לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2013, 11:22
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
למי אכפת מרווק מזרחי?

עם כל הכבוד, דודו אהרון הוא אחד הגברים היותר מכוערים שראיתי בחיים שלי.

זה נראה כאילו המזרחיים השתלטו כבר על כל הפריים טיים.

ערוץ 24 מערוץ שהיה אמור להיות משהו בסגנון של MTV, הפך לערוץ הזמר הים תיכוני.

הגיבורים של האח הגדול (לרוב) הם מזרחיים עם IQ של פחות מ50.

אני לא גזען (או שבעצם כן, קצת...), אבל כבר נשבר לי מכל הנושא הזה.

גם נשבר לי ממזרחיים שלא הולך להם בחיים, והם אומרים שהכל עניין של אפליה - לא זה לא אפליה, זה פשוט עניין של חינוך, וכנראה גם גנים.

לא סתם בחיה"א האחוז המכריע של בוגרי קורס טייס מגיעים מעדה מסויימת, וכנ"ל מרבית עובדי שוק ההיי טק.

צר לי אם האשכול הזה יפגע במישהו, אבל זו האמת.

האשכנזים הם אנשים מוצלחים יותר (לדעתי בכל אופן - בכל הבחינות).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2013, 11:48
  Populous Populous אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "למי אכפת מרווק מזרחי?"

אני אחסוך לך את ההתלבטות- כן, אתה גזען (בהנחה שמטרת האשכול היא לא להטריל).

החצי הראשון של ההודעה עוד היה לגיטימי על כל החשיפה של המזרחים בטלוויזיה אבל בחצי השני אתה פשוט איבדת את זה.

גילוי נאות- אני מזרחי ובחיים שלי לא נתקלתי בגזענות בגלל המוצא שלי.
מה שאתה אומר הוא פשוט טיפשות, אתה יוצא מנקודת הנחה שכל האנשים מתחילים מנקודת מוצא שווה וזה לא נכון בעליל. אדם שגדל בדימונה/ ירוחם/ באר שבע/ עיירת פיתוח אחרת לא נחשף לאותה איכות של חינוך שמישהו מהמרכז קיבל, המדינה משקיעה פחות בפריפריה ובהתאם לכך כל התשתיות החברתיות שם נחותות בהרבה מן התשתיות במרכז.
תנסה להגיד לילד בדימונה שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה בחיים, אבל בשביל המוזיאון הכי קרוב או לבית ספר ברמה גבוהה הוא צריך לנסוע חצי שעה לבאר שבע.
אישית, אני נגד כל אותם מזרחים שמשתמשים בשד העדתי כדי להצדיק את כל הדברים הרעים בחיים שלהם ונופלים לדמות "המזרחי המסכן והמקופח" אבל אני לא מתעלם מהעובדה שעדיין קיימת אפליה וקיפוח (למרות שלדעתי, האפליה היום היא יותר בגלל איזור מגורים ולא בגלל עדה, אבל מצד שני רוב האנשים בפריפריה הם מזרחים כך שזה לא סותר).

אפשר לדעת מה המוצא שלך?

ובאמת אתה טוען שאני נחות ממך מבחינה גזעית? נראה לי שאתה סובל מתסמונת שטוקהולם...

נערך לאחרונה ע"י Populous בתאריך 02-07-2013 בשעה 11:54.
ישן 02-07-2013, 14:34
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

לא אני טוען את זה, הסטטיסטיקה טוענת את זה...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Populous שמתחילה ב "אני אחסוך לך את ההתלבטות- כן,..."

תצפה בסיום קורס טיס, ותראה שמרבית החבר'ה הם אשכנזים.

תלך לסיום מסלול של שייטת 13 \ סיירת מטכ"ל \ שלדג - ותקבל תמונה דומה (מנסיון, ויצא לי כבר להיות נוכח בטקסים הללו, לא פעם אחת...)

אז איך אתה מסביר את זה?

איך זה הגיוני שמכלל האוכלוסיה מרבית החבר'ה שעוסקים בתחום ההיי טק, ומאיישים תפקידים בכירים, הם אשכנזים?

נניח ונשים בצד את עניין תחום העבודה.

אתה רוצה להגיד שגם הצבא עושה אפליה?

שלמי שיש שם משפחה מזרחי, הוא בכלל לא מקבל לבית זימון למבדקי צוות אוויר, או יום סיירות?

אם אתה חושב שאני טועה במה שאני אומר, אשמח אם תציג אסמכתא כלשהיא שתומכת בטענתך.

ישן 02-07-2013, 15:25

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לא אני טוען את זה, הסטטיסטיקה טוענת את זה..."

מה שאתה לא הבנת הוא שאני לא סתרתי את הטענות שלך שקורס טיס/ סיום שייטת/עבודה בהיי טק מאויישים יותר באשכנזים (אגב, גיבוי טענות- אשמח אם אתה תציג נתון שמגבה את העובדה שיש יותר אשכנזים ממזרחיים בקורסים האלה), אלא טענתי שיש יותר אשכנזים בקורסים האלה כי יותר קל להם להגיע לאותם תפקידים איכותיים כי הם גדלו בסביבה חברתית הרבה יותר תומכת!
הקיפוח בצבא הוא לא מתוך גזענות! אלא הוא תוצר לוואי של האפלייה שהייתה כאן מקום המדינה!
הרי שהתחילה העלייה המזרחית את רוב העולים הפנו לעיירות פיתוח בפריפריה עקב אפלייה, אותה הפרדה דמוגרפית הזו יצרה פערים חברתיים בין האשכנזים שחיו במרכז לבין המזרחיים שחיו בפריפריה, ואותם פערים חברתיים משפיעים גם דורות אחרי ההתישבות.
אתה מסכים איתי שהמצב הסוציו-אקונומי בפריפריה הוא הרבה יותר נמוך מבמרכז? עכשיו ניקח לדוגמא נער לפני גיוס (לא משנה אשכנזי או מזרחי) מהפריפריה שרואה שלהורים שלו קשה לגמור את החודש (ולא בגלל שהם מרוויחים 20 אלף שקל בחודש ולא יודעים לנהל את הכסף שלהם), במה הוא יבחר? ללכת לקורס טיס (שסביר להניח שהוא אפילו לא יתקבל כי רמת הוראה בבית ספר שלו היא נמוכה) או בתפקיד של ג'ובניק יומיות ליד הבית כדי שהוא יוכל לעבוד ולעזור למשפחה?

אתה יודע מה? נמאס לי מאשכנזים שגודלו עם כפית של זהב בפה ומתבכיינים שכל הצרות במדינה הם בגלל המזרחיים , אם אתה ממורמר מהחיים שלך, תבוא בטענות לעצמך ולא במישהו אחר שהוא במקרה מזרחי והצליח בחיים שלו יותר ממך.
אתה בדיוק כמו כל אותם מזרחיים שדיברתי עליהם שמאמצים את תווית "הקורבן הנצחי" ומסתתרים אחריה אחרי כל טעות בחיים שלהם.

וכן, המוצא שלך כן רלוונטי לדיון.
ישן 02-07-2013, 18:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא הלכתי לאף אחד מהזימונים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
לא הלכתי לאף אחד מהזימונים חוץ מלצ"א בגלל שהיה כתוב בגדול שגם אם אני לא רוצה להיות צ"א אני חייב להגיע למיונים והייתי מלש"ב חמוד שלא רצה לעצבן את הצבא. באתי לתל השומר ואמרתי לחיילת שם שאני לא רוצה להיות צ"א, בתגובה היא אמרה שאני חייב לעשות את המיונים גם אם אני לא רוצה אלא אם אני בן יחיד. אמרתי סבבה אני בן יחיד והלכתי הבייתה.

המזרחים השקרנים האלה. טפו עליכם!
משקר לצבא ההגה לישראל! בגללך אנשים כמוך המדינה הזאת נראית ככה!

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 02-07-2013, 18:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Populous שמתחילה ב "אני אחסוך לך את ההתלבטות- כן,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Populous
אני אחסוך לך את ההתלבטות- כן, אתה גזען (בהנחה שמטרת האשכול היא לא להטריל).

החצי הראשון של ההודעה עוד היה לגיטימי על כל החשיפה של המזרחים בטלוויזיה אבל בחצי השני אתה פשוט איבדת את זה.

גילוי נאות- אני מזרחי ובחיים שלי לא נתקלתי בגזענות בגלל המוצא שלי.
מה שאתה אומר הוא פשוט טיפשות, אתה יוצא מנקודת הנחה שכל האנשים מתחילים מנקודת מוצא שווה וזה לא נכון בעליל. אדם שגדל בדימונה/ ירוחם/ באר שבע/ עיירת פיתוח אחרת לא נחשף לאותה איכות של חינוך שמישהו מהמרכז קיבל, המדינה משקיעה פחות בפריפריה ובהתאם לכך כל התשתיות החברתיות שם נחותות בהרבה מן התשתיות במרכז.
תנסה להגיד לילד בדימונה שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה בחיים, אבל בשביל המוזיאון הכי קרוב או לבית ספר ברמה גבוהה הוא צריך לנסוע חצי שעה לבאר שבע.
אישית, אני נגד כל אותם מזרחים שמשתמשים בשד העדתי כדי להצדיק את כל הדברים הרעים בחיים שלהם ונופלים לדמות "המזרחי המסכן והמקופח" אבל אני לא מתעלם מהעובדה שעדיין קיימת אפליה וקיפוח (למרות שלדעתי, האפליה היום היא יותר בגלל איזור מגורים ולא בגלל עדה, אבל מצד שני רוב האנשים בפריפריה הם מזרחים כך שזה לא סותר).

אפשר לדעת מה המוצא שלך?

ובאמת אתה טוען שאני נחות ממך מבחינה גזעית? נראה לי שאתה סובל מתסמונת שטוקהולם...

נכון. המחסור במוזיאונים זאת הבעיה. חח. ל"ת.

ישן 02-07-2013, 19:16
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Populous שמתחילה ב "אני לא צריך להוכיח שאתה גזען,..."

ציטוט:
אני לא צריך להוכיח שאתה גזען, אתה עושה בשבילי את כל העבודה.

מוזר כשבני הביא לך את הדוגמא של אישתו, נפנפת אותו ואמרת שהיא לא מייצגת את כל המזרחים ושאיתה בכיתה היו הרבה יותר אשכנזים, אבל כשאתה מביא דוגמא בודדת על אשכנזי שהצליח להגיע לקורס טיס הוא פתאום ההוכחה הניצחת ומייצגת את כל האשכנזים.
ברור שיש גם אשכנזים בפריפריה אבל אנחנו מדברים על סטטיסטיקה- רוב אנשי הפריפריה הם מזרחיים, וברור גם שיש מזרחיים שיצאו מהפריפריה והשיגו בחיים שלהם מה שאתה בחיים לא תשיג.

אוקיי, ואם רוב התושבים בפריפריה הם מזרחים, אז מי אשם בכך?

קיים חוק כלשהוא שאוסר על מזרחים להתגורר במרכז, או לעסוק במקצועות היי טק, או להצטיין בלימודים?

תעשה לי טובה, ותפסיק לחפור על השטויות האלה.

תביא לפחות נתון אמפירי כלשהוא שתומך בטענות שלך.

ישן 02-07-2013, 19:33

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=Populous]אני לא צריך..."

אתה רציני? מה מונע ממך לגור בוילה בסביון ולעבוד בהיי טק במקום "נציג עסקי באגף הפרונטאלי של חברת סלולאר גדולה"? כסף והשכלה!
בגלל שהם גרים בפריפריה-> ההשכלה שלהם היא ברמה נמוכה -> הם צריכים להתאמץ הרבה יותר להתקבל לאוניברסיטה.
הם גרים בפריפריה -> מקבלים משכורת הרבה יותר נמוכה מבמרכז, מחירי הדירות במרכז עולים -> לא יכולים לצאת מהפריפריה. עכשיו מובן?

מי אשם במצב? המדינה שהביאה אותם למקומות האלה ולאחר מכן שלא פיתחה את הפריפריה ולנסות להשוות את התשתיות למרכז הארץ.

מתוך וויקיפדיה:
"חוקרי החברה מונים מספר הסברים לפערים אלו בקרב בני הדור הראשון ובני הדור השני. בין הגורמים העיקריים ניתן למנות את התבססות העולים האשכנזים שהגיעו קודם להם, ואחזו במערך מוסדות השלטון, הכלכלה והתרבות, והעדיפו את הדומים להם. יצירת תקנים שונים להסמכה ולחינוך שהובילו מזרחים לעבודות כפיים פחות מכניסות. ובנוסף, ריכוזם של העולים בפריפריה הרחוקה ובמעברות, מהלך שהגביל את נגישותם למרכזי הכוח השלטוניים, הזדמנויות תעסוקה, ובמיוחד חינוך נאות בבתי ספר טובים שיוביל אותם להשכלה גבוהה שהפכה לכלי הדומיננטי בצמצום פערים בין עדתיים"

ועוד חיזוק מתוך ויקיפדיה:
"הרי שבקרב יהודי מרוקו ויהודי מצרים ועיראק רמת ההשכלה המערבית דמתה לזו של חלק מארצות מזרח אירופה. גם בארצות המגרב ובטורקיה רכשו יהודים רבים השכלה מערבית (בין השאר, דרך כל ישראל חברים)."
-כלומר, לפחות בארצות המצוינות למעלה בזמן עלייתם הפער ההשכלתי בינם לבין יהדות מזרח אירופה היה קטן ועובדה שהפער הזה צמח אחרי שכל אחת מן האוכלוסיות התמקמה בארץ.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...3.D7.AA.D 7.99
ישן 02-07-2013, 22:19
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

נתתי לך תגובה ארוכה למטה, אבל על הדרך:
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "עוד קצת ססט'- אם אתה טוען..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
עוד קצת ססט'- אם אתה טוען לגבי אנקדוטה שאמורה להסביר את הנקודה שלך, קצת מוזר שאתה פוסל אנקדוטה שהביאו לך מהצד השני.
לגבי חוקים וכדומה- מן הסתם אין חוקים, אך כפי שכתבו לך פה, כולל אני, כשהחינוך הבסיסי רקוב, היציאה מהמעגל הזה קשה יותר, מאשר כשלמדת בבית ספר טוב וקיבלת שיעורי עזר והעשרה לאחר שעות הלימודים.
אגב, כשאתה מבקש נתון אמפירי אבל לא מספק אחד..

בחור יקר,
יש לי ממוצע בגרויות 98, עם פסיכומטרי שמאפשר לי לעשות כל תואר בכל אוניבריסטה שרק ארצה.
ובכל תקופת הלימודים בתיכון לא לקחתי אפילו שיעור פרטי אחד, אז מה הנקודה שלך?

אני דווקא מכיר המון חבר'ה, שההורים (הטחונים מאוד שלהם..) נלחמו שהם ילמדו ב4יח"ל \ 5יח"ל במקצועות החשובים, ובגלל זה השקיעו לא מעט כסף בשיעורים פרטים, ואותם חבר'ה באמת הצליחו לשרוד בהקבצות הנ"ל ולעבור את הבגרויות בשלום, אבל מה זה באמת משנה?

קשה לי להאמין שאותם הורים יוכלו גם לעזור להם עם השיעורים לתואר 1.

אופי, שאיפה להצלחה, ומנטליות חזקה זה לא משהו שאפשר לקנות בכסף.

ישן 03-07-2013, 19:40
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב ""סיפור ארוך" לא רלוונטי למצב...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
"סיפור ארוך" לא רלוונטי למצב. אתה אומר שיש לך בגרות אחת הומנית כדי להעלות 7 נקודות. זה לא הגיוני אלא אם לא עשית את כל הבגרויות ואתה בונה על ממוצע של 3 מקצועות, או שאתה לא יודעת\ על מה אתה מדבר.
ובלי קשר- כל מקום מחשב את הממוצע שונה, ככה שאתה לא יכול לדעת מה יתן לך ממוצע של 105 "כדי להתקבל לכל אוניברסיטה שתרצה"

בכל אופן זה לא רלבנטי, כי אני לא מתכנן לימודי תואר מכל סוג שהם.

הסיבה היחידה שיש לי פסיכו' גבוה, ובגרות בממוצע 98 נובעת מהעובדה שבתקופת התיכון עוד חשבתי שזה מה שיעזור לי להתקדם בחיים, וחשוב להשקיע בזה.

בדיעבד, לאחר השחרור הצבאי, ולאחר לא מעט עבודות שונות שעשיתי, במקומות שונים בעולם, ולאחר לא מעט מפגשים עם יזמים למינהם ואנשי עסקים שמרוויחים לא מעט כסף.

באמת שהגעתי למסקנה שכל עניין התואר הוא דיי שולי (לפחות עבורי).

אבל כמו שאמרתי מקודם, הנושא הזה, זה חומר לאשכול אחר.

בנתיים אני ממתין לתגובות אש של המזרחים, ועוד הברקה שנונה של שיפ.

ישן 04-07-2013, 21:21
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

נכון, כי יש דברים אחרים שאני מעדיף לעשות עם הכסף שלי...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אף אחד לא יאמין שאתה לומד,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
אף אחד לא יאמין שאתה לומד, ובטח לא שאתה בשנה של סמינר.

כמו לבנות את העסק העתידי שלי, שיכניס לי סכומים הרבה יותר גבוהים מאשר כל עבודה שבה הייתי עוסק עם תואר (גם תואר של רופא מומחה בשייטת מטכ"ל מצטיין דיקן מאוניברסיטת ת"א עם שבחים מהרווארד).

אז עכשיו לאחר שהקצנתי:

הייתה היום כתבה ענקית ב"כלכליסט", של סטודנט עם תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים של אונ' ת"א, שפירט דיי יפה שכל עניי ה"תואר 1" הוא דיי בולשיט, ושמרבית הסטודנטים עושים תארים שבכלל לא מסייעים להם בחיים.

אם תהיי ממש נחמדה אני גם אתן לך קישור (לא שאני חושב שזה ימנע ממך לתת איזשהוא תגובה לא קשורה עכשיו...).

ישן 02-07-2013, 14:42
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לרווק הזה יש יותר כסף ממך טוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
לרווק הזה יש יותר כסף ממך טוב הרבה יותר כסף ממך ובחתונות לא משמיעים את נינט, רוני דלומי וגם לא שלמה ארצי אלא אותו, כמה עובדות קטנות שאתה שוכח ולא במקרה.
אתה אשכנזי נכון?

במצב הנוכחי אוליי יש לו יותר כסף ממני,
בעתיד הלא רחוק, אני דיי משוכנע שלא.

המוצא שלי הוא לא רלבנטי.

וביננו - לדעתי שלמה ארצי (כנ"ל אריק איינשטין, דניאל סלומון וכ'ו) הוא זמר הרבה יותר איכותי מכל הזבל הים תיכוני שקיים שם בחוץ...

זה שהוא לא מוכן להופיע בחתונות (של ערסים...), או תוכניות ריאלטי (של ערסים...) זה לא אומר שהוא זמר פחות טוב, או פחות מצליח.

קח, תהנה קצת:

רק תעשה לי טובה ואל תגיב עם שיר מזרחי (אנחנו לא רוצים להוריד את האיכות של האשכול).

ישן 03-07-2013, 20:46
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מצחיק שאתה קורא לעיר שבין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
מצחיק שאתה קורא לעיר שבין המייסדים שלה היו משפחות זוגלובק, שטראוס, ורטהיימר - פריפריה (לא שאני חולק עליך).

אתה יודע בכלל מה זה פריפריה?
ואם אתה לא חולק עליי אז מה הפואנטה שלך?
ציטוט:
אבל זה דיי עצוב, נהריה הוקמה במקור ע"י יקים, מגרמניה, רומניה, הונגריה, ושאר מדינות מערב אירופה, ואני משוכנע שאם היא הייתה שומרת על אוכלוסיית הגרעין, מעמדה היה שונה לגמריי מזה של היום.

לצערנו בעשורים האחרונים גם חלה הגירה דיי משמעותית של תושבים מעכו, והם דיי דירדרו את מעמדה של העיר.

אבל אני עדיין אוהב אותה, ואני חושב שהיא אחת היפות בארץ (ממליץ בחום לכולם כאן לטייל בגעתון בתקופה הנוכחית, כאשר כל קישוטי האורות דולקים).

כן, אף אחד מהדברים האלה לא קשורים לפריפריה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-07-2013, 20:48
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מצחיק שאתה קורא לעיר שבין..."

זה מצחיק שאתה לא מבין שאין קשר לזהות המייסדים לבין ההגדרה כפריפריה.

ואם אתה כבר מזכיר את היקים- היתה לך טענה אחת יחסית נכונה, גם אם היא היתה מרומזת- הבדל התרבויות.
איש לא יכחיש שתרבות המערב היתה מתקדמת יותר מתרבות ארצות ערב והאיסלאם. הגיוני שיהודי מארץ ערבית, למרות שיהודים היוו אליטה גם במדינות הללו, יגיע מתרבות פחות מתקדמת מיהודי מתרבות מערבית. באירופה היו מדענים, חוקרים, פילוסופים וכו' שלא היו במדינות ערב, לפחות לא בתקופה האחרונה (בימי הביניים זה דווקא היה הפוך). מצד שני, הקידמה הזאת גם הביאה לכך שבעוד היהודים מארצות ערב ספגו פוגרומים ושחיטות, היהודים בארצות המערב ספגו מקלחות גזים. אז ספר לי עוד על התרבות המתקדמת שאתה גאה להשתייך אליה
ישן 03-07-2013, 21:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אתה בטוח? הרי מדובר היה ביותר..."

תראה, היסטוריונים מודרניים מסתכלים על הבנאליות של הרוע ועל כך שמרבית הרוצחים הנאציים לא נהנו מהעובדה שלהם ולא היה בהם גרם של סאדיזם. הם פשוט היו אנשים רגילים שהתנתקו מהמציאות ועשו את מה שעשו.
איפשהו ברור לי שאם הערבים היו מפתחים יכולות דומות הם לא היו מגיעים מעולם לשלב תאי הגזים, לפחות לא מבחינת הנטל הפסיכולוגי שלכאורה היה על האייזנצגרופן, אולי משיקולי לוגיסטיקה.
אם יש משהו שמעט השנים שבילית במזה"ת לימדו אותי זה שמעולם לא היית חדל למצוא ערבים שיהנו לרצוח אנשים תמימים כולל זקנים ותינוקות, בשיא הברוטליות והזוועה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-07-2013, 21:20
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13

מילא היית כותב שזה אשכול הומוריסטי. אבל טענת שאתה רוצה לפתח דיון אמיתי, אז בבקשה.
הזכרת סטטיסטיקה- כדי לטעון טיעונים סטטיסטיים אתה צריך להכיר סטטיסטיקה. כשאתה מדבר על קשר בין מוצא להשכלה אקדמית/הצלחה בחיים/יחידה מובחרת, אתה לא בהכרח יכול לטעון לסיבתיות.
לדוגמא- אם אכן יש קשר בין המוצא לאותם הממצאים, אבל יש גורם מסביר אחר, הטיעון שלך בטל. כפי שכתבו לך- מדיניות ממשלתית של ריכוז עולי המזרח בפריפריה וחלוקה תקציבית לאחוסלים בלבד, גרמה לקיומה של מערכת חינוך פחות טובה במקומות אלו. מערכת חינוך פחות טובה, בשילוב עם הכוונה מלמעלה לעבודות כפיים, מביאה לסביבה בה השכלה אקדמית אינה המצב אליו דוחפים אותך ההורים, ומכיוון שכך יש פחות משכילים באזורים אלו. אני מניח שאין צורך לדון בעניין ההשכלה והקשר שלה למצב כלכלי, נכון?

הלאה. גם בין המזרחיים עצמם אתה צריך להפריד. עולי עיראק למשל הגיעו עם השכלה יחסית רחבה (הסטיגמה היא של מנהלי חשבונות ורואי חשבון), ואכן מצבם היה טוב יותר משל עולי אזור המגרב, ועד היום.

הלאה. שירות צבאי. בדיקה קלה בספרי ההיסטוריה היתה מראה לך שדווקא מזרחיים יועדו לסיירת מטכ"ל בתחילה, בשל פעולותיה מאחורי קווי האויב. הסיבות ברורות, אני מניח. רק לאחר מכן המגמה השתנתה.
שאר יחידות אליטיסטיות- ליחידות אלו דרושים מלש,בים עם נתונים גבוהים. ברור לכולנו שלהשכלה יש קשר הדוק לנתונים אלו, נכון? אתה זוכר את המבחנים שעברת טרם הגיוס? יפה.
בנוסף- בל נשכח שיש יותר יהודים ממוצא אירופאי ממזרחי בישראל, כך שזה עוד גורם ביניים שעשוי להסביר חלק מכמות המזרחיים לעומת אשכנזים ביחידות אלו.
עוד סיבה- נטיה ידועה של "בנים של" ללכת למקומות בהם אביהם או קרוב משפחה אחר שירת. זה יוצר מעין מועדון סגור.
עוד גורם- מצב סוציו אקונומי פחות טוב מדרבן את העניים לרכוש השכלה מקצועית. קבלה לעתודה מן הסתם קשה למי שהגיע מתיכון פחות טוב, או מקצועי, קבלה לקורס מכונאי נגמ"שים גם קל יותר, גם מתאים למי שהגיע מבית ספר מקצועי, שלהזכירך- אליו הממשלה דאגה לכוון אותך מילדות, אם גדלת בפריפריה, ובנוסף- הבטיח לך מקצוע איתו תוכל להישאר בקבע או לצאת לאזרחות לעבוד בעבודה דומה.

אני חושב שעניתי לא מעט לטיעונים שלך, ובצורה רצינית. אתה מוזמן להתייחס באם תרצה, אך בבקשה- בצורה רצינית גם כן. אני לא אוהב לבזבז את הזמן שלי.
ישן 02-07-2013, 21:35
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מילא היית כותב שזה אשכול..."

חח אחוסלים (ל"ת).

קבלה לעתודה אולי קשה יותר. שאלות של זיהוי צורות ושטויות כאלה בצו ראשון לא קשורות לחינוך שקיבלת או איפה גדלת. אימון של יומיים והכל סגור. דווקא הגנטיקה משחקת תפקיד חזק מאוד ביכולת לפתור בעיות כאלה [ובכלל, את רוב השאלות של מבחנים דמויי מבחני IQ סטנדרטיים (כמו WAIS וכו') - למעט החלק של שאלות הטריוויה/ידע כללי].
טוב. בטח המדינה אשמה בזה שהיא גורמת למזרחים להתחתן עם מזרחים (כי היא שולחת אותם לפריפריה ואין שם מספיק אשכנזים) וככה מנציחה את הגנטיקה המזרחית של הילדים המזרחים של ההורים המזרחים...

ישן 02-07-2013, 22:14
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

מצטער, אבל כל הטיעונים שלך לא מחזיקים מים...
בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מילא היית כותב שזה אשכול..."

עם כל הכבוד חלפו מספר עשורים טובים מאז ימי המעברות.

אני אגלה לך סוד:

כשסבא וסבתא שלי עלו מרומניה בשנות ה50, שיכנו אותם בצריף מסריח בשכונת טרומפלדור בנהריה (שכונה שעד היום היא מסריחה אגב...).

סבא שלי קם כל בוקר לעבוד בטמבור וסבתי כנ"ל בעבודה בתחום הקייטרינג.

הם חסכו כסף עם השנים, ועברו לגור במקומות אחרים בנהריה.

והיום כמובן המצב שונה לגמריי, אבל אני גם לא נולדתי עם כפית זהב בפה.

מגיל 13 התחלתי לעבוד בחלוקת פליירים עם אופנים, ואח"כ פיקולו בפינגווין, ואז מלצר ועבודות אבטחה וגיוס.

והכל בשילוב עם לימודים ופסיכומטרי בסוף התיכון.

אני מימנתי לבד את הרישיון שלי, ואת הבילויים שלי, ואת האופנוע הראשון שלי.

ושלא תטעה - זה לא בגלל שההורים שלי לא יכלו או רצו לעזור לי, זה בגלל שהם האמינו (ולדעתי בצדק) שרק ככה אני אעריך יותר את הדברים שאשיג לעצמי.

במובן אחר אני מאמין שהם צדקו, כי מוסר העבודה שלי הושרש עוד מאותן השנים.

בשורה התחתונה, הנקודה שלי היא:

שאם אתה באמת רוצה להשיג משהו, אתה תשיג אותו.

ולהשתמש בתירוץ של עדה או צבע עור, זה עלוב - ולצערנו לא מעט אנשים עושים את זה.

מבלי להיכנס לפינות שאני לא רוצה להיכנס אליהן (בעיקר בגלל שאני לא מבין בתחום), כמובן שגם צריך לבדוק את האופציה אם זה נכון שקיים הבדל ברמה הIQ בין העדות.

אני כן יכול לומר, שבכתת 5 יח"ל מתמטיקה שלמדתי בה, מרבית החבר'ה היו אשכנזים, כנ"ל החבר'ה במגמה (מכטרוניקה).

ישן 02-07-2013, 22:35

בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מצטער, אבל כל הטיעונים שלך לא מחזיקים מים..."

כל הכבוד לסיפור חיים שלך אבל הוא לא קשור לטענות שלך.

זה סיפור אישי של המשפחה שלך ואי אפשר להסיק ממנו על הכלל, במיוחד לא עבור טענות כוללניות כלפי עדה שלמה.

הסבא וסבתא שלי הצליחו לצאת מהמעברה ולעבור לדירה בישוב באיזור (כמובן בתור עובדים בחקלאות עבור בעלי קרקעות אשכנזים), בזמן שהם עבדו בישוב הייתה חלוקה של קרקעות הישוב בין כל התושבים (נחש מי היו היחידים שלא קיבלו שטח), הם לא נתנו לזה להשפיע עליהם והם עבדו כל שנייה מהחיים שלהם עד הפנסיה וגידלו 5 בנים למופת (אחד מהם, דרך אגב, היה גם טייס מסוקים).
יש לי ממוצע בגרויות של 107 ואני סטודנט בטכניון.

אז לפי ההיגיון שלך זה מספיק כדי להוכיח שאשכנזים נחותים מהמזרחים?

ועדיין אתה לא הבאת נתון אמפירי שמחזק את הטענות שלך, וגם לא ממש הגבת לטענות של מיק.
נראה פשוט שאתה תקוע בתורת הגזע הפרטית שלך ולא מוכן לשמוע הסברים לסיבה שהכול שטויות.

ציטוט:
להשתמש בתירוץ של עדה או צבע עור, זה עלוב - ולצערנו לא מעט אנשים עושים את זה.

נכון, גם אני שונא אנשים שמשתמשים בתירוץ של עדה או צבע, במיוחד כדי להעלות לעצמם את האגו שהם שייכים לזן נעלה...
ישן 02-07-2013, 22:45
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

אל תשחק אותה ראש קטן...
בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי Populous שמתחילה ב "כל הכבוד לסיפור חיים שלך אבל..."

ציטוט:
ועדיין אתה לא הבאת נתון אמפירי שמחזק את הטענות שלך.

אני באמת צריך להביא נתונים אמפירים לטענות שלי?

אם אתה סטודנט בטכניון אתה יודע טוב מאוד שמרבית החבר'ה שם אשכנזים (ותפתע לגלות שלא מעט מהם הם גם רוסים שמגיעים ממשפחות לא ממש מבוססות),

גם בלי להיות נוכח בטקס סיום קורס טיס, אפשר לראות לפי התמונה בעמוד האחורי בעיתון (אחרי הטשטוש), שמרבית החבר'ה שם אשכנזים.

ואני יכול להמשיך, אבל אני כבר מתחיל להתעייף.

בכל אופן, אני אשמח לנסות להשיג לך נתונים סטטיסטים מבוססים, אבל לא נראה לי שזה יהיה היום.

לא בגלל שאני לא רוצה, זה בעיקר בגלל שאני נורא עייף (גם מהאשכול וגם בכללי).

ישן 02-07-2013, 22:57

בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אל תשחק אותה ראש קטן..."

מה ראש קטן? מה שונה הסיפור משפחה שלי מהסיפור של המשפחה שלך, שהבאת אותו לטובת הטענה שלך. אתה פה הראש קטן או הצבוע.

מה שאני ומיק מנסים להסביר לך שאף אחד לא טוען שאין רוב לאשכנזים במקומות שאמרת (למעשה בזמן שחיפשתי באינטרנט אתרים כדי לגבות את הטענות שלי נתקלתי במאמר שמראה במפורש שאתה צודק בטענה שיש פער גדול לטובת האשכנזים- זה לא הנושא פה, אף אחד לא סתר את זה!).
כולנו מסכים שהפער הזה קיים, ההבדל בינינו הוא בסיבות לו:
אתה טוען שהסיבה לפער היא כי המזרחים פחות מוכשרים/ נחותים/ IQ נמוך משל האשכנזים.
אני ומיק ועוד אנשים פה הסברנו לך כי הסיבה נעוצה בתנאי התחלה לא שווים.

אתה זה שלא מגיב לגוף הטענות וכל פעם מביא דוגמאות פרטניות ומצפה שמהן אפשר יהיה להסיק על הכלל.
אז עכשיו אחרי שהסברת לך על מה בעצם האשכול הזה, לך לאשכול של מיק ותנסה לענות על הטיעונים שהוא נתן לך.
ישן 02-07-2013, 23:13
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

ואוו, זה מדהים...
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי Populous שמתחילה ב "מה ראש קטן? מה שונה הסיפור..."

אני בכוונה הבאתי את הדוגמא של הצבא.

בנאדם, תסביר לי ריבונו של עולם - איך זה לעזאזל הגיוני, שיש רוב אשכנזי ביחידות המובחרות?

כשצה"ל שולח צו ראשון, כל מי שעומד להתגייס מקבל אותו לבית.

לצה"ל לא ממש אכפת אם אתה מגיע מקיסריה, נהריה, או ירוחם.

אם אתה אשכנזי, אתיופי או מרוקאי.

אם יילך לך עם המבדקים הפסיכוטכניים אתה תקבל דפ"ר גבוה שיפתח לך לא מעט דלתות בהמשך הדרך, בריאון האישי הרושם שמתקבל שם יקבע בצורה משמעותית גם את הקב"א שלך, ובאמת נראה לך שלמראיינת אכפת מהמוצא שלך?

לא משנה כמה תנסה לשכנע אותי בטיעון (הלא מבוסס שלך) שיש קשר בין מקום הלידה שלך, והמצב הפיננסי של המשפחה שלך, לגיוס לצבא - אני פשוט לא אסכים.

ואני לא חושב שאיי פעם תוכל להציג לי נתון כלשהוא שתומך בזה, אתה פשוט לא תמצא.

*אני מקווה שבסוף לא תבוא עם איזה טיעון שביחידות המובחרות ממינים מועמדים לפי המוצא.
אם תצליח להוכיח את זה, תקבל דיי בקלות את פרס סוקולוב לעיתונות.

ישן 03-07-2013, 01:14

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ואוו, זה מדהים..."

אני מתחיל להבין את בני שאמר:
ציטוט:
מילא אם היית דוגמא מחמיאה של אשכנזי...

אני אעבור על הדברים שרשמת לאט לאט כדי שתבין כמה אתה טועה:

ציטוט:
לצה"ל לא ממש אכפת אם אתה מגיע מקיסריה, נהריה, או ירוחם.

ציטוט:
באמת נראה לך שלמראיינת אכפת מהמוצא שלך?

1. אף אחד (אבל אף אחד) לא טען שצה"ל או חברות היי טק מפלות אנשים על רקע עדתי! (משימה פשוטה, תביא ציטוט של מישהו בשרשור שטען את זה. לא עניין מסובך, אפילו כשאתה עייף).

ציטוט:
בנאדם, תסביר לי ריבונו של עולם - איך זה לעזאזל הגיוני, שיש רוב אשכנזי ביחידות המובחרות?

2. אני ומיק הסברנו לך איך זה קורה שוב ושוב ושוב, אתה לא הגבת לטענות, בחרת להתעלם מהם, ויותר מכך, בסוף רשמת שלא משנה מה נרשום אתה לא תקנה את הטענות (כמה נוח...)

ציטוט:
אם יילך לך עם המבדקים הפסיכוטכניים אתה תקבל דפ"ר גבוה שיפתח לך לא מעט דלתות בהמשך הדרך,

3. מסכים, אבל שוב, כמו שטענו מקודם, המבדקים בודקים בין השאר כישורים כמותיים-מתמטיים וגם לשוניים, מידת ההצלחה במבחנים אלה קשורה בהשכלה שלך ובהמשך אני אראה את הקשר בין השכלה למצב כלכלי ואז תבין שלמי שבא מהפריפריה (שסובלת ממצב סוציו-אקונומי נמוך) יהיה יותר קשה לקבל דפ"ר גבוה מאשר לאדם שבא מהמרכז.

4. מי שמסרב באופן חוזר להציג פה נתונים שיגבו את הטענה שלו הוא אתה.
תוכיח לי אתה שאין קשר בין מקום הלידה שלך והסביבה בה גדלת לסוג האדם שתגדל להיות (ואל תביא לי סיפורים של "אני מכיר אשכנזי שגדל בקופסת קרטון ועכשיו הוא מנכ"ל אינטל העולמית", תביא מחקרים, כתבות דברים רציניים!

אוקיי, עד כאן הייתה ההפרכה המוחלטת של כל מה שרשמת.
ביקשת שאביא סימוכין לטענות שעלו כאן, אז בבקשה (תעקוב אחרי הסדר כי כל דבר יהווה בסיס למחקר שאחריו):
1. רוב האנשים בפריפריה הם מזרחים.
ציטוט:
כבר בשנת 1952 מעל 80% מתושבי המעברות היו מיוצאי אסיה וצפון אפריקה. [5] יחס זה נשמר לאורך השנים. היו לכך שתי סיבות עיקריות: הראשונה, גופי המדינה המיישבים (בעיקר הסוכנות היהודית) ביצעו מדיניות מפלה, כאשר דאגו יותר ליוצאי אירופה ואמריקה לדיור קבע (בעיקר במרכז הארץ),

ציטוט:
גופי המדינה המיישבים ביצעו מדיניות מפלה גם בכל הנוגע לפיזור העולים ברחבי המדינה. מרבית עולי ארצות אירופה יושבו באזור המרכז, בעוד שמרבית עולי צפון אפריקה יושבו באזורי הפריפריה.

מתוך: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E....9E.D7.A1.D7.93

2. בין הפריפריה למרכז קיימים פערים בתחומי הכלכלה בריאות, רווחה, חינוך, תעסוקה, תחבורה וכו'!
מתוך דו"ח הלשכה הממשלתית לסטטיסטיקה "פערים בין מרכז לפריפריה"(2010):http://147.237.248.50/reader/?MIval...ew_SHTML&ID=945

3. ככל שהמעמד הכלכלי שלך יותר נמוך יש לך פחות סיכוי להצליח בפסיכומטרי.
ציטוט:
כרמל אורן, ראש מדור מחקר במרכז הארצי לבחינות והערכה, הסביר כי "הסיבה לפערים אינה שכסף קונה ציון, אלא שקיים קשר ישיר בין מצב כלכלי להשכלת ההורים, ומכאן שנבחנים בעלי רקע כלכלי טוב יותר הם לרוב גם כאלה שהשכלת הוריהם גבוהה יותר, הערך של לימודים בביתם חזק יותר ועוד".

מתוך "ישראלים מבתים מבוססים משיגים ציונים גבוהים יותר בפסיכומטרי" http://www.themarker.com/news/1.1640264

4. ככל שההשכלה שלך יותר נמוכה אתה תרוויח פחות כסף.
ציטוט:
מחקרים שיוצגו בכנס מגלים גם כי רמת הלימודים והיקף לימודי הליבה תורמים באופן משמעותי לצמיחה הכלכלית, כך שהשקעה נמוכה במערכת החינוך והזנחת לימודי הליבה פוגעים בצמיחה הכלכלית.

מתוך: "מחקר: אקדמאים מרוויחים יותר מפי 2 מבוגרי תיכון" http://www.themarker.com/career/1.1476696.

ציטוט:
לא משנה כמה תנסה לשכנע אותי בטיעון (הלא מבוסס שלך) שיש קשר בין מקום הלידה שלך, והמצב הפיננסי של המשפחה שלך, לגיוס לצבא - אני פשוט לא אסכים. ואני לא חושב שאיי פעם תוכל להציג לי נתון כלשהוא שתומך בזה, אתה פשוט לא תמצא.

צודק, לא מצאתי נתון אחד...

עכשיו, כמו שמיק רשם, אם אתה רוצה לנהל דיון רציני תתחיל להתייחס למה שכותבים לך, ועכשיו חובת ההפרכה של הנתונים שאני הבאתי היא עליך.

פשש, לא רע יחסית למזרחי...
ישן 04-07-2013, 19:44
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
אני חושב שאתה טועה וזה מכמה סיבות

1. כפי שטענו כאן בתגובות מעליי, בפריפריה יש הרבה מיוצאי עדות המזרח מצורך מכוון של הנהגת המדינה בשנות ה50. אפשר להתווכח על המניעים של פעולה זו (חיזוק הגבולות או הרחקה מכוונת של מהמרכז). בקשר לטענה שיש גם אשכנזים באזור,הם באו מרצונם האישי ומתוך אידאולוגיה ונתמכו על ידי מפא"י במשך השנים. כמו כן, יש הרבה סיפורים על הניצול של תושבי עיירות הפיתוח בעבודה בקיבוצים שהיו ממש צמודים\באזור.

2. יהודים יוצאי עדות המזרח שהיגרו לארצות אחרות התבססו בצורה מכובדת מאוד. לראייה יהודי צרפת יוצאי מרוקו. משפחות מבוססות מאוד ומשכילות. איתי בצבא היו כמה כאלה שלמדו לפני או אחרי. גם בארצות הברית ובמקסיקו יש קהילות של סורים ומרוקאים מבוססות ומשכילות גם. זה רק מראה לך שכאשר אין אפלייה מכוונת, גם מזרחים יכולים להצליח וממש.

3. יוצאי עדות המזרח שקיבלו חופש לבחור לחיות איך שהם רוצים, הצליחו בכוחות עצמם, ראייה לכך הם המושבים שהקימו תימנים ועיראקים בעמק חפר ובשאר הארץ.

4. אני מבין מאיפה קו המחשבה שלך מגיע, יש ערסים ויש התנהגות כזו ורוב הסיכויים שהאסוציאציה הראשונה כנראה תעלה לך איש עם חזות מזרחית אבל לפי דעתי זה יציר המדיניות שציינתי בסעיף 1. תבין, יהודי ארצות ערב היו מכובדים ברובם שם. הם התעסקו במקצועות מכובדים לאותה תקופה (צורפים וסוחרים למשל). גם מבחינה דתית הם היו יותר צדיקים בפרמטרים של היהדות הדתית. במרוקו הקהילות היו חיים במסגרות סביב הצדיקים היהודים המרוקאים ( אני מדבר במונחים שלהם, אני מבין שיכול להיות לך דעה נוגדת על זה) ויש הבדל בין הצעיר המזרחי בירוחם היום לבין הסבים והסבתות שלהם שבאו לפה בתמימות גדולה ואהבת ארץ ישראל וזה היה החינוך שלהם. אמנם הם היו לפי השקפת היישוב האשכנזי החילוני בארץ באותם זמנים פריטיביים, אך בהארצות המוצא הם לא היו מתנהגים כמו הסטרואטיפ של הערס המזרחי בתרבות הישראלית.

5. לא ראית אף פעם פושטקים בריטים לבנים? יש והרבה. תרבות ירודה וחוסר דרך ארץ יכול להיות בכל תרבות וצבע.

6. להזכירך, גם את הרומנים ארץ לא קיבלו כל כך יפה בארץ חוץ מאלה שבאו מצפון רומניה וטרנסילבניה. הם בעצם היו יותר קרובים לתרבות האשכנזית המזרח אירופאית ( גליציה, בוקבינה, מולדובה ועוד), מאשר יהודי רומניה ממרכז ודרום רומניה(צאצאי מגורשי ספרד). ומה עם יהדות יוון המפוארת שהוכחדה בשואה, אותה קהילה מפוארת שבניה שעלו לארץ ישראל עזרו בצורה ניכרת לפתח את נמל תל אביב? אותה קהילה שגרמה לכך שהנמל של סלוניקי היה סגור ביום שבת, זה נחות בעינייך?

אני חושב שאתה צריך לבדוק את זה יותר לעומק ולא להיות כזה חד מימדי בעניין הזה ספציפית. ישנם נושאים אחרים שכן מראים על דפוסים קולקטיבים תרבותיים בעולם בכלל, אבל זה נושא לדיון אחר.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 04-07-2013 בשעה 19:47.
ישן 06-07-2013, 08:13
  T.J T.J אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.13
בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני חושב שאתה טועה וזה מכמה סיבות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
1. כפי שטענו כאן בתגובות מעליי, בפריפריה יש הרבה מיוצאי עדות המזרח מצורך מכוון של הנהגת המדינה בשנות ה50. אפשר להתווכח על המניעים של פעולה זו (חיזוק הגבולות או הרחקה מכוונת של מהמרכז). בקשר לטענה שיש גם אשכנזים באזור,הם באו מרצונם האישי ומתוך אידאולוגיה ונתמכו על ידי מפא"י במשך השנים. כמו כן, יש הרבה סיפורים על הניצול של תושבי עיירות הפיתוח בעבודה בקיבוצים שהיו ממש צמודים\באזור.

תוכל להביא לי סיפור אחד או שתים על "ניצול" תושבי עירות הפיתוח בעבודה בקיבוצים ?

2. יהודים יוצאי עדות המזרח שהיגרו לארצות אחרות התבססו בצורה מכובדת מאוד. לראייה יהודי צרפת יוצאי מרוקו. משפחות מבוססות מאוד ומשכילות. איתי בצבא היו כמה כאלה שלמדו לפני או אחרי. גם בארצות הברית ובמקסיקו יש קהילות של סורים ומרוקאים מבוססות ומשכילות גם. זה רק מראה לך שכאשר אין אפלייה מכוונת, גם מזרחים יכולים להצליח וממש.

כן שמענו, איזה רוחמה אנלפבתי ( בכל שפה ) היתה החשבת הכללית של מלך מרוקו...

3. יוצאי עדות המזרח שקיבלו חופש לבחור לחיות איך שהם רוצים, הצליחו בכוחות עצמם, ראייה לכך הם המושבים שהקימו תימנים ועיראקים בעמק חפר ובשאר הארץ.

מתנגש עם סעיף מספר אחד

4. אני מבין מאיפה קו המחשבה שלך מגיע, יש ערסים ויש התנהגות כזו ורוב הסיכויים שהאסוציאציה הראשונה כנראה תעלה לך איש עם חזות מזרחית אבל לפי דעתי זה יציר המדיניות שציינתי בסעיף 1. תבין, יהודי ארצות ערב היו מכובדים ברובם שם. הם התעסקו במקצועות מכובדים לאותה תקופה (צורפים וסוחרים למשל). גם מבחינה דתית הם היו יותר צדיקים בפרמטרים של היהדות הדתית. במרוקו הקהילות היו חיים במסגרות סביב הצדיקים היהודים המרוקאים ( אני מדבר במונחים שלהם, אני מבין שיכול להיות לך דעה נוגדת על זה) ויש הבדל בין הצעיר המזרחי בירוחם היום לבין הסבים והסבתות שלהם שבאו לפה בתמימות גדולה ואהבת ארץ ישראל וזה היה החינוך שלהם. אמנם הם היו לפי השקפת היישוב האשכנזי החילוני בארץ באותם זמנים פריטיביים, אך בהארצות המוצא הם לא היו מתנהגים כמו הסטרואטיפ של הערס המזרחי בתרבות הישראלית.

ועכשיו תקרא את מה שכתבת בסעיף 5

5. לא ראית אף פעם פושטקים בריטים לבנים? יש והרבה. תרבות ירודה וחוסר דרך ארץ יכול להיות בכל תרבות וצבע.

6. להזכירך, גם את הרומנים ארץ לא קיבלו כל כך יפה בארץ חוץ מאלה שבאו מצפון רומניה וטרנסילבניה. הם בעצם היו יותר קרובים לתרבות האשכנזית המזרח אירופאית ( גליציה, בוקבינה, מולדובה ועוד), מאשר יהודי רומניה ממרכז ודרום רומניה(צאצאי מגורשי ספרד). ומה עם יהדות יוון המפוארת שהוכחדה בשואה, אותה קהילה מפוארת שבניה שעלו לארץ ישראל עזרו בצורה ניכרת לפתח את נמל תל אביב? אותה קהילה שגרמה לכך שהנמל של סלוניקי היה סגור ביום שבת, זה נחות בעינייך?

ומה זה אומר בדיוק ?, תראה את וועד נמל אשדוד, תראה את וועד הרכבת, גם ערסים חסרי תרבות יכולים לנהל עסק גדול וחשוב.

אני חושב שאתה צריך לבדוק את זה יותר לעומק ולא להיות כזה חד מימדי בעניין הזה ספציפית. ישנם נושאים אחרים שכן מראים על דפוסים קולקטיבים תרבותיים בעולם בכלל, אבל זה נושא לדיון אחר.

ישן 06-07-2013, 21:57
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי T.J שמתחילה ב "[QUOTE=TIMON the mongoose]1...."

כן שמענו, איזה רוחמה אנלפבתי ( בכל שפה ) היתה החשבת הכללית של מלך מרוקו...

מי פה כתב על מרוקו? כתבתי על הארצות שאליהן היגרו.

בקשר לראשון אני זוכר שבאיזה סרט דוקמנטרי עדויות על כך. כשיהיה לי זמן אחפש לך את זה ידידי.

וכן, דור העולים לא היה כזה ברובו. אתה עדיין יכול לראות אותם ולהחליט בעצמך.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 06-07-2013 בשעה 22:00.
ישן 06-07-2013, 22:24
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 216 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE]פרס החליפה את שמה..."

כל תורת הגזע הארי של הנאצים התבססה על כך שמקור הגזע הארי הוא מהודו-פרס ועל כן משם הם שאבו הרבה מהרוח והמיסטיקה של התנועה. אתה חושב שזה צירוף מקרים שצלב הקרס הנאצי הוא במקור סמל בודהיסטי?
אתה מצפה ממני שאגבה בעובדות את תורת הגזע? זה קצת ניגוד אינטרסים.

בשנות ה-30 פרס יצאה בסוגשל מיתוג מחדש, בין היתר בגלל שנשבר להם להיות הכלבה של בריטניה הם חיפשו להיות כלבי השעשועים של היטלר. בשביל ליצור חיבור פסיכולוגי בין המדינות הם בחרו בין היתר לחזור להשתמש בשם איראן (במקום פרס) בגלל שהמונח ארי נשאב ממנו.

הנה- בגלל שאתם אוהבים את ויקי כ"כ:
The name Iran, Iranian is itself equivalent to Aryan, where Iran means "land of the Aryans,"[6][13][13][16][24][25][26][27] and has been in use since Sassanid times[25][26]
http://en.wikipedia.org/wiki/Aryan#...nian_literature

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 07-07-2013, 15:20
  T.J T.J אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.13
בתגובה להודעה מספר 207 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "עירקי זה הכי אשכנזי שיש. זה..."

אגב, אני לא יודע אם התכוונת לזה בהקשר התרבותי או הגנטי
אני יוסיף שיש קרבה גנטית בין יהודי פולין ליהודי עירק.

ציטוט:
חקר גנטי ראשוני שניסה לענות על השאלות המוצגות למעלה פורסם רק בשנת 1979. במחקר, שאותו ערכה בת-שבע בונה-תמיר מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב בשיתוף עם חוקרים מהפקולטות למתמטיקה במכון ויצמן למדע ואוניברסיטת סטנפורד, השוו החוקרים אללים של 14 תכונות שונות הקשורות לדם (כגון סוגי דם ABO, Rh, HLA ואחרים, כמו גם חלבוני דם דוגמת הֶפָּטוֹגלובין ואדנילט קינאז).

ההשוואה נעשתה בקרב תשע קהילות יהודיות בתפוצות (ארבע קהילות אשכנזיות, שתי קהילות ספרדיות ושלוש קהילות מזרחיות) מול שלוש אוכלוסיות מזרח-תיכוניות ושלוש אוכלוסיות אירופיות. מסקנתה של בונה-תמיר היתה שרוב הקהילות היהודיות קרובות יותר מבחינה גנטית זו לזו מאשר לאוכלוסייה הלא-יהודית השכנה (באופן מפתיע, נמצא כי היהודים העיראקים קרובים ביותר ל… יהודים פולנים!)
http://www.hayadan.org.il/a-yidishe-genetica-0111101/
ישן 07-07-2013, 21:33
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 223 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "קצת קשה להגיד "לא מבוסס" על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
קצת קשה להגיד "לא מבוסס" על עובדות.
עובדה- המדינה הוקמה על ידי יהודים שרובם ככולם היו ממוצא אירופאי.
עובדה- עוד טרם הקמת המדינה, היה פה רוב מוחלט ליהודים אירופאים, שבנו את התשתית השלטונית למדינה שבדרך.
עובדה- מדינות אירופה והמערב הינן מתקדמות יותר ממדינות ערב והאיסלם והיו כך כמה מאות אחורה.

אתה טוען שאלו לא עובדות נכונות?

עובדה- לא כל האירופים אותו דבר.
עובדה- אתה בחרת חלוקה שנוחה לך.
עובדה- אפשר לבחור חלוקות אחרות שבהן הטיעון שלך אפילו לא קרוב ללהישמע הגיוני.
עובדה----------

ישן 06-07-2013, 22:56
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

נעלמתי? -פשוט לא טרחתי להגיב לך...
בתגובה להודעה מספר 227 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "האספקט הכי משמעותי בגרף הזה..."

ציטוט:
האספקט הכי משמעותי בגרף הזה יהיה הצמצום בפערים, במיוחד החל משנת 1977.

בנוסף נחמד שנעלמת מהדיון על איראן אחרי נוקאאוט, אשכנזי אמיתי לפחות מפסיד בכבוד.

אין שום קשר בין איראן לגזע הארי, או לגרמנים, או לכל מה שקשור לאירופה.

אין שום קשר בין הנאצים לארים.

אז מה עוד אתה רוצה שאני אכתוב?

*אגב בזמנו היטלר גם שלח צוותי מחקר לאיים היוונים על מנת למצוא מקדש שהוא שריד לתקופת אטלנטיס ולאמוריה (אם הן באמת התקיימו), אז זה אומר שהנאצים הם למעשה צאצאים לבני אטלנטיס?

אתה מבין לאילו נקודות מפגרות אנחנו מגיעים?

ישן 07-07-2013, 14:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 228 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "נעלמתי? -פשוט לא טרחתי להגיב לך..."

ציטוט:
כל תורת הגזע הארי של הנאצים התבססה על כך שמקור הגזע הארי הוא מהודו-פרס ועל כן משם הם שאבו הרבה מהרוח והמיסטיקה של התנועה. אתה חושב שזה צירוף מקרים שצלב הקרס הנאצי הוא במקור סמל בודהיסטי?
אתה מצפה ממני שאגבה בעובדות את תורת הגזע? זה קצת ניגוד אינטרסים.

בשנות ה-30 פרס יצאה בסוגשל מיתוג מחדש, בין היתר בגלל שנשבר להם להיות הכלבה של בריטניה הם חיפשו להיות כלבי השעשועים של היטלר. בשביל ליצור חיבור פסיכולוגי בין המדינות הם בחרו בין היתר לחזור להשתמש בשם איראן (במקום פרס) בגלל שהמונח ארי נשאב ממנו.

הנה- בגלל שאתם אוהבים את ויקי כ"כ:
The name Iran, Iranian is itself equivalent to Aryan, where Iran means "land of the Aryans,"[6][13][13][16][24][25][26][27] and has been in use since Sassanid times[25][26]
http://en.wikipedia.org/wiki/Aryan#...nian_literature

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:01

הדף נוצר ב 0.30 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר