לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2013, 08:52
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
חשד: עקבה בלינקאדין אחרי בכירים ביטחוניים בארץ

ידיעה שריח פרסומת (בלתי) סמויה נודף ממנה בעוז...עם זאת, שווה עיון: (הערות בכחול - שלי)

חוקרי אבטחה מקבוצת שיא-סקיוריטי (דודו ברודה, שלומי אטיה ויובל נתיב) אמא! כתבו את השם שלנו בעיתון! (טוב, באינטרנט, אבל זה דומה)גילו פעילות ענפה ואינטנסיבית במיוחד של איסוף נתונים מבכירים במשק הביטחון הישראלי. משק הביטחון? מונח חדש?במהלך היממה האחרונה נוצר חשבון לינקדין על-שם איילת לוי-שפר (Ayelet Levi-Shefer). החשד הוא כי מדובר באישיות בדויה אשר אוספת נתונים אחר אנשי ממשל, בטחון והתעשיות הביטחונות בארץ.

במהלך היממה האחרונה הצטרפה איילת לקבוצות עניין כגון Israel Home Land Security ולקבוצות נוספות בעלות גוון בטחוני. בתאריך ה- 11.8.2013 הגדירה עצמה איילת כמנמ"ר בגוף המהווה "ספק שירות למגזר הביטחוני". מאז החלה להתחבר לאנשי התעשייה הביטחונית ותעשיית הסייבר בקצב מהיר ולא טיפוסי.

עד שעות הצהריים הצליחה הישות הוירטואלית להתחבר אל כ- 500 בכירים במשק הבטחוני הישראלי (מומחי אבטחת מידע, יועצי בטחון, מנמ”רים במשרדי ממשלה, בכירים בבנקים וגופים פיננסים, קציני צה”ל, מנכ"לים של חברות הגנת סייבר ועוד). כי רבים עושים אישור אוטומטי של בקשות חברות?לאחר מחקר אשר בוצע על ידי אנשי חברת שיא סקיוריטי התגלה שלא קיימת ישות או אדם בשם זה. עובדים מהר שם בחברה. עורכים "מחקר" תוך פחות מיממה ורצים לספר לחבר,ה. או במלים אחרון - הודאה של אנשים אלה שיש להם גישה למאגר רשמי של משרד הפנים. אהם...

"איילת" מגדירה את עצמה בקורות חייה כקצינה לשעבר בצה"ל, כמנמר"ית במשרד ממשלתי ולאחר מכן כמנמר"ית של קבלן של המגזר הביטחוני. לעומת זאת הצליחו חוקרי שיא סקיוריטי לקשר בין החשבון של "איילת" לבין תושב טורקיה ומדינות ערב נוספות.הידד! נולדה מדינה ערבית חדשה!

-------------

אחת השאלות ה"טריוויאליות" היא כמובן המדיניות של פתיחת פרופילים ברשתות דוגמת LinkedIn לאנשים מן הממסד הביטחוני.

http://tech.israeldefense.co.il/?q=...28IsraelTech%29

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 12-08-2013 בשעה 09:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2013, 12:22
  moti.rubin moti.rubin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הדלפת המאגר"

אני מטיל ספק גדול בנכונות השמועה על השימוש המפלגתי במאגר. בסופו של דבר המאגר מכיל את כלל תושבי מדינת ישראל, כולל ילדים מתחת לגיל 18. אין סיבה שמאגר שכזה יגיע למפלגות השונות. מה שבסופו של דבר יכול להגיע למפלגות היא רשימה של כל בעלי זכות הבחירה במדינת ישראל שזה כל האנשים מעל גיל 18. אני מקווה דרך אגב, שהרשימה שברשימת המפלגות כוללת רק מידע כמו שם, מספר ת.ז, תאריך לידה, כתובת מגורים, וטלפון. אני מקווה שהרשימה לא כוללת דברים כמו מצב משפחתי, תאריך עליה, שם ההורים, ת.ז של ההורים ושאר מידע שמופיע במאגר הממשלתי.
מצד שני, במדינת ישראל אנחנו חיים והמפלגות זה החתול שאמור לשמור על השמנת. אז ככה שלך תדע.
ישן 12-08-2013, 09:31
  משתמשת נקבה Kodkodit Kodkodit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "חשד: עקבה בלינקאדין אחרי בכירים ביטחוניים בארץ"

אני אעזוב רגע את הפרסומות ה(לא) סמויות והטעויות בכתבה, ורק אעיר 2 הערות-
1. נסיונות למעקבים והוצאת מידע על אנשים במערכות בטחוניות יש כל הזמן.
זה לא דבר חדש וגם המקרה הזה לא נראה לי כמו מקרה אופייני שנעשה ע"י אירגון ביון רציני.
אני באמת לא מומחית בנושא, אבל אני מניחה שיש הרבה פרופילים פיקטיבים ושהם יעשו את עבודת החיבור ואיסוף הנתונים בצורה פחות בולטת ומעוררת חשד ויותר לאט.

2. כפי שכבר נדון בפורום מספר פעמים, יש כל מיני הגבלות על שימוש בחשבונות ברשתות חברתיות (מקצועיות כמו לינקדאין או חברתיות לחלוטין כמו פייסבוק) לאנשים מהמערכות הבטחוניות.
זה נע בין איסור מוחלט על פתיחת חשבון ושימוש בו לבין הגבלות מסוימות.
עד כמה ההנחיות באמת יעילות ומקפידים עליהן- זה כבר משהו אחר.
ישן 12-08-2013, 20:18
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "זה שאנשים מאשרים אנשים אחרים..."

זה מאפשר לך למפות את רשימת הקשרים בין אנשים. לינקדין מספיק נחמד כדי לגלות לך על קשרים דרך 2 חיבורים ודרך שלושה.

נוסף על כך, רוב האנשים משאירים את האפשרות לראות את רשימת החברים של חברים שלך. זה מעניין.
אתה יכול לקרוא לזה "לא בדיוק בעייה בטחונית" אבל יש יותר מגוף ביון אחד שמשתמש בדיוק בפרטים האלה כדי לבצע את שאר העבודה שלו. מסתבר שהם מצאו את הדרך להפוך את זה לבעיה ביטחונית.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-08-2013, 20:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "פחות מסוכן מפייס בוק , בו..."

נראה לי שבארץ תופעת הצ'ק-אינים די חלשה, וממילא, לחטוף או לחסל מישהו על סמך הצ'ק-אינים שלו זה פחות מעניין ופחות נפוץ. המטרה כאן היא מידע והרשת החברתית של אדם מעניינת הרבה יותר מאשר זה שהוא נמצא ברגע מסוים במקום מסוים.

אם כבר, פייסבוק מעניין כי לפעמים אפשר לתפוס שם תצלומים של אנשים שאמנם אין להם פרופיל פייסבוק, אבל מעניין לדעת פרטים אודותיהם.

עניין שמעלה את חשיבותו של לינקדין הוא שיש מספיק אנשים שאין להם פייסבוק (או טוויטר או חשבון פורסקוור או ויין או pinterest או שקר כלשהו אחר שבו ילדות קטנות חולקות חוויות) אבל יש להם לינקדין. אותם אין לך ברירה אלא לתפוס שם.

(חוץ מזה, יש אנשים שאתה מקשר בלינקדין אבל לא בפייסבוק/גוגל+ ורשתות חברתיות שבהן מעניינים אותך חברים. לינקדים משלים את תמונת הרשת החברתית שלך לגבי אנשים שהאינטראקציה שלך איתם היא מקצועית בלבד, ואין ביניכם קשר ברשתות חברתיות אחרות.)

בעריכה:
לא שאני מתרגש מזה או אומר שאתה צריך להתרגש מזה. ההערה הראשונה של טל פגעה בדיק בנקודה לדעתי. אבל אפשר להוציא מידע מעניין ומועיל מלינקדין. האם זה מה שקרה כאן? לא יודע. אני לא אישרתי את הבקשה שלה...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 12-08-2013 בשעה 20:39.
ישן 13-08-2013, 08:56
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מה זה לינקאדין?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "חשד: עקבה בלינקאדין אחרי בכירים ביטחוניים בארץ"

מה חייבים להיות רשומים שם? מדי פעם אני מקבל המלצה להרשם.
גם F/B לא נראה לי כאשר חבר מביא חבר של החברה לשעבר וכד'.
אם אדם לא מאשר כל אחד אז הוא לא יופיע בכל מני רשימות ואינדקסים.
אך אם הולכים לישון עם כלבים, שלא יתלוננו שבמיטה שלהם יש קרציות ופרעושים...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:20

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר