לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2013, 17:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "יש טענה (שנראית לי לא מבוססת)..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
יש טענה (שנראית לי לא מבוססת) לפיה אם יש למישהו את טביעת האצבע שלך הוא יכול לשתול אותה כראיה בזירת פשע, או לטעון (כחוקר משטרתי) שהוא מצא את טביעת האצבע בזירה, ולא במאגר.
היא מבוססת (הראשונה).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
גם אם זה אפשרי לזייף כך ראיות, יהיה אפשר לטעון שזה לא יוביל להפללת חפים מפשע, אלא לזיכוי אשמים, כי יטענו שהראיה הזו (טביעות אצבע) כבר לא אמינה.
בסוף - כן. בהתחלה - זה יוביל להרשעת חפים מפשע.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2013, 15:00
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כי הם לא עושים את זה עכשיו?..."

בהתחלה לא הבנתי מה אתה רוצה מימני, אבל קראתי שוב את ההודעה שלי והבנתי שהתנסחתי בצורה קלוקלת. ברור שאני יודע שעושים את זה עם המידע הצרכני שלנו. הכוונה היתה שאם תהיה להם אפילו גישה חלקית למאגר מידע ביומטרי, אז הם יוכלו לעשות את זה גם עם המידע הזה. כאשר הם עושים את זה מידע צרכני, זה נסבל במידה מסויימת, כי אין לנו ממש ברירה: לדוגמא, אם אני רוצה לקבל שירותים של חברת אשראי, היא חייבת לדעת פרטים אישיים מסויימים, והיא גם יודעת את הרגלי הצריכה שלי, לכן אין לי דרך למנוע מימנה לסחור במידע שלי. בדרך כלל זה גם מעוגן באופן כזה או אחר בהסכם המשתמש בחברה.

לעומת זאת, סיפוק מידע ביומטרי אינו הכרחי לצורך ניהול תקין של העסק. אפשר להסתדר יופי בלעדיו, לכן אני מעדיף שהמידע הזה לא יסופק לאף חברה עסקית אפילו לא באופן חלקי.
ישן 08-07-2013, 19:25

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לא בדיוק הבנתי מה אפשר לעשות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לא בדיוק הבנתי מה אפשר לעשות עם טביעות האצבע שלך בהקשר המסחרי.

כלום. לא אמרתי שאפשר. אמרתי שהם פשוט יכולים לאגור מידע, לאו דווקא לצרכים מסחריים. למה? אין לי מושג, ואני לא חושב שזה באמת משנה. הנקודה שלי היא שאין שום סיבה שלבנק, לצורך הדוגמא, תהיה כל גישה שהיא למאגר כזה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
ביטוח לאומי ומס הכנסה יודעים בדיוק כמה אתה מרוויח. לא שמעתי על חברה עסקית שהצליחה להשיג את הפרטים הללו ולדעת מה לשווק לך.

אני דווקא שמעתי על חברה כזאת. למעשה עבדתי באחת כזו עד לפני כמה זמן. יותר מזה אני לא מעוניין לפרט, אבל תאמין שהחברות האלה יודעות מה בדיוק לשווק לך

*המידע כמובן לא הושג מביטוח לאומי, אבל בשורה התחתונה החברות יודעות מי קהל היעד שאליו הן מכוונות.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 08-07-2013 בשעה 19:27.
ישן 08-07-2013, 20:06

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אגב, הבדיקה הרגילה לאימות..."

אז זהו שלדעתי אין צורך מעבר לזה. אם טביעת האצבע מוצפנת בתוך התעודה, אפשר להשוות אותה עם אצבעו של נושא התעודה, וזהו. אי אפשר לזייף תעודה כזאת אם משתמשים בפרוטוקולי אבטחת מידע מתקדמים. אני לא כל כך מבין באבטחת מידע, אבל אנסה להסביר בקצרה, ואני מקווה שמישהו אחר שמבין בזה לעומק יוכל לפרט על זה ואפילו לתקן אותי.

ניתן להצפין טביעת אצבע בהצפנה חד-כיוונית בתוך שבב שנמצא בתעודת הזהות. באמצעות קורא טביעות אצבע שמשתמש באותו פרוטוקול הצפנה, ניתן להשוות את אצבעו של נושא התעודה לצופן שנמצא בתעודה. אם הם תואמים, הכל תקין. אם לא, השוטר יכול לעצור אותו בגין חשד לזיוף ולאמת את הזהות שלו בתחנה באמצעות יתר האמצעים העומדים לרשותו כיום.

כמעט ובלתי אפשרי לזייף תעודה כזאת, כי לזייפנים אין מושג באיזה צופן משתמשים בתעודה, ואי אפשר לעשות הנדסה לאחור בהצפנה חד-כיוונית. הם יכולים לנסות ליצור תעודות שיראו בדיוק כמו התעודות של משרד הפנים: עם תמונה וטביעת אצבע תואמות, אבל אם התעודה לא תהיה מוצפנת או לחלופין מוצפנת בצופן שונה מזה שמשרד הפנים משתמש בו, אוטומטית יעלה חשד לזיופים, ונושא התעודה יעצר להמשך חקירה בתחנה.
ישן 08-07-2013, 23:49

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ברור שהן יודעות, הן משיגות את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
ברור שהן יודעות, הן משיגות את זה מחברות אשראי למשל, או מועדוני צרכנים. אבל מה שכתבתי הוא שלא מהמחשבים הממשלתיים שמכילים את המידע האישי עליך, מחשבים שהטענה היא שהם אוטוטו נפרצים והמידע יסגיר סוכני מוסד.

אולי לא פרצו למערכות ביטוח לאומי או מס הכנסה, כי מצליחים להגיע לאותה מטרה באמצעים חוקיים? אין מערכת שלא ניתן לפרוץ. אם מחשבי הפנטגון נפרצו, אין סיבה שלא יצליחו לפרוץ מערכות של ביטוח לאומי, שמושקעים בהן פחות משאבים באבטחה. השאלה היא אם משתלם להשקיע בפריצה משאבים כאשר אפשר להשיג מידע דומה באופן עקיף. נכון, המידע שמושג באופן עקיף לא מדוייק כמו המידע במערכות ביטוח לאומי, אבל אני מניח שזה מספק את האנשים שמנסים להשיג מטרה מסויימת, לכן הם לא משקיעים את המשאבים הדרושים בפריצת המערכות הללו. בנוסף לזה, העובדה שהמידע הזה לא משוטט ברשת, לא מצביעה על כך שהמערכות של בט"ל מעולם לא נפרצו. יכול להיות שדווקא כן. יכול להיות שגם פקידים מושחתים מדליפים מידע נקודתי מבסיס הנתונים.

על הפאניקה של הציבור המתנגד אגיב לך בהודעה השניה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אגב, אם כבר- למשרד התחבורה יש את תצלומי כל הנהגים בישראל, שזה מן הסתם חלק עצום מהאוכלוסיה. למה לא מפחדים שהתמונות והשמות יגיעו למדינות האויב משם?

אני לא חושב ש"מפחדים" זו המילה המתאימה, אבל כאשר התגלה שמשרד התחבורה מצלם תמונות שניתן להפיק מהן מידע ביומטרי, הציבור שמתנגד לזה התרעם על זה באותה המידה.

על החשש שזה יגיע למדינות אויב והפאניקה המוגזמת, כאמור, אגיב בהמשך.
ישן 08-07-2013, 19:09
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
השאלה מה הוא עושה עם המיליון$
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מה מונע ממישהו להדפיס עכשיו..."

במציאות של היום:

עם המיליון$ אני יכול לקנות אוטו יד2 במצב דיי חדש + כל הריהוט פנים שאני צריך לבית שלי + לבלות בכל מקום שארצה ולבזבז כמה שרק ארצה + (וכאן זה כבר נהיה מסובך יותר, אבל בהחלט אפשרי) להפקיד את הכסף בחשבון בנק מאובטח בחו"ל ואז להעביר את הכסף לארץ.

*אם אני לא טועה, רק סכום שהוא גבוה מ10 אלף ש"ח, מדווח לרשויות המס.

העניין הוא, שאני די משוכנע שעם היצירתיות של היום, אפשר גם לקנות דירות עם כסף שחור, דרך צד ג'.

ברגע שעוברים לכסף דיגיטלי, כל מה שציינתי בהודעה כבר יעבור פיקוח של הרשויות, החל מהשקל הראשון.

וזה לא משנה אם אתה משתמש בו בשביל לקנות למבורגיני ב10 מליון שקל, או מסטיק בזוקה בשקל.

יהיה מעקב על הכל (מצד אחד זה מפחיד, אבל מצד שני זה די יחסל את העולם השחור, או לפחות יקטין אותו משמעותית).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-07-2013, 15:18

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מעניין. במשך עשרות שנים..."

ראשית, הרבה יותר קל להילחם במשהו שעדיין לא קרה מאשר להילחם בתהליך חי ובועט. זו כנראה אחת הסיבות שבגללן אתה שומע פחות או לא שמעת אף פעם תלונות על השימוש של צה"ל במידע הזה.

שנית, זה לא האישיו פה. כדי להבין ממה נובעת התרעומת על המאגר, אתה צריך להבין את ההבדלים בינו לבין המאגר הצבאי. נתחיל בהגדרת הצורך. הצבא צריך את המידע הזה לצורך זיהוי גופות: יש את אמצעי הזיהוי הראשוני - הדסקיות - שהוא לא אמין בכל המקרים וצריך אמצעי זיהוי נוסף לזיהוי ודאי, טביעת אצבע. האמצעי השני גם כן לא תמיד מועיל, כי טביעות אצבע לעיתים נשרפות ואז לא ניתן לבצע זיהוי באמצעותן, אז משתמשים בצילום שיניים. ובכן, גם זה לא תמיד עוזר, כי לפעמים צריכים לאסוף חלקי גופות - לא נעים לומר - בשקיות, ואז צריך להשתמש בדנ"א כדי לקשר בין חלקי הגופות. כרגע אין תחליף ראוי לאמצעי הזיהוי האלה, ועל כן הפגיעה בפרטיות של חיילים נסבלת. אני לא אומר שהיא לגמרי מוצדקת, אבל בהחלט נסבלת.

נחזור לענייננו. להבדיל מהצורך של הצבא, לצורך של משרד הפנים יש תחליף פחות פולשני: לא חייבים להקים מאגר בשביל למנוע זיוף תעודות, כמו שכתבתי כבר לפחות פעמיים באשכול, אז במקרה הזה אין שום הצדקה להקמת מאגר פולשני. אני לא מבין מה כל כך בעייתי בטיעון הזה.

מה גם שכל העסק סביב המאגר מסריח לחלוטין. האלטרנטיבה המוצעת היא הרבה יותר יעילה במניעת זיופים, אין בה כמעט סיכון, כי המידע הביומטרי לא מרוכז בשום מקום, היא הרבה יותר זולה מבחינה לוגיסטית. למרות הכל, משרד הפנים בעידודו של מאיר שטרית, שר הפנים לשעבר, ממשיכה לקדם את רעיון המאגר בהתמדה מחשידה משהו. במקום אותם אנשים שלא רואים בעיה בעצם קיומו של מאגר הזה, הייתי מתנגד לו רק בגלל בזבוז המשאבים.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 08-07-2013 בשעה 15:27.
ישן 08-07-2013, 11:39
  T.J T.J אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.13
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי GIR שמתחילה ב "הוא יוכל להדפיס טביעת אצבע של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
מאחר שבמאגר יהיו רק שתי טביעות האצבעות המורות (ולא כל 10 האצבעות), יהיה לא סביר שביהמ"ש ישתכנע אם טביעות האצבע היחידות שימצאו בזירה יהיו אלה, וכל שאר האצבעות לא ימצאו. למרות שזה אפשרי.

חוץ מזה שמי שמספיק מתוחכם לפרוץ למאגר הביומטרי ולהכין טביעת אצבע ממנה ולשתול אותה בזירת פשע כנראה מספיק מתוחכם לדגום טביעה מחפץ שהמטרה נגעה בו, ולדעתי זה אפילו הרבה יותר קל.

אגב, מי שסומך על צהל כנראה לא שירת מספיק בצהל...

ציטוט:
מאות חיילים פרצו לתיק האישי של נינט
אבל גם תיקיהם של יתר כוכבי "כוכב נולד" ו"קחי אותי שרון" פופולריים מאוד במערכת הממוחשבת של צה"ל. בצבא נלחמים בתופעה: כניסת מאות חיילים למערכת נמנעה, חייל אחד נשלח למחבוש, ובקרוב אף תועמד לדין רס"ן, שרצתה לדעת הכול על יואב של שרון
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2787095,00.html

נערך לאחרונה ע"י T.J בתאריך 08-07-2013 בשעה 11:43.
ישן 11-07-2013, 18:42
צלמית המשתמש של GIR
  GIR GIR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.10
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי T.J שמתחילה ב "עדין יותר קל לדעתי לדגום..."

יכול להיות שאני טועה אבל אני מאמין שהמאגר הצהלי לא זמין על רשת שכל אחד יכול לגשת אליה אם הוא זמין בכלל על רשת
נראה לי הרבה יותר הגיוני שיש מספר אנשים בודדים שיכולים לגשת למאגר והם מתמחים בזיהוי גופות, במיוחד לאור השימוש המצומצם במאגר

בניגוד לכך התוכנית למאגר הארצי היא שכל מקום ממשלתי שדורש זיהוי יעביר את הנתונים על גבי רשת יחודית שתוקם (או כבר הוקמה) בצורה לא מוצפנת למאגר ארצי, שם ישוו את הנתונים על ויחזירו תשובה אם זה האדם הנכון.
נראה לך שיהיה בעייתי להוסיף את העמדות האלו
לשדות תעופה? הגיוני, הם צריכים לפקח על האנשים שיוצאים ונכנסים למדינה, עזוב דרכון זה חכם ויותר בטוח
לבנקים? הם צריכים לאמת שלא גנבו לך את הזהות
לתחנות משטרה? הם צריכים לעצור אנשים ולנתח זירות פשע
לעמדות של יצירת רב קו? הם חלק מחברות האוטובוסים שמקושרים עם הממשלה וצריכים להבטיח שאנשים לא יפיקו תעודות של זקנים
למאבטח בקניון? הוא צריך לזהות אנשים שעשו רעש
לרשתות הסופרים? ארגונים אמינים שצריכים לזהות את קהל הלקוחות שלהם
לצבא? צריך לזהות אזרחים ישראליים בשטחים?
איפה עובר הקו שלך למקומות שלא תרצה שיקבלו גישה?

בנוסף לזה יש כבר תעודות זהות חכמות במדינות אחרות ששם עושים איזו הצפנה מתמטית בשביל שלא ישכפלו תעודות כך שללא מאגר ארצי, בשבריר מהעלות וללא בעיות פרטיות מגיעים למטרה המוצהרת של תעודות הזהות הביומטריות ולא ראיתי השווה בין הגרסה הישראלית לגרסה שמתקיימת בשאר העולם ומראה שהגרסה הישראלית יותר טובה

ישן 11-07-2013, 18:59
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי GIR שמתחילה ב "יכול להיות שאני טועה אבל אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GIR
בניגוד לכך התוכנית למאגר הארצי היא שכל מקום ממשלתי שדורש זיהוי יעביר את הנתונים על גבי רשת יחודית שתוקם (או כבר הוקמה) בצורה לא מוצפנת למאגר ארצי, שם ישוו את הנתונים על ויחזירו תשובה אם זה האדם הנכון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אגב, הבדיקה הרגילה לאימות זהות לא נעשית מול המאגר, אלא מול הכרטיס.
כלומר, דוגמים את הטביעה מהאצבע ומשווים באופן אוטומטי לטביעה שמצויה בכרטיס.

יש לשוטר אפשרות להעביר בקשה לרשות כדי להשוות נתון ביומטרי למאגר. למשל, כשמתגלה זיוף או כשאין אמצעי זיהוי.

אז אם יהיה אמצעי כלשהו בבנק (ולא יהיה) יש להניח שלא תהיה גישה למאגר, אלא רק לנתון בכרטיס.

פרט לזה, אסור לפי החוק לאגור נתונים ביומטריים. אפשר להפר את החוק.
אפשר גם לאסור לאגור מידע על רכישות בכרטיסי אשראי.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...553#post4420914

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר