לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2013, 19:56
  ofermar ofermar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.12
שלום רב לחברי הפורום, ברשותכם שאלה נאיבית בנוגע לסוריה

הימים ימי יום כיפור והדמיון נודד לכיוונים בלתי צפויים

מה יקרה אם מחר אסד יתייצב מול המצלמות ויאמר משהו בסגנון: "אכן, כוחותיי הם שירו את הרקטות הכימיות לפני כשבועיים. עשיתי טעות. אני מתנצל וזה לא יקרה שוב, אני מבטיח! ואף אסכים שהרוסים יערבו לכך "

שתי מחשבות על נאום בלתי אפשרי כזה:
ראשית הוא מוציא את כל העוקץ ממתקפה אמריקאית שכן הוא גם מודה וגם לוקח אחראיות וגם מבטיח לא לעשות שימוש חוזר בנשק זה. תחשבו כמה בלאגן זה גם פותר לו. מונע התקפה שתחליש את כוחו ואולי אף תפילו. לא צריך לפנות בסיסים, לפנות את הרוסים, את האירנים. לא צריך להתחבא בבונקרים ולא להביא אזרחים שיגנו על בסיסים צבאיים.לא או"ם ולא חקירה. בקיצור נמנעת הרבה מההמולה שיצר האירוע וכן המתקפה המתקרבת.

שנית, עצם העובדה שנאום כזה בלתי אפשרי מצביעה על המנטליות בפוליטיקה לאורך ההיסטוריה, שמאפייניה הן תפיסות כגון שאסור להודות בטעות, אסור לקחת אחראיות על פעולות "בלתי מוסריות בעליל", הודאה נחשבת כחולשה וכדומה..

מה אתם אומרים, אתם מכירים מקרה בהיסטוריה שמנהיג הודה בטעות מסוג זה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2013, 18:17
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "אסד לא עשה שימוש בנשק כימי,..."

אוי בחייך. אתה משווה בין הסיפור הנוכחי ותיאוריות הקונספירציה לגבי 11\9?

גם בלי לפנות למקורות הלא גלויים, אתה יכול לשאול את עצמך כמה שאלות מנחות:

ראשית: בעקבות התגבורות מאיראן וחיזבאללה (משהו כמו 15,000 לוחמים עפ"י ניוזוויק) חל מהפך במלחמה שהחל להיות מורגש בסביבות פברואר-מרץ ובאמת החל לתפוס תאוצה ממאי והלאה. בעוד הפלגים האיסלאמיסטים והFSA עסוקים במלחמות פנימיות, אסד החל לדחוף את המורדים אחורה. בקיצר - הוא מנצח תוך שימוש בנשק קונבציונלי. בנקודה זו, שימוש בנשק כימי לא מועיל לו בכלום ומסכן אותו מאוד (בשל "הקו האדום" שהציב אובמה). אסד לא טיפש ולא מטורף. אין לו שום סיבה לעשות זאת.

שנית: בעקבות איומי התקיפה האמריקניים, איראן משכה חזרה משהו כמו 10,000 לוחמים, דבר שעצר לחלוטין את ההתקדמות של צבא אסד. מי הרוויח מכך?

שלישית: אסד לא עשה שימוש בנשק כימי גם בעת שהיה לחוץ עם הגב ל'קיר, מדוע שיעשה שימוש בנשק כימי עכשיו? מי עכשיו לחוץ עם הגב לקיר?

רביעית ואחרונה: בהתחשב בכך שכמעט 40,000 מההרוגים בסוריה נהרגו בידי המורדים - הן הFSA והן הפלגים האיסלאמיסטיים, מדוע אנשים חושבים שלאל-קעאדה תהיה איזושהי נקיפת מצפון "להקריב" 1400 אזרחים סורים כדי להשיג יתרון עצום?

ישן 09-09-2013, 20:34
  moti.rubin moti.rubin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.13
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוי בחייך. אתה משווה בין..."

תקשיב מר קונספירטור, יש לאמריקאים מספיק אמצעים היום בשביל שני דברים:
1. לזהות כל ציפור שמתעופפת בסוריה
2. לזהות נוכחות חל"כ על הקרקע ולקבוע את סוגו
כל הדברים הללו בלי לצעוד צעד אחד על אדמת סוריה.
השטות הזאת - שהמורדים הם אלו שתקפו בנשק כימי - זה ל"פ של מי שיפסיד הכי הרבה מכך שמשטר אסד יפול, וזה האיראנים. האיראנים משקיעים בבנית חזית מול מדינת ישראל כבר 33 שנה והם יעשו כל מה שהם יכולים בשביל שמשטר אסד לא יפול וחיזבאללה ימשיך להיות מתוספק בנשק ותחמושת. בלי אסד יהיה לאיראנים הרבה יותר קשה לעשות את זה עם הנוכחות האמריקאית והישראלית באגן המזרחי של הים התיכון. אתה יכול להאמין במה שאתה רוצה, גם שכדור הארץ שטוח, אני אהיה האחרון שיפריע לך.
חג שמח וחתימה טובה.
ישן 09-09-2013, 21:27
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "תקשיב מר קונספירטור, יש..."

אוה, סחתיין על הדמגוגיה.. הרי אם לא תאשים אותי בקונספירציה, מישהו עשוי להבין שאין לך שום הוכחה שאסד השתמש בנשק כימי ואתה בעיקר מברבר...

ראשית: גם אם נקבל לרגע את הנחתך המגוחכת שהאמריקנים יכולים לזהות כל ציפור שמתעופפת בסוריה וכל פיסת נשק כימי, איך זה מאפשר להם לזהות מי עשה את השימוש?

שנית: מר מגוחכי, בהתחשב בכך שמשטר אובמה שיקר לגבי סוריה פעמים רבות (כולל הטענה שאין אל-קעאדה בסוריה - אתה באמת מאמין גם לשקר הזה?) למה אתה מאמין לו לגבי מי תקף ומדוע?

תתפלא, גם שעון מקולקל מראה את השעה המדוייקת פעמיים ביום (אלא אם כן הוא דיגיטלי, ואז הוא לחלוטין ריק מתוכן, כמו הטיעון שלך על קונספירציה) ואתה צודק שהאיראנים יפסידו רבות אם אסד יפול. גם אסד וגם האיראנים יודעים זאת ובדיוק בגלל זה לא נעשה שימוש בנשק כימי.

ישן 10-09-2013, 04:19
  moti.rubin moti.rubin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.13
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוה, סחתיין על הדמגוגיה.. הרי..."

בפייסבוק כל ממזר מלך, מסתבר שגם בפרש זה ככה, חבל.
בוא נניח שהאמריקאים מזהים שיגור של רקטה מהר קאסיון, הר קאסיון זה בסיס של הצבא הסורי. הם מזהים נפילה באחת השכונות של דמשק, הם יודעים מה שעת השיגור ומה שעת הנפילה, הם מסוגלים לזהות את סוג כלי הנשק ששוגר, מזהים את אזור הפגיעה. מיד אחרי הפגיעה הרשת מתחילה להיות מוצפת בדיווחים מאנשים על הקרקע כולל תמונות וידאו שמראים פגיעות חל"כ. לאמריקאים יש היום רשת של מודיעים, הם מקבלים דוגמאות שער ודם ומזהים את החומר האקטיבי. וזה לפני שדיברנו על יירוט של שיחות טלפון, אימיילים, תשדורות צבאיות ומה לא. למה אני מאמין לממשל אובאמה ? כי ממשל אובאמה הוא היחיד באמת שאין לו אינטרס לתקוף בסוריה. בהתייחס לג'אבת אל-נוסרא לא נראה לי שאתה יודע על מה אתה מדבר בנושא יש כאלה 10,000 בסוריה (וגם זה עם המון הגזמה). אחד הלקחים מעירק והפלישה האמריקאית הוא שברגע שהשילטון המרכזי קורס יש התכנסות של התושבים לתוך המבנה שבטי-דתי, על הרקע הזה צריך לראות את המעורבות של הקבוצות השונות בסוריה. דרך אגב כיוון ששמעתי את הקישקושים האלה שלך מכל מיני קונספירטורים אחרים שהסבירו לי חזור והסבר שבסוריה יש מלחמת דת בין הסונא לשיעה, אני מבקש שתזכור שמוסדות הדת השיעים בנג'ף הוציאו פאתוות שאסור למאמינים שיעים לסוע לסוריה להשתתף בג'יהאד גם לא לצורך הגנה על קברה של ז'ינאב (יודע מי היא בלי גוגל ידידי הקשקשן ?) על החתום האייתולה עלי אל-סיסטאני המנהיג הרוחני הכי גדול בעולם השיעי היום. אל-זהר בקהיר הוציאו פסקי הלכה דומים. אתה כמובן יכול להמשיך לבלבל את המוח עם הקונספירציות הרפ' שלך שנה טובה חג שמח וגמר חתימה טובה.
ישן 10-09-2013, 05:38
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "בפייסבוק כל ממזר מלך, מסתבר..."

מה שמצחיק זה שהשחרור קורא לזמיר שחור...

אתה אוהב לדבר על קשקשנים אבל מה לעשות שכל מה שכתבת עכשיו הוא די שטויות, עם או בלי קברה של ז'ינאב. זה יופי שאתה יודע לגגל קברי צדיקים בסוריה... רק מה, זה כל כך לא רלוונטי לנושא, כמו כל שאר הסחות הדעת שאתה מנסה לזרוק פה

רק להזכירך (ושוב, אני נשאר עם מקורות גלויים בלבד), כבר לפני למעלה משנה היה חשש שחיזב אל-נוסיראת שם ידיו על נשק כימי מהמאגרים של אסד. הם לא הסתירו שהם רוצים לעשות זאת והיו כמה וכמה התקפות שלהם על אתרים שמסומנים כחשודים כאתרי אכסון לחל"כ.
אז אתה מוזמן להמשיך לקשקש על פאתוות (כולנו יודעים כמה הן מזיזות לאל-קעאדה) ועל מלחמות דת (שאני בכלל לא דיברתי עליהן, עוד דמגוגיה שלך) בזמן שאני אתדיין על מי עשה שימוש בנשק כימי, מדוע, ושאר עניינים יותר קשורים לנושא השיחה.
יום טוב, שנה טובה וגמר חתימה טובה גם לך.

ישן 13-09-2013, 08:54
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "ראשית אתה טועה. שנית גם 2..."

טוב, די, נמאסת.

לפי הNIA שמגבשים גורמי המודיעין בארה"ב אין שום הוכחה שצבאו של אסאד עמד מאחורי השימוש בחל"כ. הם מציינים שם במפורש את התקיפה של המורדים על אתר אחסנת חל"כ ב11 במאי והתקפה נוספת על מחסן שכלל רקטות כעשרה ימים מאוחר יותר. אותה הNIA גם מציינת שאחוז התמותה בין הנחשפים לגז היה כ10% בסה"כ, אחוז רחוק בטירוף מהאחוז הקטלני של סארין טהור, מה שמעיד לפי גורמי המודיעין בארה"ב על כך שהיה מדובר בהרכב מדולל או מזוהם. עוד מציינים שם שבסרטי הוידאו שהופיעו נראה שמגישי העזרה הראשונה לא רק שהיו חשופי פנים אלא גם חשופי ידיים (ללא כפפות) ושטיפול בקורבנות של התקפה בסארין טהור היה אמור להיות מזיק עד קטלני להם.

עכשיו, מר גאון, למה שלא תלך לגגל מה זה NIA ותפסיק עם ההנפצות?

ישן 13-09-2013, 14:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "טוב, די, נמאסת. לפי הNIA..."

אני רוצה להזכיר לך שפורסם שגורמי המודיעין של ארה"ב גיבשו NIA לפי תכנית הגרעין האיראנית נעצרה.
אובמה מאוד לא רוצה לתקוף בסוריה, ואני ממש לא שולל דיסאינפורמציה מצידו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-09-2013, 16:47
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני רוצה להזכיר לך שפורסם..."

אני לא מכחיש שיש מצב ומדובר בדיסאינפורמציה (אחרי הכל, משטר אובמה הוא אחד המשטרים הכי שקרניים בהיסטוריה של ארה"ב) אבל רוצה לסייג ולומר שזה הגיע אלי מאדם שאני מכיר כרציני.

מעבר לכך, אם זו דיסאינפורמציה שמפיץ משטר אובמה, הרי היא עומדת בסתירה עם הטענה שיש הוכחות חד משמעיות שאסד היה מאחורי השימוש בחל"כ (טענה, אגב, שאף גורם מודיעיני לא טען. רק ברדק אובמה וג'ון קרי, שני אנשים שלא מסוגלים לומר אמת בלי להסמיק). בעוד מוטי (שבעבר הופיע תחת השם בני לפיד? ההתנהגות מוכרת לי) מתבסס על מה שאומרים ג'ון קרי ואובמה, הרי שאני קצת מתקשה להאמין לנשיא שטען במשך שבוע וחצי שהתקפת הטרור בלוב ב11 בספטמבר 2012 הייתה בגלל יעני סרט שלא באמת נעשה ולפוליטיקאי קטן ומכוער שמסוגל לטעון שהמורדים בסוריה רק התמתנו יותר בשנתיים וחצי שעברו מתחילת מלחמת האזרחים שם...

ישן 13-09-2013, 20:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני לא מכחיש שיש מצב ומדובר..."

מצד שני ראש אמ"ן דיבר על מספר מקרי שימוש בחל"כ ע"י כוחות אסד. הטעות היא להתמקד במקרה האחד הזה, במקום לזכור שזה חלק ממכלול.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-09-2013, 21:30
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מצד שני ראש אמ"ן דיבר על..."

כפי שציינתי בעצמי באשכול זה - התקיפה ב21 באוגוסט לא הייתה הראשונה ועל פי דיווחים שונים גם לא האחרונה. אם זכרוני אינו מטעני, הדיווחים הראשונים מישראל על שימוש בחל"כ (כנראה על ידי צבאו של אסד) הגיעו לקהילת המודיעין בארה"ב כבר בדצמבר האחרון. דיווחים דומים הגיעו גם מטורקיה, דרך אגב. קהילת המודיעין פה העלתה את זה בסולם אבל כשזה הגיע לידיים פוליטיות מישהו החליט שאין מספיק ראיות והנחית הוראה לסתום את הפה.

באפריל מישהו החליט (דומני שמישהו מחטיבת המחקר של אמ"ן, אין לי הכוח ללכת ולחפש את זה) לומר בקול שזה מה שקורה. בנקודה זו דובר עדיין על התקפות נקודתיות, חל"כ בריכוז גבוה ומקומות שנחשדו כבסיסים של הFSA. משטר אובמה התייחס לכך בזלזול, הכתבלבים האמריקנים שיתפו פעולה ושום דבר לא קרה.

אם המטרה של אובמה הייתה להגיב על השימוש בחל"כ באופן כללי, ניחא. המטרה המוצהרת של אובמה הייתה להגיב על המתקפה מה21 באוגוסט (משום מה, אף אחד לא דיבר על סימנים למתקפה דומה שלושה ימים לאחר מכן), שדווקא לא נראית כמתקפה של אסד - חל"כ מוחלש על מטרות אזרחיות.

אין לי שום התנגדות להתייחס לאסד כפושע מלחמה (בהתחשב בכך שמשהו כמו 55% מהאזרחים שנרצחו בשנתיים וחצי האחרונות נרצחו על ידי צבאו) ואין לי שום בעיה אם מישהו יחליט לעצור אותו מלבצע פשעי מלחמה נוספים - עם או בלי חל"כ - אבל אני לא רואה שום סיבה להיתלות דווקא בפשע המלחמה שהוא לא ביצע כאמתלה לעשות זאת.

ישן 14-09-2013, 04:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כפי שציינתי בעצמי באשכול זה -..."

אני לא חושב שלאובמה היתה מטרה כזו. לדעתי המטרה של אובמה היא 1) לא לצאת מטומטם/לא לאבד אמינות (והוא נכשל כשלון חרוץ) 2) לרדת מהעץ שהוא עלה עליו.
מכל מה שקראתי וראיתי אין שום דבר שתומך בהשערה שלך. הטענות שאתה מעלה לא מתייחסות ל- שאלת הריכוז בו החומר שומש, הרכב הרש"ק וכמות החומר והשוואה למקרים דומים בעבר. ביחס למקרים קודמים מדובר בהתקפה יעילה הרבה יותר, לי זה נראה שמראש היה שימוש בכמויות קטנות/חומר מדולל בשביל להשיג אפקט קל יחסית.

ישן 10-09-2013, 21:29
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בשמחה - לא רק בסוריה אלא ספיציפית בדמשק.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם תוכל להראות לי איפה..."

Reported by Awf ibn Malik Al Ashja'l:
The Prophet said, "How will you be O Awf when this nation is divided into 73 sects. One sect will be in Paradise and the rest in Hell."
I asked: "When will this be O Messenger of Allah?"
He answered, saying: "When the police increase and slave girls take authority, and when the lambs (weak authorities) sit on the pulpit, and when the Qu'ran is used as flutes and mosques decorated and the spoils of war manipulated, and the obligatory charity becomes an excessive debt, and trust is taken like spoils of war, and religious study is not for the Sake of Allah and when husbands obey their wives, and disobeys his mother, and banishes his father, and the last of this nation curses the beginning of it, and when the tribe is mastered by a deviator, and the leader of the nation is the worst of them and a man is treated generously to avoid his evil.

Upon that day it will happen and men will run to Syria to the City of Damascus, which is one of the best cities in Syria that protects them from their enemy ... " I asked: "Will Syria be opened?"
He answered: "Yes, soon then after its opening the trials will start and a dark and dusty trial will come. Trials will follow one another until a man from the Family of my House called the Mahdi comes. If you reach him, follow him and be among those who are guided."
ישן 09-09-2013, 05:23
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בהתחשב בכך שאסד [b]לא [/b]עשה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
בהתחשב בכך שאסד לא עשה שימוש בנשק כימי ב21 באוגוסט, התנצלות תהיה הודאה באשמה שלא שלו. ארה"ב תדרוש שהוא יבוא להאג ורוסיה לא תוכל להגיד - "רגע, אבל זה אל-קעאדה שעשה שימוש בגז" כתירוץ להגן על אסד. אי לכך ובהתאם לזאת אין לאסד שום סיבה להודות בשימוש בנשק כימי.

רק להבהרה - כל מה שידוע לי מצביע על כך שהשימוש בנשק כימי שב21 באוגוסט (ופעמיים נוספות מאוחר יותר) נעשה בידי פלג המורדים הצפוני של אל-קעאדה.

ככל הידוע לי, לנשק כימי כמו סארין יש אורח חיים קצר ולכן הוא מורכב מכמה חומרים לפני שימוש. בשביל זה צריך מחסני איכסון מיוחדים, מעבדות משוכללות לערבוב הכימקלים, פגזים מיוחדים, והרכבת ראש נפץ כימי לפגז.

אני בספק שלאל קאידה יש את הידע הנחוץ לזה.
ישן 09-09-2013, 07:37

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofermar שמתחילה ב "שלום רב לחברי הפורום, ברשותכם שאלה נאיבית בנוגע לסוריה"

כמה הערות
א. אובאמה וממשלים קודמים בארה"ב חיו בשלום עם העובדה שיש לסוריה מאגר נשק כימי (וחלקם אף תמכו בו, כפי שפורסם לפני יומיים על משלוחי הרכיבים מבריטניה), ואם יובטח השימוש בו הם יכולים להמשיך לחיות עמו, כל עוד הוא תחת שליטה.

ב. לגבי האג, לדעתי זה לא מה שיטריד מנהיג כמו אסד. לפי מיטב זכרוני מבין שלל הצדיקים שעומדים שם בתור למשפט, ויש ברוך השם לא מעט כאלה, רק אחד הורשע. תחת חסותה של אמא רוסיה הוא יכול להיות שקט.

ג. אלכס, אכן הצדק עמך ובכל זאת גם במדינות דמוקרטיות למהדרין, הודאה באירוע בלתי מוסרי היא נדירה. שמעת פעם את ארה"ב מתנצלת על הפלישה לעיראק? פלישה שלכל הדעות לא נבעה מכורח המציאות. אבל זאת הנקודה בדיוק שרציתי להאיר, שאמירה כזו פשוטה יכולה לחולל שינוי גדול לו נאמרה, וזאת מבלי לפגוע בכוחה של המדינה המודה. האם יגרע משהו מכוחו של אסד אם יאמר דבר כזה? הוא יכול רק להרוויח

ד. כתבתי שזה נאיבי כי זה ילדותי לחשוב כך בעולם "האמיתי", אך יתכן שחשיבה מחוץ לקופסא לא הייתה מזיקה כאן, מה גם שיש בזה כנות שלא מצויה בפוליטיקה מעולם, לדאבוננו, אנו ששואפים לעולם טוב יותר.

ה. אדון רוג, האם יש לך אסמכתא לקביעתך? העובדה שההתקפה משרתת מטרות של המורדים עדין אינה בגדר הוכחה שהם ביצעו אותה.
ישן 10-09-2013, 19:05

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofermar שמתחילה ב "שלום רב לחברי הפורום, ברשותכם שאלה נאיבית בנוגע לסוריה"

טוב, האשכול הפך לזירת התגוששות וחבל. דווקא הכוונה המקורית היתה להציג מחשבה מחוץ לקופסא בכדי להשיג פתרון אופטימלי מבחינתו של אסאד. פתרון כל כך מנוגד לחוקי הפוליטיקה העולמית שאפילו לא חושבים עליו, גם אם הוא יכול תיאורטית להביא תוצאות טובות יותר. אולי. הכל בגדר משחק מחשבתי.

מר רוג, תרשה לי גם לחלוק על ההיגיון המנחה אותך. אבל בוא ניתן לזמן לעשות את שלו. איש מאיתנו לא יודע בוודאות והטענות משכנעות לכאן ולכאן. לרוב השיפוט שלנו מושפע מההטיה הקודמת עמה אנו ניגשים לטענות. הרי יש שיציגו טענות משכנעות שהשואה היתה אירוע מינורי שנופח למטרות פוליטיות. בשדה הדמגוגי האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות.

נערך לאחרונה ע"י ofermar בתאריך 10-09-2013 בשעה 19:17.
ישן 10-09-2013, 20:22
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ofermar שמתחילה ב "טוב, האשכול הפך לזירת..."

ראה, כל הסיטואציה הזו איננה הגיונית. אסד אחראי לבערך 55% מההרוגים בקונפליקט הנ"ל. אם נקבל את המספרים שמתפרסמים בתקשורת (ראיתי אגב דיווחים שטוענים שהמספרים האלו קטנים ממספר ההרוגים האמיתי בבערך 50%) מדובר בבערך 55,000 הרוגים שחלק ניכר מהם היו בלתי מעורבים. הרג שיטתי של בלתי מעורבים הוא פשע מלחמה לא פחות חמור משימוש בנשק כימי. הצביעות המערבית המתחנחנת היא מה שעשה פה את כל ההבדל. (רק להזכירך - על 200 בלתי מעורבים בעופרת יצוקה האו"ם שלף עלינו את וועדת גולדסטון והטורקים והפלסטינים עדיין מנסים לגרור אותנו לבית הדין לפשעי מלחמה בהאג).

אפילו אם נקבל לרגע, לשם הדיון, את הטענה של משטר אובמה (שאגב הוכח כבר כשקרן והבוקר אף שינה את הגרסא) לפיה אסד היה אחראי לשימוש בנשק כימי, הרי שגם אם יתנצל, יתפרק מנשקו הכימי ויקבל פרס נובל לשלום, הוא ימשיך לטבוח בבלתי מעורבים באמצעות נשק קונבנציונלי... כל מה שיצא מזה זה שרוסיה תקבל את החל"כ הסורי והעיראקי שיושב תחת ידיו של אסד וכך ימנע מן החיזב אל נוסיראת ושאר ארגוני המורדים המסונפים לאל-קעאדה לקבל אותם...

ישן 11-09-2013, 01:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ofermar שמתחילה ב "כן, נראה שהניסיון כרגע הוא לא..."

לא, הנסיון כרגע הוא לצאת כמה שיותר טוב בדעת הקהל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:14

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר