לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2013, 21:55
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
טירון בגולני, אובד עצות - ההמשך!!

התגייסתי ביולי האחרון, טירון בגולני, גדוד 12.
לאחר בדיקת אורטופד התברר שהגב שלי דפוק לחלוטין, סיכוי לפריצת דיסק, ככל הנראה פרופיל 45.
אני עומד בצומת דרכים משוגעת.
נתקלתי בקצין מודיעין שנפל מקרבי, היה קמ״ן בין היתר בגולני, הסביר לי הרבה על כל הנושא ונתן לי טלפון של קצין מודיעין בכיר בחטיבה. אמר שאני יכול להתקשר אליו בכיף, להסביר לו את הסיפור ולראות מה עושים הלאה. אני מניח שבקרוב תהיה לי שיחת מג״ד לגבי המשך דרכי.
לפני זה תיכננתי לנסות לצאת מהחטיבה, אפילו בעזרת קשרים, ומשם יש לי חבר ב504 שיוכל לנסות שימשכו אותי להיות בתפקיד מודיעין אצלם ביחידה, ויש לי עוד אופציות שימשכו אותי לתפקידים במודיעין/מוסד, אבל הכל בהנחה שאצליח לצאץ מהחטיבה.
לצורך העניין יש לי קב״א 56, בסיס לשפה הפרסית (+אחלה מורה פרטית בבית שקוראים לה אמא).
המוטיבציה לשירות מעניין באמת גבוהה, ולדעתי גם היכולות.
אין לי מושג מה כדאי לי, מה לא, איך לנסות ומה לעשות.

אם תוכלו לייעץ לי על הנושא או להדריך אותי כיצד לפעול, אני באמת אובד עצות.
תודה רבה!

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 25-10-2013 בשעה 08:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2013, 16:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "במסגרת מיצוי כוח אדם, יעדיפו..."

לפחות לפני מספר שנים לא רב, מסלול הפרסית כלל קד"צ, ככה שבמובן הזה הוא כבר מאחר בחצי שנה לפחות...
לפי אתר אמ"ן יש גם משהו שנקרא "מסלול בכיר לדוברי השפה הפרסית", אבל הוא דורש "רקע מהבית בשפה הפרסית מרמה בסיסית ומעלה", ו"ידע בסיסי" זה דבר שונה מ"בסיס לידע".

לגבי הסרט של המוסד שאנשים חיים בו... מישהו מכיר מישהו שהגיע למוסד לתפקיד לא טכנולוגי אחרי שכבר התגייס ועבר טירונות? לא מישהו שמכיר מישהו ששמע על מישהו שקרא על זה בבלוג של סילברסטיין, אלא מישהו שבאמת ראה את זה קורה. יש כזה?

(הטענה של מישהו פה שפרסית לא רלבנטית לתפקידי שטח גם היא מוזרה עד הזויה. באתר המוסד מחפשים קמ"ן שטח דובר שפה זרה, והשב"כ מפרסם באופן קבוע מודעות דרושים לרכזי שטח וכד' דוברי שפות מוזרות - לא מזמן היו פרסית ורוסית, היום מופיע באתר סינית...)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-10-2013, 12:11
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן] (הטענה של מישהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
מה שהזוי זה שאתה חושב שאלו תפקידים שאפשר לבצע במסגרת השירות הצבאי.
אחרי שהוא ישתחרר הוא בהחלט יוכל למצוא תפקידי שטח בהם הידע שלו בפרסית יכול לבוא לידי ביטוי - במוסד, ב-CIA או במשמרות המהפכה... כרגע הוא מתעניין בתפקידים שהוא יכול לעשות במסגרת השירות שלו.
מה שבאמת הזוי וגם די פתטי זה שאתה חי בסרט שאנשים פשוט אומרים "משעמם לי בגולני, אולי נלך למוסד" והמוסד מגיב "הו, באמת? תודה רבה שאתה מוכן!"

ציטוט:
פותח האשכול - אם יש לך ידע בפרסית וקב"א גבוה, הרבה יחידות מודיעיניות יוכלו להיעזר בשירותיך. מודיעין גולני ו-504 דווקא פחות רלוונטיים מהבחינה הזו. אם יש לך קשרים ב-8200 או במוסד, אני חושב שזה בהחלט מקום לגיטימי לנסות להפעיל אותם. אתה יכול גם לנסות לפנות ליחידת האיתור של אמ"ן. אני לא בטוח שהם יסכימו לדבר עם מישהו שכבר מגוייס, אבל לא יזיק לנסות.
הו, כן! יחידת האיתור של אמ"ן לא תסכים לדבר עם מישהו שכבר מגויס, אבל המוסד מת על זה. הוא מחפש בנרות חיילים שכבר התגייסו לתפקידי שקר-לא-קיים-כלשהו כדי להוציא אותם מחטיבות סדירות.

ישן 21-10-2013, 21:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא יודע, תגיד לי אתה למה..."

ציטוט:
אני לא יודע, תגיד לי אתה למה הבכיינות.
אני נוטה לחשוב שזו תכונה די נפוצה בקרב אנשים שאין להם חיים מחוץ לאינטרנט, וכאלה שכבר לא מצליחים לזכור מכמה מקומות שונים העיפו אותם.
אני חושב שזה יותר קשור לטיפשות שגורמת לאנשים לדבר על אינספור נושאים שאין להם שמץ של מושג בהם, כמו תורת המשחקים, הקפאות בנייה בשטחים, משפטים (כולל הטענה המוזרה שישנם חוקים שאינם כפופים לפרשנות של בית המשפט...), ועוד ועוד ועוד; ואולי כדי להסיט את תשומת הלב מהשטויות המביכות שהוא כותב, מכנה אנשים אחרים קשקשנים...

ישן 18-10-2013, 08:36
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
אני אעשה לך סדר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "תוכלו לפרט על המאפיינים של..."

עם פרופיל 45 תוכל להישאר רק בדרג האוגדה. לא בחטיבה.
העדפה של החטיבה תיהיה למצות אותך ולא לתת לך לעבור לשום מקום אחר, וחיל מודיעין לא מעביר אנשים אליו לאחר שהם התגייסו(אלא במקרים נדירים של מזל או קשרים).
מבחינת מודיעין, תוכל לעבור למודיעין בדרג האוגדה, לצאת לקצונה משם ולהשתבץ בתפקידים בדרגי השדה-הגבוהים יחסית. להיות קמ"ן גדוד או במודיעין חטיבה כקמ"ן עם פרופיל כזה זה לא אפשרי.
לעשות בה"ד 1 והשלמת קמ"נים גדודיים דורש פרופיל קרבי(וקורס פיקודי ועוד כל מיני דברים).
לעשות בה"ד 1 ואז השלמת קמ"נים רגילה אפשרי עם הפרופיל שלך, ואני גם מכיר מקרים של לוחמים שירד להם פרופיל לפרופיל כזה והגיעו למודיעין אוגדה. להישאר בגדוד או בחטיבה לא יקרה, כמובן במידה ובאמת ירד לך הפרופיל.
התהליך יקח זמן, יצריך סבלנות ויוזמה-אם אתה מכיר מישהו שיכול לעזור לך בתהליך או שיוכל לנסות להעביר אותך לתפקיד מודיעיני שיתאים ליכולות שלך, נסה את זה.
בכל אופן חכה ותראה.

ישן 18-10-2013, 18:22
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "אז כרגע יש לי בעצם שתי..."

אני לא יודע איזה קשרים יש לך- אבל כדי למשוך מחיל לחיל צריך הרבה יותר קשרים מ"דוד שלי מכיר מישהו ששירת בבור". צריך אנשים עם הרבה כוח והרבה אינטרס. אני ממליץ לך לשנות כיוון מהדרך שבה פעלת בחודשים האחרונים ולהתחיל להשקיע בשירות שלך הרבה יותר מאשר לחשוב איך השירות שלך יכול היה להיות אחרת.

תיכף יגיע עת פליטה 02/03 ויבואו כל מיני חבר'ה ממז"י ומהחטיבה עם רשימת מכולת של תפקידים שאתה יכול לנסות לבחור בהם. תנסה להציג את עצמך בתור נכס ולא בתור נטל ותברר בקשר לתפקידי מודיעין שאתה יכול לבצע. אם אתה נמצא כרגע במפקדה תנסה להסתובב באיזור של הקמ"ניה ולדבר עם הקמ"ן של הבא"ח- לקבל המלצות ואולי ייעוץ בתחום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-10-2013, 21:35
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
הוא התכוון
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "לא הבנתי את מה שכתבת על..."

שאל תבנה על הקשרים האלה, כי הם לא עובדים בד"כ, ובטח פחות בסיטואציה שאתה נמצא בה, בשל העובדה שאתה כבר לאחר הגיוס, במקום מסויים, שלא יוותר עלייך בקלות, ואף אחד שגם רוצה לעזור לך לא ילך לריב עלייך עם השלישות של החטיבה.זה לא סוף העולם.
מודיעין באוגדה? קשה להסביר בפשטות למישהו שלא מהעסק, ובטח שבאינטרנט בצורה גלויה. עדיף שתתיעץ עם הקמ"ן של הבא"ח איכשהו, בגדול זה אומר להגיע לאוגדה(במקרה שלכם 36) למחלקת המודיעין, להשתבץ שם בתפקיד, ובהתחלה לנסות להבין מה הולך מסביבך, עד שלאט לאט תקבל מושג ותתחיל לעבוד, זה יכול להיות בתפקיד מחקרי, או בתפקיד אחר-סמב"צ בהתחלה זה נפוץ.

ישן 21-10-2013, 12:07
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "מהידע שלך, תפקידי המודיעין..."

איך שאני רואה את זה מודיעין האוגדה זה הדבר הכי קרוב שיש בצה"ל למודיעין צבאי קלאסי, או מה שנקרא לעתים מודיעין אופרטיבי. דרגים גבוהים יותר מתעסקים הרבה פעמים בסוגיות שהן יותר אסטרטגיות, ולדרגים נמוכים יותר אין מספיק כוח אדם כדי לעשות מחקר מודיעיני משמעותי, והרבה מהעבודה שלהם היא להעביר את המודיעין שמייצרים הדרגים מעליהם לקודקודים.
עבודת מודיעין מסוג זה כוללת ניתוחי קרקע, כוחות אויב, דרכי פעולה אפשריות וכו'. קצת קשה להסביר את זה על רגל אחת, אבל יש ברשת די הרבה מידע לא מסווג בנושא, ואתה יכול לחפש ולקרוא.
האם זה מעניין? תלוי את מי שואלים. זו כבר שאלה של טעם וריח.

ישן 22-10-2013, 16:02
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "זוהי לא ההתלבטות. ההתלבטות..."

"תפקיד" זאת הגדרה רחבה ביותר.
אם תגיד לבנאדם 8200 סביר להניח שהוא יחשוב שזה אחלה, רק ש8200 היא היחידה הכי גדולה בצה"ל וגם היא ככל יחידה צריכה מש"קי שלישות וטבחים.

ככה שאפילו אם יש מי שימשוך אותך ל"מודיעין/504" הרי שבסופו של דבר תלוי איזה תפקיד תבצע שם. אני לא מבין גדול ביחידות מודיעין וגם פה מן הסתם לא המקום לפתוח את זה- אבל התפקיד ה"קלאסי"של 504 דורש מצב פיזי ופרופיל שאתה לא עומד בו.

שים לב שיש פה הרבה הסתייגויות וזה גם מזכיר קצת את השאלות שלך של לפני הגיוס, אני כבר צופה הודעה בסגנון של אני מאוכזב מהתפקיד שלי ב504/בכלל לא הצליחו למשוך אותי למודיעין. ההצעה הכי טובה שאני יכול לתת לך היא קצת להוריד את הרגליים אל הקרקע, לראות את העתיד הקרוב ולא ליפול לכל מיני פנטזיות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:09

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר