לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2013, 13:11
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
איך אני יכול לחתור לקורס צלפים?

חייל באימון מתקדם, גולני, גדוד 12.
לאחר האשכולות האחרונים בהם סיפרתי והתייעצתי לגבי תפקידים שאוכל לבצע כי הפרופיל יורד ל45 בעקבות חשד לפריצת דיסק, ביקרתי אצל האורטופד הראשי של צה"ל ולאחר בדיקות וסיכום כנראה שהפרופיל יישאר 97 כי ככל הנראה הבעיה היא לא פריצת דיסק אלא משהו פשוט הרבה יותר. כרגע מחכה לצילום CT שיאשר את הדברים סופית.

המ"מ דיבר איתי ואמר שאם אני חוזר לעניינים אני אקבל פק"ל קלע כי ירדו שני קלעים במחלקה ואני יורה טוב, וכי מגיע לי פק"ל יותר רציני ממטאדור (פק"ל די חפשני שקיבלתי עקב היותי בתיסט).
תמיד רציתי להיות קלע ואני יודע שיותר קל לצאת לקורס צלפים אם הייתי קלע, דבר שאני מעוניין בו.
אשמח אם תוכלו להרחיב לגבי:
-איך אני חותר לצאת לצלפים ומתי?
-קצת רקע על הקורס ועל התפקיד לאחר מכן (איך זה משתלב בגדוד? יתרונות וחסרונות? מחלקת צלפים/צלף במחלקה/צוות "נץ" - לא מבין כלום מכל הסלט הזה)
-האם התפקיד ימנע ממני לצאת לפיקוד מאוחר יותר?

אני פותח את האשכול לאחר שכבר חיפשתי מידע באינטרנט ובפורום, ולא מצאתי יותר מדי.

תודה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2013, 11:14
  IronKnife IronKnife אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "ועוד שאלה ששכחתי לשאול ומאוחר..."

1.באמת יותר קל לצאת לצלפים אם אתה קלע, אבל אפשר לצאת גם בלי.
2.יש הבדל בין סוגי הצלפים, יש את ה-338 שאתה צריך להיות במחלקה שמיועדת להיות ה-6 במסייעת שלכם, משהו שקורה פעם ב-3 שנים, ויש 2 צלפים שיוצאים מכל מחלקה שעולה לגדוד(צלף+מאתר) שמי שבוחר אותם זה הסגל שלך בדרך כלל וזה משתנה בין סוף ההכשרה לחודש-חודשיים הראשונים בגדוד.
3.חרא פק"ל אם אתה מחפש חיים קלים. גם כשכל החברה שלך ילכו עם כלום אתה תמיד עם תיק לואו על הגב עם נשק/ציוד מאתר(למרות שהמח"ט האחרון החליט שהולכים עם הנשק צלפים ביד ואז בכלל אתה אוכל חרא), בנוסף מאוד מאוד קשה לצאת ממנו לפיקוד, אם תהיה צלף במסייעת יש אחד מהכיתת צלפים שיוצא לפיקוד, ואם תהיה צלף במבצעית זה יעיד שאתה לא מיועד לפיקוד כי אתה מיועד להיות צלף במחלקה עד השחרור שלה.
שים לב שכל הזמן תצטרף לדאוג לנשק ולהתעסק עם הצל"מ שלו דבר ששאר הלוחמים במבצעיות לא עושים.
אין אקדחים בגדודי חי"ר.
ישן 06-11-2013, 05:35
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "איך אני יכול לחתור לקורס צלפים?"

קודם כל, לא הייתי מטאדוריסט, אבל מדובר בפק״ל חשוב שלא הוכנס סתם, לזלזל בפק״ל ולהגיד שהוא חפשני יוביל לכך שלא יהיה מישהו ממוקצע (בלי קשר שכל לוחם צריך לדעת לתפעל כמעט כל פק״ל ברמת המחלקה) מתי שבאמת יהיה צורך להשתמש בו. לאחר שזה נאמר, מחלקת ה338 זה אחרי זמני אז אני לא יודע, מה שכן 2 צלפים ברמת המחלקה, ברובאיות/מבצעיות וכיו״ב, כיוון שאין יותר פלוגות מסלול בגולני, אז אני מעריך שההכשרה המ״סיית של צלפים בכל מחזור נעשית בזמן האימון המתקדם. לצלפים בגדודים אין אקדח, עם כל הכבוד, אני חושב שיש לחיילים מספיק בעיה להתמקצע בנשק האישי הארוך שלהם לא צריך להוסיף עוד נשק אישי עכשיו לבלאגן הזה, גולני יחידה מעולה, אבל היא לא דובדבן ובטח שלא ימ״מ. חוץ מזה המיקרו תבור ישמש אותך באותו אופן אפילו יותר טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר