לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2013, 11:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "למעשה אבו מאזן מעולם לא הכחיש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
למעשה אבו מאזן מעולם לא הכחיש את השואה, ואף גינה אותה כפשע נגד העם היהודי ונגד האנושות.

מעניין.
הכחשת השואה היא הטענה כי השואה לא אירעה, או כי לא הייתה בממדים המיוחסים לה על ידי ההיסטוריונים מהזרם המרכזי, או כי לא הייתה מכוונת ומאורגנת על ידי הממשלה הנאצית בגרמניה או כי לא הייתה מכוונת דווקא כלפי יהודים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...5% D7%90%D7%94
וגם:
בשנת 1982 סיים עבאס את לימודי הדוקטורט בהיסטוריה בברית המועצות באוניברסיטה ע"ש פטריס לומומבה. עבודת הדוקטורט שלו הוגשה בשפה הרוסית תחת הכותרת "הקשרים בין הנאציזם לציונות בין השנים 1933 - 1945". העבודה הייתה בסיס לספר שכתב בערבית בשם "הפן האחר: הקשרים הסודיים בין הנאצים להנהגת התנועה הציונית"‏[23]. עבאס טען בספר שהתנועה הציונית שיתפה פעולה עם הנאצים בהשמדת העם היהודי, תמורת חתימת הסכם ההעברה בין גרמניה הנאצית לסוכנות היהודית, שבמסגרתו הותרה העברת רכוש של עשרות אלפי יהודים מגרמניה לארץ ישראל[24]. בין השאר הסתמך עבאס על עבודותיו של ההיסטוריון ראול הילברג, אשר האשים את היודנראטים וגורמים נוספים בחברה היהודית בשיתוף פעולה עם הנאצים.

בהקדמה לספר האשים את התנועה הציונית בניפוח מספר הנרצחים וחומרת השואה. ובין השאר כתב (על פי תרגום וציטוטים שהובאו על ידי מכון ממרי)‏[24]:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהבמלחמת העולם השנייה נהרגו ארבעים מיליון איש בני עמים שונים בעולם. העם הגרמני הקריב עשרה מיליון איש, העמים הסובייטים עשרים מיליון ואת היתר יוגוסלביה, פולין ושאר העמים. אולם לאחר המלחמה התפרסם כי שישה מיליון יהודים היו בין הקורבנות וכי מלחמת ההשמדה הופנתה בראש ובראשונה כנגד היהודים ואחר כך כנגד שאר עמי אירופה.

לאמיתו של דבר, איש אינו יכול לאשר מספר זה או להכחישו לחלוטין. במילים אחרות, מספר הקורבנות היהודים יכול להיות שישה מיליון ויכול להיות קטן בהרבה - אפילו פחות ממיליון. העלאת הדיון בנוגע למספר היהודים אינה מפחיתה בשום אופן מחומרת הפשע שבוצע כלפיהם, שהרי רצח - ולו של אדם אחד - הוא פשע שהעולם התרבותי אינו יכול לקבל והאנושות אינה יכולה להכיר בו. ...

הציונות דברה תחילה על שנים עשר מיליון שהושמדו במחנות ריכוז אלו, אחר כך המספר הצטמצם מאוד והפך לחצי, כלומר לשישה מיליון בלבד. אחר כך המספר הצטמצם עוד יותר והפך לארבעה מיליון, שהרי לא יכול להיות שהגרמנים הרגו או השמידו יותר יהודים ממה שהיו בעולם בתקופה זו. למעשה, המספר האמיתי קטן בהרבה מן המיליונים השקריים הללו. ההיסטוריון והסופר ראול הילברג סבור‏[25] כי המספר אינו עולה על 896,000.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהאחר כך ניסתה התנועה הציונית לתאר כיצד הם נרצחו במחנות הריכוז ובתאי הגזים, כשהיא מתעלמת משתי עובדות יסודיות. ראשית, חלק גדול מהיהודים נשאר בחיים ... שנית, חיסול הקורבנות לא התבצע רק במחנות הריכוז ובתאי הגזים. חלק מהקורבנות נפלו כתוצאה מהשתתפות במלחמות ובקרבות וכן בשל הרעב והמחלות שפגעו בכל עמי אירופה. בנוסף לכך, מחנות הריכוז לא היו רק ליהודים אלא כללו אנשים מכל אירופה ובהם לוחמים, אינטלקטואלים, משכילים, שבויי מלחמה ומתנגדי הפאשיזם ...

אשר לתאי הגזים, שנאמר כי נועדו לרצוח יהודים: במחקר מדעי שפרסם הפרופ' הצרפתי רובר פוריסון הוא שולל את קיומם של תאים אלה למטרת רצח אנשים, וטוען שהם נועדו לשריפת גופות בלבד, מחשש להתפשטות מחלות וזיהומים באזור.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E....95.D7.90.D7.94

ילדים יקרים, עזרו לבני לגלות האם הטענה שהתנועה הציונית שיתפה פעולה עם הנאצים במדים שמתאר המחבל הנזכר לעיל, ושבשואה נרצחו פחות מ-900,000 יהודים תואמת את טענות ההיסטוריונים מהזרם המרכזי?

ציטוט:
למעשה אבו מאזן מעולם לא הכחיש את השואה, ואף גינה אותה כפשע נגד העם היהודי ונגד האנושות.
למעשה הוא כן הכחיש את השואה. הוא טוען שקרה משהו אחר לגמרי וקורא לו "שואה". מי שיגיד ש"הייתה שואה אבל לא נרצחו בה יהודים בכלל אלא העם היהודי בשיתוף הבונים החופשיים והקומוניסטים תקף את האומה הגרמנית השלווה" הוא מכחיש שואה, אפילו שהוא טוען שהיה משהו בשם "שואה", ורק ממלא אותו בתוכן אחר לגמרי...

ציטוט:
הוא כן העלה בעבודת הדוקטורט שלו מספר טענות בנוגע לאירועים היסטוריים מתקופת השואה, שחלקן מנותקות למדי מהמציאות. השאלה היא למה אתה מרגיש צורך להחמיר את האמירות שלו? האם הן לא חמורות מספיק בעיניך? אולי אתה מחפש תירוץ להגדיר אותו כ"לא פרטנר"?
הכחשת השואה היא הטענה כי השואה לא אירעה, או כי לא הייתה בממדים המיוחסים לה על ידי ההיסטוריונים מהזרם המרכזי, או כי לא הייתה מכוונת ומאורגנת על ידי הממשלה הנאצית בגרמניה או כי לא הייתה מכוונת דווקא כלפי יהודים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...5% D7%90%D7%94
ציטוט:
באותה מידה הצד השני יכול לטעון שביבי לא פרטנר, כי בעבר הוא טען שירדן היא המדינה הפלסטינית? אם מחפשים תירוצים להגדיר מישהו כ"לא פרטנר" תמיד אפשר למצוא.
ירדן היא אכן המדינה הפלסטינית. היא מדינה. היא מלאה (ברמה של רוב אבסולוטי) פלסטינים. היא שוכנת בטריטוריה של המנדט הבריטי על Palestine לשעבר. מה עוד צריך?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2013, 14:45
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]למעשה אבו..."

לפי החוק הישראלי לאיסור הכחשת שואה, ההגדרה קצת אחרת:
ציטוט:
המפרסם, בכתב או בעל פה, דברים המכחישים את המעשים שבוצעו בתקופת השלטון הנאצי ושהם פשעים כלפי העם היהודי או פשעים כלפי האנושות, או ממעיטים את ממדיהם, בכוונה להגן על מבצעי הפשעים הללו או להביע להם אהדה או הזדהות

http://he.wikisource.org/wiki/%D7%9...5% D7%90%D7%94
לפי הציטוט שאתה הבאת בעצמך, לא נראה שהמטרה היא להגן על מבצעי הפשעים או להביע אהדה או הזדהות:
ציטוט:
העלאת הדיון בנוגע למספר היהודים אינה מפחיתה בשום אופן מחומרת הפשע שבוצע כלפיהם, שהרי רצח - ולו של אדם אחד - הוא פשע שהעולם התרבותי אינו יכול לקבל והאנושות אינה יכולה להכיר בו

אגב, ההיסטוריון אותו הוא ציטט בדיון שלו לגבי מספר הנרצחים הוא ראול הילברג, שבהחלט יכול להיחשב לחלק מהזרם המרכזי בכל הנוגע לחקר השואה.

ישן 30-07-2013, 16:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לפי החוק הישראלי לאיסור הכחשת..."

נו באמת, זו סמנטיקה היסטרית... אתה בכוח מחפש מתחת לאדמה את החצאי-ניסוחים שיאפשרו לטעון שאבו מאזן הוא לא מכחיש שואה.
צר לי, אבל אבו מאזן לא אומר דברים גרועים פחות ממכחיש שואה בסגנון דיוויד אירווינג (Aגם הוא לכאורה לא מגלה סימפטיה לרעיון ההשמדה - הוא פשוט מצמצם במספרים...).

אבו מאזן הוא מכחיש שואה מובהק, והעובדה ש"אינו מגלה אהדה למבצעים", נובעת מכך שהוא מנסה לרתום את התזה שבעצם הציונות הייתה ארגון משת"פי של הנאצים.

אני יכול לקבל את הרעיון שמתוקף אילוץ מדיני, אפשר לקבוע שהוא הרע במיעוטו בקרב הפלסטינים (אני כמובן לא מסכים לזה, אבל זו דיעה לגיטימית) - אבל אי אפשר לקבל את התפישה שמנסה לאנוס את ההיסטוריה של האיש, כדי להפוך את העבר שלו לפחות בלתי-נסבל.

מתוך אילוצים מדיניים אנחנו סלחנו לנאצים-לשעבר ולחברים של נאצים בעבר (סאדאת, למשל, או הבלוף של ב"ג על "גרמניה האחרת"), אבל הגיע הזמן להיות כנים, ולהגיד את האמת: העבר הוא בלתי ניתן לשינוי. דבריו של אבו מאזן הם הכחשה בוטה של השואה, שנובעת מתוך רצון מובן לערער על זכות היהודיפם למדינה, ועל הלגיטימיות של התנועה הלאעומית היהודית, הציונות. הניסיון להיתלות בציטוטים שהביא מחוקרים לגיטימיים, בתוך התזה השקרית-במכוון שלו, הם היתלות בקש.

אתצה רוצה להאמין לו שהוא פרטנר. זכותך. זה לא משנה את העובדה שהאיש היה (ואולי עודנו) מכחיש שואה מובהק. אל תנסה לשנות את העבר שלו, כדי להצדיק את דעתך עליו בהווה.
ישן 30-07-2013, 17:38

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "נו באמת, זו סמנטיקה..."

אני מוכן לשנות את דעתי אם יציגו בפני עדויות משכנעות. בינתיים ציטוטים של אבו מאזן שראיתי מעלים שלוש אמירות מרכזיות:
א. הכרה ברצח העם שבוצע ביהודים על ידי הנאצים, וגינויו בצורה מפורשת - בדיוק ההפך ממה שהיית מצפה ממכחיש שואה.
ב. סימן שאלה סביב מספר היהודים שנרצחו בשואה - לא מספיק בעייני כדי להגדיר מישהו כמכחיש שואה.
ג. קשירת קשרים בין הציונות לנאצים - מקומם מאוד ומנותק כמעט לחלוטין מהמציאות (הגם שאכן היו מספר מקרים נקודתיים בהם היו מעורבים בעיקר אנשי לח"י), אך לא הכחשת שואה.

אם אלה האמירות הכי רלוונטיות להכחשת השואה של אבו מאזן, אני לא השתכנעתי. אם יש לך דוגמאות נוספות, אשמח לשמוע.

ישן 31-07-2013, 21:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אם לדעתך סעיף א' מאפיין..."

כאשר סעיף א' כולל את הטענה שהגינוי המפורש בא במסגרת הגינוי הכללי שלו לציונות (בת בריתם הוותיקה של הנאצים), אזי ודאי שיש כאן הכחשת שואה. מה לעשות, ההפרדה שיצרת בין סעיף א' לסעיפים אחרים, היא מלאכותית ולא משקפת את מה שכתב בעצמו.
כמו כן, כאשר סעיף א' כולל את העובדה שהאיש דיבר על מספרים ש-א-ף א-ח-ד מלבד מכחישי שואה משתמשים בהם (במקרה אחד הוא דיבר על כמליון הרוגים יהודים), אזי ודאי שמדובר במכחיש שואה.

ההגנה עליו מיותרת. ברור מה עומד מאחורי ההגנה עליו, אבל זה באמת מיותר. אם לדעתך הוא כיום מוכן להכיר בנו, אז זכותך לתמוך בהסכם - גם אם אתה יודע שבעבר כתב דברי שקר מתועבים. לעשות רוויזיה לדברים שכתב ואמר רק כדי להפוך אותו ליצור פחות בלתי נסבל היום, זה לא רציני...
ישן 31-07-2013, 20:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "קודם כל, המצבים שהשוות ביניהם..."

ישראל צריכה לדרוש שאנשים שהם ישראלים לפחות כמוך, יצטרכו לחיות בחסות מחבלים שמונהגים ע"י מכחיש שואה? אין דבר אמין פחות מתומכי שמאל שמתעבים מתיישבים, שמוכנים כביכול להיאבק על זכותם של המתיישבים להישחט (סליחה, לחיות כאזרחים...) בתוך המדינה הפלסטינית העתידית.

מותר לך להיות ישר ולהגיד במפורש שהמתיישבים צריכים לעזוב בתיהם, ואם לא יעשו זאת - אז שיתמודדו לבדם מול המדינה הפלסטינית שאתה מקים מסביבם. זו המשמעות של מה שאתה אומר, וכל הפלפולים הלא-ישרים-בעליל על כך ש"צריך לדרוש מהפלסטינים לקבל אותם כאזרחים", לא באמת יכולים לשכנע מישהו כאן. אתה מכיר את המציאות במזה"ת, יודע מה עושה רוב ערבי למיעוט ערבי כשהוא רק מקבל צ'אנס. אין מצב בעולם שאתה בכנות רואה מצב שמדינה פלסטינית תתנהג למיעוט יהודי בצורה שמזכירה את הדרך שבה נהגה ישראל במיעוט הערבי (לא, לא כולל החריג של כפר קאסם - החריג הזה בהחלט יהיה נורמה יומיומית אםפ רק תינתן להם ההזדמנות, וגם אתה יודע זאת).
ישן 31-07-2013, 20:51

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ישראל צריכה לדרוש שאנשים שהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ישראל צריכה לדרוש שאנשים שהם ישראלים לפחות כמוך, יצטרכו לחיות בחסות מחבלים שמונהגים ע"י מכחיש שואה? אין דבר אמין פחות מתומכי שמאל שמתעבים מתיישבים, שמוכנים כביכול להיאבק על זכותם של המתיישבים להישחט (סליחה, לחיות כאזרחים...) בתוך המדינה הפלסטינית העתידית.

ציינתי במפורש שאני חושב שמדינת ישראל צריכה לפעול בשביל לשכנע אותם לעזוב את בתיהם, ולמצוא מקום מגורים חלופי בתוך שטח מדינת ישראל. למרות מה שאתה חושב יש לי הרבה חברים שגרים באיו"ש, ואני ממש לא שונא את המתנחלים. בכל ההזדמנויות בהן עשיתי הגנ"שים בהתנחלויות באיו"ש הם אירחו אותי בצורה מאוד יפה, ובסך הכל רובם הם אנשים חביבים למדי, בעלי אידיאולוגיה שאני חולק עליה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
מותר לך להיות ישר ולהגיד במפורש שהמתיישבים צריכים לעזוב בתיהם, ואם לא יעשו זאת - אז שיתמודדו לבדם מול המדינה הפלסטינית שאתה מקים מסביבם. זו המשמעות של מה שאתה אומר, וכל הפלפולים הלא-ישרים-בעליל על כך ש"צריך לדרוש מהפלסטינים לקבל אותם כאזרחים", לא באמת יכולים לשכנע מישהו כאן. אתה מכיר את המציאות במזה"ת, יודע מה עושה רוב ערבי למיעוט ערבי כשהוא רק מקבל צ'אנס. אין מצב בעולם שאתה בכנות רואה מצב שמדינה פלסטינית תתנהג למיעוט יהודי בצורה שמזכירה את הדרך שבה נהגה ישראל במיעוט הערבי (לא, לא כולל החריג של כפר קאסם - החריג הזה בהחלט יהיה נורמה יומיומית אםפ רק תינתן להם ההזדמנות, וגם אתה יודע זאת).

אני אומר באופן ישר לחלוטין שאם תוצב יום אחד בחירה כזו בפניהם, אני אמליץ לכל מי שישאל אותי לעזוב את ביתו, ולא להישאר לחיות במדינה פלסטינית.
עם זאת, אני מזכיר לך שהסכסוך הערבי-יהודי הוא לא אקסיומה של הטבע שהייתה קיימת מאז ומעולם. היו בעבר מקרים רבים של שכנות טובה בין יהודים וערבים, ואני לא רואה סיבה שלא יהיו בעתיד. אי לכך, אני לא הייתי מוכן לערוב לבטחונם של יהודים שבוחרים להישאר לחיות כמיעוט במדינה פלסטינית, אבל לא הייתי נחרץ כמוך בקביעה שהם בוודאות יטבחו ביום הראשון שבו יחתם הסכם שלום וצה"ל יעזוב את השטחים.

ישן 31-07-2013, 21:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ori]ישראל צריכה לדרוש..."

אני חלש בהיסטוריה חדשה, ובכ"ז כל פעם שאני שומע על "השכנות הטובה" שמספרים לנו עליה בעבר, אני מרים גבה בתמיהה, לגבי היומרנות העצומה שיש בחידוש המרשים הזה.
אכן, כאשר היהודים חיו כד'ימים, הנטייה לשחוט יהודים, הייתה פחות דומיננטית, והשליטים המוסלמים הסתפקו לרוב בהשפלות כאלה ואחרות - אבל הטענה על "שכנות טובה", שמושמעת כיום, היא בעיקרה בלוף ערבי, שאנשים שעדיין מספרים לעצמם על חזון החומוס בדמשק אם רק נרד מהגולן, מאמצים בהתלהבות.

ובכן, מעבר לעובדה שגם פעם לא היה נפלא, הרי שהמצב כיום שונה תכלית השינוי. כדי שהעם הפלסטיני יסכים לקבל מיעוט יהודי שחי בתוכו, מבלי לנסות לשחוט את המיעוט הזה בהזדמנות הראשונה (משהו בסגנון רבבת מקרים בנוסח הפיגוע במשפחת פוגל), צריך לקרות משהו שהוא בגדר נס (או שסתם צריך לשמר שם נוכחות צבאית שתרתיע את הפלסטינים מלחשוב בכיוון).

קשה לי להאמין שקיים אדם רציני שיכול לגזור גזירה שווה בין ערבים שחיים כמיעוט בישראל (גם לפני התקופה הנוכחית, בה הם מחרבנים על המדינה, ובג"ץ והתקשורת מסבירים לנו שזו גשם של סובלנות שיורד עלינו כמחאה על קיפוח והדרה...), לבין כל מיעוט שלא יהיה, שחי תחת רוב ערבי-מוסלמי (סע לבית לחם, ותבדוק כמה נוצרים נשארו בה מאז שיצאנו משם ב1994, וזה ייתן לך רמז על היכולת לחיות שם כמיעוט - ושם היה מדובר על מיעוט ערבי, לא על בני הקופים והחזירים...).

מותר לתמוך במדינה פלסטינית, ומותר לתמוך בעוד עקירות, ומותר אפילו לתמוך בהפקרת רבבות יהודים לחסדי הערבים - אבל מותר גם להיות ישר ולהודות בכך שהשארת המתיישבים ללא הגנה, משמעה הסכמה בשתיקה לטבח שיתבצע בהם.
ישן 31-07-2013, 20:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "האו"מ נתן האו"מ לקח יהיה שם האו"מ מבורך"

"ערביי ארץ ישראל הולכו שולל"?* באיזה ספר היסטוריה קראת את היציאה המדהימה הזו? אני מבין שהמופתי הוא סוג של קרבן מסכן שהתוקפנים המצרים עבדו עליו?
מלחמת העצמואת החלה בהתקפה יזומה של אותם ערבים שכתבת עליהם ש"הולכו שולל".
הולכת השולל היחידה שהייתה שם, הייתה ההונאה העצמית שלהם, כאשר חשבו שעצם נכונותם להיות אכזריים בצורה לא רגילה (מכיר כפר עציון?, זה מה שהיה קורה בכל יישוב לו נכבש ע"י "מולכי השולל"), תגבר על העובדה שמדובר על אגד כנופיות פרימיטיביות, שהתמודדו מול יישוב מאורגן, מודרני ויעיל. מדינות ערב התוקפניות לא אשמות במה שקרה לערביי ארץ ישראל. ערביי א"י אשמים במה שקרה להם, והסיבה היחידה שזה לא קרה בכל מקום, קשורה בחלק מהמקומות לכך שלא בכל מקום ניצחנו (תודות לאותן מדינות ערב) ובגלל שאנחנו לא דומים להם, ובהרבה מקומות אפשרנו לתושבים להישאר (ואפילו לא טבחנו בהם, למרות שזו המסורת המקובלת באזור לעשות למנוצחים, כפי שמהדרים במצווה בסוריה ומצרים בימים אלה ממש...).

כשאתה כותב שערביי א"י "הולכו שולל", אתה לא רק מסלף את ההיסטוריה - אתה מערער על עצם הלגיטימציה שלנו לשלוט בכל פסיק שהוא מעבר להחלטת החלוקה.
ישן 31-07-2013, 20:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""ערביי ארץ ישראל הולכו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
"ערביי ארץ ישראל הולכו שולל"?* באיזה ספר היסטוריה קראת את היציאה המדהימה הזו? אני מבין שהמופתי הוא סוג של קרבן מסכן שהתוקפנים המצרים עבדו עליו?
מלחמת העצמואת החלה בהתקפה יזומה של אותם ערבים שכתבת עליהם ש"הולכו שולל".
הולכת השולל היחידה שהייתה שם, הייתה ההונאה העצמית שלהם, כאשר חשבו שעצם נכונותם להיות אכזריים בצורה לא רגילה (מכיר כפר עציון?, זה מה שהיה קורה בכל יישוב לו נכבש ע"י "מולכי השולל"), תגבר על העובדה שמדובר על אגד כנופיות פרימיטיביות, שהתמודדו מול יישוב מאורגן, מודרני ויעיל. מדינות ערב התוקפניות לא אשמות במה שקרה לערביי ארץ ישראל. ערביי א"י אשמים במה שקרה להם, והסיבה היחידה שזה לא קרה בכל מקום, קשורה בחלק מהמקומות לכך שלא בכל מקום ניצחנו (תודות לאותן מדינות ערב) ובגלל שאנחנו לא דומים להם, ובהרבה מקומות אפשרנו לתושבים להישאר (ואפילו לא טבחנו בהם, למרות שזו המסורת המקובלת באזור לעשות למנוצחים, כפי שמהדרים במצווה בסוריה ומצרים בימים אלה ממש...).

כשאתה כותב שערביי א"י "הולכו שולל", אתה לא רק מסלף את ההיסטוריה - אתה מערער על עצם הלגיטימציה שלנו לשלוט בכל פסיק שהוא מעבר להחלטת החלוקה.

נראה לי שהוא מתכוון שערביי ישראל הולכו שולל על-ידי מנהיגיהם שהבטיחו להם ש"עוד שניה אנחנו שוחטים את כל היהודים ותוכלו לחזור". הערבים האמינו לזה, עזבו, אבל היהודים לא קיימו את חלקם בהבטחה של מנהיגי הערבים, וסרבו להישחט...

גם בקרבנו יש אידיוטים שהולכו שולל בידי מנהיגים ישראלים, כמו אלה שהבטיחו ש"אנחנו רק נביא אותם לפה וניתן להם המון נשק ואז הם יפסיקו לנסות לטבוח בנו". מסתבר שגם בצד שלנו יש היו כאלה שקנו את זה, ויש אפילו כאלה שעודם מאמינים.

ישן 31-07-2013, 21:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ori]"ערביי ארץ ישראל..."

גם אצלנו וגם אצלם, התירוץ של "היינו מטומטמים" אינו תופס.
אצל ערביי א"י הוא לא תופס, כי כאמור, לא המנהיגים הם אלה שביצעו את השחיטה בכפר עציון, לא המנהיגים הם אלה שסיפרו לשכניהם בכל הזדמנות שכבר חילקו ביניהם את הבתים והנשים, ולא המנהיגים הם אלה שבסופו שלח דבר נחלו תבוסות בשדה הקרב.

אצלנו התירוץ אינו תופס, כי מי שבאמת האמין להבטחות השלום, היה אמור היום להפיק לקחים. מרגע שהוא עדיין חושב שאם ננסה את אותו פטנט שוב, הפעם זה יצליח - אין לו על מי להלין. באשר לשאר, צריך לזכור שאצלנו ההסכמים האדיוטיים האלה לא עברו באופן לגיטימי, אלא הוגנבו בעזרת שוחד בוטה לשני אפסים שנבחרו על הגב של רפול (כשמעבר להם הייתה הישענות-במודע על חמשת נציגיו של אש"ף בכנסת).
ישן 31-07-2013, 22:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "גם אצלנו וגם אצלם, התירוץ של..."

לא אמרתי שהאומה הערבית לא שמחה לשחוט יהודים כשניתנה לא ההזדמנות. It's too fun to pass on.
אני רק מסביר איפה הייתה פה הולכת שולל.

באופן דומה לגבינו:
אני לא אומר שמה שקרה היה מוצדק פנימה לחברה הישראלית. אני רק מסביר שקורה שאנשים קונים סיפור מטומטם, אפילו שהוא מטומטם. בעצם, "ניתן לשונאינו נשק ואז הם לא ירצו להרוג אותנו" אפילו יותר מטומטם מאשר "זוזו הצידה לרגע, נשחט את היהודים ותוכלו לחזור". בסיפור של מנהיגי הערבים לפחות יש איזה היגיון פנימי, אפילו שהוא הסתבר כמנותק למדי מהמציאות...

ישן 31-07-2013, 21:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אז המזרח התיכון הוא קבוצת..."

למה סטנדרט נמוך? קודם סיפרת לי מקרי השכנות הטובה בעבר. מעבר לכך, אתה זה שנתן את היחס לערבים פה כדוגמא, והייתי חייב להזכיר לך מה מקובל שם...

אנחנו חיים במזה"ת. מה שקורה במדינות מסביב, זה לא תוצאה של גנטיקה דפוקה, של גזעים נחותים, או של אוכל מקולקל. מה שקורה מסביב זו תוצאה של תרבות פרימיטיבית ואלימה, שהולידה דת פרימיטיבית ואלימה עוד יותר. התכונות שגורמות לסורים לאכול את הכבד האחד של השני, למצרים לאנוס כל מי שטיפשה מספיק ללכת בכיכר של "הצעירים הדמוקרטים", ולצעירי בגדאד לפוצץ מכוניות תופת בעשרותיהן - היא אותה תרבות שגרמה לפלסטינים לשחזר את הניסוי של ניוטון, תוך החלפת התפוח בפלסטינים אחרים...
מה שהם עושים האחד לשני, הם יעשו לנו ב-ה-ר-ב-ה יותר התלהבות (ותאמין לי שסרטוני יוטיוב מסוריה מלמדים על ים התלהבות...).

אין מה לעשות. זה האזור שבו אנחנו חיים. עצימת עיניים, והתעלמות מהמציאות, לא יביאו לשינוי במציאות.
ישן 30-07-2013, 09:56
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
תסריט ידוע מראש, וזה רק שלב ראשון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אבו מאזן: "בפתרון הסופי שלנו לא נראה נוכחות של אף ישראלי, אזרח או חייל, על אדמתנו""

שלב הבא, שיבוא או על ידי אבו מאזן עצמו או על ידי אבו אחר שיגיד שלא שאלו אותו וכל ההסכם היה שלא על דעתו:

על ישראל לחזור לחלוקה של האו"ם ב47, והחזרת כל הפליטים, ודרישה הזו תהיה על ידי המתונים שבהם..

הקיצוניים שבהם ידרשו גם שכל היהודים שעלו מאז 48 מכוח חוק השבות שיחזרו לארץ מוצאם.

ואילו עמדת השמאל בישראל יהיה באיזשהו מקום באמצע בין עמדת המתונים והקיצוניים: השמאל יסתפק אם יעשו רק אפלייה מתקנת להביא לישראל חלק מצאצאי 48, עם הבטחה על עוד חלק בעתיד... השמאל יסביר שעמדתם מגיע בכדי לרסן את עמדת הקיצוניים וגם בגלל שזה צדק...

https://sites.google.com/site/hamedinai/

ישן 30-07-2013, 11:51
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
היו זורקים אותנו לים בלי לחשוב פעמיים
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "אותו אדם שאמר שישראלים יוכלו..."

הערבים לעולם לא יצליחו במשימתם להכחידנו.
מי שיצליח הם באים מקרבנו בשר מבשרנו.

אגב ה"קישקוש" שגבולות 67 אין ברי הגנה הוכח. ב - 1967 לכשהיינו מאויימים ע"י כל צבאות ערב יכולנו וגם יכולנו להם. על אחת כמה וכמה היום בעוצמתנו הגדולה, שהלוואי שלא נצטרך להשתמש בה, עלפי מקורות חוץ.

למעט קומץ מאזרחי ישראל הנאחזים בגבולות 1967 ו/או 1947 ו/או 1727 מרבית האזרחים מתייחסים לבסיס 1967 - כמובן בסיס עם תוספות מזרחה. זה גם תואם להחלטה 242 של האו"מ ("שמום") המדברת על נסיגה משטחים שנכבשו ולא מכל השטחים. כמו שהעולם מכיר דה-פקטו בכיבושי מלחמת העצמאות ובגבולות שביתת הנשק דאז - כך הוא יכיר בגבולות הקבע של מדינת ישראל שיושגו בעקבות הסכם.
ישן 30-07-2013, 16:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "היו זורקים אותנו לים בלי לחשוב פעמיים"

גבולות 67 היו ברי הגנה כשאנחנו תקפנו ראשונים. אתה אולי שוכח זאת, אבל מאז הצליח השמאל להכניס את הרעיון המטומטם בעניין "מלחמת ברירה" (דהיינו, מלחמה שאנחנו יוזמים), ומרגע שנכנס הרעיון הזה למשוואה - נוצר הצורך בעומק אסטרטגי.
מלחמת יוה"כ לא הסתיימה בשואה אך ורק בגלל שהתנהלה בגולן ובמערב סיני, הרחק מריכוזי אוכלוסיה ישראלית.

הניסיון לטעון שמה שעבד ב67' (כאשר השמאל היה יותר ימינה מבנט היום), הוא ניסיון מגוחך להחזיק במקל משתי קצותיו.

הערבים רוצים לזרוק אותנו לים - ולקרב אותם אליו, זה טמטום לשמו. לא חובה להתנהג כמו מהמר כפייתי בקזינו, שממשיך להגדיל את סכום ההימור, בתקווה שתיכף תגיע "המכה" שתכסה לו כל ההפסדים. בדר"כ זה נגמר במגרש החנייה עם הגובים, וזה לא נגמר טוב...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:51

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר