לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2013, 20:39
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
על מי עובדים ועדי העובדים

הגילויים המרעישים אודות מעלליו של מנהיג הפועלים האנונימי אלון חסן, מהווים הזדמנות מצוינת להעלות נושא שאיש אינו מדבר עליו, וחבל שכך. זהו נושא פשוט מאוד, שאינו זקוק להקדמות מיותרות אלא רק להצגה בצורת שאלה: מדוע בכלל ישנו צורך בארגוני עובדים במדינה בעלת חוקי-עבודה ברורים ומפורטים?

מי שמתבונן על מקומות עבודה שיש בהם ועדים חזקים רואה את העובדות לאשורן: הם מייצרים עובדים בורים, שחצנים, בריונים שאינם חייבים שום-דבר לאף-אחד. מנהלים-למעשה של עושר והון אנושי, שלא תרמו דבר ליצירתו ואינם מסכנים מאום בהשחתתו. אם אנחנו רוצים להתקדם לחברה שבה עובדים עסוקים בפריון ולא בפוליטיקה פנימית, ויזמים עסוקים בקידום העסק שלהם ולא בריצוי חברי וועד חסרי השכלה או כישרון, עלינו להניח לרעיון הרומנטי של עבודה מאורגנת. זה היה רעיון יפה עבור החברה התעשייתית המתפתחת של המאה ה-19. בזמנים שלנו, כשעובדים הולכים הביתה עם מכונית, טלפון מהעבודה ואלבום תמונות עשיר של חופשות בחו"ל – זה סרח עודף ומעכב.

http://mida.org.il/?p=13237

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2013, 21:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "על מי עובדים ועדי העובדים"

כי חוקי עבודה לא באמת מגנים על העובד. למי שמחוקק אותם אין באמת אינטרס לשמור עליהם, ולא חסרים מקרים, גם במדינות סוציאליות למהדרין, שהחוקים האלה מבוטלים או משונמכים בהינף יד - כמו בניו זילנד בזמן הסרטת ה"הוביט". מי ששומר על זכויות העובד בצורה הטובה ביותר הוא הועד. הבעיה מתחילה כאשר המעסיק הוא המדינה, ואין שום איום בפשיטת רגל, כאשר הועד הופך להיות חזיר. למדינה אין אינטרס להתעמת עם הוועד כי אין לו שום רווח מכך. כל הוועדים שאתה מדבר עליהם, הם של חברות ממשלתיות - שים לב.

ועד עובדים הוא חלק חשוב במשוואה אל מול המעסיק - בחברות פרטיות. אתה יכול לבטל את חוקי העבודה לחלוטין מבלי שהציבור ינזק יותר מדי, אם תאפשר חופש מוחלט להתארגנות ועדי עובדים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-06-2013, 22:08
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כי חוקי עבודה לא באמת מגנים..."

אתה עדיין צריך מאסה של חוקים שתקבע שלועד יש זכות לייצג את כל העובדים, ומה הסף שבו חבורת משועממים ו/או טיפוסים שמחפשים פאוור-טריפ הופכת לועד (שליש מהעובדים? חצי?), ואת כל החוקים שקובעים מה הועד יכול לעשות ומה לא, וחוקים הנוגעים לסכסוכי עבודה ושביתות, ו...

חופש התאגדות בלי כל ההגנות והפריבילגיות שמעניק החוק לא יעזור יותר מדי: בלי הקונץ שבו אפשר לא לעבוד ולא להיות מפוטר, תוך כדי מניעה מאחרים לעבוד, מה תעזור ההתאגדות בשוק גדול ותחרותי?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-06-2013, 22:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אתה עדיין צריך מאסה של חוקים..."

מבחינתי שיהיו גם שני אנשים שיתאגדו לוועד. החוזק של הוועד נקבע לפי כמות האנשים שהוא מייצג, ואני ממש לא רוצה שיתרחש מצב בו הועד מייצג את אלה שלא מעוניינים ביצוג שלו. זה בדיוק המקום בו ועד מתחיל למעול בתפקידו.

אני לא רוצה להגביל את העובדים מלשבות, ואני לא רוצה למנוע ממעסיק להגיע בנקודה מסויימת למסקנה שעדיף לו להחליף את כל העובדים ולהכשיר אותם מחדש מאשר לספוג שביתות או העלאות שכר שהוא לא עומד בהן.

אני משער שאתה ציני לגבי המשפט האחרון...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-06-2013, 22:42
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מבחינתי שיהיו גם שני אנשים..."

חשוב על עובדי מקדולנד'ס שהזכרת בתגובה למטה. מה יכולים 5 עד 10 עובדים בהמבורגריה לעשות אם המעסיק מחליט לקצץ להם 20% מהשכר? "לא רוצים? לא צריך. יש עוד מיליון מאיפה שאתם באתם..."

אפילו אם תאגד את כל עובדי כל סניפי מקדונלד'ס זה לא מפחיד את המעסיק. תמיד יש מישהו יותר מסכן שיהיה מוכן לעבוד שם גם אם תרע את התנאים. לדוגמה - בני-נוער. ממילא אין להם שום כישורים או השכלה, והם יסכימו לקחת תפקידים בהמבורגריות, תחנות-דלק, סופר-מרקטים, ניקיון, וכו'. אלא אם כן תחוקק חוקי עבודה, וכאן מדובר על שניים ספציפיים: הגבלות לבני-נוער ושכר מינימום (והפרשות מינימום של המעסיק לפנסיה וכו').

אין פה מה להכשיר. מבחינת המעסיק אפשר כל חודש להחליף את הבחור שמכניס את הצ'יפס לשמן ומוציא אחרי 5 דקות. הוא לא מפחד מזה שתשבות אם זה לא מונע ממנו לפטר אותך ולהביא מישהו אחר.

ישן 20-06-2013, 22:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "חשוב על עובדי מקדולנד'ס..."

האם המעסיק יהיה מוכן לספוג עזיבה של כל העובדים בא זמנית? אני לא חושב. אבדן מחזור (ושם) של מספר הימים הנדרש בשביל למלא את המשרות הוא משמעותי מספיק בשביל שזה לא יתרחש בקלות יתרה - וזאת בניגוד למצב בו כוח האדם לא מאוגד. מצד שני, יכול לקרות מצב בו המעסיק ידרש בדיוק לזה, במידה וועד העובדים ידרוש משהו לא סביר. וכן, יהיו עבודות שכוח האדם בהן יהיה לא מיומן יחסית לעומת אחרות.

מה בדיוק הבעיה שנערים בני 16 יקחו תפקידים כאלה?
לגבי חוק שכר מינימום - אני כאן מסכים עם מילטון פרידמן לגבי הנזק שהחוק הזה גורם. חוק שכר מינימום מאלץ מעסיקים לשלם שכר גבוה באופן מלאכותי, מונע תעסוקת צעירים וכאלה שרק נכנסים לשוק העבודה ומנסים לצבור נסיון, ומקטין את כמות המועסקים שמעביד פוטנציאלי יכול להעסיק. בארה"ב החוק הזה פגע בצורה קשה בהעסקת שחורים אחרי מלחמת העולם השניה (כדוגמה).
אותו דבר לגבי הפרשות לפנסיה. מי משלם עליהן? המועסק! אם למעסיק יש תקציב של 40,000 ש"ח להעסקת עובד, הרי שחיוב הפרשות לפנסיה (נגיד 4000 ש"ח), יגרום לכך שהשכר אותו המעסיק ישלם יהיה רק 36,000. למה שהמדינה תקבע כמה כסף תשים בפנסיה? אולי אתה רוצה לשים פחות? ואם זה יהיה פחות משכר מינימום הרי המעסיק ההגון פשוט לא יעסיק אף אחד, או יעסיק במשרה חלקית במקום במלאה. מצד שני, תשים לב לכמות הפעמים בהם מעסיקים מנצלים את חוסר ההיכרות של המועסקים שלהם עם חוקי העבודה הדי מסובכים בשביל למנוע מהם את שכרם.

ישן 20-06-2013, 22:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]ועד עובדים הוא חלק..."

נכון, אבל מצד שני מדובר בסוג תעסוקה עתיר ידע ושכר. במקדונלדס הרבה יותר קל להחליף עובדים מאשר באינטל - אחד הדברים שיגן עליהם מפני ניצול לא הוגן הוא התאגדות - ויש הרבה יותר מועסקים במשרות מהסוג הזה מאשר הסוג הראשון. אם תרצה, תשים לב לרמת הניצול של מועסקים בתחום המזון או המלונאות, שגם סובלים בצורה כרונית ממתח רווחים נמוך.

ישן 20-06-2013, 22:36

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "נכון, אבל מצד שני מדובר בסוג..."

אבל אני שוב מקבל את הרושם שאתה חושב שכל מעסיק רק מחפש איך לדפוק את העובדים שלו ואיך להחליף אותם. הרי זה אינטרס ברור של המעסיק שיהיו לו עובדים מאושרים שיודעים איך לעשות את העבודה שלהם בדרך הטובה ביותר, גם אם מדובר "רק" על טבח במקדונלדס או מלצר בבית קפה. מהמעט שיצא לי להיתקל בעובדים בענף המסעדנות מדובר בניצול שהוא לרוב הדדי, העובדים בתחומים אלה הם לרוב מגזרים שמחפשים עבודה זמנית מסיבות שונות (עבודת קיץ לתלמידים, עבודה לסטודנטים וכו'). בכל מקרה אם יש מעביד שעובר על החוק אז יש לא מעט גופים רשמיים והתנדבותיים שצריכים ויכולים לעזור לעובדים של אותו המעסיק, אני לא מצליח להבין איזה יתרון יש לוועד עובדים.

ישן 20-06-2013, 22:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אבל אני שוב מקבל את הרושם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אבל אני שוב מקבל את הרושם שאתה חושב שכל מעסיק רק מחפש איך לדפוק את העובדים שלו ואיך להחליף אותם. הרי זה אינטרס ברור של המעסיק שיהיו לו עובדים מאושרים שיודעים איך לעשות את העבודה שלהם בדרך הטובה ביותר, גם אם מדובר "רק" על טבח במקדונלדס או מלצר בבית קפה. מהמעט שיצא לי להיתקל בעובדים בענף המסעדנות מדובר בניצול שהוא לרוב הדדי, העובדים בתחומים אלה הם לרוב מגזרים שמחפשים עבודה זמנית מסיבות שונות (עבודת קיץ לתלמידים, עבודה לסטודנטים וכו'). בכל מקרה אם יש מעביד שעובר על החוק אז יש לא מעט גופים רשמיים והתנדבותיים שצריכים ויכולים לעזור לעובדים של אותו המעסיק, אני לא מצליח להבין איזה יתרון יש לוועד עובדים.

לא. אני יוצא מתוך הנחה מאוד סבירה שכל אחד דואג לאינטרס שלו עצמו. אני חושב שהמעביד עושה ככל יכולתו להרוויח יותר ולהוציא פחות, ואילו האינטרס של האיגוד הוא להביא יותר כסף לעובדים. האיזון שלהם הוא שיגרום לכך שמצד אחד המעסיק לא ינצל את העובדים, ומצד שני העובדים לא ינצלו את המעסיק.

העובדה היא שהמון מעסיקים עוברים על חוקי העבודה, כאשר בחלק מהמקרים העובדים בכלל לא יודעים שהם לא מקבלים את שכרם לפי החוק, ובחלק אחר העובדים מעדיפים לשמר את העבודה שלהם על חשבון תוספת השכר. שני המקרים מדגימים צדדים אחרים של הכשל הבסיסי של חוקי העבודה.

ישן 26-06-2013, 00:15

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]אבל אני..."

אין לי ספק שכל אחד דואג לאינטרסים שלו, אבל זה לא אומר בהכרח שהמעסיק ידפוק את העובדים שלו ולו רק בגלל שיש חוקים במדינה שמטרתם למנוע ניצול לרעה של העובדים. למעשה אני בכלל לא מבין למה צריך תיווך של אירגוני עובדים אם המדינה מחוקקת חוקי עבודה שאמורים להגן על העובדים, הרי כמו שכבר כתבו כאן ללא החוקים האלה גם לאירגוני העובדים לא הייתה שום דרך לעזור לעובדים. מה שהכי מפריע לי ברעיון של ועד עובדים היא העובדה שהבעלים החוקיים של העסק כבר לא יכול לנהל אותו בדרך שהוא מוצא לנכון (במסגרת החוק כמובן), זה פשוט משהו שאני לא יכול לקבל.

ישן 26-06-2013, 03:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אין לי ספק שכל אחד דואג..."

1. עד כמה החוקים נאכפים באמת?
2. אם אני רוצה לתת לך משכורת נמוכה יותר בשביל להגדיל את הרווחים שלי זה נחשב שאני דופק אותך? אם העובדים רוצים להגדיל את כושר המיקוח שלהם, אתה רוצה למנוע את זה מהם?

ישן 26-06-2013, 12:33

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. עד כמה החוקים נאכפים..."

לגבי רמת האכיפה אין לי מידע רשמי, אבל יש גופים ממשלתיים שתפקידם לאכוף את חוקי העבודה. כמה הם יעילים? אין לי מושג. אומנם בסופו של דבר מדובר בעובדי מדינה שאף אחד לא יכול לפטר גם אם הם לא ממש עושים את העבודה שלהם, אבל עד שיוכח אחרת אני אניח שהם מבצעים את העבודה שלהם כמו שצריך. מה שאני כן יודע זה שבתי הדין לעבודה בארץ לא ממש מחוסרי עבודה, ולכן סביר להניח שגם אם המדינה לא דואגת לאכוף את החוקים מי שטורח לדעת את הזכויות שלו ולהילחם עליהן יזכה לצדק (בהנחה שהוא צודק כמובן) ויקבל את מה שמגיע לו.

זכותו של בעל עסק להחליט כמה הוא רוצה לשלם על עבודה מסויימת כל עוד הוא פועל ע"פ החוק. זכותו לרצות להרוויח יותר. זכותו של העובד להחליט שהשכר לא מתאים לו ולעבור למקום עבודה אחר שבו יקבל את השכר שהוא חושב שהוא זכאי לו, אף אחד לא מחזיק עובדים במקום העבודה בכוח. מי החליט שזכויות העובד חשובות יותר מזכויות המעסיק? אתה היית מקבל מצב שאורח נכנס אליך הביתה ואז מחליט בשבילך איך תנהל את משק הבית שלך ומה תעשה בו? היית מקבל מצב שבו האורח נועל אותך מחוץ לבית ולא נותן לך להיכנס עד שלא תיכנע לדרישות שלו? אני מניח ומקווה בשבילך שהתשובה היא לא. אני עדיין לא סגור לגבי מה דעתי הסופית לגבי וועדי העובדים, אבל גם אם לא צריך לבטל אותם לגמרי אני חושב שצריך להגביל את הכוח שלהם. כרגע זה נראה לי שלוועדי העובדים/הסתדרות יש את רוב הכוח ולמעסיקים אין כמעט שום דרך להתמודד איתם (ע"ע הדרך שבה עובדי פלאפון התאגדו וההחלטה השערורייתית [לטעמי] של בית המשפט בעניין).

ישן 01-07-2013, 01:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לגבי רמת האכיפה אין לי מידע..."

אנאלוגיה נחמדה, אבל לחלוטין לא רלוונטית. ואגב, היכן טענתי שאסור למעסיק לפטר עובדים?

ישן 01-07-2013, 22:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "למה אתה חושב שהאנלוגיה לא..."

היא לא רלוונטית כי עובד לא נמצא באותו סטטוס של אורח. עובד נותן שירות למעביד תמורת כסף. הוא לא בא לראות וללכת. לעובד יש יכולת להתמקח על תנאי ההעסקה, ויש לו יכולת להתאגד בשביל לחזק את העמדה שלו.

ישן 22-06-2013, 20:49
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כבתבתי לך זאת באשכולות קודמים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]ועד עובדים הוא חלק..."

ציטוט:
אם זה נכון איך אתה מסביר את העובדה שברוב החברות הפרטיות החדשות יחסית אין ועד עובדים (עד כמה שאני יודע) ועדיין רוב העובדים שם מרוצים ומקבלים תנאים טובים? קח למשל את אינטל, גוגל ומיקרוסופט, באף אחת מהן אין ועד (תקנו אותי אם אני טועה) ועדיין העובדים שלהם מקבלים תנאים מהטובים במשק. לא כל מעביד הוא גנב ונצלן, לא כל מעביד צריך את שוט הוועד והשביתה כדי לתת תנאים הוגנים לעובדים שלו.

הסיבה המרכזית היא מנטליות שונה. לא בכדי, החברות שציינת הן העילית של חברות ההייטק, שחרתו על דגלן גם את טובת העובד וגם את הרצון הקיים אצל כל מעסיק, להוציא מהעובד שלו את הפריון הטוב ביותר האפשרי ומכאן גם השכר והתנאים הנלווים המפליגים.

אף אחד לא יילך להשבית מפעל שעה שהוא מקבל את התנאים אותם היה אכן רוצה לקבל. (למעט מקרים חריגים כמו ועד נמל אשדוד)

ישן 23-06-2013, 01:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כבתבתי לך זאת באשכולות קודמים"

זו ראיה מאוד אופטימית וממש לא ריאלית של המצב בשוק ההיטק.

ישן 23-06-2013, 02:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה מוזמן לסבר את אזני.. להוכיח את טעותי..?"

הם עושים מה שצריך בשביל לשמר עובדים חשובים - חברות תוכנה משלמות היטב לתכניתנים, משלמות מצויין למפתחי אלגוריתמים, ומשלמים לא משהו לבודקי תוכנה. תוצר ישיר של רמת הידע הנדרשת וכמה קשה להחליף עובד.

אין כאן אלטרואיזם, אלא רק ראיה ריאלית של שוק העבודה. הסיכון של אבדן הכנסות בעיקבות אבדן כח אדם מיומן פשוט לא שווה את המיקוח. זה לחלוטין לא נכון בתחומים אחרים, בהם מתח הרווחים נמוך יותר ועלות כ"א מהווה מרכיב מאוד מרכזי בהוצאות (והמיומנות הנדרשת נמוכה).
ב-95 הלכתי לעבוד בחברה מסויימת כמטמיע office. קיבלתי סכום שהיה פי-3 ממה שמשלמים היום לאדם מנוסה באותו תפקיד, פשוט כי היה מחסור בכח אדם מיומן באותה תקופה.

ישן 23-06-2013, 02:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

תלוי מה הגדרתך ל "לא משהו" עבור בודקי תוכנה..
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הם עושים מה שצריך בשביל לשמר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הם עושים מה שצריך בשביל לשמר עובדים חשובים - חברות תוכנה משלמות היטב לתכניתנים, משלמות מצויין למפתחי אלגוריתמים, ומשלמים לא משהו לבודקי תוכנה. תוצר ישיר של רמת הידע הנדרשת וכמה קשה להחליף עובד.

(אם הבנתי נכון), אז אשת חבר מרוויחה משכורת לא רעה כלל (אני אבדוק ואתן לך תשובה בהמשך.. )

אתה די מחזק את מה שכתבתי - העובדה שעובד שמתוגמל כיאות הפריון שלו גבוה יותר וטוב יותר (ומכאן ההכנסות של החברה עולות) זו גם אחת הגישות הענייניות של החברות הללו..

לגבי מטמיע אופיס - אל תשכח שבמרוצת השנים, עם ההיכרות המעמיקה עם התוכנה הספציפית, והקלות שבה יכול כל אחד ללמוד אותה בעצמו, או להגיע למקום עבודה עם הידע הדרוש כבר ביד - מבלי שצריך להכשירו - די הוריד מהביקוש ולכן השכר הוא בהתאם...

ישן 23-06-2013, 02:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תלוי מה הגדרתך ל "לא משהו" עבור בודקי תוכנה.."

בדיוק - ולכן השכר ותנאי ההעסקה יהיו בהתאם ליכולות וקושי החלפת העובד.

ישן 25-06-2013, 19:20
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
איפה וועד העובדים החזק פוגע בך, רועי.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כבתבתי לך זאת באשכולות קודמים"

ושלא כמו חלק מהכותבים כאן אני לא מדבר על כסף.
כמוך, גם אני חושב שזה בסדר שדברים מסוימים לא נמכרים במחיר הזול ביותר שניתן.
אלא בדברים אחרים חשובים הרבה יותר.

אתחיל עם הנושא הקרוב לליבי - בריאות.
לרופאים יש וועד ויש קביעות.
ביום שרופא בכיר מקבל קביעות הוא כמעט בלתי ניתן לפיטורים. נכון יותר לומר יפטרו אותו רק אם הוא יעשה טעות קולסאלית בלתי נסלחת שתתפרסם. הבעיה העיקרית היא שברפואה אפשר לברוח לבינוניות. כי אותו רופא בכיר שעמל רבות כל חייו עלול להתעייף, וכשהוא חוזר הביתה לו ממש בא לו לשבת לקרוא מאמרים. הוא גם לא רוצה לרוץ על כל חולה ולפתוח את העדכונים האחרונים שיש. הוא לא הורג חולים הוא רק לא נותן את הרפואה הטובה ביותר.
וכולם יודעים את זה, הם יודעים שאיקס הוא רופא בינוני ועייף, הם יודעים שיש מוכשרים יותר ונמרצים יותר שישמחו להחליף אותו. אבל הוועד אף פעם לא ייתן לזה לקרות. כי מה אכפת לוועד שרועי יקבל רפואה פחות טובה? והמערכת כולה נגררת, כי יש כאן מקרה של רשע וטוב לו.
כשיורדים לרמת האחיות זה נהיה אפילו יותר קיצוני. כי שם הפוליטיקה היא עוד יותר משמעותית. והאחות האחראית במחלקה, האם היא בהכרח הטובה ביותר. והאם מנהל המחלקה יוכל לפטר את זאת שכבר ממש אין לה כוח.
ושוב, היא לא הורגת את החולים, היא רק נותנת לרועי שירותי סיעוד טובים פחות. כי מה אכפת לה, היא עייפה כבר וגם ככה המערכת לא מתגמלת לפי שכר והכוח של האיגוד מונע מהמנהל לפגוע בה.
ומה קורה בבית הספר, מגיע מנהל בית ספר נמרץ ויש לו מורה עייף, מאוד עייף. בינוני כזה ששורד את הכיתה שלו. הוא יכול לפטר אותו, לפגוע לו בשכר לעשות לו משהו? מה פתאום, ארגון המורים יגן עליו והילד שלך יקבל חינוך פחות טוב.
והאמת היא שבשוק הפרטי הוועדים מזיקים הרבה פחות. מאחר והם מבינים שאם הם ינהגו בחוסר אחריות העסק שהם נמצאים בו ייסגר.
אבל ברש"ת? עם יד על הלב? האם אפשר לפטר אצלכם עובד רק בגלל שהוא לא מתאמץ? וכמה מהעובדים עושים זאת? כי הם יודעים שאי אפשר לפטר אותם, אי אפשר לפגוע להם בשכר ושנהנמל בחיים לא ייסגר.

אז כשאתה תומך בוועדים הגדולים אתה בסך הכל דן את מדינת ישראל לבינוניות כואבת.

ישן 25-06-2013, 21:43
צלמית המשתמש של רועי AZ

אואה.. כמה עייפות.. :)
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "איפה וועד העובדים החזק פוגע בך, רועי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אבל ברש"ת? עם יד על הלב? האם אפשר לפטר אצלכם עובד רק בגלל שהוא לא מתאמץ? וכמה מהעובדים עושים זאת? כי הם יודעים שאי אפשר לפטר אותם, אי אפשר לפגוע להם בשכר ושנהנמל בחיים לא ייסגר.

אז כשאתה תומך בוועדים הגדולים אתה בסך הכל דן את מדינת ישראל לבינוניות כואבת.

עובדיה עלי - יו"ר דירקטוריון רש"ת במכתב לעובדי ומנהלי נתב"ג:

ערב חג הפסח תשע"ג, מהווה בעבורי הזדמנות ראויה, לציין לשבח את עובדי ומנהלי רש"ת, על עבודה מסורה מסביב לשעון במהלך מבצע "עמוד ענן". וזאת במטרה לאפשר טיסות סדירות אל מדינת ישראל. רק בזכות האמון הרב של חברות התעופה הזרות, ביכולת שלנו לנהל תעבורה אווירית מורכב, נמשכו ההמראות והנחיתות בלוח טיסות מתוכנן, בעיצומים של אירועים בטחוניים במרכז הארץ. בזכותכם, (ולאדין זה בשבילך) התברכנו לאחרונה בהישג מרשים שהביא לנו כבוד רב, נתב"ג זכה בפרס המצויינות של ארגון נמלי התעופה הבינ"ל. פרס יוקרתי זה, הוענק לנו על דירוג צטיין בסקר איכות השירות במשך חמש שים ברציפותמבין נמלי התעופה במזה"ת ומציב אותנו כמודל למצויינות בעולם..

יאללה.. התעייפתי - לילה טוב!

ישן 25-06-2013, 23:19
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לי מה לרוץ בכלל.. משום שאני יודע בודאות שאין אף מקום
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "יש לי אפס נתונים על..."

ציטוט:
אתה יכול לבחור לרוץ לזה שאין לי נתונים ואתה יכול להיות ישר עם עצמך ועם השכל הישר שלך ולדמיין מה היה קורה במקום העבודה שלך אם המפתח לקידום היה מקצועי ומקטין הראש והבינוני היה נפגע משמעותית.

שחף לחלוטין מהבינוניות, כולל ברש"ת!

אך ברש"ת הבינוניות בטלה בשישים לעומת המקצוענות - ומה שציטטתי לעיל מוכיח זאת!

קשה לי להצביע על מקומות אחרים, אך אני די חושב שהכף נוטה לזכות מגדילי הראש והמקצוענים, תמיד יש מקום לשיפור ולייעול השירות. אני חושב שעל ההנהלה (של כל מפעל) - להיות יותר יצירתית ולמצוא את הדרך הטובה להגביר ולעודד מקצוענות - בין בסדנאות מתאימות להגברת מודעות והעשרות שונות ועוד כהנה תמריצים. לחלק את העבודה בצורה הוגנת והגיונית יותר וליצור שוויון בין העובדים.. זה קיים ברש"ת.. ואולי גם במקומות אחרים.. אין לי מושג.

ישן 26-06-2013, 03:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אין לי מה לרוץ בכלל.. משום שאני יודע בודאות שאין אף מקום"

לא, מה שציטטת לחלוטין לא מוכיח זאת. הוא מוכיח שלמנכ"ל יש יכולת לא רעה לפומפוזיות, אבל זה מה שמצופה מחוזר מנכ"ל שכזה. אתה צריך להראות דבר כזה ע"י השוואה של תקציבים וכמות כוח אדם. אני, לעומת זאת, שמעתי וראיתי דברים לא מלבבים בעליל.

ישן 26-06-2013, 09:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין השוואה של תקציבים וכמות כ"א. יש עובדות!
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא, מה שציטטת לחלוטין לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
לא, מה שציטטת לחלוטין לא מוכיח זאת. הוא מוכיח שלמנכ"ל יש יכולת לא רעה לפומפוזיות, אבל זה מה שמצופה מחוזר מנכ"ל שכזה. אתה צריך להראות דבר כזה ע"י השוואה של תקציבים וכמות כוח אדם. אני, לעומת זאת, שמעתי וראיתי דברים לא מלבבים בעליל.

מה שנכתב למעלה הן עובדות, כמה שלא תכתוב על המנכ"ל (זה יו"ר הדירקטוריון - האיש שמתווה יעדים) ועל היכולות הפומפוזיות שלו. והעובדות הן שקובעות.. אין לי מושג מה ראית ושמעת - אתה שוב מוזמן לסבר את אזני.

ישן 26-06-2013, 19:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

בשביל זה מארגנים הסכמי פרישה..
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "העובדות מפורשות כראות עיניו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
זה ההבדל בין אפקטיביות ליעילות. גם חברת החשמל מאוד אפקטיבית- בישראל אין תקלות חשמל ממושכות, מחשבים את כושר הייצור לפי צריכה חזויה, מצבנו טוב משל אירופה או ארה"ב. אבל חברת החשמל לא יעילה כי היא מחזיקה עובדים שתפוקתם הממוצעת נמוכה והיא לא יכולה להיפטר מהם בגלל הועד.

לנסות ולהפריש כאלו שלא יעילים ולהוריד עלויות פר עובד.

אבל גם אם יש לא יעילים (שלא פורשים) כי הועד מגן עליהם - הרי שזו איננה סיבה מספיק טובה לביטול הועדים.

צר לי.

ישן 26-06-2013, 20:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

עם או בלי ועדים..
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז במסגרת הזכות להתאגד וההגנה..."

ציטוט:
אז במסגרת הזכות להתאגד וההגנה של הוועד, מקובל על רועי AZ שילדי ישראל יקבלו חינוך לא טוב, רפואה לא טובה ושירותים לא טובים.
כי הרי כל הציונות נגמרת כשזה מגיע לכיס.
כי אם אכפת לך אז אתה מוכן לקחת את הסיכון שאנשים לא מתאימים יפוטרו ותמורת זה המערכת תהיה טובה יותר ותדאג לאזרחים שלה.

אתה בטח יודע שיש אינספור מתודות לשיפור והעצמת יכולות ואיכויות העובד במישורים אותם הזכרת.

בתחום החינוך יש מורים רבים שלא מאוגדים ומפוטרים כל שנה מחדש כדי לא לתת להם קביעות.. אז איך הרמה נמוכה?

ובתחום הרפואה.. המצב באמת כ"כ עגום רק כי הרופאים קבועים? רק בגלל הנתון הזה??

ישן 26-06-2013, 21:45
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עם או בלי ועדים.."

המילה רק היא אף פעם לא נכונה.
והמצב ברפואה הוא לא גרוע. גרוע זה בניגריה.
אני מאמין ששורת הרווח היא לא השורה היחידה. ואני מוכן לשלם יותר על מוצרים מסוימים כדי שהחלש לא יידרס.
אבל זה לחלוטין לא מה שקורה בוועדים. מספיק לראות את התגובה שלך ביחס לעובדים דור א' לדור ג'.
תחשוב על זה, מפתח השכר הוא לא הכישורים של העובד אלא הייחוס שלו לוועד.
ברפואה ובהוראה חוסר היעילות הוא מסוכן יותר בגלל שהוא נסבל יותר ובולט פחות.
בנוסף מאחר והמערכות הללו לא ממש מרוויחות כסף אז אין להן את הפריבילגיה שיש בנמלים, ברכבות ובחברת חשמל.
אסביר: בוא נדמיין לרגע שבעצם רש"ת לא כזאת יעילה. בתחום אספקת המוצר היא תהיה חייבת להיות טובה. כי אם המטוסים לא יקבלו שירות כמו שצריך הפגיעה תהיה מידית ובולטת. בנוסף, מאחר ומדובר בגוף שמכניס מלא כסף מעצם ההגדרה שלו. (תעבורת הנוסעים והמטענים לישראל היא לא בגלל הנמל, הנמל מאפשר זאת) אז בסופו של דבר לרש"ת יש תזרים מזומנים. מבחינת החברה, אם שורת הרווח תהיה קטנה ב 30% והיא תספוג את חוסר הצדק האכזרי של העובדים בתעדוף בני משפחה על פני סתם אזרחים, היא עדיין תרוויח. כי צריך להיות ממש מוכשר כדי להיכנס להפסדים בעסק כמו שלכם.

בחינוך זה לא כך.
אם לילד שלך יש מורה עייף ושחוק שלא מלמד אותו אנגלית כמו שצריך אתה לא תוכל אף פעם להוכיח שזה בגללו. לבית הספר גם אין את היכולת לתת למורה הזה תפקיד לא חשוב ולאפשר לו להמשיך לקבל משכורת ולהביא מורה נמרץ במקומו. אז בזכות ארגון המורים הילד שלך נדפק.
כשחס וחלילה משהו מאושפז במחלקה פנימית, והבכיר העייף, תופס את המתמחים פחות קצר. אז הקבלה, הדיון וההחלטות הן קצת פחות טובות. לא תוכל להוכיח שזה לא מיטבי, כי זה לא נראה לעין.

ישן 01-07-2013, 01:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אין השוואה של תקציבים וכמות כ"א. יש עובדות!"

תמצא לי עובדה אחת בכל מה שציטטת שם.

ישן 01-07-2013, 14:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא זה הכל המצאות פרי מוחו הקודח של המצוטט..."

אל תתחמק - פשוט תצביע על עובדה אחת.

ישן 01-07-2013, 15:22
צלמית המשתמש של רועי AZ

במיוחד בשבילך..
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אל תתחמק - פשוט תצביע על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
עובדיה עלי - יו"ר דירקטוריון רש"ת במכתב לעובדי ומנהלי נתב"ג:

ערב חג הפסח תשע"ג, מהווה בעבורי הזדמנות ראויה, לציין לשבח את עובדי ומנהלי רש"ת, על עבודה מסורה מסביב לשעון במהלך מבצע "עמוד ענן". וזאת במטרה לאפשר טיסות סדירות אל מדינת ישראל. רק בזכות האמון הרב של חברות התעופה הזרות, ביכולת שלנו לנהל תעבורה אווירית מורכבת, נמשכו ההמראות והנחיתות בלוח טיסות מתוכנן, בעיצומם של אירועים בטחוניים במרכז הארץ. בזכותכם, (ולאדין זה בשבילך) התברכנו לאחרונה בהישג מרשים שהביא לנו כבוד רב, נתב"ג זכה בפרס המצויינות של ארגון נמלי התעופה הבינ"ל. פרס יוקרתי זה, הוענק לנו על דירוג צטיין בסקר איכות השירות במשך חמש שים ברציפותמבין נמלי התעופה במזה"ת ומציב אותנו כמודל למצויינות בעולם..

ההדגשה היא שלי...

ישן 01-07-2013, 22:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "במיוחד בשבילך.."

ברור, זה לא שהיה לאבדן הכנסות שום קשר לכך...
ועדיין, זו לא עובדה. זו טענה - אני גם יכול לטעון שכדור הארץ עשוי מגבנ"צ. יש לך משהו יותר מוצק מאשר טענה של מנכ"ל בחוזר לעובדים?

ישן 02-07-2013, 07:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

הוא לא מנכ"ל הוא יו"ר דירקטוריון... הגורם שמתווה יעדים.. אתה יודע...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ברור, זה לא שהיה לאבדן הכנסות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
ברור, זה לא שהיה לאבדן הכנסות שום קשר לכך...
ועדיין, זו לא עובדה. זו טענה - אני גם יכול לטעון שכדור הארץ עשוי מגבנ"צ. יש לך משהו יותר מוצק מאשר טענה של מנכ"ל בחוזר לעובדים?

עובדה 1. עבדתי בשדה כשנשמעו הדי הפיצוצים מעל גוש דן ב"עמוד ענן". הכל עבד כרגיל, אולי בהיקף פחות מכפי שאמור היה להיות. אבל עדיין כ-ר-ג-י-ל.

עובדה 2. רש"ת זכתה בפרס המדובר מס' פעמים ברציפות. בפרס הזה זוכה, מי שמוציא אל הפועל בצורה הטובה ביותר - את היעדים שהתווה המצוטט לעיל - בעיקר לשביעות רצון הלקוח.

עובדה 3. רש"ת הוא ארגון מתייעל בעברו, בהווה שלו ובעתידו - בכל רמה. הן בהפרשת וצמצום כ"א. הן במיכון וטכנולוגיות והן בשיפורים שונים (שדרוג מסלולים, צ'ק אין מזורז וכיו"ב).

ואני טוען שכדה"א עשוי אמנטל...

ישן 02-07-2013, 14:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הוא לא מנכ"ל הוא יו"ר דירקטוריון... הגורם שמתווה יעדים.. אתה יודע..."

1. אז? איפה זה תומך בטענה שלך (שלו)? יש לך איזשהי יכולת להראות שהחברות הזרות חששו לבור ורק בגלל הרש"ת (ולא כיסוי ביטוחי, או חשש מאבדן הכנסות) הם הגיעו?
2. נחמד. מקום שלישי ב-2011 במזרח התיכון, וירידה מ-2008. עכשיו תבדוק מול מי התחרות שלך...
3. שוב פעם - זו טענה. תמצא עובדה שתתמוך בכך. בינתיים כל מה שיש לנו זו הורדה של דירוג הבטיחות בתעופה של ישראל.

ישן 02-07-2013, 14:45
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. אז? איפה זה תומך בטענה שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. אז? איפה זה תומך בטענה שלך (שלו)? יש לך איזשהי יכולת להראות שהחברות הזרות חששו לבור ורק בגלל הרש"ת (ולא כיסוי ביטוחי, או חשש מאבדן הכנסות) הם הגיעו?

1. הם לא חששו לבוא. בזכות היכולת של נתב"ג לתפקד היטב גם בזמן משבר.

2. נחמד. מקום שלישי ב-2011 במזרח התיכון, וירידה מ-2008. עכשיו תבדוק מול מי התחרות שלך...

מול שדות תעופה בעולם בעלי יכולת קיבולת של 5-15 מיליון נוסעים. (כך החלוקה בכל אופן)

3. שוב פעם - זו טענה. תמצא עובדה שתתמוך בכך. בינתיים כל מה שיש לנו זו הורדה של דירוג הבטיחות בתעופה של ישראל.

מעבר להתמקדות בבטיחות, התוכנית לפיתוח כוללת הקמת שדה תעופה בינלאומי בתמנע על שם אילן ואסף רמון, פיתוח השדה בחיפה והרחבת טרמינל 3 ■ יו"ר מועצת המנהלים של רש"ת: "שידרוג מערך המסלולים והקמת מגדל הפיקוח צפויים להסתיים ב-2013"

ישן 02-07-2013, 18:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. אז? איפה זה..."

1. מקור?
2. זה היה מקום שני ב 2008. אתה יודע, לא קשה למצוא מקור מפורט http://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Gurion_Airport
3. היה בכלל צריך להגיע לכך? ומה היה קורה לו היה נמ"ת פרטי מתחרה בבן גוריון?

ישן 02-07-2013, 20:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

עוד פעם!
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. מקור? 2. זה היה מקום שני ב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. מקור?

עובדה.

2. זה היה מקום שני ב 2008. אתה יודע, לא קשה למצוא מקור מפורט http://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Gurion_Airport

ארגון נמלי התעופה הבינלאומי העניק לשדה"ת בן-גוריון פרס ציון לשבח לפי סקרי נוסעים בשירות, זמן המתנה בצ'ק אין ובידוק ביטחוני. "תמשיכו להיות מודל למצוינות", נכתב במכתב הפרס

3. היה בכלל צריך להגיע לכך? ומה היה קורה לו היה נמ"ת פרטי מתחרה בבן גוריון?

אני בטוח שנמל פרטי לא היה מקבל פרס מצויינות. ואף אחד לא מבטיח שרמת הבטיחות היתה טובה יותר מבנתב"ג.. מתי תבינו?!? פרטי זו לא מילת קסם!!

ישן 03-07-2013, 06:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עוד פעם!"

1.עכשיו אתה נשמע כמו הבת שלי שמנסה להתאים את העובדות לרצונות שלה...
2. נחמד מאוד, אבל מה לעשות, כדאי לבחור מקור מהימן, ולא מה שמתאים לאג'נדה שלך....
3. אתה בטוח? על סמך מה אתה בטוח? מה עם שדה התעופה של ציריך שזוכה בקטגוריה "קצת" קשה יותר? חוץ מזה, אם אתה כ"כ בטוח, למה אתה כ"כ מפחד להראות את זה?

ישן 03-07-2013, 09:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

הבנתי שאתה מתעקש לומר את המילה האחרונה..
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1.עכשיו אתה נשמע כמו הבת שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1.עכשיו אתה נשמע כמו הבת שלי שמנסה להתאים את העובדות לרצונות שלה...
2. נחמד מאוד, אבל מה לעשות, כדאי לבחור מקור מהימן, ולא מה שמתאים לאג'נדה שלך....
3. אתה בטוח? על סמך מה אתה בטוח? מה עם שדה התעופה של ציריך שזוכה בקטגוריה "קצת" קשה יותר? חוץ מזה, אם אתה כ"כ בטוח, למה אתה כ"כ מפחד להראות את זה?

אבל אתה סתם עושה מעצמך צחוק. חבל. הוכחתי לך, הראיתי לך. אתה לא מסתפק.

ובכן - רש"ת תתפעל גם את השדה בתמנע. תצטרך להתרגל לעובדה הלא נעימה הזו.

אני מיציתי את השיח העקר הזה.

ישן 02-07-2013, 14:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

קטעים אצלך אולי..
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. אז? איפה זה תומך בטענה שלך..."

ישן 01-07-2013, 10:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

עבודה בשליש כ"א? לפעמים השדה הזה עובד בחוסרים ממה שצריך בפועל...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם אין השוואה של תקציבים..."

ציטוט:
אם אין השוואה של תקציבים וכמות כ"א אז צריכה להיות, עסק לא נמדד רק ברמת שביעות הרצון של הלקוחות שלו אלה גם ברמת היעילות שלו. אם את אותה העבודה שבגינה זכיתם בפרס אפשר לעשות עם שליש מכוח האדם ובחצי מהתקציב אז יש לכם בעיה. בגלל שאתה לא עובד בעסק פרטי הבעיה היא לא רק של המנהלים של נתב"ג אלא של כל מי שמשלם מיסים במדינה הזו.

ונתב"ג הוא ארגון בעל תקציבים עצמאיים.. הוא אינו מקבל דבר מהממשלה.

ישן 26-06-2013, 09:36
צלמית המשתמש של רועי AZ

ויש גם את האפשרות היותר הגיונית.. שיהיה ועד שיגן עלי ואשאר לעבוד במפעל
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם אתה לא מקבל את המשכורת..."

שאיתו אני מזוהה וממש אוהב להגיע לעבודה בו כל בוקר, וכי יחסית, השימוש במקל השביתות נדיר שם.. (ושוב, העובדה שיש טרור בנמל אשדוד שחובה שיפסק, ורפורמה בחברת החשמל והנמלים שצריכה לצאת אל הפועל אבל במו"מ ולא בהכרזות מלחמה בתקשורת) זה לא אמור להשליך על אחרים..

בינתיים המפעלים משלמים מה שמגיע, כי יש ועדים שקיימו מו"מ על הסכמי שכר, שאושרו ע"י ההנהלה ויותר מכך, ע"י הממונה על השכר באוצר עצמו..

ישן 26-06-2013, 13:22
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לי מושג מדוע ראייתך בעניין היא צרה וחד גונית..
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ממה שכתבת אני מבין שלדעתך..."

ציטוט:
ממה שכתבת אני מבין שלדעתך זכויות העובדים חשובות יותר מזכויות המעסיק. בהנחה שאני צודק (ואני אשמח שתתקן אותי אם אני טועה) אני אשמח אם תוכל להסביר לי למה אתה חושב ככה. למה מעסיק לא יכול להחליט כמה הוא רוצה לשלם לעובדים שלו? למה לעובדים מותר לפגוע בכיס של המעסיק (ע"י שביתה) אבל להפך זה לא בסדר?

או שאתה עושה את עצמך.. קצת לא ברור לי.

זה לא שחור ולבן כמו שאתה מנסה לצייר את זה, או רוצה שיצטייר בצבעים המתאימים לך.

יש הנהלה מצד אחד, ועד עובדים מצד שני. מנהלים משא ומתן..

ועד - "אני רוצה לקבל כך וכך"

הנהלה - "אני לא יכול לתת לך כך וכך, אני יכול כך ואחרת" (לפעמים זה פחות מ"כך וכך" לפעמים גם מסתדר יותר... ) כמובן שמתבססים על הסכמי עבודה קודמים שנחתמו... לפעמים משפרים את התנאים, לפעמים מוותרים על שיפורים - לפעמים כשהמצב הכלכלי קשה - באים לקראת ההנהלה ומצטמצמים.

ועד מקצועי ומנוסה, יידע להתפשר במקומות מסוימים וגם להשיג הישגים ראויים.

כל זה, בהסכמת ולשביעות רצון שני הצדדים!

לפעמים על עניינים עקרוניים (או סתם הפגנת שרירים הדדית), או אחרי שכבר הושג הסכם - יש מי שמנסה לחבל או לסכל המהלך, בדרגים גבוהים יותר - להם המעסיק כפוף. ולכן מקל ההשבתות - חלקיות או מלאות - נכנס לתמונה.

אז ככה שכל הדיבורים שלך על זכויות המעסיק....איך לומר בעדינות - לא מחזיקים מים.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 26-06-2013 בשעה 13:28.
ישן 01-07-2013, 00:33

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אין לי מושג מדוע ראייתך בעניין היא צרה וחד גונית.."

איזה יופי, ממש פסטורליה. אנשי הוועד הנחמדים, שאף אחד לא הכשיר אותם לתמחר כמה עבודה מסויימת שווה והם לא יצטרכו לשאת בתוצאות של הדרישות שלהם, יושבים ומנהלים מו"מ עם בעל העסק שיש לו מקסימום מה להפסיד. לא רק שיש לבעל העסק מה להפסיד גם יש לו פחות כוח מבחינת החוק מול העובדים. למרות שאתה מנסה לצייר את התהליך הזה כאיזו אידיליה זה ממש לא ככה, זה דומה יותר לדין ודברים בין מאפיונר שגובה דמי חסות לבין האדם שאותו הוא סוחט. לצד אחד יש את רוב הכוח ולצד השני אין כמעט מה לעשות נגד הצד השני. איך שאני רואה את זה לעובדים אין שום זכות, לא הגיונית ולא מוסרית, להשתמש בעסק שבו הם עובדים כדי לאיים על הבעלים. אם התנאים לא מתאימים להם הם פשוט צריכים לקחת את הרגליים שלהם ולעזוב למקום שבו התנאים יהיו מקובלים עליהם.

ישן 02-07-2013, 07:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה חי לך בעולם מנותק במקרה הטוב...
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "איזה יופי, ממש פסטורליה. אנשי..."

ציטוט:
איזה יופי, ממש פסטורליה. אנשי הוועד הנחמדים, שאף אחד לא הכשיר אותם לתמחר כמה עבודה מסויימת שווה.

"אף אחד לא הכשיר אותם לתמחר?" LOL!

אז צר לי לאכזב אותך. יש מדדים לכך. אם אתה חושב שהועד קובע סתם כך מחירי שעות עבודה - אתה חי בסרט

צא ממנו.

יש אמצע שמוסכם על שני הצדדים. ברור שמנהל רוצה לתת פחות. ברור שועד רוצה לקבל יותר. יושבים, מתדיינים ומגיעים להסכמות על האמצע - כל מה שמושג ונחתם, הוא באישור ההנהלה והדירקטוריון..

אבל הוא גם מאושר ע"י משרד האוצר!!!

ישן 02-07-2013, 08:59
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה חי לך בעולם מנותק במקרה הטוב..."

זה ממש לא תמיד ככה.
במוסד בו אני עובדת, האדם שהחלפתי הרוויח סכום מסויים. הגעתי עם אותה השכלה, והציעו לי לחתום על הסכם קיבוצי בו אני ארוויח פחות מרבע מאותו סכום. הועד, שאמור לגרום לכך שאנשים ירצו להיות חלק ממנו, דואג בעיקר להסדרי פרישה כי ראשיו מתקרבים יותר לגיל פנסיה וכבר שכחו איך זה לפרנס משפחה צעירה.

אם ההסתדרות וועדי העובדים (שרלוונטיים אלי) היו באמת לטובת העובד ולא עובדים עבור עצמם, קומץ מקורבים ושכרון כוח, היו מתכבדים ודואגים לכך שבנאדם שמגיע עם דוקטורט לא יוצע לו 5300 ש"ח כמשכורת. בשוק הפרטי מקבלים פי 2 ואף יותר מכך.

בגלל שזה ההסכם הקיבוצי הקיים, החלטתי לוותר על שירותיו של ועד העובדים והתדיינתי בעצמי מול המעסיק וחתמתי על חוזה אישי. כולם יצאו מבסוטים. לועד זה כנראה לא באמת מזיז (כי הוא לא באמת נאבק עבור אנשים כמוני), המעסיק מחליש את כוחו של ועד העובדים, ואני עובדת בתנאים שמתאימים לי ומשקפים את היכולות וההשכלה שלי.

אתה מבין, ועדי עובדים לא מתעסקים רק עם עובדים שאין להם מקבילה בשוק הפרטי. אבל השיטה הדפוקה של דור א', ב' ו-ג' דופקת עובדים צעירים על חשבון הפנסיות התקציביות והתנאים לעובדים ותיקים. אח"כ מתפלאים שרמת השירות שמקבלים במוסדות ציבוריים נמוכה מים המלח. כאן מי שמערים את החסמים זה לא המוסד (וגם לא המדינה, שיודעת גם היא להעסיק בחוזה אישי אם צריך) אלא ההסכם שועד העובדים וההסתדרות השיגו, וטוב לחלק מזערי של העובדים, שרובם עסוקים בכלום.

דוגמה נוספת - המוסד בו אני עובדת נקלע לקשיים כלכליים כבדים בגלל כמה וכמה סיבות (גם ניהול כלכלי כושל, גם השקעה מיותרת בבניין חדש וגם נפילה רצינית בהשקעה אצל מיידוף). ההנהלה כבר פוטרה או מפוטרת בימים אלה, אבל בנוסף יש קיצוץ מאסיבי בכוח אדם. דיברתי עם חברה במחלקה אחרת והיא אמרה שהיא מאד חרדה למקומה, למרות שהיא העובדת הכי יעילה במחלקה, בגלל ששתי העובדות האחרות מקורבות ליו"ר הועד ומרגישות בטוחות, ומרשות לעצמן להסתובב כל היום ולא לעשות כלום. זה לא מצב תקין, וזה לא מצב בו הועד ממלא את ייעודו.

אתה מבין, זה ממש לא ורדים ושושנים של מו"מ בין הנהלה לועד שמיטיב עם כלל העובדים. זה מו"מ עם ועד שמיטיב עם קומץ עובדים מקורבים...

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 02-07-2013, 10:18
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל נו.. לקרוא ולחטוף בחילה..
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "זה ממש לא תמיד ככה. במוסד בו..."

עאלק "ועד עובדים".. אז כנראה שאחרי הכל, מי שעוד יביא את הסוף לועדים, זה אלו מתוכם שלא עושים את עבודתם נאמנה..

כואב לי (באמת) לקרוא דברים כאלה. ומסיבה אישית (ולא רק כי אני קשור לועד.. טוב... לא חשוב)

ישן 02-07-2013, 12:13

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה חי לך בעולם מנותק במקרה הטוב..."

אני מנותק מהמציאות? יש פה כבר שלוש תגובות שונות, משלושה גולשים שונים, שמראות שכנראה שאתה מנותק מהמציאות ולאו דווקא אני. אתה טען שיש מדדים? נגיד שאתה צודק. מה המדדים אומרים בדיוק? מי מחליט עליהם? מי בודק שמדובר במדדים ראליים שבעל עסק ספציפי יכול לעמוד בהם? אתה טוען שיש אמצע שמוסכם על שני הצדדים ואני טוען שיש מצב שבו צד אחד מפעיל איומים על צד שני כדי לקבל את מה שהוא רוצה, או לפחות לקבל משהו קרוב למה שהוא רוצה. אין פה בחירה חופשית כמו שאתה מנסה להציג. מרגע שוועד החליט שהוא רוצה משהו ופותח בשביתה, למעסיק (שהוא לא גוף ממשלתי כמובן) יש רק שתי ברירות: או להיכנע לדרישות, או לספוג הפסדים ונזקים גדולים שיכולים להביא אותו לפשיטת רגל. מדובר בסוג של אלימות שמגובה בחוקים דרקוניים שלרוב מתעלמים מזכויות היסוד של בעלי העסקים.

ישן 02-07-2013, 16:18
צלמית המשתמש של רועי AZ

ודאי! בין היתר שכר מינימום במשק, תפוקת העובדים ורווחי הארגון..??
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני מנותק מהמציאות? יש פה כבר..."

ציטוט:
אתה טען שיש מדדים? נגיד שאתה צודק. מה המדדים אומרים בדיוק? מי מחליט עליהם? מי בודק שמדובר במדדים ראליים שבעל עסק ספציפי יכול לעמוד בהם?

ההנהלה ואגף שכר/תקציבים של הארגון והוסמכו ע"י הדירקטוריון?

אתה טוען שיש אמצע שמוסכם על שני הצדדים ואני טוען שיש מצב שבו צד אחד מפעיל איומים על צד שני כדי לקבל את מה שהוא רוצה, או לפחות לקבל משהו קרוב למה שהוא רוצה. אין פה בחירה חופשית כמו שאתה מנסה להציג. מרגע שוועד החליט שהוא רוצה משהו ופותח בשביתה, למעסיק (שהוא לא גוף ממשלתי כמובן) יש רק שתי ברירות: או להיכנע לדרישות, או לספוג הפסדים ונזקים גדולים שיכולים להביא אותו לפשיטת רגל. מדובר בסוג של אלימות שמגובה בחוקים דרקוניים שלרוב מתעלמים מזכויות היסוד של בעלי העסקים.

אתה טוען את טענותייך, כי אתה נעול כמו טיל על כתם לייזר - מת לחסל את ועדי העובדים בכל מחיר (ומטעמים לא בדיוק אלטרואיסטיים) ולא מעניין אותך ההשלכות.. מבחינתך זה רק שחור.

היית צודק בדבריך, אילו משאים ומתנים על הסכמים קיבוציים/הסכמי עבודה - לא היו נמשכים ח-ו-ד-ש-י-ם (כך זה ברש"ת בכל אופן).. אנשים יושבים ומתאמצים להגיע להסכמות - ואין אפס! שני הצדדים מוותרים!

לגבי מה שטלי ציינה וגם "ישראלה"... וגם לגבי אותו יו"ר ועד, שהטביע את עקרונות הסוציאליזם עמוק במימי הנמל שלו - ובכן, אני לא עיוור ואטום לכל אלה. אני יודע שרבים (אולי מדי) לא עושים את תפקידם הראוי או חוטאים לתפקידם בצורה בלתי רגילה ולא הכל מושלם. אבל ביטול האיגודים המקצועיים כתגובה - או כמדיניות - איננה אופציה בכלל כי כן - זכויות העובד קודמות לזכויות המעסיק החשובות אף הן מאוד.

ישן 02-07-2013, 23:35

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ודאי! בין היתר שכר מינימום במשק, תפוקת העובדים ורווחי הארגון..??"

מה הקשר לאלטרואיסטי או לא? אני שכיר בדיוק כמוך. סליחה, לא בדיוק כמוך. לי אין וועד שמחזיק את אזרחי המדינה כבני ערובה כשהוא חושב שמגיע לו משהו ואני גם לא צריך וועד כזה. ואפרופו אלטרואיזם, לתמיכה שלך בוועדים אין קשר לעובדה שאתה נהנה מהחסות של וועד אלים שמשתמש בציבור כדי לקבל את מה שהוא רוצה? למרות מה שאתה חושב אני לא טוען שלעובדים לא צריכות להיות זכויות, אבל אני ממש לא בטוח שצריך וועד כדי להגן על הזכויות שלהם, ואין שום סיבה אמיתית שהזכויות שלהם יהיו יותר חשובות מהזכויות של המעסיקים או מהזכויות של אלו שאמורים לקבל שירות מהעובדים.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 02-07-2013 בשעה 23:39.
ישן 03-07-2013, 09:04
צלמית המשתמש של רועי AZ

עזוב, תגיד שזה משגע אותך..
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה הקשר לאלטרואיסטי או לא?..."

ציטוט:
מה הקשר לאלטרואיסטי או לא? אני שכיר בדיוק כמוך. סליחה, לא בדיוק כמוך. לי אין וועד שמחזיק את אזרחי המדינה כבני ערובה כשהוא חושב שמגיע לו משהו ואני גם לא צריך וועד כזה.

מעניין אם אכן היית מיוצג ע"י ועד כזה - האם היית קם ועוזב את עבודתך...

ישן 03-07-2013, 11:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לי שמץ של ויכוח איתך טלי..
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "רועי, מה שהברווז אומר זה..."

כבר אמרתי מפורשות, שאני יודע שיש מי שאינו מקיים הלכה למעשה את תפקידו ואף מועל בו!!

מה שאת מתארת - הוא שק שלם של חלמאות וטיפשות של הועד במקום עבודתך. אני פשוט מצר על כך.

הוא מדבר על ועדים "אלימים". לשיטתו אין לזכויות העבודה של בני אדם - שום ערך. ונגד זה אני יוצא.

ישן 03-07-2013, 15:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

וכפועל יוצא - יש לכל עובד זכות הגנה ע"י ועד.
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני טענתי שלזכויות העובדים..."

ציטוט:
אני טענתי שלזכויות העובדים אין ערך? כנראה שהבנת הנקרא זה לא הצד החזק שלך, הרי באשכול שבו אנחנו כותבים עכשיו כתבתי בדיוק להפך:

ולא - אף אחד לא יתחיל ללכת לבית דין על כל הפרת זכויות. זה לא עובד ככה

ובנוסף, בי"ד לא אמור להתערב בהסכמי השכר (אלא אם קיימת מחלוקת כלשהיא).שאושרו ע"י האוצר.

וכן, גם לעובדי מדינה יש זכות להתאגד. יגיד את זה מיסטר MEAC גם 200 פעם. זה אולי נכון בעיניו.

ואם יש בעיה עם ועד כזה או אחר (רכבת/נמל) בשביל זה יש את השר הממונה ואת ההסתדרות שידעו לטפל במצב.

והכי חשוב - במקום להכריז מלחמות - אפשר פשוט לנהל מו"מ ולהתנהל בהיגיון ובחכמה (נתנו כבר כספי פיצויים לעובדי אשדוד - על רפורמה שלא בוצעה בסוף. מי האידיוט שמשלם הכל מראש??)

ישן 03-07-2013, 19:17
צלמית המשתמש של רועי AZ

אם שוטרי הבילוש והמקוף יחליטו לשבות - לא אבוא אליהם בטענות..
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אחלה. השלב הבא בטיעון שלך-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אחלה. השלב הבא בטיעון שלך- אנא הסבר לי מדוע לאנשי צבא ומשטרה אין זכות להתאגד ולשבות. תודה.

הבעיה היא - שהזכות לביטחון, עולה על כל זכות אחרת..

אני, כאדם החושב שצריך לשים גבולות לחופש הפרט, בייחוד בכל הקשור לנושא הביטחון (אבל לא רק, גם בכל הקשור להפרעה לציבור) - חושב שזה דבר נכון לאסור עליהם זאת, מתוקף היותם מספקים את הביטחון הבסיסי.

ישן 03-07-2013, 19:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

כבאים באים לאירועי שריפות בזמן שביתות..
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מוזר, האם כבאים לא מספקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מוזר, האם כבאים לא מספקים שירות חיוני ומציל חיים? כי הם כן שובתים. ורופאים? ומד"א? גם הם שבתו.

מד"א שבתו אי פעם? לא ידוע לי.. הרופאים שבתו כי הגיעו למסקנה שבמצבם הם מסכנים חיים - לא מבין איפה הייתה הממשלה משך כל התקופה הזו..

מדוע תובע משטרתי לא יכול לשבות אבל תובע מהפרקליטות כן יכול לשבות?
מבין את הבעיה?

תובע משטרתי (אחותי) הוא קודם כל שוטר ובעת הצורך, יוצא לתגבר בשטח.. (והוא גם מתוגמל בהתאם לדרגה, תארים ושאר קורסים.)

ישן 03-07-2013, 20:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "גם חצי שביתה, או עבודה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
גם חצי שביתה, או עבודה במתכונת שבת, היא שביתה.
וכן, מד"א שבתו. והרופאים שבתו עבור כסף, שלא יבלבלו לך את המוח.

אתה אמרת..

לגבי השוטרים- הנקודה פשוטה. תובע משטרתי לא יכול לשבות, גם אם הוא לא תגבר מעולם את שוטרי הסיור, וגם אם כל מעשיו בחיים זה לדבר בפני שופט. כי הוא שייך לגוף שלא שובת לכן זה גורף, אבל אחותי יצאה מס' פעמים בודד אמנם לתגבר - איך היא אמרה - כי אני קודם כל שוטרת. חברו מהפרקליטות, עובד מדינה עם אותה הכשרה, לא יכול. התכוונת יכול... כי הוא אינו לובש מדים.

אגב, ראית מה עשו השובתים במשרד החוץ? הם מטרפדים את הביקורים של ראש הממשלה וגורמים אחרים בחו"ל. בינתיים מוציאים למדינה שם רע, וכל זה בשביל משכורת. וכשהשב"כ ארגן א אחת הנסיעות במקומם, הם הלכו להפגין נגד מטה השב"כ. רק עובד שיודע שלמקום העבודה שלו אין סכנת סגירה, יכול להיות חצוף כל כך.

כי זו זכותם לשבות. אני לא מבין, למה לא דואגים להם לעזאזל ומסיימים את הסאגה...???

ישן 03-07-2013, 20:25
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=meac]גם חצי שביתה, או..."

צודק, התכוונתי - לא יכול. ולמה שוטר לא יכול לשבות? לא כולם שוטרי מקוף ולוחמי ימ"מ. לכולם מותר לשבות, לא?

לגבי עובדי משרד החוץ- זכותם לשבות גם במחיר הריסת קשרים דיפלומטיים? אתה מבין את ההרסנות שאני מנסה להצביע עליה בכך שעובד השייך ל"חברה" שלא יכולה לפשוט רגל- עושה מה שהוא רוצה? שלא לדבר על כך שלי אין בחירה כלקוח לא לצרוך את השירותים של אותה "חברה". אם סלקום יחליטו לשבות כי הם רוצים משכורות גבוהות יותר, אז הם יודעים שיש להם הגבלה, כי משכורות גבוהות מדי מביאות למחיר יקר יותר והלקוחות יעזבו. אבל אני יכול לא לבחור להשתמש בשירותי הנמל הממשלתי? חברת החשמל (עוד מעט כן, אגב, התחנות הפרטיות מתחילות לחתום על חוזים לאט לאט)? מקורות?
ישן 04-07-2013, 06:01
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=meac]גם חצי שביתה, או..."

היית מנותק מחדשות בשנה האחרונה? את שביתת הרופאים הצלחת לפספס?
שוטרים ואנשי קבע לא יכולים לשבות. מה התןצאה? שמגזרים של עובדי מדינה שיכולים לשבות משיגים לעצמם תנאים מופרכים, בעוד מגזרים עליהם נאסר לשבות (ולא רק לשבות, יש גם איסור התאגדות) מקבלים קדחת.

אתה מודע לזה שאם לא היה איסור התאגדות היה איגוד לשוטרים ולבעיית השביתה יש פתרונות אחרים (למשל בוררות חובה). אז השוטרים לא שובתים, אבל לפחות היה אולי מי שידאג להם. אם להם אסור להתאגד ולשבות, למה לעובדי הפרקליטות מותר (ואשכרה יצאו פושעים לרחובות בגלל השביתה בפרקליטות) או לרופאים מותר (אשכרה ביטלו ניתוחים וטיפולים ואנשים מתו...) או לאחיות מותר (ראה ערך רופאים) או לעובדי הנמלים מותר (אבדן של מליונים רבים למדינה על כל יום שביתה), ולא רק מותר, הם עושים ניצול לרעה של הכח הזה (כמו במקרה הפיטורים ההכרחי של מזכירה כלשהי כי בעלה גם עובד נמל והגיע לדרגה שלא מאפשרת לשניהם לעבוד באותו מקום - החוק לא מתיר זאת, ולמרות זאת הנמל הושבת).
כל שביתה במגזר הציבורי, זה שאין לו תחליף או מקבילה בשוק הפרטי, פוגע במדינה, פוגע באזרחים ובפעמים רבות זכות השביתה מנוצלת לרעה.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 07-07-2013, 00:37
צלמית המשתמש של רועי AZ

כבר כתבתי בעבר מס' פעמים - כן. כמה סיבות -
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "יש לך סיבה הגיונית אחת שבגללה..."

ציטוט:
יש לך סיבה הגיונית אחת שבגללה אתה חושב שאדם שנפגע מהמעסיק שלו לא צריך/יכול ללכת לבית משפט ולתבוע לעצמו את מה שמגיע לו ע"פ חוק?

1. חברות הקבלן עשירות ויכולות להרשות לעצמן להגיע לביה"ד עם סוללות עו"ד שיעוותו יסלפו וימתחו דיונים עד אין קץ...

2. עובד לא אמור להגיע לדיונים משפטיים, ארוכים ומתישים לגבי זכויותיו הבסיסיות - הוא אמור להגיע לעבודה ולעבוד ברוגע ובנחת בידיעה שהוא מקבל את זכויותיו.

מספיק ברור??

ישן 03-07-2013, 11:39

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עזוב, תגיד שזה משגע אותך.."

עלית עלי רועי. זה באמת משגע אותי שאנשים כמו גילה אדרעי ואלון חסן, או יותר נכון הוועדים שהם עמדו בראשם, מנצלים את המשאבים הלאומיים ששייכים לכולנו כדי לסחוט למגזר שלהם תנאים לא ראליים על חשבון כולנו. זה משגע אותי שאי אפשר לפטר עובדים לא יעילים רק בגלל שככה הוועד החליט. זה משגע אותי שאדם פרטי משקיע כסף, לוקח סיכונים ומקים עסק רק כדי לגלות שפתאום יש לו עוד שותף לניהול (הוועד) שיכול לכפות עליו את רצונו. זה משגע אותי שתחת התירוץ של זכויות העובדים רומסים זכויות של אנשים ומגזרים אחרים. אז אתה צודק רועי זה באמת משגע אותי, בדיוק כמו שכל חוסר צדק אחר משגע אותי.
ציטוט:
מעניין אם אכן היית מיוצג ע"י ועד כזה - האם היית קם ועוזב את עבודתך...

השאלה לא רלוונטית כי אני עובד במגזר הפרטי, אבל אם וכאשר יגיעו אלי נציגי ההסתדרות וירצו לאגד אותי אני אשלח אותם בחזרה לעייני בתוספת נאום קצר שיסביר להם בדיוק מה אני חושב עליהם ועל המאפיה שלהם.

ישן 01-07-2013, 01:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אין לי מושג מדוע ראייתך בעניין היא צרה וחד גונית.."

זה נכון רק כאשר חרב פשיטת הרגל מרחפת מעל כולם. זה לא נכון כאשר למעסיק אסור להחליט לפטר את כולם.

ישן 01-07-2013, 01:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אשמח שתתן לי דוגמא ל"ועד כוחני שגרם לפשיטת רגל""

חברת חשמל, נמלים,רכבת... כולם היו פושטות רגל לו היו עסקים פרטיים.
מה אתה חושב שהיה קורה לחברה פרטית שמפעילה שדה תעופה, לו היו מורידים את דירוג הבטיחות שלה?

ישן 02-07-2013, 18:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני חושב שצריך לבדוק גם את ההנהלות והיקף אחריותן לבעיות בארגוניהן.."

בוודאי - הנהלה שמאפשרת לועד עובדים להכתיב את התנהלות הארגון, לא מתאימה לתפקידה - ושוב, בגלל שאין כשלון.

ישן 21-06-2013, 12:43

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "על מי עובדים ועדי העובדים"

אני מסכים בגדול עם ביטיס (הנחש? למה?).
חברה ליברלית ושוק פתוח אסור שיאסרו על אדם להתאגד, זאת זכות בסיסית במדינה דמוקרטית (גם אם נדמה שהמדינה שלנו לא תמיד כזאת).
עם זאת- לעובדי מדינה אין לטעמי את הזכות הזאת. המדינה היא גוף לא תחרותי בתחומי השירותים הציבוריים שהיא מספקת, ולכן אין את מאזן האימה בין העובד למעביד שיש בחברה פרטית. בחברה פרטית העובד לא יכול ,להתחזר" יתר על המידה כי הוא עשוי לפגוע בחברה עצמה- בומרנג. עובד מדינה יודע שהמדינה היא מדפסת כסף אחת גדולה, בין אם מדפיסה באמת או מגדילה את נטל המס על האחרים, ולכן אין לו מעצורים. ראו את המלך חסן מאשדוד.

אני כן מסכים לגבי חוקי גיל מינימום לעבודה, היות וילדים שלהוריהם אין את הכוח להגן עליהם צריכים את עזרת המדינה. לא מסכים לקיומו של חוק שכר מינימום ממשלתי. ועדי עובדים יכולים לקבוע לעצמם שכר מינימום במו"מ עם המעסיק. אין גם בעיה שיקום ארגון עובדים ארצי שיאגד מספר ועדים, למשל הסתדרות עובדי המזון שתכלול את כל עובדי מקדונלדס, אבל גם פיצריות ובתי קפה ועוד. כל עוד זה ארגון פרטי ולא ממשלתי/סמי ממשלתי.

לגבי הכוח של העובד מול המעסיק- נכון, ברור שלמהנדס הייטק עם יכולות מסוימות יש יותר כוח מול המעסיק ממי שמחליף את השמן במקדונלדס. זה נגזר מסוג העבודה ומההשכלה/הכשרה שהיא דורשת. אבל זה לא אומר שהמדינה צריכה להתערב.
ישן 23-06-2013, 02:36
צלמית המשתמש של רועי AZ

תודה רבה שאתה שולל מעשרות אלפי בני אדם את זכותם הבסיסית שכל חטאם הוא בהיותם
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אני מסכים בגדול עם ביטיס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אני מסכים בגדול עם ביטיס (הנחש? למה?).
חברה ליברלית ושוק פתוח אסור שיאסרו על אדם להתאגד, זאת זכות בסיסית במדינה דמוקרטית (גם אם נדמה שהמדינה שלנו לא תמיד כזאת).
עם זאת- לעובדי מדינה אין לטעמי את הזכות הזאת. המדינה היא גוף לא תחרותי בתחומי השירותים הציבוריים שהיא מספקת, ולכן אין את מאזן האימה בין העובד למעביד שיש בחברה פרטית. בחברה פרטית העובד לא יכול ,להתחזר" יתר על המידה כי הוא עשוי לפגוע בחברה עצמה- בומרנג. עובד מדינה יודע שהמדינה היא מדפסת כסף אחת גדולה, בין אם מדפיסה באמת או מגדילה את נטל המס על האחרים, ולכן אין לו מעצורים. ראו את המלך חסן מאשדוד.

עובדי מדינה. ועד עובדים הוא אמצעי להגנה על עובדים ולהבטחת תנאיהם ולבקרה על מהלכי ההנהלות וגם המשרדים (תחבורה לדוגמא) להם הם כפופים אגב יכולת כזו או אחרת לנהל מו"מ. ועד עובדים נועד גם למנוע מהלכים חד צדדיים/לא מבוקרים שהחליט המנכ"ל או יו"ר/חבר הדירקטוריון לבצע (אפילו השר הממונה), מבלי לרדת לעומקם של משמעויות והשלכות על עובדים או תוך התעלמות מהם. והיו מקרים....

מה שראוי, שצריך להתאמץ וליצור בלמים ואיזונים והגבלות שונות, שכדאי וצודק שיחולו על עובדים אלו, אולי במצבים מסוימים כדי למנוע מצב שבו המלך חסן (ואני תובע את עלבונו של המקורי ) מנמל אשדוד עושה מה שבא לו..

לגבי הכוח של העובד מול המעסיק- נכון, ברור שלמהנדס הייטק עם יכולות מסוימות יש יותר כוח מול המעסיק ממי שמחליף את השמן במקדונלדס. זה נגזר מסוג העבודה ומההשכלה/הכשרה שהיא דורשת. אבל זה לא אומר שהמדינה צריכה להתערב.

אל תשכח שלמהנדס הייטק יש גם אפשרויות רבות יותר. אנשים ברמות הללו יכולים להחליף עבודה אחת לתקופה, מבלי באמת לדאוג לעתידם. ידוע שהמקצוע מבוקש מאוד וגם השכר בהתאם.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 23-06-2013 בשעה 02:54.
ישן 25-06-2013, 09:07
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא הבנתי, בגלל חוסר תחרות הם לא ראויים להגן על עצמם
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אבל זאת לא זכותם הבסיסית, הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אבל זאת לא זכותם הבסיסית, הם נהנים מחוסר תחרות שעובד במגזר הפרטי לא נהנה ממנה (במשק כמובן שאינו מפגר ורקוב כמו המשק הישראלי..).

כפי שפירטתי בתגובה הקודמת??

ישן 25-06-2013, 17:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא הבנתי, בגלל חוסר תחרות הם לא ראויים להגן על עצמם"

בגלל חוסר תחרות יש להם יותר כוח לנצל לרעה - כפי שאכן קורה.

ישן 25-06-2013, 17:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

לכן כתבתי.. אבל עדיין זה לא מצדיק מניעת התאגדות ו ועדים.
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בגלל חוסר תחרות יש להם יותר..."

ציטוט:
מה שראוי, שצריך להתאמץ וליצור בלמים ואיזונים והגבלות שונות, שכדאי וצודק שיחולו על עובדים אלו, אולי במצבים מסוימים כדי למנוע מצב שבו המלך חסן (ואני תובע את עלבונו של המקורי ) מנמל אשדוד עושה מה שבא לו..

ישן 25-06-2013, 18:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה יכול לתאר פחות או יותר את המדדים הללו?
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני תומך בדעות שלך לכל אורך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
לדעתי, הדרך הכי טובה לקבוע את גובה השכר שלהם הוא לפי המדדים המקבילים בסקטור הפרטי, אך אני לא יודע אם זה ישים ועד כמה זה נכון בכלל. אולי יש דרכים פרקטיות וטובות יותר להתמודד עם זה, לכן אשמח לשמוע דעתם של אחרים.

ישן 25-06-2013, 21:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
סליחה שאני מתערב לכם באשכול אבל רציתי לומר שלדעתי
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה יכול לתאר פחות או יותר את המדדים הללו?"

[1] ועדי העובדים וחופש ההתארגנות הם דבר חשוב

[2] ועדים רבים לא ממלאים את תפקידם כיום.

ועדים גדולים עם יד על שאלטר כלשהו דואגים לקבוצת מקורבי צלחת/ דור א' וכו' על גב הציבור ועל גב דור ג' ועבדיהם עובדי הקבלן.

בכל המקרים בהם נזקקתי לעזרת ועדי העובדים שלי מול פגיעות ברורות בזכויותי החוקיות זכיתי לקדחת ולמענה ציני.

אני רוצה שיהיו עובדים מאורגנים אבל כמו שההתארגנות נראית כיום אני מוותר - הועד לגבי הוא עוד אויב במקרה הרע או מסחטת כספים שנותנת לי סט כוסות פורצלן בראש השנה במקרה הטוב.
ישן 25-06-2013, 22:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

קטעים חוצפן, הכיצד אתה מעז?!
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "סליחה שאני מתערב לכם באשכול אבל רציתי לומר שלדעתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה

ללא ספק!

[2] ועדים רבים לא ממלאים את תפקידם כיום.

אני נוטה להסכים איתך..

ועדים גדולים עם יד על שאלטר כלשהו דואגים לקבוצת מקורבי צלחת/ דור א' וכו' על גב הציבור ועל גב דור ג' ועבדיהם עובדי הקבלן.

דואגים לאלפי עובדים קבועים ועוד אלפים רבים, שבאו לעבוד מס' שנים קצוב. נכון שישנם פערים בין הקבוצות אבל סה"כ דואגים לכולם.

בכל המקרים בהם נזקקתי לעזרת ועדי העובדים שלי מול פגיעות ברורות בזכויותי החוקיות זכיתי לקדחת ולמענה ציני.

לא מתווכח..

אני רוצה שיהיו עובדים מאורגנים אבל כמו שההתארגנות נראית כיום אני מוותר - הועד לגבי הוא עוד אויב במקרה הרע או מסחטת כספים שנותנת לי סט כוסות פורצלן בראש השנה במקרה הטוב.

ישן 26-06-2013, 22:50

ההגדרה של 'בסה"כ דואגים לכולם' היא לא מדוייקת ולמעשה יש בה מההשלמה עם אי שוויוניות
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "חוצפן, הכיצד אתה מעז?!"

כאשר באותו מקום עבודה, באותו תפקיד ובאותם כישורים יתקיימו פערי שכר וזכויות נלוות של עשרות אחוזים בין דור א' לדור ג'.

לגבי עובדי הקבלן - בחלק מהמקומות הם אינם זוכים כלל למטרית ההגנה של הוועד ולעניות דעתי אחת הסיבות לכך שהוועדים משלימים עם שעבוד עובדי קבלן הינה ידיעתם כי זו הדרך היחידה בה תוכל החברה לשרוד ולהעסיק במקביל את הדרושים לה מבלי להעניק להם את הזכויות של דור ג'. זאת, כדי שבפער שבין [העדר] זכויות עובד הקבלן לזכויות דור ג' ניתן יהיה לממן את ההפרש שבין זכויות דור ג' לזכויות דור א'.
ישן 27-06-2013, 13:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

תפקיד הועד הוא להתערב בבעיות עבודה של עובדי הקבלן בשטחי המפעלים שלהן
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ההגדרה של 'בסה"כ דואגים לכולם' היא לא מדוייקת ולמעשה יש בה מההשלמה עם אי שוויוניות"

ולהפעיל לחץ על ההנהלה כדי לפתור אותן, ולדאוג למסגרת תנאי העסקה מסוימים - אך לא באופן פרטני - אותם צריך להגדיר במסגרת חוק, שרק בשנים האחרונות אותם תנאים מסוימים הוגדרו (פנסיה לעובדים אלה העלאות שכר והטבות אחרות) במסגרת אותו חוק, ושההסתדרות הכללית מצאה לנכון להתערב בעניינים אלו כגוף בעל אחריות ברמה הלאומית - ולא כל ועד בעצמו (ושמשום מה, עדיין לא מיושם... )

וכן, קיים פער בין עובד קבוע לעובד ארעי שעובד עד שנתיים. מי שמעל שנתיים זוכה להטבות מסוימות ואחת לכמה זמן הם מתעדכנים עוד עם הותק. (כן אותה מילה משוקצת בעינכם)

ישן 27-06-2013, 18:55

מדוע לדעתך אין זה תפקיד הועד להגן על כ-ל העובדים שבמקום העבודה באותה המידה?
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תפקיד הועד הוא להתערב בבעיות עבודה של עובדי הקבלן בשטחי המפעלים שלהן"

מה, הוועד הוא עוד 'בעל הון' שחי על חשבון אחרים רק שבמקרה הזה לא מדובר ב'הון' שלו?

דור א' דור ב' ודור ג' - זה לא ענין של 'וותק'. זה ענין של נקודות משבר כלכלי אליהן הגיעה חברה ובהן קנו הבעלים שקט תעשייתי מהוועד והעובדים שכבר בפנים תמורת הזכות להכניס עובדים נחוצים [למה, כי הקודמים לא יעילים מספיק? לא מקצועיים מספיק?] בתנאים ירודים יותר.

הרי ברור שהורדת תנאי דור ג' וההשלמה עם שעבוד עובדי קבלן כל מטרתם הינה שימור תנאי דור א' מעבר למה שהעסק יכול לשאת בתנאי תגמול עפ"י פריון ומקצועיות.

המשמעות של המצב הקיים הינה שעיקר תפקידו של הועד הוא לקדש את הוותק של בעלי הקביעות וכשזה העיקרון אז אין פלא שגם בתוך בעלי הקביעות מידת הגבוי שניתן מהוועד הוא לפי הקירבה לצלחת.
ישן 27-06-2013, 20:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה לא באמת מתמם עד כדי חוסר היגיון מולחט..??
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מדוע לדעתך אין זה תפקיד הועד להגן על כ-ל העובדים שבמקום העבודה באותה המידה?"

ציטוט:
מה, הוועד הוא עוד 'בעל הון' שחי על חשבון אחרים רק שבמקרה הזה לא מדובר ב'הון' שלו?

דור א' דור ב' ודור ג' - זה לא ענין של 'וותק'. זה ענין של נקודות משבר כלכלי אליהן הגיעה חברה ובהן קנו הבעלים שקט תעשייתי מהוועד והעובדים שכבר בפנים תמורת הזכות להכניס עובדים נחוצים [למה, כי הקודמים לא יעילים מספיק? לא מקצועיים מספיק?] בתנאים ירודים יותר.

הרי ברור שהורדת תנאי דור ג' וההשלמה עם שעבוד עובדי קבלן כל מטרתם הינה שימור תנאי דור א' מעבר למה שהעסק יכול לשאת בתנאי תגמול עפ"י פריון ומקצועיות.

המשמעות של המצב הקיים הינה שעיקר תפקידו של הועד הוא לקדש את הוותק של בעלי הקביעות וכשזה העיקרון אז אין פלא שגם בתוך בעלי הקביעות מידת הגבוי שניתן מהוועד הוא לפי הקירבה לצלחת.

ממתי ועד יכול להגן על עובד שלא שייך למפעל שבו הוא עובד? יהיה בעל חברת קבלן שיסכים לכך?

ועד העובדים יכול לבקש מ/ לודא עם/ ללחוץ על (אל תמחק את המיותר) הנהלהת המפעל, לודא שהקבלן איננו עושק ועומד בהסכמים (לפחות בחלקם).. אבל יש דברים ברורים שבהם הועד אינו יכול להתערב.

עובדים קבועים וכמה שיותר, הם אכן שאיפתם הבלתי מוסתרת של הועדים, מתוך הערכה לפועלם של אלה (פקחים,כבאים,אנשי מרכז תאום,סבלים ואנשי ביטחון במקרה של רש"ת).. אבל יש עובדי קבלן בעיקר בתחום השמירה והניקיון. ככה שכל הדיבורים שלך בעניין באו לקדם אג'נדה מסוימת, אבל הועדים חזקים יותר מכל אלה..

ישן 27-06-2013, 21:10

אני נמצא במוסד ציבורי בו יש 'אחראיות' נקיון ותיקות ותחתן צבא עבדים של עובדי קבלן
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה לא באמת מתמם עד כדי חוסר היגיון מולחט..??"

ה'אחראיות' הן שיכיות. ראיסיות במובן הרע של המילה. חריצות זה לא הצד החזק שלהן. הן מוגנות היטב ע"י הועד. צבא הוסאלים המקרצף מושפל נעשק ונבעט מעת לעת [ולמען האמת לא אחת גם נותן תפוקה בהתאם].

נראה לך שזה המצב שועד צריך לשמר?

במקום עבודה של אחד מקרובי יש עובדי קבלן קבועים העובדים במקצועות דורשי ידע ונסיון כבר מעל עשור. באותו מקום. הועד שיודע לדאוג לזכויות אזוטריות של הותיקים לא שם על עובדי הקבלן.

למה דאגה להם היא היתממות? נראה לך שוועד עובדי נמל X / חברת תשתיות לאומית Y לא יכל למנוע את הכנסת עובדי הקבלן הללו למערכת? הרי הם משביתים מדינה בשביל הרבה פחות מכך.

לדעתי הוועד לא רק שלא התנגד אלא מאוד שמח להכנסת צבא עבדי קבלן אשר יאפשר את המשך הענקת תנאי עילית לדור א' כשהתברר לו שחלוקת העושר בין כלל העובדים עלולה כמשל לגרום לההוא מדור א'+ לאבד את תוספת האנטרקוט

הנכונות של הוועדים ליצור מעמדות בתוך חברת העובדים היא תאוות בצע ולא סוציאליזם.

ישן 28-06-2013, 07:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

עבד כי ימלוך? זאת מכה שאף ועד ואף הנהלה לא יפתרו.
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני נמצא במוסד ציבורי בו יש 'אחראיות' נקיון ותיקות ותחתן צבא עבדים של עובדי קבלן"

ציטוט:
ה'אחראיות' הן שיכיות. ראיסיות במובן הרע של המילה. חריצות זה לא הצד החזק שלהן. הן מוגנות היטב ע"י הועד. צבא הוסאלים המקרצף מושפל נעשק ונבעט מעת לעת [ולמען האמת לא אחת גם נותן תפוקה בהתאם].

נראה לך שזה המצב שועד צריך לשמר?

ובכלל יחסי אנוש בין מעסיק עובד ובין כלל העובדים - זה מצריך טיפול פרטני ויחידני עם אחד אחד מן הפושעים, ע"י יבוש בתליה הפוך על העץ כל יום כמה שעות...

במקום עבודה של אחד מקרובי יש עובדי קבלן קבועים העובדים במקצועות דורשי ידע ונסיון כבר מעל עשור. באותו מקום. הועד שיודע לדאוג לזכויות אזוטריות של הותיקים לא שם על עובדי הקבלן.

למה דאגה להם היא היתממות? נראה לך שוועד עובדי נמל X / חברת תשתיות לאומית Y לא יכל למנוע את הכנסת עובדי הקבלן הללו למערכת? הרי הם משביתים מדינה בשביל הרבה פחות מכך.

לדעתי הוועד לא רק שלא התנגד אלא מאוד שמח להכנסת צבא עבדי קבלן אשר יאפשר את המשך הענקת תנאי עילית לדור א' כשהתברר לו שחלוקת העושר בין כלל העובדים עלולה כמשל לגרום לההוא מדור א'+ לאבד את תוספת האנטרקוט

הנכונות של הוועדים ליצור מעמדות בתוך חברת העובדים היא תאוות בצע ולא סוציאליזם.

אל כל המלל שכתבת, ההתיחסות שלי היא כזו - לא הכל מושלם. הצדקתי אותך על כך שרבים הועדים שלא עושים את עבודתם נאמנה. לפעמים היו כאלה שכשלו ונתנו למצב מסוים להשתנות ונתנו דריסת רגל לעובדי קבלן. אתה מצפה מועד להגן על עובדי קבלן קיימים - ובכן זה לא עובד כך. אתה לא באמת מצפה שבעל חברת הקבלן יתן יד, שיבוא גורם חיצוני שאיננו הנהלת המפעל שנקשר איתו בחוזה - ויגיד לו מה לעשות..

אך למרות כל מה שציינת לעיל - עדיין לא אמור לגרום לביטול הועדים ולפגיעה בפרנסתם של מאות אלפי משפחות. על אף שאתה ממש להוט לכך....

ישן 28-06-2013, 08:38

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עבד כי ימלוך? זאת מכה שאף ועד ואף הנהלה לא יפתרו."

ציטוט:
- עדיין לא אמור לגרום לביטול הועדים ולפגיעה בפרנסתם של מאות אלפי משפחות. על אף שאתה ממש להוט לכך....

נראה שאתה להוט לקרב שלא קיים ביננו - או שאתה מתווכח סימולטנית עם יותר מדי אנשים ומתבלבל בינהם.

כבר אמרתי:
ציטוט:

.
ואפילו הגבתי לי והסכמת עימי...

נחזור להסתעפות הזו באשכול - אני טוען שוועדי העובדים ובעיקר הגדולים בתצורתם הנוכחית פוגעים בפרנסתם של מאות אלפי משפחות. הם מגבים ויוצרים פערים בבטחון התעסוקתי בין עובדים והם שותפים מלאים של המעסיקים בשעבוד עובדי קבלן. זה שאני או אתה או לכל היותר עוד כמה עשרות אלפי עובדים נמצאים [כרגע] בצד היותר מוגן - לא הופך את זה ליותר מוסרי.

ועדי העובדים הגדולים הם בסה"כ עוד גילדה כוחנית של חלק מהעובדים בחלק ממקומות העבודה כאשר את התנאים שהם מספקים לחלק מהעובדים הם משיגים על חשבון העובדים האחרים ועל חשבון משלם המיסים או הלקוח השבוי והחמור מכל - על גבם של עובדי הקבלן. ה'עבד כי ימלוך' על גבו של עובד הקבלן אינו אנקדוטה. זה של'אחראית הנקיון' יש קביעות ושכר כפול משלו ואפס תפוקה לא הופך את הועד המגבה אותה ברדיית זה שמנגב את הרצפה בפועל וחסר כל זכויות לסוציאליסטי.

במקומות אחרים יצאת בחרי אף נגד העסקת עובדי הקבלן. אסור שהאינטרסים האישיים של העובד המאוגד בוועד בעל שלטר יהפכו אותו לבסה"כ עוד סוג של נצלן ולמעשה נצלן גרוע יותר מהמעסיק שהרי הוא מוצץ את לשדו של עובד הקבלן ואפילו לא עושה זאת מתוך העסק 'שלו'.

ישן 26-06-2013, 01:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני תומך בדעות שלך לכל אורך..."

המדד הטוב ביותר (במשטר דמוקרטי) הוא מה שהציבור רוצה.
בגדול, איכות העבודה (ומכאן שגם התפוקה והתועלת שמגיעות ממנה) היא פונקציה עולה של השכר. צריך להציע משכורת מספיק תחרותית ביחס לשכר בשוק הפרטי, שתמשוך אנשים מספיק טובים לשירות הציבורי - כאשר מספיק טובים הם מספיק טובים ביחס לשירות שהציבור רוצה לקבל מהשירות הציבורי.

לדוגמה: עכשיו המשכורות גרועות, ולכן אין סיבה שמי שיכול לקבל משכורת טובה יותר בשוק הפרטי ללכת לשירות הציבורי. אם אנחנו מרוצים ממה שאנחנו מקבלים - כנראה שהמשכורת נכונה. אם אנחנו רצים שירות טוב יותר - כנראה שצריך להעלות אותה. אם יסתבר שהציבור חושב שהשירות הציבורי עושה מעל ומעבר ואפשר וצריך להסתפק בפחות - כנראה שצריך להוריד את. המשכורת...

כל זאת כמובן בהינתן ביטול מוסד הקביעות.

ישן 27-06-2013, 15:21
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "המדד הטוב ביותר (במשטר..."

גם לי זה נשמע הכי נכון, אבל יש עם הדרך הזו בעיה: זמן התגובה לצורך בהעלאה בשכר יהיה מאוד נמוך, כי בחברות ממשלתיות להבדיל מחברות פרטיות מערכת התקצוב מאוד מסואבת. לוקח המון זמן עד שחוסר שביעות הרצון נקלט במערכת ועד שהמערכת מגיבה.

בוא ניקח לדוגמא את המשטרה, שהיא בין הגופים הבודדים שמעובדיהם נשללה הזכות לשבות. אולי לא כולם יסכימו איתי, אבל אני חושב ששוטרים "פשוטים" לא מקבלים את השכר הנכון כפי שאתה מגדיר אותו. אני לא יודע מה השכר שלהם בפועל, אבל אפשר לראות את זה בקושי של המשטרה לגייס כוח אדם איכותי לשורתיה. כמה גולשים בפורום צו"ב, שהנושא קרוב לליבם, העידו על כך ששוטרים שלא מתקדמים אינם מצליחים להחזיק מעמד יותר מחמש שנים בתפקידם בגלל התנאים והשכר.

עם זאת, יכול להיות שהבעיה היתה נפתרת אם היו שוללים לכל הארגונים הממשלתיים את הזכות לשבות. כתוצאה מכך אולי האוצר היה מצליח לאזן את המשכורות בין הארגונים השונים, כך שהגרגרנים יאכלו פחות והרעבים יקבלו מנה קצת יותר רצינית.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 27-06-2013 בשעה 15:41.
ישן 27-06-2013, 22:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "גם לי זה נשמע הכי נכון, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
גם לי זה נשמע הכי נכון, אבל יש עם הדרך הזו בעיה: זמן התגובה לצורך בהעלאה בשכר יהיה מאוד נמוך, כי בחברות ממשלתיות להבדיל מחברות פרטיות מערכת התקצוב מאוד מסואבת. לוקח המון זמן עד שחוסר שביעות הרצון נקלט במערכת ועד שהמערכת מגיבה.
נכון (בערך).
צריך לתת יותר גמישות בשימוש בתקציב, בלי טריקים. צריך לתת הוצאות חובה וכסף אופציונאלי - שלא מעלימים לך אם לא השתמשת בו, כדי שאפשר יהיה לתגמל בזמן אמת, אבל תהיה מוטיבציה לחסוך ולא לבזבז.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
בוא ניקח לדוגמא את המשטרה, שהיא בין הגופים הבודדים שמעובדיהם נשללה הזכות לשבות. אולי לא כולם יסכימו איתי, אבל אני חושב ששוטרים "פשוטים" לא מקבלים את השכר הנכון כפי שאתה מגדיר אותו. אני לא יודע מה השכר שלהם בפועל, אבל אפשר לראות את זה בקושי של המשטרה לגייס כוח אדם איכותי לשורתיה. כמה גולשים בפורום צו"ב, שהנושא קרוב לליבם, העידו על כך ששוטרים שלא מתקדמים אינם מצליחים להחזיק מעמד יותר מחמש שנים בתפקידם בגלל התנאים והשכר.
אולי נשללה מהם הזכות להגיד שהם שובתים. בפועל חלקם מנהלים משהו שהוא שביתה איטלקית במקרה הטוב. (מה גדלו של החלק הזה זו שאלה פתוחה.) אזכיר לך את השוטרת שטענה שהגיעה לביתו של מנוח ובכלל לא הייתה שם...

לגבי שוטרים "פשוטים" אינני יודע, אבל אני יודע שלמרות אי אלו יתרונת, אני ויתרתי על הפריבילגיה של שירות עם Israel's finest. הם צריכים להעלות את המשכורת בכמה וכמה סדרי גודל כדי שזה יוכל להתחרות בכלל עם השוק הפרטי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
עם זאת, יכול להיות שהבעיה היתה נפתרת אם היו שוללים לכל הארגונים הממשלתיים את הזכות לשבות. כתוצאה מכך אולי האוצר היה מצליח לאזן את המשכורות בין הארגונים השונים, כך שהגרגרנים יאכלו פחות והרעבים יקבלו מנה קצת יותר רצינית.
אין לי בעיה שישבתו. יש לי בעיה עם זה שאי-אפשר לפטר אותם בעקבות שביתה. לא רוצים לעבוד? שלא יעבדו. אבל שהמעסיק יוכל להראות להם את הדלת מבחוץ בתגובה.

ישן 26-06-2013, 19:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

טוב, אני חושב אחרת..וגם אחרים חושבים אחרת.
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אכן כן. כשהם נהנים מיתרון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אכן כן. כשהם נהנים מיתרון שאין לעובד בשוק הפרטי, אותה חרב דמוקלס שמכריחה אותם להיות הגיוניים בדרישתם, אין מה שיעצור אותם מלמנות מנהל מוזיאון כשאין מוזיאון, לסגור את מקום העבודה כשיש בר מצווה, לדרוש בתוקף שהם יהיו אלו שיקימו את הנמל המתחרה למרות שזה יביא אותם לגירעון ועוד.

הויכוח הזה שוב יוצא לי מהאף, בטח אחרי שנטחן בעבר מס' פעמים.. לכן נראה לי שתיאלצו להתמודד עם המציאות. כי הטיעונים שאתם מביאים לא מחזיקים מים. בטח לא מה שכתבת על נתב"ג (לא מדויק בעליל והופץ ע"י מישהו בעל אינטרס) ובטח לא כשאתה משליך ממקרה בודד מאוד מכוער על הכלל.

ישן 26-06-2013, 20:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

משקר אתה אמרת..
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "הדוגמאות שנתתי לך הן רק חלק,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
הדוגמאות שנתתי לך הן רק חלק, והן מדגימות את העיקרון עליו דיברתי. המצב נכון בחברות רבות, רק שחלקן חוסה בערפל, ואין שם שקיפות כמו בחברה ציבורית. לטעמי- אמורה להיות.
לגבי "אינטרס"- נציג האוצר בועדת הכספים של הדירקטוריון. תפקידו לשמור על המצב הפיננסי של החברה. איזה אינטרס יש לו לשקר?

אבל תקרא פה ו פה

ישן 26-06-2013, 21:01

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "משקר אתה אמרת.."

אתה רק מחזק אותי.. בכתבה הראשונה שלא הכרתי, סמנכל הכספים עצמו מתריע שהחברה שהוא מנהל לה את הכספים לא תוכל לעמוד בזה! אתה מבין? הגורם הבכיר ביותר בתחום הכספים בחברה טוען שאי אפשר לעשות זאת. מה יותר מזה? משרד התחבורה מתעקש כי על כץ מופעל לחץ מהרש"ת עצמה (כלומר- מאלו שלא צריכים להבין בכספים אלא רק אלו שדואגים לכוח המונופוליסטי), ולראיה- נכתב בכתבה מפורשות שהטענה של מנכל המשרד מופרכת על ידי הנתונים מהחברה עצמה.

הכתבה השניה עוד יותר מחזקת אותי- היא מראה שלאור זה שהרש"ת לא יכולה תקציבית להקים את השדה המתוכנן, הוחלט לבסוף לבנות שדה קטן יותר, שייקח יותר זמן לקנות (תהרוג אותי איך זה הגיוני, רק בישראל..), וכמובן- "שדה התעופה אמור להפסיד תפעולית כ־100 מיליון שקל בשנה".

אז מה היה לנו? לאחר הדוח החמור על הגירעון הצפוי, שנמסר גם מנציג האוצר וגם מסמנכל הכספים, החליטו לבנות שדה קטן יותר, ביותר זמן, ושלבסוף יפסיד "רק" 100 מ' ש"ח בשנה. מה אגיד לך, הישג גדול לחברות הממשלתיות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:21

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר