לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-09-2013, 12:40
  Evolver Evolver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "אני לא יודע מי הכוח בחברון אבל החיילות שלהם לאחר הארוע 0"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moti.rubin
בקטעי וידאו שרצים ברשתות החברתיות רואים את החיילים רצים על הכביש חשופים לירי מהגבעה ממול - משם נורה החייל. בסופו של הסרטון מראים שתי פלסטינאיות שמצלמות את כל הארוע מטווח אפס ואף אחד לא מרחיק אותן. לארגן פיגוע משולב על ידי צלף ומתאבד זה לא בעיה גדולה ואני לא מבין למה החיילים לא מנטרלים את כל האיומים בשטח, ולא מרחיקים את שתי הפלסטינאיות.
כיוון שעושה רושם שהשטח מתחמם מן הדין שיחליפו דיסקט.

הכוח בחברון - גדוד רותם של חטיבת גבעתי.

אני אשמח לראות איך תתפקד כשחבר שלך יחטוף כדור בצוואר מול העיניים שלך, אני מקווה מאוד בשבילך שהדבר הראשון שתחשוב עליו לא יהיה "פינוי פלסטיניות שרצות מסביב"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-09-2013, 11:40
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "22.9.2013 - חייל צה"ל נהרג מאש צלפים בחברון"

חברון
1. זו לא פעם ראשונה - זוכרים את שלהבת פס?
2. מי אמר שזה צלף? (גם על סגן הרמטכל הראל שנפצע בטול כרם טענו שנורה מצלף אלא שהסתבר שהיה זה אויב מצויד בכוונות ברזל ויכולת קליעה. ואדי חרמייה גם אז אמרו "צלף" מה אמר התחקיר ?) לא אומר שלא - אני רק אומר חכו... אל תעצימו את האוייב. גם עם כוונות ברזל ויכולת קליעה אפשר לעשות נזק רב. (לידל הארט : "אין לך דבר מסוכן בקרב יותר מאשר כדור בודד המכוון היטב למטרתו")

חיילינו
1. האם השהות בשטחים והפקודות הדו משמעותיות (ירי רק בנסיבות מחמירות )לא פוגעות בהכנת הצבא ליעדו העיקרי לחימה מול צבאות אויב ?
2. אם אכן זהו צלף האם אנו מתורגלים לעבוד נכון בסביבה מוכת צלפים? ידענו ב 68-70 ו ב74 ידענו בשנות ה 90 בלבנון... האם שוב יש מרוץ שליחם בלי העברת מקל?

האוייב
לאחרונה עליה בעצצימות ובמספר האירועים - בלא תגובה !!!
מה לומד על כך האוייב - שידנו קשורות פוליטית מדינית.
אז למה צריך להתלהם שנהרוס את לבנון... לא יותר טוב לשתוק ?
if you want shoot shoot don't talk
תגובה נחרצת (לא מתלהמת, לא פוגעת בחפים מפשע ) אך בהחלט בלתי מידתית. תגרום לצד השני לחשוב פעמיים הרבה יותר מפטפוט עצמי לדעת.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 23-09-2013, 23:11
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב ""שאהידים" ו"יקירי האומה" לא ניתן להחליף תמורת חיילי צה"ל שבויים"

שים לב שאותו שהיד גורר אחריו שרשרת תגובות מעין ריאקציה כימית של הסביבה שלו, שבוחרת בד"כ הצטרפות לארגון הטרור, השתייכות להתארגנות לביצוע פיגוע בישראל, חינוך נגד ישראל, ואף השתתפות פילנטרופית ומימון פעולות תגמול כאלה ואחרות נגד ישראל. שים לב שהבחירה בנטרול מטרות יכול להחזיר אותנו לאותו אבל כבד שנפל.

יש להבדיל בין מחבל מתבצר המסכן כוח, לבין כזה שניתן לעוצרו במעצר מסוערב, כדאי לצה"ל ולשב"כ להביא יעדים מודיעינים ולא לנטרל אותם, התועלת המודיעינית עולה על עלות הכליאה והתפתחות האסיר במתקני הכליאה הישראליים.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 23-09-2013 בשעה 23:13.
ישן 24-09-2013, 07:21
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אתה קצת פסימי, הייתי אומר...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "שים לב שאותו שהיד גורר אחריו..."

יש לי חדשות בשבילך - אותו "שאהיד" היה בא גם אם היית רק עוצר את החבר המחבל שלו, או אפילו מספיק לו שאתה קיים כדי להפוך למחבל כשיגדל.
כשכל מה שהילדים הפלסטינים גדלים עליו זה "קייטנת שאהידים", ותוכניות טלויזיה בהם הם רואים ילדים אחרים שמתפללים שיצא להם להרוג את היהודים הכופרים - לא יעזור לך שום דבר. הם יגדלו להיות מחבלים, לא משנה אם עצרת את דוד שלהם או תקעת לו כדור בין העיניים. אתה שרוף בעיניהם מכתחילה.
אז במצב כזה, הייתי מעדיף שאותו מחבל יצא מכל מפגש עם כוחותינו בארון קבורה. ככה הוא עולה לנו פחות, ככה לא ניתן להתמקח עליו, או לשחרר אותו במחווה זו או אחרת, או שהוא ילמד בכלא את מקצועות החבלה, תואר ראשון ושני על חשבוני וחשבונך, ולבסוף ישתחרר במחווה או לאחר מיקוח ואז יוציא לפועל את כל מה שלמד בין כותלי הכלא - ואני מבטיח לך שמה שהוא יוציא לפועל לא יהיה התואר הראשון והשני בפוליטיקה וממשל...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-09-2013, 10:17

שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
אני מאוד ריאלי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אתה קצת פסימי, הייתי אומר..."

תגובה עם נגיעות פופוליסטיות, אנחנו בפורום צבא וביטחון ולכן אמנע מתגובה פוליטית לאמירות שלך, אך אנסה בכל זאת להשיב על הדברים מסביב.
הטרור גדל מתוך סיבות שיש לחקרן לעומק, ללא ספק אפשר לכתוב עבודת תזה לדוקטורט אודות התפתחות הטרור וזרועותיו, סיבותיו והגורמים.
גם גופות מחבלים הן תמורה במהלך חילופי שבויים, בעסקת השבויים האחרונה עם חיזבאללה, ישראל הוציאה מאדמתה מספר לא מבוטל של גופות מחבלי חיזבאללה והעבירה אותם לידי לבנון בתמורה לגופותיהם של גולדווסר ורגב, על כל פיסה הם ינהלו איתנו מו"מ, גם על אצבע של חייל. אתה נמצא מול גורמים שהם יודעים שצריך להחזיק את ישראל קצר, מבינים מהי נקודת החולשה הלאומית (נאום קורי העכביש של נצראללה אומר לך משהו? ), ומנצלים עד תום את המציאות שלנו.
אין לי ספק שלחינוך ברשות וברצועה יש השפםעה על האוכלוסיה הגדלה, אך לא נשכח שהיא גדלה לתוך העימות עם ישראל, להסתה תמיד אפשר לחנך, אבל כשילד גודל בלי אבא או אח זה נותן לו את המוטיבציה לעשות את הדברים פיזית, ולכן עדיף לעצור (תנאי הכליאה בישראל הם נושא אחר לדיון- אגב אני לא חושב שיש מקום להמשיך את התנאים האלה) את אותם יעדים מאשר לסדר להם הלוויה מפוארת ואח"כ פעולות נוספות של אותן התארגנויות.

ישן 24-09-2013, 23:19
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אני מאוד ריאלי"

אין כאן שום טרור.
לפחות לא במשמעות המכובסת של "טרור עולמי" או "טרור לשם טרור".
יש כאן ביטויים אלימים למלחמה של אנשים מתוך מאמיני רעיון האומה הערבית-איסלמית נגד תקומת היהודים בארץ ישראל בהמשך להתעוררות נגד נוכחות ושליטה נוצרית (בריטית) בארץ.
זה מה שנעשה כאן מאז שהעותמנים נוצחו ונסוגו. ואל תשכחו את מסורת ההתעללות וההשפלה של הד'ימים בידי המוסלמים.
חוץ משיגעון גדלות ישראלי, שום דבר לא התחיל ב-1967.
בעניין של בטחון ובטחון לאומי, יסוד משמעותי הוא מה אתה משדר לעם. חלק חשוב ממה שצריך לשדר לעם זו האמת על התרחשות האירועים, לפחות באבני הדרך הגדולות.
הלוחם הזה לא נרצח, הוא נהרג בהתקפת מחבל\ים. יש כמה עניינים מקצועיים שניתן ללמוד או ללמוד מחדש מהאירוע הזה, וחשוב לא להתבלבל ולחשוב שיש פה התחלה של משהו. זה רק המשך.
תנחומים והשתתפות בצער משפחת הלוחם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 25-09-2013, 02:01

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אין כאן שום טרור. לפחות לא..."

אין פה כבר את העניין של קאוומיה אלא הווטן, אותו יסוד לאומי, שכח מאותו מושג צבוע שמאחד את העולם הערבי, יש כאן פילוגים הרבה יותר גדולים ממה שאנחנו מדמינים לעצמנו, חזור לאחמד לוטפי א ציד או מצטפא כמאל כדי להבין לעומק מאין השאיפה, ואיפה מונחים יסודותיהם של הפלסטינאים, נאום סאיב עריקאת ב1967 יסביר לך את שאלת הלאומיות בצורה חדה יותר ויבהיר לך כיצד מורכבת התמונה, והיא לא כפי שאתה טוען. אולי כדאי להתמקד באסכולות אסלאמיות, ולקרוא חדית'ים ואולי להבין מקורות נוספים. ישנן כיוונים רבים, כבר כתבתי בתגובותיי הראשונות אודות העובדה כי ניתוח הפלחים השונים ופעילויות ארגוני הטרור הם ללא ספק עבודת דוקטורט.

האמת על התרחשות אינה יכולה להיות מוצגת עד לסופה לעיני הכל שכן היא יכולה לחשוף נקודות תורפה מבצעיות, ואסטרטגיות שהתקבלו על ידי מקבלי ההחלטות עת אותה שעה.אני לא הגדרתי את ההתקלות הזאת כרצח, לעומת זאת כן הגדרתי את הפעולה כפעולת טרור כמכלול המתייחס גם לרציחתו של תומר חזן הי"ד.

ישן 25-09-2013, 21:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אין פה כבר את העניין של..."

מעניין אותי לדעת מה אתה כן רואה כאן...

הידע שלי בתחום מוגבל (ואין לי השכלה בתחום בכלל), אבל אתאטורק יצר לאום חדש מאפס והפך קבוצה עם מאפיינים (מספיקים) ללאום, בדומה להיווצרות הלאומים באירופה (לא הרבה זמן לפני כן).
לוטפי דיבר על גיבוש לאום כזה, על בסיס מאפיינים אחרים, כשגם הוא התבסס על המודל האירופאי.

שניהם להבנתי בעצם פירקו קבוצה מתוך ה"קוואם" המוסלמי, קבוצה שהכילה מספיק מאפייני לאום ארופאיים (אחדות וייחוד בתחומי השפה, תרבות/דת, אתניות וגאוגרפיה) וניסו להפוך אותה לעם.

הדוגמא של סאיב עריקאת לכן לא נראת לי קשורה לשניים הקודמים. אין פה מנהיג אידאולוגי שמוביל קו ללאומיות, אין התבדלות מהקוואם הערבי/מוסלמי, קשה מאוד להראות אחידות וייחוד במאפייני הלאום (גם בטורקיה ומצרים היו צריכים להחריג חלק גדול מהאוכלוסייה כדי לעמוד בסעיף זה), וזה בא לידי ביטוי בוטה בהצהרה שלו שאנשי יריחו, בשנת 1967, לא ראו בעצמם בכלל כפלסטינים, אלא כערבים שגרים ביריחו.
תפיסה זו רווחה דרך אגב כל הדרך משנות העשרים אצל אמין אל חוסייני ועז אדין אל קסאם, דרך עזמי בשארה בשנות השמונים ועד לפתחי חמאד ("שר החוץ" של החמאס) כיום. (וזה לא קשור לעמדה פוליטית שלי או שלך, רק לתפיסת העצמי של מנהיגי העימות הזה מהצד הערבי).

אז אני מנסה להבין למה אתה מתכוון כשאתה משאיר את הלאום (קוואם, או שאולי התכוונת ל"התנגדות" - מוקאומה) בצד, ומתרכז בשייכות לקבוצה השבטית (אל ווטאן).

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 25-09-2013 בשעה 21:11.
ישן 28-09-2013, 10:49

מעיון ובהסתכלות על העולם הערבי
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מעניין אותי לדעת מה אתה כן..."

כיום אתה רואה שכל מדינה פועלת לחוד ודואגת לאינטרס של עצמה בלבד, בעוד בשנות ה60 וה70 זה לא היה כך, אם נסתכל לעומק על ארגוני הטרור הפלסטינאים נראה כי שניהם יריבים גדולים, ישנם משחקי חתול ועכבר על איזורי פעולה בין חמא"ס לפת"ח, כשאיזורי הפעולה בד"כ ברורים מאוד ומחלקים לפת"ח גדה מערבית לעומת חמא"ס ברצועת עזה.

לא התכוונתי למקוואמה שהיא ההתנגדות אלא לקוואמיה מול ווטאניה שהיא הלאומיות הערבית החדשה הנפרדת, מגמה שהחלה ב20 שנים האחרונות בהכללה, כי לפני זה יכולנו לראות את הקהילה הערבית המאוחדת והסכמי הלחימה בין מדינות ערב השונות. לאחר החלחול של העניין (עד 1967 עדיין לא ידעו מהי ההגדרה) כי קיים לאום פלסטינאי, אנו רואים מאבק עיקש לעצמאות, ושליטה על שטחים שבהם ישראל נמצאת. אנו עלולים לראות בעתיד צורה של שתי מדינות פלסטינאיות נפרדות,שאל את עצמך ובדוק מתי ייצג אבו מאזן את תנועת חמא"ס, והאם תנועת חמא"ס מכירה במאמצים הדיפלומטיים של פת"ח באו"ם ובעולם.

ישן 28-09-2013, 16:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "מעיון ובהסתכלות על העולם הערבי"

1) בשביל שאוכלוסייה תוגדר כלאום (על פי ההגדרות המקובלות במדינות המערב.) היא צריכה להראות אחדות וייחוד בתחומי השפה, תרבות/דת, אתניות וגאוגרפיה.
2) במזרח התיכון לפני 100 שנים לא הייתה אפילו קבוצת אוכלוסייה אחת שעמדה בתנאים אלו. כן היו קיימות קבוצות אתניות שונות, ללא אחידות שפה ותרבות/דת, שהמכנה המשותף היחיד שלהן היה לחיות תחת אותו שליט - בדומה למרבית אירופה לפני בערך 250 שנה ולמדינות כמו שוויץ כיום.
3) גם כיום האוכלוסייה במדינות כמו עירק וסוריה וקבוצות אוכלוסייה כמו ערביי 67 (ו 48) לא עומדות בהגדרות של לאום. אפשר לטעון שיש שם קבוצות אוכלוסייה פרוטו-לאומיות (כורדים, יזידים, עלאווים, דרוזים) שבהנתן אפשרות להגדרה עצמית (במובן הפוליטי) יהפכו ללאומים.

מסקנות:
א) הפאן ערביות של שנות השישים והשבעים היה אסכולה פוליטית של מנהיגים במזה"ת ולא מאפיין של לאום"ערבי".
ב) ערביי 67 ו 48 לא מהווים לאום, כמו גם אוכלוסיית סוריה, עירק, שוויץ, אוסטרליה ועוד.
ג) גם אם תפרק את אוכלוסיית ערביי 67 ו 48 לשבטים וחמולות ולכל אחת תיתן "מדינה" (קנטון, במקרה הטוב) בכדי "לייצר" אחדות בתחומי השפה, תרבות/דת, אתניות וגאוגרפיה - לא יהיה מספיק ייחוד שלהם משכניהם ה"אחרים", בכדי לאפשר להם לעמוד בקריטריונים של לאום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:21

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר