לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2013, 16:24
  striker95 striker95 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.09.13
שאלה|לא נראה לי שיש בצבא מישהו במצב יותר מסובך משלי

שלום.
אני גולש פה הרבה זמן וזאת הפעם הראשונה שאני פותח אשכול, ואני פותח אותו בגלל שאני לא מצאתי אף אחד באינטרנט או בחיים האמיתים שהיה בסיטואציה כמו שלי.
אני נמצא במצב הכי דפוק שיש, אפשר לומר שאני "נפלתי בין הכיסאות" של הכיסאות.
אני סיימתי י"ב כשוחר במגמת אלקטרוניקה, הנתונים שלי הם פרופיל 97 דפ"ר 70 קב"א 55.
ממש לפני הצו ראשון עברתי חקירה במשטרה על מקרה שאני לא מעורב בו על משהו שאיזה חבר דפוק עשה, הוא אמר את השמות של מי שטייל איתו בתקופה ואני עוד כמה חברים נחקרנו.
קיצור אחרי שעברתי צו ראשון לא קיבלתי מינוים לצוות אוויר או יום סיירות למרות הנתונים שלי אבל קיבלתי שאלון של גאמ"א שלא השיבו לי עליו ועוד מיון בהרצליה של יחידות צה"ל שעברתי שם מבחנים באנגלית וגם שם לא ענו לי אם קיבלתי משהו.
אני הבנתי שמשהו לא בסדר והחשש שיש לי רישום פלילי התממש כשהלכתי לתחנת משטרה להוציא את הרישום הפלילי שלי והיה לי 2 תיקים שאני חשוד בהם.
לפני חצי שנה קראו לי ללשכת גיוס בבאר שבע ששם עברתי שיחה עם מישהו שאני חושב שהוא מהמשטרה הצבאית, הסברתי לו את הסיטואציה והוא אמר שהכל יבדק ויהיה בסדר.
אני הייתי באותו זמן שוחר ולא התכוננתי ללכת לטכני כי תכננתי לעבור מיונים לצוות אוויר או יום סיירות ומינימום לקבל זימון לגיבוש צנחנים, יש לציין שאני מתאמן שנים ואני בכושר מצויין(ריצת 2000 ב6 וחצי דקות,שכיבות שמיכה אני עובר את ה100 קיצור אין על מה לדבר) ואני בטוח שלא יהיה לי שום בעיה עם הסוציומטרי.
כחלק מהתהליכים של מסלול השוחרות אני עברתי סיווג בטחוני לפני כ4 חודשים ברמה של 1-4(ששם גם הסברתי את המצב שלי עם התיקים במשטרה והייתי צריך לחתום על איזה כמה דברים בגלל זה) ולקחו אותי לפני חודשיים לבחור קורס ובחרתי איזה קורס מסריח לתיקון קרונות כטב"מים כי לא היה שום דבר יותר טוב מזה.
יש לציין שבשוחרות לא מסתכלים בכלל על הנתונים האישיים וזה רלוונטי רק אם אני ירצה לצאת לקצונה בתפקיד שאני ילך עליו מטעם התפקיד. לדוגמה יש לי תלמידים מהכיתה שקיבלו להיות טכנאי מטוסים דרג א כשהנתונים שלהם הם קב"א 52 ואפילו קב"א 54. ככה שלא אכפת לשוחרות מהפוטנציאל או מהרצון שלי או של האחרים.
ולשוחרים מותר להתנדב ליחידות התנדבותיות כמו סיירות והמינימום זה צנחנים.
באותו זמן בחופש הגדול הזה כנראה התיקים שלי במשטרה נסגרו או נמחקו כי מן הסתם לא היה ראיות ולא היה לי קשר לתיקים, אני קיבלתי זימון לקורס טייס באתר של עולים על מדים בזמן הזה, שהייה רשום שם:
"נמצאת מתאים למיוני צוות אויר. במידה והנך מעוניין להתמיין ליעד התנדבותי זה עלייך לחתום על הצהרת התנדבות ליח"ש עם הוריך בקצין העיר הקרוב לביתך, עקב היותך בן יחיד. יש לשלוח את ההצהרה לפקס שמספרו 03-7388880. את ההצהרה ניתן למצוא באתר 'עולים על מדים'"

אני התקשרתי לקצין העיר ויש לי פגישה איתו בחודש הבא (13\10\7)
אני אמור להתחיל קד"צ של התיקון קרונות כטב"מים ביום ראשון הקרוב (13\9\29) שאני רוצה לסרב לו ולהפוך לסרבן קורס.
אם אני מסרב לקורס אני מקבל תאריך גיוס חדש , שתאריך הגיוס שלי עכשיו שהוא לא רלוונטי בגלל שאני שוחר והוא ב13\10\20.
התוכנית שלי היא להיות סרבן קורס, כשאתה מסרב קורס אתה מקבל תאריך גיוס חדש שמבטל את הקודמים. ובגלל שאני יקבל תאריך גיוס חדש, אני יספיק לדחות גיוס בגלל שיש לי גם סיבה לזה(המצב הכלכלי בבית חלש, אני גר לבד עם אמא שלי ואנחנו בשכירות) ואני יכול לבקש לעבוד מספר חודשים כדי לעזור לאמא שלי ובכך ידחה לי התאריך הגיוס לתאריך שבו אני יוכל לעבור גיבוש צנחנים(נובמבר הקרוב, אי אפשר לקבל זימון לגיבוש אם תאריך הגיוס שלך לא קודם לסביבות ינואר)
אם אני ידחה גיוס במספר חודשיים עד לפחות פברואר אני אמור בזמן הזה להספיק להחתים את אבא שלי עם קצין העיר ולעבור מיונים לצוות אוויר שאם אני יכשל בהם אז יש לי מיון של יום סיירות שאם אני יכשל גם בו אני זכאי לקבל גיבוש צנחנים שאם אני לא יעבור אותו זה כבר אשמתי ואין מה לעשות.
אבל הבעיה פה היא שהתוכנית שלי יכולה לא לעבוד, המצב הכי גרוע הוא שאם אני יסרב לקורס ואני יקבל תאריך גיוס חדש כצפויי אבל הדחיית גיוס שלי לא תתקבל מסיבה שהיא ואני ידפק עוד יותר מהילדים מהכיתה שלי באיזה תפקיד כלל צה"לי בחיל האוויר, שגם פה יש לי בחירה שאני לא רוצה בכלל לעשות וזה במקום להידפק בתפקיד דפוק בחייל האוויר ולעבור מיונים לקורס טייס ויום סיירות שאין לי מושג אם יביאו לי לעשות אותם כשאני יהיה כבר מגוייס כי בחיים לא שמעתי על אף אחד שנדחו לו המיונים האלה עד ליום שהוא צריך להתגייס, והבחירה היא לסרב לעלות לאוטובוס בבקו"ם ולקוות שיביאו לי תפקיד בקרבי ושזה לא ידפוק לי את הסיכוי לצאת לקצונה מאוחר יותר, הייתי רוצה ללכת אפילו לשיריון, רק לא להיות ג'ובניק.

השאלה שלי היא לא ספציפית אלה היא יותר כמו יעוץ, יש פה מישהו שעבר סיפור דומה או שהוא הכיר מישהו בסיטואציה דומה לשלי.
אני ישמח לכל חתיכת אינפורמציה שאפשר ואני יכבד כל דעה של האנשים פה.
מה הייתם עושים במקומי?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2013, 19:15
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
לדעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי striker95 שמתחילה ב "שאלה|לא נראה לי שיש בצבא מישהו במצב יותר מסובך משלי"

אם השיקול של לעזור בבית מסתדר לך.. כלומר החלטת כבר שאתה רוצה קרבי,אתה מבין את המשמעויות של לא להיות בבית? אם כן, ויסתדרו בבית. אז לך על זה.
תדע שיש סיכונים, אבל שהכל בצבא אפשרי.. ושיש תקדימים לסיפורים הרבה יותר הזויים ולא אפשריים, רק צריך להתעקש.
אני לא רואה סיבה שלא יתנו לך קרבי, יש לך נתונים, אתה רוצה מאוד, תתחיל את התהליך.
אני לא יודע להבטיח לך שתקבל יום סיירות או לא, ואם כן אז בטח יגידו לך לדחות גיוס(שזה גם ככה מסתדר לך כמו שזה נראה)..
לסרב בבקו"ם כדי לקבל קרבי ממש לא יסכן את הקצונה שלך, הסר דאגה..
הטיפ הכי חשוב זה להיות רגוע, לא להתרגש מכל אידיוט שעונה לטלפון בלשכת גיוס ואומר שאיפשר, לנהל מערכה רגועה עד שתקבל קרבי, וזהו.
רק להיסגר שלצאת מהמסלול שאתה נמצא בו עכשיו זה מה שאתה רוצה.
בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר