לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2013, 20:16
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אם החוק אידיוטי אז אין סיבה..."

אבל הוא עדיין חוק...
אני אגב לא חושב שהוא אידיוטי. ברור שצריך להיות סף גיל לפרסום תמונות פורנו ורק הגיוני שהוא יהיה גיל 18.
כלומר, לא הגיוני שהוא יהיה מעל ל18 כי בגיל הזה כבר אפשר לשרת בצבא, להצביע, לשתות אלכוהול, לנהוג וכו' אז מן הסתם ע"פ החוק זה גיל מספיק לקבלת החלטות הרות גורל, מצד שני אין ספק שלמרבית האנשים מתחת לגיל 18 אין את היכולת לקבל החלטה מושכלת בתחום. לחלק גדול מהאנשים מעל גיל 18 אין את היכולת הזאת- אז על אחת כמה וכמה מתחת ל18.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2013, 20:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אישית, אם אני מפר חוק מפגר..."

אבל צריך לקבוע את הגבול איפשהו.
נכון, אין שום אירוע קסם שמתרחש בשניה של יומהולדת 18 ואפילו ציינתי שמרבית בני ה18+ לא ניחנו ביכולת קבלת החלטות מושכלת בנושא פורנו ואינטרנט אבל עדיין- לחוק חייב להיות מימד יבש. חוק לא יכול להישען על כל מקרה לגופו בלבד.
לכן זה רק הגיוני שגיל 18 שנקבע כגיל הבגרות יהיה כזה.
אם מישהי עם פיגור שכלי, למשל והיא בת מעל ל18- אז עדיין היא לא תיחשב כשירה לקבלת החלטות כאלה, אבל בת 17- לא משנה כמה סופר אינטיליגנטית ובוגרת היא- גם לא תיחשב כזאת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-08-2013, 20:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "..."

ציטוט:
מצד שני - אולי דווקא הבעיה החוקית הזאת, בה גולשים שהפיצו חומרים כאלה יואשמו פתאום בפדופיליה, תגרום לאותם גולשים לחשוב פעמיים בפעם הבאה שהם רואים תמונות כאלה, שברור שצולמו בלי שלמצולמת בהם יהיה כושר שיפוט תקין ואולי אפילו ללא ידיעתה. פדופיליה או לא - יש דברים שצריך למחוק ישר, ולא להפיץ בשום מקרה.

אני נורא מצטער, אבל זה אחד המשפטים המטומטמים.

אם היא אכן קטינה ולכן ע"פ הגדרת החוק כושר השיפוט שלה לקוי- זה היה נכון. אבל אם איננה קטינה או איננה בעלת פיגור שכלי כלשהו, זה פשוט משפט מגוחך. למצוץ למישהו מול קהל של אלפי אנשים זה בסדר, אבל כשהתמונה שלך מופיעה באינטרנט זה פתאום נהיה מוגזם?

נשים כאלה מביאות את זה על עצמן, הדבר היחיד שמפריע לי בזה שהן מתאשפזות במוסדות פסיכיאטריים בעקבות ההחלטות המטומטמות שהן קיבלו- זה שבחלק מהמקרים אני משלם על זה מכיסי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-09-2013, 11:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Uncle Remus שמתחילה ב "אם זה צולם ללא ידיעתה ואם זה..."

אז זהו- שאני לא בטוח.

אני לא משפטן, אבל אני חושב שכאשר בגיר מבצע כל דבר שהוא בפומביות מוחלטת, לעייני כל, בהכרה ובידיעה שרואים אותו (אפילו לא עלולים לראות, אלא ברור שרואים) ויכולים לצלם אותו- הוא מוותר על זכותו לפרטיות. הסייג היחיד נראה לי הוא אם משתמשים בתמונות שלו להפקת רווח (פרסומות וכו').

הבעיה היחידה במקרה הזה היא שאם הבנתי נכון בבריטניה היא נחשבת בגירה ובחלקים אחרים בעולם היא לא.

אני אפילו חושב שכבר היה לנו איזה אשכול או שניים בנושא, בטח בפורום צילום או משהו...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-09-2013, 13:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לגבי הארץ אתה צודק, בהסתייגות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
אגב, בכל דיון על הנושא הזה ברחבי האינטרנט (וגם הלא-אינטרנט) - תמיד יהיה מישהו שיטען בתוקף אחת מבין שתי השטויות הבאות:
1. אם המצולם קטין הפרסום אסור
2. אם הפרסום/הצילום הוא ללא ידיעת המצולם, הפרסום אסור

שניהם לא נכונים.
מעניין.

214. (א) העושה אחת מאלה, דינו - מאסר שלוש שנים:
(1) מפרסם פרסום תועבה או מכינו לצורכי פרסום;
(2) מציג, מארגן או מפיק הצגת תועבה -
(א) במקום ציבורי;
(ב) במקום שאינו ציבורי - אלא אם כן הוא מקום המשמש למגורים או המשמש חבר בני אדם שהחברות בו היא למי שמלאו לו שמונה עשרה שנים ולתקופה רצופה.

(ב) המפרסם פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, לרבות הדמיית קטין או ציור של קטין, דינו - מאסר חמש שנים.

(ב1) המשתמש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה, או המשתמש בקטין בהצגת תועבה, דינו - מאסר שבע שנים.

(ב2) נעברה העבירה לפי סעיפים קטנים (ב) או (ב1) בידי האחראי על הקטין כהגדרתו בסעיף 368א, או בהסכמתו של אחראי כאמור, דינו של האחראי - מאסר עשר שנים.

(ב3) המחזיק ברשותו פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, דינו - מאסר שנה; לענין סעיף קטן זה, "מחזיק" - למעט המחזיק באקראי ובתום לב.

(ג) בית המשפט הדן בעבירה לפי סעיף זה שנעברה בידי בעל עסק במהלך עסקיו, רשאי להפעיל גם את הסמכויות לפי סעיפים 16 ו-17 לחוק רישוי עסקים, תשכ"ח–1968, ובלבד שלא ישתמש בית המשפט בסמכותו לפי סעיף 17 אלא אם כן השתכנע שיש ראיות לכאורה לביצוע העבירה ושהפעלת סמכותו דרושה לטובת הציבור.

(ד) לא יוגש כתב אישום –
(1) לפי סעיף קטן (א) – אלא בתוך שנתיים מיום ביצוע העבירה, ובידי פרקליט מחוז או בהסכמתו בכתב;
(2) לפי סעיפים קטנים (ב) עד (ב3) – אלא בידי פרקליט מחוז או בהסכמתו בכתב.
איזה שטותניק מי שכתב את הדברים האלה באינטרנט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
לקריאה נוספת - החוק מצוי בניסוחו המלא ברחבי האינטרנט. גוגל יעזור לכם למצוא אותו. (חוק הגנת הפרטיות)
יש עוד חוקים בעולם (ואפילו בארץ!) חוץ מחוק הגנת הפרטיות. לקריאה נוספת - www.nevo.co.il .

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 01-09-2013 בשעה 14:00.
ישן 01-09-2013, 13:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז זהו- שאני לא בטוח. אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אז זהו- שאני לא בטוח.

אני לא משפטן, אבל אני חושב שכאשר בגיר מבצע כל דבר שהוא בפומביות מוחלטת, לעייני כל, בהכרה ובידיעה שרואים אותו (אפילו לא עלולים לראות, אלא ברור שרואים) ויכולים לצלם אותו- הוא מוותר על זכותו לפרטיות. הסייג היחיד נראה לי הוא אם משתמשים בתמונות שלו להפקת רווח (פרסומות וכו').

הבעיה היחידה במקרה הזה היא שאם הבנתי נכון בבריטניה היא נחשבת בגירה ובחלקים אחרים בעולם היא לא.

אני אפילו חושב שכבר היה לנו איזה אשכול או שניים בנושא, בטח בפורום צילום או משהו...

1. אתה טועה.

2. מה שש"ד כתבה - "פגיעה בפרטיות היא אחת מאלה: (4) פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו".

3. "לשון הרע היא דבר שפרסומו עלול – (1) להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם" (ס' 1 בחוק איסור לשון הרע) ו"במשפט פלילי או אזרחי בשל לשון הרע תהא זאת הגנה טובה שהדבר שפורסם היה אמת והיה בפרסום ענין ציבורי" (ס' 14). אפשר להתווכח בבית-המשפט על העניין הציבורי בפרסום הזה.

ישן 01-09-2013, 14:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אז זהו- שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
2. מה שש"ד כתבה - "פגיעה בפרטיות היא אחת מאלה: (4) פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו".

ואז נשאלת השאלה- אם התצלום הזה אכן מבזה אותה, איך לא ביזה אותה לעשות את האקט אל מול עשרות (מאות?) אלפי צופים?
ציטוט:
3. "לשון הרע היא דבר שפרסומו עלול – (1) להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם" (ס' 1 בחוק איסור לשון הרע) ו"במשפט פלילי או אזרחי בשל לשון הרע תהא זאת הגנה טובה שהדבר שפורסם היה אמת והיה בפרסום ענין ציבורי" (ס' 14). אפשר להתווכח בבית-המשפט על העניין הציבורי בפרסום הזה.

שוב, אותו עניין. קשה לי למצוא הגיון בכך שזה בסדר לעשות את המעשה כשצופים בך כ"כ הרבה אנשים וזה אפילו בסדר לצלם אותו, אבל להפיץ אותו- זה כבר לא בסדר.

אני לא אומר אם זה נכון או לא, אני פשוט לא מבין איך זה ניתן להצדקה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-09-2013, 14:09
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן] 2. מה שש"ד כתבה..."

ציטוט:
ואז נשאלת השאלה- אם התצלום הזה אכן מבזה אותה, איך לא ביזה אותה לעשות את האקט אל מול עשרות (מאות?) אלפי צופים?

.

לא רק התצלום חייב להיות מבזה, גם הקונטקסט, האתר, הטקסט, הצבעים, הכל. לא בהכרח ביזה אותה לעשות את המעשה- אלא שהפרסום מעצים אותו.
נניח- תמונה של אישה רנדומלית שמנה ברחוב עם הכיתוב שהיא שמנה מתחתיו- זה מבזה. אפילו שהיא כולה שמנה וכולה הלכה ברחוב ציבורי...
אותו דבר כאן, יש הבדל בין שהיא עשתה מה שעשתה בציבור (שמוגבל לככה וככה אנשים שיכולים לראות), לבין פרסום שבו כל העולם יכול לראות, ועוד בתוספת של מילים לא יפות עליה. עכשיו זה מבזה.

ישן 01-09-2013, 14:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן] 2. מה שש"ד כתבה..."

ציטוט:
מי אמר שלא ביזה אותה?

ציטוט:
שוב, אותו עניין. קשה לי למצוא הגיון בכך שזה בסדר לעשות את המעשה כשצופים בך כ"כ הרבה אנשים וזה אפילו בסדר לצלם אותו, אבל להפיץ אותו- זה כבר לא בסדר.

אני לא אומר אם זה נכון או לא, אני פשוט לא מבין איך זה ניתן להצדקה.
זה היגיון ממש פשוט. בעצם, אפשר לתת פה שתי הצדקות נפרדות שכל אחת מהן בפני עצמה מספיקה.

1. זה שנעשה עוול אחד אינו מתיר ביצוע עוול נוסף. זה עיקרון כל כך בסיסי בכל-כך הרבה שיטות משפטיות שמוזר שצריך לחדש אותו.

2. לא כל מה שמותר לאדם לעשות לעצמו מותר לאחרים לעשות לו. לאדם גם מותר לתת לעצמו סטירה.

ישן 01-09-2013, 15:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]ואז נשאלת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מי אמר שלא ביזה אותה?

אם ביזה אותה אז למה עשתה? זה היה בהסכמה. אאז"נ היא גם התרברבה על זה, עשתה פרצופים וסימנים למצלמה.
ציטוט:
1. זה שנעשה עוול אחד אינו מתיר ביצוע עוול נוסף. זה עיקרון כל כך בסיסי בכל-כך הרבה שיטות משפטיות שמוזר שצריך לחדש אותו.

אבל איזה עוול ראשוני בוצע? כאמור, זה היה בהסכמה מלאה. בוא נסבך את זה יותר ונגיד שזה היה ביוזמתה. (ויכול מאוד להיות שזה המצב, אני לא באמת זוכר את הסיפור)
ציטוט:
2. לא כל מה שמותר לאדם לעשות לעצמו מותר לאחרים לעשות לו. לאדם גם מותר לתת לעצמו סטירה.

זה דוגמא לא נכונה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-09-2013, 16:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]מי אמר שלא ביזה..."

ציטוט:
אם ביזה אותה אז למה עשתה? זה היה בהסכמה. אאז"נ היא גם התרברבה על זה, עשתה פרצופים וסימנים למצלמה.
אולי היא הייתה שיכורה.
אולי היא הייתה מסוממת.
אולי היא הייתה טיפשה.
זה ש"זה היה בהסכמה", או אפילו ביוזמתה לא קשור בשום צורה לשאלה אם פרסום התמונה משפיל או לא.

ציטוט:
אבל איזה עוול ראשוני בוצע? כאמור, זה היה בהסכמה מלאה. בוא נסבך את זה יותר ונגיד שזה היה ביוזמתה. (ויכול מאוד להיות שזה המצב, אני לא באמת זוכר את הסיפור)
לפי שיטתך, זה "לא בסדר" רק אם זה "לא בסדר" גם כשהיא עושה משהו וגם כשמצלמים ומפיצים את התמונה שלה עושה את זה. או שזה בסדר בשני המקרים.
אני מסביר לך פעם נוספת שאף אחד לא אמר שזה כן היה "בסדר" כשהיא עשתה את זה.

ציטוט:
זה דוגמא לא נכונה.
זו כן.

ישן 01-09-2013, 22:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אם ביזה אותה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אולי היא הייתה שיכורה.
אולי היא הייתה מסוממת.
אולי היא הייתה טיפשה.
זה ש"זה היה בהסכמה", או אפילו ביוזמתה לא קשור בשום צורה לשאלה אם פרסום התמונה משפיל או לא.

שיכורה ומסוממת אני יכול לקבל כסייג, השאלה על מי חובת ההוכחה.
טיפשה למיטב ידיעתי לא נחשב משפטית כמונע שיקול דעת, אחרת המוסדות היו מוצפים.
שוב- יש פה עניין של שיקול דעת. קשה לי לראות איך שופט יכול לקבל טיעון שכזה.
ציטוט:
לפי שיטתך, זה "לא בסדר" רק אם זה "לא בסדר" גם כשהיא עושה משהו וגם כשמצלמים ומפיצים את התמונה שלה עושה את זה. או שזה בסדר בשני המקרים.
אני מסביר לך פעם נוספת שאף אחד לא אמר שזה כן היה "בסדר" כשהיא עשתה את זה.

מה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:35

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר