לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2005, 19:10
  Cavalier Cavalier אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.02
צילום עזרה בזיהוי... עצם מעופף לא מזוהה בהרצליה(ברצינות)

לפני רבע שעה בערך ראיתי מביתי שבמרכז הרצליה בכיוון מערב עצם מוזר בשמיים.
בעיניים בלתי מזוינות הוא נראה לי כמו 2 קווים מקבילים בצבע לבן בוהק. הוא בהק למשך כ-10 שניות כשהוא מתקדם בצורה איטית מעלה ואז נעלם לגמרי. אחרי משהו כמו 10-30 שניות הוא הופיע שוב, רק בגודל קטן יותר, והרבה יותר ימינה מהפעם האחרונה.
מאז התהליך חזר עצמו עוד כמה פעמים, אבל אז כבר אני לא גמרי שמתי לב לשינוי במיקום שלו, כי הייתי עסוק בניסיונות לצלם אותו. מה שכן, בכל פעם שהוא הופיע הוא נעשה קטן יותר.

התמונה המקורית כולה, ללא כל שינוי חוץ מהקטנתה.

https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...08/26213794.jpg

העצם בלבד חתוך מתוך התמונה המקורית כשהיא בגודלה המקורי.
https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...08/32830449.jpg

הגדלה דיגיטלית של התמונה הקודמת.
https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...08/69602312.jpg
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2005, 19:00
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
נראה כמו JET TRAILS נפוצים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cavalier שמתחילה ב "עזרה בזיהוי... עצם מעופף לא מזוהה בהרצליה(ברצינות)"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הוא קצר ומעובה בגלל הזוית שלך ממנו, והגוון הצהוב הבוהק אופייני לתאורת שקיעה (מה שהגיוני לאור השעה והזוית בה צילמת), שים לב שצביר העננים נמוך וקרוב יותר - מה שמותיר אותו בצילו של כדוה"א.
המרחק יגרום לכך שתנועת המטוס עצמו תיראה קלילה בלבד, אבל תנועת העננים תגרום לו (בהעדר קוי מתאר קרקע מוצקים) "לשנות את מקומו" אם תתבונן בו בהפרשים של כמה דקות. אם הוא נראה כאילו הוא "זז ימינה" באינטרוולים, כנראה שהעננים לחוף הרצליה מגיבים למשטר הרוחות הסטנדרטי בחופי ישראל.
בעבר ראיתי עקבות מטוס כאלו נעלמים מאחורי עננים, או כאשר זוית הפגיעה עם השמש השתנתה - ומופיעים מחדש עם התזוזה.
יכול להיות שתשובתו של קריסטל מכסה את הנקודה הזאת - והמטוס פשוט "משחרר" את פסי העיבוי באינטרוואלים קצרים, מה שמגדיל את הסיכוי כי מדובר במטוס קרב ולא סילון אזרחי. ואם אכן מטוס קרב ובתחום האווירי של מדינת ישראל - אז ההימור שלי הוא על הF15

נערך לאחרונה ע"י NOTA בתאריך 09-05-2005 בשעה 19:05.
ישן 09-05-2005, 23:57
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אכן נראה כמו פסי עיבוי של מטוס.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cavalier שמתחילה ב "עזרה בזיהוי... עצם מעופף לא מזוהה בהרצליה(ברצינות)"

בגובה רב, הטמפרטורה נמוכה משמעותית וגורמת לאדי הדלק להתעבות לאחר יציאתם מן המנוע.

אם מדובר במטוס מתמרן - הרי שיכול להיות שמדובר באדי דלק נהפלטים מן המיכלים כתוצאה מהתפשטות טרמית. צדק מי שאמר שזוית השמש עשויה להדגיש את התופעה.

אני זוכר שפעם התלהבתי משביט שנראה בולט מאד בשמים - כולם דיברו על יופיו של השביט היילי, ואכן באותו היום הבטיחו שיראה טוב מתמיד לקראת שקיעה. הכל התאים חוץ מזה שהשביט המדהים הזה כל הזמן התקדם... עד שהפך לבואינג....

ישן 10-05-2005, 16:31
  Cavalier Cavalier אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.02
אוי אוי ...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי .::BMW::. שמתחילה ב "עכשיו אני אספר לכם מה זה באמת..."

איזה פאדיחות אתם עושים לעצמכם.
לא, לא כולם צריכים להבין במחשבים...
אבל הגיון פשוט. אם כבר הייתי רוצה לזייף, אתם לא חושבים שהייתי שם משהו קצת יותר מלהיב ?
לפחות איזה צלחת מעופפת או משהו...

ישר האשמות :-)

ועכשיו לסיבה שזה נראה מודבק. על פורמט JPEG שמעתם ?
JPEG הוא צורת דחיסה של תמונות. למה דחיסה ? כדי שהתמונה תתפוס פחות מקום.
יש דחיסות שלא משנות את תוכן המידע שנדחס (כמו דחיסה של ZIP לדוגמה), ויש דחיסות כמו JPEG ו-MPEG שמשנות גם את המידע עצמו.

JPEG יודעת לזהות איזורים בתמונה שבהם אין הבדל משמעותי עבור העין בין הגוונים. שמיים לא מעוננים בצבע די אחיד הם דוגמה לאיזור כזה. זה עוזר לחסוך במקום, כי במקום שתישמר בלחוד כל נקודה ונקודה בתמונה, התמונה נשמרת באיזורים. זה אמנם פוגם באיכות התמונה, כי הבדלים לא משמעותיים בין גוונים לא נשמרים, אבל זה מוריד בהרבה מהנפח שלה.
מה שקרה בתמונה "המזויפת" שהדחיסה זיהתה אזור מסוים שהיו בו גוונים רבים בצפיפות גבוהה(העצם), בתוך איזור בלי שוני משמעותי בגוונים(השמיים).
זאת הסיבה שזה נראה מודבק.

ועוד משהו - הבנת הנקרא.

את התמונה המקורית בגודלה המקורי לא העלתי, כי היא תופסת 900 KB.
כתבתי בפירוש שהתמונה המקורית שהועלתי הוקטנה, והתמונה שמכילה רק את העצם נחתכה מהתמונה המקורית (כן, זאת שלא העלתי, אלא שהעלתי רק הקטנה שלה).

בקיצור, פעם הבאה לפני שאתם רצים להאשים, תעשו קצת שיעורי בית ותפעילו קצת את השכל...

נערך לאחרונה ע"י Cavalier בתאריך 10-05-2005 בשעה 16:36.
ישן 12-05-2005, 15:57
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
למה בטון כזה?

אני מאוכזב מהתקשורת כאן, אנשים.
עד כמה שיצא לי ללמוד עד היום, אם תאמר דברי חכמה, הם ישכנעו גם אם לא תעטוף אותם במכפילי עוצמה כמו "טמבל" "זייפן"וכו'.

אני יודע שאני בכיוון כי יש פתגם עתיק כזה- "דברי חכמים בנחת נשמעים".

לעניין התמונה- אני מסיר את הכובע בפני מי שיש לו הידע והיכולת לנתח טכנית את התמונה ונתוניה, מן הסתם אם הממצאים אמיתיים לא צריכה להיות בעיה שלכנע אותנו הקוראים.

ודעתי שלי- השובלים הלבנים אכן נראים כפסי התעבות של כלי טיס דו מנועי. לפי הרווח בין הפסים ביחס לרוחב כל פס יחיד, אני מניח שמדובר בכלי שיש לו מנוע יחיד על כל כנף, כך שזה אמור להיות מטוס תובלה או נוסעים גדול- ברמה של בואינג 737 ומעלה, לטעמי. מצד שני, הגוף הלבן שמופיע בתמונה רחב מדי וקצר מכדי להיות גוף של כזה כלי טיס. אולם, ישנה אפשרות שעקב זווית השמש אל גוף הכלי, לא מכל אורך הגוף מתקבל החזר אור שמאפשר לנו לראותו, וכן שהאור מוחזר מאזורי שורש הכנף, מה שיכול להסביר את הרוחב הגדול מדי של העצם.
דבר נוסף- פסי ההתעבות אינם מקבילים לכל אורכם, אלא מתעגלים עם מעין "בטן" באמצעם, ואח"כ מתעקלים "ומצביעים" כאילו שאם היו מתמשכים עוד קצת הם היו חוזרים להיות מקבילים. זו לרוב צורה אופינית לפסי התעבות ש"מופרעים" עקב זרימת האויר שמושפעת ממעבר גוף המטוס, מערבולות האויר שהוא מותיר אחריו.
ואחרון- העצם נראה לא ברור וקטן, ופסי ההתעבות קצרים מאוד ביחס לרוחבם, מה שמביא אותי לחשוב שגובה הטיסה הוא בתחום העליון ממש של גובה היווצרות פסי ההתעבות. אני לא זוכר מהו, ואני חושש לכתוב שטות, אז מי שמבין מוזמן לתרום מידע. נדמה לי שהגובה הרגיל לפסי התעבות בכפוף לטמפרטורה הוא 30 ומשהו אלף רגל ועד 40 ומשהו. אני מקווה שאני פוגע קרוב...

סיכום- זה הניחוש שלי, ואשמח לשמוע תובנות נוספות. ומי שמדבר לא יפה- שיתבגר, see if i care

קורנסים לנצח
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר