לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2013, 07:59
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "סרט ארכיון: חיה"א במלחמת יוהכ"פ"

זיהיתי שני נווטים נפלאים (ואינני מתכוון לרמה המקצועית שלהם, שבוודאי גם היתה כזו) בתחילת הסרטון:
איציק ברעם ז"ל, שנפל בשבי באותה מלחמה (לאחר ניסיון הישרדות מיוחד, כולל נשימה מקנה סוף תוך הסתתרות במים. ניסיון שלא צלח לבסוף) ונהרג כעבור 4 חודשים בעת הדרכת חניכים בביה"ס לטיסה.
http://www.izkor.gov.il/HalalKorot.aspx?id=95972

בתמונה הבאה - עומד בצד שמאל:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ערן כהן ז"ל, שבין השאר חנך אותי בקורס הטיס. נהרג במהלך המלחמה.
http://www.izkor.gov.il/HalalKorot.aspx?id=96548

השמאלי עליון בתמונה הבאה:

בתמונה הנ"ל, מימין לרווח שבמרכז התמונה - הטייס יונתן אופיר ז"ל (בספר הטייסת שמו הפרטי: יהונתן) שנפל יחד עם ערן כהן:
http://www.aka.idf.il/Eitan/pratim/...al/?docId=33619

יהי זכרם ברוך.

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 31-07-2013 בשעה 08:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-08-2013, 18:45
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אתם בטוחים שזאת מלחמה...?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "סרט ארכיון: חיה"א במלחמת יוהכ"פ"

יושבים בשקט ואוכלים בשקט. נראים מגולחים ובכלל הכל נראה כאילו זה איזה מחנה נופש.
אצל הירוקים זה לא היה כך...אולי אני טועה. אם לא היתה כותרת שזאת המלחמה, היינו חושבים משהו אחר לגמרי. לא שחס וחלילה, יש לי משהו נגד - אני דווקא בעד, אך לתומי חשבתי שאחרת ...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 01-08-2013, 20:02
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אתם בטוחים שזאת מלחמה...?"

זאת מלחמה מבסיס קבע של חיל עתיר אמצעים הדורשים טיפול מדויק ובלתי מתפשר.
בזמן צילום סרטים אלה נמצאו חלק מלוחמי היחידות האלו בכלא אל-מאזה, עבאסייה ובמרתפי מטה ח''א הסורי (5 חבר'ה) ונלחמו על להישאר יציבים ובחיים.
חלק מהמצולמים כאן היה בין המראות למלחמת קיום אישית בבדידות מעיקה בתוך תא מתכתי מחופה פלקסיגלס שאין בו אפשרות לשכב ולתפוס מחסה או להתגלגל אחורה למדרון אחורי ולגנוב כמה נשימות.
אצל הירוקים זה לא היה כך. ואין מה להשוות כמו שאתה יודע.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-08-2013, 22:50
  yaari yaari אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אתם בטוחים שזאת מלחמה...?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
יושבים בשקט ואוכלים בשקט. נראים מגולחים ובכלל הכל נראה כאילו זה איזה מחנה נופש.
אצל הירוקים זה לא היה כך...אולי אני טועה. אם לא היתה כותרת שזאת המלחמה, היינו חושבים משהו אחר לגמרי. לא שחס וחלילה, יש לי משהו נגד - אני דווקא בעד, אך לתומי חשבתי שאחרת ...

"אתם בטוחים שזאת מלחמה...?"
האמת? אינני יודע כיצד להגיב לשאלתך אחרי שכבר בתמונה הראשונה שהעליתי (בתגובה למעלה) הצגתי שלושה מהאוכלים שהכרתי אישית. שניים שנהרגו ואחד שנפל בשבי כתוצאה מאותה מלחמה. אינני יודע מה קרה עם המצולמים שאינני מצליח לזהות. האם אתה מצפה שיפזרו גרגרי חול באוכל לאות הזדהות עם הלוחמים שעל הקרקע? זה לא היה פיקניק כפי שאתה אולי מתרשם. זו אחת מהטייסות שנפגעו הכי קשה במלחמה.
ישן 02-08-2013, 16:04
  eagledriver eagledriver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.08
השערה למקור הסרט
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "זיהוי נוסף ששלח לי חברי הטוב,..."

הסרט שהעלה חיל האוויר, לדעתי הינו למעשה חומר הגלם שממנו נעשה סרטו של מנשה רז מלפני 10 שנים על טייסת 201 במלחמה. החלק שבו רואים את כל הפאנטומים של 201 במסלול לפני המראה, יוצאים לגיחה, זכור לי היטב.

בנוסף, בספר של רונן ברגמן על המלחמה צוין נושא הסרט:
"שלוש סיבות עמדו מאחורי המפגש המיוחד: מלאת שלושים שנה למלחמה הארורה שגבתה מהטייסת מחיר כה כבד; חשיפתו לראשונה של סרט, שצולם במלחמה על-ידי טלי גודר, אז צלם בשירות מילואים באגף הצילום של בסיס חצור שתיעד במצלמת 16 מ"מ את פעילות "האחת", במשך כל תקופת המלחמה ועד שובם של טייסיה מהשבי המצרי והסורי; הסיבה השלישית היתה סרט בן שעה שהכין מנשה רז, בעצמו איש חייל האוויר לשעבר, עבור ערוץ 10."
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2775455,00.html

עריכה: פספסתי את הקישור שהעלה FANG, יש בו את הכתבה הזו.

נערך לאחרונה ע"י eagledriver בתאריך 02-08-2013 בשעה 16:14.
ישן 03-08-2013, 10:17
צלמית המשתמש של האזרח

unfinished business...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=האזרח]יושבים בשקט..."

יערי, אני מבין הייטב לליבך. אבדת חברים ובעצמך נפצעת. אני מ"הירוקים" דימיינתי לי את חווי "הכחולים" קצת אחרת. אף פעם לא יצא לי לראות את תפקוד טייסות הקרב שלנו במלחמה. אנחנו על האדמה, אבדנו כל תחושת הזמן והמקום. אכלנו וישננו (מי שישן) איפה שהיינו, אולי בגלל "השלווה" לכאורה של הטייסים הגענו לאן שהגענו...
אז אם פגעתי ועצבנתי אותך, אני מצר על כך...

ישן 03-08-2013, 14:17
  13eric02 13eric02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.12
עוד שוני בינינו בזמן מלחמה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "unfinished business..."

ההערה כתובה בלשון זכר אך תקיפה לנשים וגברים כאחת.
מקוממת אותי ההשוואה שעושים לרוב הירוקים להראות עד כמה הם קרביים. אינני חושב שמישהו טוב ו/או חשוב יותר מהשני. אין כאן כלל מקום להשוואות בין "כחולים, ירוקים ולבנים.
כל אחד בעם עושה את המוטל עליו במלחמה.
מלחמתו של איש צוות האויר שונה במהותה ממלחמות חיילי היבשה.
כן, בח"א אוכלים חביתות בין הגיחות. אך זכור שתוך מספר דקות יכול הטייס להיות מוזנק לאויר, למשימה בה הלחץ הפסיכולוגי אחר.
הבדלי משימה
אתה טס מעל שטח האוייב לבד בתא המטוס. בן הזוג יכול רק לייעץ לך מה לעשות אך לא לכוון אותך ביד או לטפוח על הכתף. זהו, זה רק אתה ומה שלמדת עד כה.
אין לילה למסתור. איך גבעה או רכס בצילו אתה יכול להרגע, לחשוב ולנתח את המצב. באויר הכל רץ, הכל נעשה מהר. אין ארטילריה שתעזור לך, אין טנקים להם תקרא בקשר לעזרה או מסוקים לחילוץ.
הבדלי נפילה בשבי
אם חס ושלום הטייס מופל ונלקח בשבי, אזי תוך מספר דקות כל המצב משתנה לגביו.
הוא מיד נמצא לבד, לעצמו. אם נפל צוות אזי כל אחד מהם מבודד מיד מחברו, מורעב, מופעלים עליו לחצים פסיכולוגיים חזקים ורצופים, הוא מושלח לתא קטן ומסריח.
בקיצור-תוך כמה עשרות דקות ירד הטייס שלנו מ"איגרא רמה לבירא עמיקא". והבור הזה עמוק מאוד.
כאן הוא צריך להתמודד לבד מול מערך התיחקור של האוייב, מושפל ובודד ומנוכר.
מאחר ואותו הטייס הוא גם קצין, הוא מתקבל בעיני האוייב כמקור מידע חשוב, כאחד שיודע ומכיר תוכניות תקיפה עתידיות של ח"א והכי חשוב כאחד שהביא את המלחמה לעומק שטח האוייב.
על כן נקמת האוייב חזקה בהרבה מהרגיל.
חייל יבשתי, עם כל הכבוד לו ולפועלו, כשנלקח בשבי, לרוב יהיה זה עם עוד חברים. האוייב יודע שאין בידי החייל מידע מודיעיני רב ולכן רוב העינויים הם תוצאה של נקמה פשוטה, של אוייב באוייב. החייל היבשתי לרוב נלקח בשבי מקו החזית עצמו וההשערה היא שהוא מכיר אך ורק את תפקידו במלחמה.

אז מה היה לנו? אוכלים ביצים בטייסת ולא חול וגריז - מצטער אך זה טבעו של בסיס קבע וזאת אחת הפריבילגיות שיש בו. הלוואי שגם הירוקים היו אוכלים ביצים בלחימה.

אז בואו נמשיך לעשות כל אחד את הטוב לעמו, אל אחד את מיטבו בדרכו שלו ללא השוואה וללא התנשאות

יעזור לנו השם בארצינו הקטנה
ישן 03-08-2013, 14:40
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי 13eric02 שמתחילה ב "עוד שוני בינינו בזמן מלחמה"

בכל שנות חברותי בפורום הזה לא ראיתי תגובה כזאת מקוממת. כל אחד לחם כפי יכולתו, כל אחד סבל כפי שנדרש וכולם גם יחד עשו את הנדרש מהם (חוץ מכמה פחדנים ומשתמטים).
לשום "ירוק" לא חשוב להראות כמה היה קרבי במלחמה הארורה ההיא.
ההשוואות שאתה עושה אינן במקומן. אני מאמין, כמי שהיה שם למטה , בין "הירוקים" שכולנו התפללנו האחד לשלום רעהו וכולנו הערכנו איש את רעהו.
כאשר ראינו את המטוסים נכנסים לאזורים מוכי נ"מ, או לוחמים בקרבות אויר, ליבנו נצבט מדאגה. כולנו החזקנו להם אצבעות, ואיש לא חשב על החביתה שהם זוכים לה, לעומת כריך הלוף במצייה עטופה בחול שלנו.
אנא חשוב פעם נוספת על תגובתך - ותפוס לך רכס או גבעה בצל לשם כך.

ישן 03-08-2013, 16:56
צלמית המשתמש של האזרח

ברור, הכל במהירות הסילון מתהפך...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי 13eric02 שמתחילה ב "עוד שוני בינינו בזמן מלחמה"

בא ואגיד לך, אני תמיד קנאתי לטייסים וכל הזמן רציתי להיות ביניהם, אך הגורל רצה אחרת.

לצערי השתתפתי ב-1967/ מלחמת ההתשה הנוראה/ 1973 ובשל"ג.

שרתתי את המדינה כמייטב יכולתי בחיל מודיעין. לפעמים בתוך כמה שניות היית צריך להחליט וגם להודיע לכוחותנו לא להכנס למלכודת שהאויב הכין לחבריך. אם טעית ולא דווחת בזמן - רק אתה ומצפון שלך יודעים.
נכון בריאותי וחיי כמעט לא היו בסכנה בתוך הבור העמוק או רחוק מהחזית.

מצטער שלא יכול להוסיף ולפרט, גם כך כתבתי כבר יותר מדי...

ישן 04-08-2013, 07:58
  yaari yaari אינו מחובר  

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
אז אם פגעתי ועצבנתי אותך, אני מצר על כך...

לחלוטין לא פגעת ולא עצבנת (אני רגוע מטבעי וקשה להוציא אותי משלוותי). אני פשוט השתוממתי מכך שצילומי האוכל מזכירים "איזה מחנה נופש".
במחשבה שניה, מי שלא היה שם וראה שמדובר בשולחנות מאולתרים עבור הארוחה (הגיוני לא לצפות שיאכלו בישיבה מזרחית על האדמה), כיוון שכמויות האנשים במלחמה לא איפשר שימוש בחדרון אוכל המתאים לימי שלום או לדימוי תרגילי מלחמה, באמת עלול להתרשם כמוך.
אז הנה תמונה שגם תמחיש תפיסת תנומה במהלך המלחמה (מי שחלץ נעליו הוא החריג בתמונה). כל רגע יכולה להכנס פקידה עם פנס כדי להעיר את מי שמתוכנן לצאת לטיסה. מי שלא נרדם בכבדות מתעורר מחדש בכל פעם כזו.
התמונה - מתוך האוסף המצטבר אצלי לקראת 40 שנים למלחמה.
ישן 04-08-2013, 10:59
  משתמשת נקבה Kodkodit Kodkodit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.13

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
אולי בגלל "השלווה" לכאורה של הטייסים הגענו לאן שהגענו...

זה קצת מתחת לחגורה מה שכתבת פה וגם אם זה לא פוגע ביערי, נראה לי שזו האשמה לא הוגנת.
אני מבינה את הכאב והתסכול מהצד ה"ירוק" וגם אם לא חוויתי אף צד בעצמי, קראתי במספיק מקומות על התסכול והרצון לעזרה והגנה במלחמה מחיל האויר שלא התממשה.
אבל נראה לי שגם אתה יודע שהטייסים ה"שלווים" כביכול , הם לא אלה שהחליטו על חלוקת המשימות, הם לא ישבו באמת בשלווה והם לא נתנו לשאר הצבא להלחם לבד.

למען האמת, אם תקרא כמה ספרים שמתארים את תפקוד הטייסות במלחמת יוה"כ, שלווה היא הדבר האחרון שתמצא שם.
אני קראתי על עומס משימות, הנחיות לא ברורות או סותרות מהמטה, אנשים שרואים חברים נהרגים ונופלים בשבי וממשיכים לעלות למטוס ולהכנס לאמ"ט כדי לבצע משימות מסוכנות שלא ברור תמיד אם הם יעילות.

אני יודעת שהדיעה שלי נחשבת פחות כי לא הייתי שם, אבל האמירה שמצבנו במלחמה היה גרוע בגלל שהטייסים היו שאננים ושלווים היא לא במקום, גם אם נאמרה מתוך כאב מוצדק.
ישן 04-08-2013, 11:24
צלמית המשתמש של האזרח

לא הבנת את ה"הומור הפולני" שלי...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Kodkodit שמתחילה ב "[QUOTE=האזרח] אולי בגלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kodkodit
זה קצת מתחת לחגורה מה שכתבת פה וגם אם זה לא פוגע ביערי, נראה לי שזו האשמה לא הוגנת.
אני מבינה את הכאב והתסכול מהצד ה"ירוק" וגם אם לא חוויתי אף צד בעצמי, קראתי במספיק מקומות על התסכול והרצון לעזרה והגנה במלחמה מחיל האויר שלא התממשה.
אבל נראה לי שגם אתה יודע שהטייסים ה"שלווים" כביכול , הם לא אלה שהחליטו על חלוקת המשימות, הם לא ישבו באמת בשלווה והם לא נתנו לשאר הצבא להלחם לבד.

למען האמת, אם תקרא כמה ספרים שמתארים את תפקוד הטייסות במלחמת יוה"כ, שלווה היא הדבר האחרון שתמצא שם.
אני קראתי על עומס משימות, הנחיות לא ברורות או סותרות מהמטה, אנשים שרואים חברים נהרגים ונופלים בשבי וממשיכים לעלות למטוס ולהכנס לאמ"ט כדי לבצע משימות מסוכנות שלא ברור תמיד אם הם יעילות.

אני יודעת שהדיעה שלי נחשבת פחות כי לא הייתי שם, אבל האמירה שמצבנו במלחמה היה גרוע בגלל שהטייסים היו שאננים ושלווים היא לא במקום, גם אם נאמרה מתוך כאב מוצדק.

1. אם כתבתי "שלווה" לכאורה - הכוונה היתה שאולי חייהם נראו שלווים באותם הרגעים, אך זה היה רחוק מכך.אני חושב שיערי הבין את ההומור שלי ואת לא!
2. הביטי לא היה לי אף פעם תסכול וכאב (וגם אין לי עתה - על שאני "ירוק")
3. האמיני לי שידעתי בדיוק מה הם עושים ואפילו "הקריבו" בשבילנו מספר מטוסים על מנת שאנו נוכל לספק לעם ישראל מידע חיוני.
4. אין לי צורך לקרא בספרים - כי הייתי שם (אמנם רכשתי כמה מהם-אך זה רק מנקודת המבט של הכותב)
5. אני אחרון שאכתוב או אגיד משהו כנגד ה"כחולים" ועוד פעם אכתוב שיהיה ברור. שאני מאוד, מאוד מוקיר ומכבד את מה שעשו "המעטים-הטייסים" באותם הרגעים הקשים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:50

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר