנאי, בוודאי לא בחירת נשיא למדינה. מעל 680 מועמדים סולקו בידי ח'מנאי (כל הנשים נפסלו אוטומאטית), עד שנשארו ששת המועדים האחרונים (פחות מאחוז מהמועמדים המקוריים), כולם חיים מידיו.

יותר מזה, זהו רצונו הברור של ח'מנאי שרוחאני יבחר, משום שהוא מביא עימו הקלה משמעותית למשטר הדתי הנתון בקשיים. ועוד דבר צריך להיות ברור למן ההתחלה: חסן רוחאני הוא בשר מבשרו של המשטר החו'מייניסטי. הוא לחם נגד השאה, הוא נלחם למען המייסד ח'ומייני, והוא זכה לכל קשת התפקידים הבכירים שהמשטר יכול להעניק. הוא אחד מאנשי הדת שזכו לטובות הנאה הרבות ביותר מאיראן המהפכנית. רוחאני כל כך מזוהה עם המנהיג הרוחני, עד שבנו, מוחמד, התאבד בשנת 1992, במחאה על הקשר הזה. במכתב ההתאבדות כתב הבן הצעיר לאביו חסן רוחאני: "אני שונא את הממשלה שלכם, את השקרים, את השחיתות, את ההונאה, הצביעות, את הדת שלכם.. בכל פעם שאני רואה אותך מנשק את ידו של (המנהיג הרוחני) ח'מנאי אני חש בחילה. נמאס לי לשקר לעצמי". זהו חסן רוחאני שאירוע כה דרמטי לא ממש שינה אותו.

http://www.gplanet.co.il/prodetails...asp?pro_id=2143

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:11

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר