לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2013, 05:18
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
פצצת EMP - אחת האפשריות של ישראל בתקיפה באיראן (I-HLS)

EMP: Can Israel Catapult Iran Back to the Stone Age

Posted by Ami Dor-On

October 31, 2013

בכתבה ב-I-HLS נכתב שאחת האפשריות של ישראל בתקיפה באיראן היא שימוש בפצצת מימן שתתפוצץ בגובה של 100 ק"מ, ותייצר Nuclear Electromagnetic Pulse, or NEMP בעוצמה גדולה ביותר שתחזיר את איראן לעידן האבן. עוצמת הפיצוץ תהיה כ-1 מגהטון טנ"ט ותכסה את כל שטחה של איראן.

While the western world is busy discussing Israel’s options – by air or by sea – of attacking the Iran’s nuclear facilities in order to put a stop to Iran’s nuclear weapon development, the American intelligence community is beginning to realize that Israel plans a different sort of attack, referred to as a Nuclear Electromagnetic Pulse, or NEMP. This type of pulse is generated by a high-altitude nuclear explosion. An invisible electric wave expands outwards from the source of the blast, similar in appearance to lightning and powerful enough to totally disrupt any electronic communications in the Islamic republic. The Sunday Times has already mentioned this option, in a report based on the professional opinion of American security experts, who predicted that Israel can, using this method of attack, catapult Iran back to the Stone Age

לכל המאמר:
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2013, 13:57
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בולשיט"

אכן היו לנו הרבה דיונים בנושא. שימוש ישראלי בנשק כזה בצורה שבה הוזכר פה נראה על פניו לא סביר פרט לתרחישי קיצון באמת (בתגובה להפעלת נשק גרעיני כנגד ישראל לדוגמא).

אותי הטריד ועדיין מטריד הכיוון ההפוך. שימוש אירני בפצצה גרעינית במטרה לייצר אפקט EMP שיפגע קשה בישראל - לפגיעה כזאת יכולות להיות השלכות שלא נופלות ואולי אפילו עולות על פגיעה נקודתית של פצצה גרעינית באזור כלשהו בארץ - פחות מבחינת הרוגים ויותר מבחינת נזק ארוך טווח לתשתיות ואולי גם ליכולת התגובה של צה"ל - אני לא בטוח אם מישהו באמת יודע אילו תשתיות במדינה באמת חסינות ל-EMP של נשק גרעיני ואלו לא - ואפשר שדברים שאנו בכלל לא מייחסים להם חשיבות כרגע יקרסו ויגרמו לנזקים קריטיים ששיקומם המלא עשוי להימשך שנים - שלא לדבר אגב על השאלה מה יקרה למשל למידע על מחשבים אישיים בכל רחבי המדינה (נקודה למחשבה - חומר קריטי שווה לשקול לגבות לרשת).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 03-11-2013, 00:20
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אכן היו לנו הרבה דיונים..."

אני בטוח שנערך מיפוי של תשתיות מבחינת חסינות EMP. אמנם מיפוי כזה הוא תמיד לוקה בחסר כי יש אינספור תשתיות ובהן אינספור חוליות שדי באחת מהן כדי להפיל מערכת שלמה, אבל אני מאמין שלגופי התשתית העיקריים של מים, חשמל ותקשורת ושרותי החרום יש מושג לגבי מה שקורה אצלם. הבעיה היא, לדעתי, אחרת: להגן מפני EMP על תשתית שאתה בונה אותה עכשיו זה קל יחסית, ודי בחלק זעום מהעלות הכוללת של התשתית כדי לבצע זאת. לעומת זאת, הגנה על תשתית שכבר קיימת היא מסובכת ויקרה מאד, לפעמים היא עלולה לחייב החלפה של מערכת שאין טעם לנסות לתכנן לה הגנה. היות ורוב התשתיות הקיימות לא נבנו מתוך שיקולי EMP, נובע מכך שפרויקט לאומי למימוש הגנה כזו יעלה מיליארדים רבים וימשך שנים רבות - כאשר מידת הסיכון עצמה אינה ברורה (שאלה מעניינת: במה עדיף להשקיע 20 מיליארד ש"ח על פני עשר שנים - מיגון מפני רעידות אדמה או EMP?).

כמובן, קיימת בעיה לא פחות חמורה בתחום האזרחי: גם אם נמגן את כל התשתיות וכולן תעבודנה פיקס תחת מתקפת EMP, מתקפה כזו עלולה, בתרחיש קיצון, לקלקל כל מחשב אזרחי בישראל ולמחוק את הנתונים, להשבית כל ציוד אלקטרוני (ובכלל זה כל מכונית שיוצרה בחמש עשרה השנים האחרונות, כל מכונה תעשייתית וכן הלאה) ובאופן כללי לנטרל את המשק הישראלי באופן מוחלט. לזה אין פתרון - לא ניתן לכלוא את המשק בכלוב פאראדיי.
ישן 03-11-2013, 01:17
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "בהחלט - ולכן מדובר - לפחות..."

מהרבה בחינות זה חמור יותר מפצצה גרעינית בודדת. מצד שני, אף מדינה לא תתקוף בפצצה גרעינית בודדת; פצצה אחת תגרום נזק חמור אבל לא תנטרל את היכולת של מדינת ישראל להגיב ולא תמנע ממנה להמשיך להתקיים. אני מאמין גם שברור לתוקפים פוטנציאליים שמתקפת EMP תיחשב כמתקפה גרעינית לכל דבר ותיענה בהתאם. פצצת EMP חייבת להיות מופעלת בחלל, ולכן זהות הגורם ששיגר אותה תהיה ידועה - לא ניתן להפעיל אותה דרך ארגון טרור או באופן מוסווה אחר. לכן נראה לי שמתאר הפעלה סביר מבחינתם יהיה מתקפה משולבת - מתקפה על הערים המרכזיות בישראל, בשילוב פצצת EMP כדי להקשות על האפשרות להתמודדות עם הנזקים ושיקום. כמובן, אם נגיע למצב שתוקף יוכל לפעול באופן הזה מולנו אנחנו בבעיה חמורה מאד גם בלי EMP.

אני מסכים שהידע הקיים (לפחות מחוץ לארה"ב ואולי רוסיה) על ההשפעות של נשק EMP הוא דל מכדי לפתח תורת הפעלה שתבטיח לתוקף השגה של יעדים מוגדרים - וכאשר תוקף יודע שהוא יספוג תגובה גרעינית כדאי לו מאד להיות בטוח לגמרי שאת מטרותיו הוא ישיג. מצד שני, אני יודע גם שהאמריקאים מודאגים למדי. שמעתי בשנה שעברה הרצאה של חוקרים שעשו עבודה עבור DARPA שעניינה היה מיפוי נקודות תורפה במובן הגאוגרפי, כלומר איתור המספר הקטן ביותר של נקודות שפגיעה בהן תשבית את תעבורת הנתונים מחוף לחוף בארה"ב או בין נקודות מרכזיות ברשת. כמובן, האלגוריתם שהם פיתחו יכול לסייע לארה"ב גם למצוא איפה יש נקודות תורפה במדינות אחרות. אגב, בארה"ב יש הסוברים שתכנית הגרעין של קוריאה הצפונית מיועדת לפיתוח נשק EMP והכשלונות לכאורה של הניסויים הגרעיניים שלה נבעו מכך שהם לא מנסים להשיג yield גבוה של אנרגיה אלא פולס חזק של קרינת גמא. לפי התאוריה הזו, הקוריאנים סבורים שהם יכולים להשיג איזון אסטרטגי מול ארה"ב באמצעות נשק כזה, כיוון שהם יכולים להעלות אותו למסלול סביב כדה"א כמו לווין ולהפעיל אותו ברגע הנוח להם מעל החוף המערבי, למשל; קל לדמיין את הנזק שייגרם לארה"ב אם קליפורניה כולה (ובתוכה עמק הסיליקון) תושבת.
ישן 03-11-2013, 02:25
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "מהרבה בחינות זה חמור יותר..."

היו דיבורים שגם לאירן יש עניין בנושא וכידוע במה שהצפונים קוראנים מתעניינים אל לנו להיות מופתעים אם גם לאירנים יש יד ורגל.

אני באמת לא יודע מה ניתן לעשות מול מתאר שכזה (מעבר למודיעין, סיכול מוקדם וכל מה שכבר עושים מול מתאר גרעיני באופן כללי ואני גם מסכים עם הניתוח שלך שאויב לא יישגר פצצה גרעינית אחת או פצצת EMP אחת אלא ישגר מהלך מכריע אולי גם בשילוב התקפה מתוכננת של כוחות קונבנציונאליים באזורים אחרים בשביל להגביר את הבלבול ולהשיג הכרעה).

בגדול מה שתמיד יש לי בראש בתרחיש הזה הוא שבהנחה והאירנים לא מתכננים התאבדות המונית ברמת המדינה אין מצב שהם יוצאים מהסיפור הזה. ברור להם שלישראל יש יכולת מכה שנייה מסיבית ואפילו אם איכשהו הם יצליחו לנטרל אותה (לא בדיוק סביר אבל נגיד) מי ערב להם שארה"ב לא תחליט להגיב נגדם בעצמה בנשק גרעיני (לא שזה אסטרטגיה שהייתי סומך עליה אבל אני מדבר מנקודת המבט האירנית) - בקיצור לו אני אירני הייתי חושב דווקא על דרכים לבצע מהלך שקשה לקשור חזרה אליהם (למרות שכפי שציינת זה לא פשוט בהקשר הנוכחי).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 03-11-2013, 07:19
  טל ענבר טל ענבר מחובר עכשיו  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "מהרבה בחינות זה חמור יותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ninesouls
אגב, בארה"ב יש הסוברים שתכנית הגרעין של קוריאה הצפונית מיועדת לפיתוח נשק EMP והכשלונות לכאורה של הניסויים הגרעיניים שלה נבעו מכך שהם לא מנסים להשיג yield גבוה של אנרגיה אלא פולס חזק של קרינת גמא. לפי התאוריה הזו, הקוריאנים סבורים שהם יכולים להשיג איזון אסטרטגי מול ארה"ב באמצעות נשק כזה, כיוון שהם יכולים להעלות אותו למסלול סביב כדה"א כמו לווין ולהפעיל אותו ברגע הנוח להם מעל החוף המערבי, למשל; .

תנאי נדרש הוא הגדלת יכולת השיגור של צפ"ק, מעבר ליכולת השולית הקיימת היום. מדובר על שינוי ברמה של הרבה יותר מסדר גודל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר