לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2013, 22:54
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
קצין בכיר (אל"מ) התחזה ברשת כדי לקיים יחסי מין עם נשים

הקצין שהונה נשים בפייסבוק החליט לצאת לחופשה על רקע הפרסום בוואלה! חדשות. מידע חדש: הקצין הורשע בעבר בהטרדה מינית מילולית של חיילת וננזף. אמור לקבל בקרוב קידום
קצין צה"ל הבכיר שאתמול נחשף כי התחזה ברשת כדי לקיים יחסי מין עם נשים, הודיע היום (שלישי) למפקדיו כי בכוונתו לצאת לחופשה עד לסיום החקירה בעניינו. הקצין היה אמור לקבל קידום בקרוב, שלא ברור איך יושפע מהחופשה.

http://news.walla.co.il/mahadura/?w=//2659007

איך נגמרת תהילת עולם. אומרים שהוא קצין מצטיין והיה מועמד לתת אלוף. נדמה לי שעתה הכוון שלו יהיה שונה.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2013, 02:20
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ממש לא נכון. יש די שעושות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
ממש לא נכון. יש די שעושות מחקרים בקרב זונות וחשפניות, והסיפורים קבועים - בהתחלה יש אמירה שמדובר בעבודה לגיטימית/הגיעו אליה עקב החיים - אחר כך צפים סיפורי האונס/התעללות.
אני זוכר מחקר שטען למעל 90% זונות שהודו, במסגרת המחקר, שעברו התעללות מינית בילדותן/נעוריהן או אונס וכדומה.

אתה מצפה ש-"סטארית" תספר על האונס שגרם לה להפוך לפנטזיה של כל מיני זכרים בעולם? סתם תהיה שכזאת.

ממש כן נכון.
חבר, אני משער שעוד לא היית באקדמיה..ומעבר לזה , אתה עושה בדיוק בדיוק את הסיפור שהבאת כאן אתה לגבי יאיר לפיד...
אתה הבאת נתון לכאורה מחקרי (שהתברר בסוף שלא היה מחקרי אבל מילא).
הבאתי נתון סותר..וההוכחה שלך היתה בעצם- לא יכול להיות הרי המחקר שהבאתי הראה אחרת..אז יש הסבר אלטרנטיבי.
כן, ההסבר האלטרנטיבי הוא שהמחקר שלך לא נכון. והוכחות נוספות לכך הם שהרגע הבאת נתון שונה שונה מהנתון הקודם.
או ש 100 אחוז נאנסו ומעולם לא נמצאה מישהו בחשפנות שלא התעללה/נאנסה (שזאת הטענה הראשונה שלך שאותה סתרתי) או שהנתון הוא 90 אחוז ואז גם אין לנו ויכוח.
זה בסדר, להגיד שטעית בנתון הראשון לא יגרע מכבודך.

ישן 12-07-2013, 08:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "דוגמא אישית זה עיקרון חשוב,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
דוגמא אישית זה עיקרון חשוב, אבל גם לו יש גבול. אתה לא מצפה מרמטכ"ל לעשות תורנות מטבח או למשוך במו ידיו שיברי מטוס מהמים. ובכשמדובר בארוע שלא קשור לצבא בשום צורה, בטח שקצין בכיר לא חייב להוות דוגמא אישית.

ופה נכנסת הבעיה שאין קו אתי ברור ומנחה. שנינו מסכימים שקצין בכיר לא צריך לעשות תורנות מטבח כדוגמא אישית (למרות שזה ללא ספק בוסט מוטיבציוני כשאתה טירון ואחד מהקצינים האלה שאתה לא בדיוק יודע מה זה כל הדברים האלה על הכתפיים שלהם נכנסים לשטיפה בשרי לעזור לך אחרי הארוחת שישי) אבל אנחנו חלוקים וכנראה נשאר חלוקים על כך שדוגמא אישית לא נעצרת בש.ג.

אגב, אם זה היה אירוע אחר לחלוטין- למשל אם הקצין היה משתכר ונכנס לקטטות עם אנשים, מקלל ומטריד עוברי אורח- זה לא היה מטריד אותך?
ציטוט:
אז כן, צוער יכול לעוף מבה"ד 1 על שטות, זה חלק משטיפת המוח שהצוערים עוברים, אבל אין סיבה להציק לקצינים על דברים מסוג זה.

שוב, אני לא מסכים. אם זה אירוע מספיק מהותי כדי למנוע מבנאדם להיות קצין בתחילת השירות, זה מספיק מהותי כדי למנוע ממנו להיות קצין לכל אורך השירות. עם הותק הרף הנדרש לא צריך לרדת- רק לעלות.
ציטוט:
נ.ב. זכור לי איזה קצין, מאוד בכיר, שעד עכשיו לא מעט רחובות נקראים על שמו ואני מניח שחלק ממעליליו נלמדים בבה"ד 1, שהצטיין מאוד בתחום יחסי המינים. זה לא מטריד אותך?

בהקשר שלו מטריד אותי הרבה יותר היותו גנב עתיקות ידוע ובאופן כללי העובדה שהוא היה סוג של גנגסטר במדים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-07-2013, 14:15
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ענקנמן]דוגמא אישית זה..."

לא כל מה שחוקי גם זוכה ללגיטימציה חברתית.

משתמטים למשל - הם כולם שוחררו כחוק, על ידי צה"ל עצמו, ועדיין זוכים לגינוי חברתי, במיוחד אם הם מפורסמים.

נראות של בכירים גם מקרינה על צה"ל. תאר לעצמך אם היית יוצא לריצת בוקר, ולפתע רואה את אחד מאלופי המטה הכללי (!) כשהוא כורע ומחרבן בסתר השיחים (!!) והיית מצלם אותו ומעלה לאינטרנט.

אז נכון, אין כאן שום דבר באמת רע שהאלוף עשה, ואולי אפילו הייתה לו סיבה סופר לגיטימית ואף רפואית לחרבן בשיחים דווקא עכשיו, והוא גם נקט בכל האמצעים הנדרשים כדי לעשות את זה בצנעה, אבל האם האלוף הזה באמת יוכל להמשיך עכשיו בתפקידו כשגלליו מככבים בפורומי המתגייסים ובאתרי החדשות של החמאס?

ישן 10-07-2013, 23:34
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
יש צבאות שיש בהם קוד אתי מוגדר מאוד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "קצין בכיר (אל"מ) התחזה ברשת כדי לקיים יחסי מין עם נשים"

למשל, בצבא ארה"ב, רומן בין קצין או קצינה נשואים למי שאינו בן זוגם הוא בהחלט עילה מוגדרת להרחקה (או לפחות היה ככה עד לא מזמן). אצל הבריטים יש מסורת מכובדת של It's not done (או לפחות שלא יתפסו אותך).

אצלנו יש סתירה מובנית. אין מעמד קצונה, בתכל'ס. אין קוד התנהגות מעמדי\חברתי לקציני צה"ל (ולא, 'רוח צה"ל' היא לא זה). ומכאן נובעת סתירה פנימית קבועה: מצד אחד, החברה מצפה מקצינים אצלנו ללא פחות ממה שמצפים מקצינים בארה"ב. מצד שני, בהעדר קוד כזה או מסורת, אי אפשר לצפות מהם מעבר למה שהחוק אוסר. ומכאן כל פרשה כזו בערך.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 10-07-2013, 23:37

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "יש צבאות שיש בהם קוד אתי מוגדר מאוד."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
למשל, בצבא ארה"ב, רומן בין קצין או קצינה נשואים למי שאינו בן זוגם הוא בהחלט עילה מוגדרת להרחקה (או לפחות היה ככה עד לא מזמן). אצל הבריטים יש מסורת מכובדת של It's not done (או לפחות שלא יתפסו אותך).

אצלנו יש סתירה מובנית. אין מעמד קצונה, בתכל'ס. אין קוד התנהגות מעמדי\חברתי לקציני צה"ל (ולא, 'רוח צה"ל' היא לא זה). ומכאן נובעת סתירה פנימית קבועה: מצד אחד, החברה מצפה מקצינים אצלנו ללא פחות ממה שמצפים מקצינים בארה"ב. מצד שני, בהעדר קוד כזה או מסורת, אי אפשר לצפות מהם מעבר למה שהחוק אוסר. ומכאן כל פרשה כזו בערך.

מעניין.
מסכים איתך, שמת את האצבע בדיוק על "הבעיה" (לא רואה בזה באמת בעיה אישית אבל זה רק אני).
תכלס כמו שסיכמת, כל עוד לא עוברים על החוק ואין חוק פנימי צבאי כמו בצבא ארה"ב אז אי אפשר לבוא בטענות.

ישן 11-07-2013, 00:42
צלמית המשתמש של האזרח

דעתי קצת שונה...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=YGH]למשל, בצבא ארה"ב,..."

איך מרגיש פקוד או חייל של אותו קצין, אשר מכיר את דרכיו מעלליו המיטתיים (לא צבאיים) כאשר אותו מפקד שולח אותו למשימה מסוכנת. אם האמינות שלו לא מי יודע מה. אני מנסיוני השתדלתי להתרחק מכל מיני
פלייבוים, כי הרגשתי שאצלם הראש והלב (ועד משהו קטן...) לא נמצאים באותה רמת ריכוז.
לא שאני שמרן, אך יש כאן קמצוץ של חוסר יושר ולפעמים זה מספיק לקבוע גורלות של אנשים...

ישן 11-07-2013, 01:15

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "דעתי קצת שונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
איך מרגיש פקוד או חייל של אותו קצין, אשר מכיר את דרכיו מעלליו המיטתיים (לא צבאיים) כאשר אותו מפקד שולח אותו למשימה מסוכנת. אם האמינות שלו לא מי יודע מה. אני מנסיוני השתדלתי להתרחק מכל מיני
פלייבוים, כי הרגשתי שאצלם הראש והלב (ועד משהו קטן...) לא נמצאים באותה רמת ריכוז.
לא שאני שמרן, אך יש כאן קמצוץ של חוסר יושר ולפעמים זה מספיק לקבוע גורלות של אנשים...

איך מרגיש זה לא מעניין אותי ישירות, איך מרגיש חייל שיש לו מפקדת אישה (לפחות לפני כמה שנים) איך מרגיש הומופוב שהמפקד שלו ב 8200 הומו וכו'.. לא מעניין ולא חלק מהדיון, יותר נכון בעצם- מעניין, אבל אנחנו לא מוכנים שזה יהפוך לחלק מהדיון במדינה דמוקרטית.
אז שוב, אם מצמצים את הנקודה, או שיש חוקים שאם עוברים עליהם אפשר להעניש מפקדים (חוקים אזרחיים או צבאיים) או שאם אין חוק בנושא- קרי הבנאדם לא עבר על החוק אנחנו לא יכולים להעניש וזה לא נושא לדיון.
ברובד אחר, אני מקוה שלא יקבעו חוקים צבאיים וקוד אתי מהסוג הזה (ואני לא מדבר על המקרה כאן, כאן נראה שיש היבט של עבירה על החוק בכל מקרה) כגון הענשת קצינים שבגדו בנשותיהם וכו'...שהצבא יצא לאנשים מהמיטה.

ישן 11-07-2013, 07:40
  משתמשת נקבה Kodkodit Kodkodit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.13
כולכם מתעלמים מהנקודה המרכזית בסיפור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "קצין בכיר (אל"מ) התחזה ברשת כדי לקיים יחסי מין עם נשים"

תקראו טוב את הכתבה וגם קצת בין השורות- זה שהוא ניהל רומן ואפילו העובדה שהוא הציג את עצמו כפנוי- זו לא הבעיה.
אף אחד לא מעיף מישהו סתם על ניהול רומן ובטח לא מעיפים אל"מ מוערך בגלל זה.
יש המון אנשים (גם גברים וגם נשים) שמנהלים רומנים ובתכלס אף פעם אי אפשר לדעת מה קורה ביחסי בני זוג. יש גם מקרים שזה בהסכמה מהצד השני (בשתיקה או במפורש. מכירה גם כאלה).

הבעיה כאן (לפי הבנתי) היא לא שהוא ניהל רומן, אלא שיש כאן דפוס התנהגות אובססיבי שחורג מניהול רומן זה או אחר או היחס שלו כלפי אישתו.
אם הבנתי נכון, זה לא הנושא של רומן או 100 רומנים- זה גם לא הכמות.
זו צורת ההתנהגות- הפוקוס על הנושא והעדר גבולות. משהו שחורג מסתם התנהגות נורמלית של מישהו שרוצה לבגוד (עם אחת או עם יותר), וזה לא היה משנה גם אם הוא היה פנוי.
ברגע שמגיעים לדפוסים אובססיבים, יש כבר בעיה שחורגת מהיחסים שלו עם אישתו וגם בהחלט יכולה לפגוע בתפקוד שלו- זה לא משנה אם האובססיה שלו היא כלפי נשים או כלפי משהו אחר.
חוץ מזה, בהתנהגות כזו יש הרבה מקרים שזה גם יכול לחרוג מעבר לגבולות הלגיטימים ואז תמצא את עצמך עם מקרה קצב שיגידו לך ש"כולם ידעו כבר שנים".
(אני לא אומרת שזה המקרה כאן. אנחנו לא יודעים פה את הפרטים ואין לי מושג במי מדובר וזה גם לא ממש מעניין אותי )

לא בטוחה שהצלחתי להסביר את הנקודה כמו שצריך, אבל הפואנטה כאן היא שאתם מנסים לשפוט את הסיפור הזה דרך ההתנהגות של אנשים נורמטיבים שיש להם שיפוט סביר של המציאות ויכולת להבין גבולות (וכן, גם בגידה יכולה להכלל בזה) וכנראה כאן זה לא המצב.
ישן 11-07-2013, 07:59
צלמית המשתמש של האזרח

לכל אדם יש איזו אובססיה קטנה...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Kodkodit שמתחילה ב "כולכם מתעלמים מהנקודה המרכזית בסיפור"

קוראים לזה גם הובי. אחד אוהד "שרוף" של איזו קבוצה ועוזב את משפחתו בכדי להיות במשחקים.
האחר גולש שעות באינטרנט (כמונו).

האחר כפי שכתבת הוא "חובב נשים" שיהיה לו לבריאות עם מעשיו. לא חושב שמישהו כאן מדבר על כך.
הבעיה היא כפי שכתבת "האובססיה" וחוסר אמינות של אדם בתפקיד בכיר.

נכתבו הרבה ספרים ונעשו עוד יותר סרטים אודות שירותי מודיעין מיניהם אשר רוצים לחדור למערכות צבאייות וממשלתיות. כאן רואים חוליה חלשה בשרשרת ברגע שמישהו יזהה אותה.
והדרך לבגידה היא קצרה...

ישן 11-07-2013, 08:24
  משתמשת נקבה Kodkodit Kodkodit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.13
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לכל אדם יש איזו אובססיה קטנה..."

לא. זה לא "אובססיה קטנה" (שזה צירוף אוקסימורוני, אבל מילא...)
מה שאתה קורא תחביב או "אובססיה קטנה" זה משהו אחר ולכל אחד יש את הקטע שלו- בין אם זה כדורגל,נשים או טיפוס הרים.

כשאמרתי דפוס אובססיבי התכוונתי למשהו שחורג מהנורמה וגם הגבולות והמציאות אצלו מטושטשים.
זה ההבדל בין מישהו ששרוף על כדורגל וכל שבת הוא עוזב את משפחתו והולך למגרש לבין מישהו שהקבוצה היא כל עולמו, הוא משקיע כל רגע פנוי שלו בקבוצה, עוקב אחרי השחקנים, מדבר איתם ושולח להם מיילים, חבר שלהם בפייסבוק וכותב להם הודעות, נמצא בכל המשחקים ובכל האימונים של הקבוצה ומעורב רגשית בכל מהלך של הקבוצה או ויכוח של שחקן זה או אחר- זו אובססיה שחורגת מהנורמה. יש כאן חוסר הפרדה בין האני האישי לבין הקבוצה.
להיות שרוף על קבוצה וכל שבת במשחק זה משהו אחר.

גם אל"מ שאובססיבי על כדורגל בצורה הנ"ל זו בעיה ולא בטוח שהוא יכול להמשיך בתפקידו. לא בגלל הנושא שהוא מתעניין בו, אלא בגלל חוסר היכולת להפריד בין המציאות לבין נושא העניין.

(ושוב, בכתבה אין ממש פרטים. זה רק נרמז.
כיון שכולנו מכירים אנשים שניהלו רומנים בצבא ואף אחד לא העיף אותם, וכאן מדובר על אל"מ מוערך, אני מניחה שאו שזו בעיה כזו או שיש כאן איזה חיסול חשבונות ע"י יריביו וזה רק התירוץ.
בכל מקרה, הבגידה באישתו או ההתחזות לפנוי היא לא העניין כאן)
ישן 11-07-2013, 11:46
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
כל הגישה הישראלית לנושא ערכים ומוסר מתחכמת.
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ואם ראש הממשלה בוגד באישתו..."

מה זה "נראות" לעזאזל?
חברה ובטח צבא חייבים הגדרה ברורה מהי התנהגות מקובלת ומהי לא.
בישראל כמו הרבה דברים העניין מעורפל ולדעתי בכוונה .
זה נותן הרבה מרחב תימרון וכוח פוליטי לגורמים במערכת.
במרבית המקרים ,ההדחות והעונשים יש קשר בין האדם ,מעמדו והיותו "לנו או לאחרים"
לבעלי ההשפעה הפוליטית באירגון לבין תוצאות המעשה.
אם המטרה היתה לאסור התנהגויות מסוימות ,אז היא צריכה להיות ברורה וידועה עם עונש ברור.והעונשים יכולים להיות שונים ולא רק הדחה,כמעט כל הפרשות שמתגלות "פתאום" ומסתיימות בהדחה פוליטיות במהותן.

מקווה שהצלחתי לכתוב ברור,אבל כל מקרה שכזה הוא לרוב יותר ממה שנכתב ונאמר.
ישן 11-07-2013, 15:47
צלמית המשתמש של האזרח

באמת לא חשוב לך שמשהו בכיר עובר "עבירת מוסר" ושימשיך בתפקידו הממלכתי...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא לא, אם הוא לא עבר על אף..."

... העיקר שיתפקד נכון איפה שצריך ואם הוא רמאי או כל כינוי אחרת זה בסדר....???
אולי תביא איזו דוגמא ממקומות אחרים או מדינות אחרות ששם ראש המדינה או פקיד בכיר או קצין מצטיין
לא הלך הביתה. (זוכר את המקרה של הקצין אמריקאי בכיר מאוד וגיבור מלחמת עיראק ואפגניסטן)

ישן 11-07-2013, 16:48
צלמית המשתמש של האזרח

עבירות מוסר צריך להגדיר אותן?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "בעיה עם עבירות מוסר, זה שהן..."

הרי לא נעשה מזה חוק ומי שיתפס הנלקה אותו בפומבי כמו בסעודיה או באירן.?
איך מרגיש האיטלקי או איטלקיה כאשר ראש הממשלה שלהם עשה BUNGA-BUNGA
אולי הרבה מקנים בו, אך האם הוא מתאים להיות ראש ממשלה?
(דווקא חבל לי כי הוא היה אוהד ציונות...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:01

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר