לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2013, 12:49
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "הכס הקדוש ( של הרב עובדיה יוסף )"

אם נתעלם לרגע ממאבקי הכוחות בין חצרות הרבנים ונביט במאמינים - איך יהודים שאמורים לקדש את הלמידה ועולם הרוח לא מתביישים להתפלל לפסלים ותמונות ומקומות קדושים?
בלי להעליב אף אחד מאנשי הפורום המסורתיים אבל קניית צמידים, חמסות, תמונות בבא-סאלי, השתטחות על קברים - כולם נכנסים תחת "לא תעשה לך פסל וכל תמונה".
בכלל תופעות של חסידות (הרב שלי הוא המשיח, הרב שלי קיבל מאלוהים כוחות של רנטגן) מנוגדות לכל מה שאי פעם קראתי בתנ"ך. (אני זוכר איזשהו איסור על ידעונים וקוראים בעננים).
איזו מין יהדות מלמדים אותם שם? ומי משלם על זה?

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2013, 13:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אם נתעלם לרגע ממאבקי הכוחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
אם נתעלם לרגע ממאבקי הכוחות בין חצרות הרבנים ונביט במאמינים - איך יהודים שאמורים לקדש את הלמידה ועולם הרוח לא מתביישים להתפלל לפסלים ותמונות ומקומות קדושים?
בלי להעליב אף אחד מאנשי הפורום המסורתיים אבל קניית צמידים, חמסות, תמונות בבא-סאלי, השתטחות על קברים - כולם נכנסים תחת "לא תעשה לך פסל וכל תמונה".
תודה לך מר פוסק הלכה בכיר במיל' על זה.

ציטוט:
בכלל תופעות של חסידות (הרב שלי הוא המשיח, הרב שלי קיבל מאלוהים כוחות של רנטגן) מנוגדות לכל מה שאי פעם קראתי בתנ"ך.
ג2ר. אולי תחזור אלינו אחרי שתעבור את העמוד השני?

ציטוט:
(אני זוכר איזשהו איסור על ידעונים וקוראים בעננים).
אני זוכר משהו על עילגות. מעונן זה מלשון עונה, לא ענן.
גם מעשה יידעוני, אבל ממי שלא עבר יותר מעמוד בתנ"ך, אני לא מצפה לקרוא פרשנים או אפילו לדעת לחפש בגוגל...

ציטוט:
איזו מין יהדות מלמדים אותם שם? ומי משלם על זה?
יאיר לפיד ומעמד הביניים הנשחק. ואתה, כמובן.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-10-2013, 01:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הרמב״ם דווקא? הוא לא התנגד אפילו לעלייה לקברי צדיקים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
הרמב״ם קבע שהמורשת של הצדיקים היא דבריהם. לכן אין לבגר בקיברם. אני מניח, לא יודע, שגם ביחס לעליה לרגל לרהיטים שלהם הוא לא היה מצדד. כמובן, ייתכן ואני טועה, אבל אהיה מופתע למדי שכן גישה זו מתאימה לדיעותיו ביחס לקמיעות וביחס לטענות הנוגעות לגשמיות האל והנטיה להאנשת האלוהים.
לא רלבנטי לשאלה האם זה נכנס בגדר איסור עינון או מעשה יידעוני או איסור עשיית פסל. גם אתה - במקום לנחש מה היה הרמב"ם אומר, לך קרא ספר המצוות ומשנה תורה...

ישן 28-10-2013, 01:47
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני מתייחס לקשר שבין התופעות האלו ובין היהדות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]הרמב״ם קבע..."

לא משנה לי כרגע תחת איזה איסור זה נכנס אלא הגישה הכללית. אני לא קראתי ולא אקרא את משנה תורה ושאר כתבי הרמב״ם. כחילוני זה לא רלוונטי עבורי ואף שיש לי עניין בתיאולוגיה, אין לי זמן לקרוא את הכתבים האלה לצורך זה. אם אתה קראת אותם, אשריך.
כן קראתי על הרמב״ם ועל גישתו ממקורות אחרים והאזנתי פעם לקורס בנושא של האוניברסיטה הפתוחה. (מדהים מה אפשר לעשות במקביל לעיבודים סטטיסטיים מהסוג המייגע) ומהדברים היה ברור לי לפחות שהגישה שלו לא עולה בקנה אחד עם ישיבה על כיסאות רבנים ז״ל למען סגולה זו או אחרת.
נתתי אמירה ספציפית של הרמב״ם שמחזקת את הטענה. אם אתה חושב שמול האמירה הנ״ל של הרמב״ם ביחס לעליה לקברי צדיקים יש אמירות שכן עולות בקנה אחד עם עליה לרגל (או שמא ישיבה?) לכס הרב אזי אשמח ללמוד. אם קראת את כתבי הרמב״ם אז חלוק את הידע שלך עם אלו שלא, כמוני.
וכמובן, כבר כתבתי כאן עוד בחיי הרב עובדיה ז״ל שיש לי כבוד רב כלפיו וכלפי העשייה שלו בתחום הלא פוליטי. יש לי הרבה פחות כבוד למי שמטפח לו אחרי המוות מעמד של חצי אלוהים ומטפח כחלק מכך עליה לכיסא שלו. אינני בטוח כלל שהוא עצמו היה מרוצה מזה. זה גם מה שחשבתי ואני חושב ביחס לרבי מלובביץ ז״ל.
ישן 28-10-2013, 01:08
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "היי, כתבתי "בלי להעליב את..."

ציטוט:
היי, כתבתי "בלי להעליב את חברי הפורום".
אל תיקח ללב, מותר להעביר ביקורת על צורת ההתנהלות של זרמים מסויימים ביהדות, וגדולים ומבינים ממני כבר עשו זאת
יום טוב
אל תיקח ללב. מותר גם לדעת לקרוא ולא לכתוב שטויות.
למרבה הצער, אין זו חובה...

אני חושב שראוי שקודם תלמד עברית ותבין שמעונן זה לא "קורא בעננים".
דבר שני שראוי שתעשה הוא שתלמד מהו מעונן, מהו עושה מעשה יידעוני ומהו איסור עשיית פסל.
אחרי זה - אולי, רק אולי, וכנראה שלא... - תתחיל להעביר ביקורת על דברים שאין לך שמץ של מושג לגביהם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר