לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-09-2013, 21:20
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צילום בין יומני הבניה (הנפלאים)... אתנחתא קלה ברשותכם לטובת קצת נוסטלגיה ישראלית .....

מדי שישי...נו טוב, כמעט... אני נוהג לבקר ביריד העתיקות אשר מתקיים בככר דיזינגוף כשבין שלל החפצים שמוצעים שם למכירה ניתן לאפעם למצא כמה וכמה "פנינים" מעניינות, כך קרה לי גם בשישי האחרון...
בעת שעברתי ליד אחד הדוכנים, קלטה עיני שקית ניילון עם משהו מוכר...
היה זה דגם של "סקייהוק" מתוצרת חברת "סטארפלסט" הישראלית אשר כמותו כבר שנים רבות (כ 30 שנה) לא ראיתי!
אז למי שלא מכיר/שמע..
חברת "סטארפלסט" הינה חברה ישראלית אשר עוסקת בייצור של אביזרי פלסטיק שונים, החברה הוקמה ב 1967 וקיימת עד היום כשמקום מושבה הוא חיפה.
אי שם בשלהי שנות השבעים - תחילת השמונים, בהיותי ילד אשר תחביבו העיקרי הוא בניית דגמי מטוסים/אניות/טנקים (פלסטיק ונייר), היו נמכרים דגמי הפלסטיק של "סטארפלסט" בחנויות הצעצועים...
היו אלה דגמים פשוטים מאוד, רמה בסיסית ביותר ובאיכות ייצור נמוכה ששווקו כשהם נתונים בשקיות ניילון שקופות עם דף הוראות הרכבה בעברית...
היו לי כמה כאלה, לא הרבה כשזכור לי בעיקר (ומשום מה, ה"פאנטום")...

בשלב מסויים, נעלמו דגמי המטוסים הללו מהחנויות כשלדעתי החברה פשוט סגרה את ליין המוצרים הללו.
תמיד סיקרן אותי מה היה השיקול בשעתו להתחיל בכלל לתכנן ולייצר דגמי מטוסים בארץ... קצת יומרני הייתי אומר....
עניין אותי גם כיצד זה בוצע בפועל?... הדגמים הללו תוכננו כאן?
יובאו מיצרן זר ונארזו כאן?
מעניין....

בכל אופן, בשישי שעבר נזרקתי אחורנית בזמן...
נהניתי כל כך להביט באריזה, דף ההוראות הכתוב בעברית "של אז", בעץ החלקים המינימליסטי...
כיף....
אולם הכיף קצת דוכא כשהתברר לי שעבור הפריט הזה אדרש לשלם כמאה שקלים!!!
נו באמת... יש גבול.

אז צילמתי...
שיהיה...

תהנו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2013, 12:54
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בין יומני הבניה (הנפלאים)... אתנחתא קלה ברשותכם לטובת קצת נוסטלגיה ישראלית ....."

באמת נוסטלגיה אמיתית.

לגבי "אותה תקופה" היתה גם חברה שנקראה "האחים מלכה" ששיוקה את הדגמים בדרכים מאד מקורייות,
אם קנית חבילת נייר טואלט, היית מקבל שקית של דגם פלסטיק לבניה.
הצרה הייתה בזה שעל השקית היה "פנטום" אולם בפנים היו חלקים לפנטום ומיראז' וסקיהוק ועוד מטוסים לא מזוהים, כך שאם הייתה משיג את כל הסידרה. היתה לך אפשרות "בסבירות נמוכה" לבנות מטוס אחד (אולי).

העתקת החלקים נעשתה בשיטת "הפנטוגרף" או ברכישה של מטריצות ישנות מחברות שונות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:09

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר