לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2013, 01:24
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
מהפכת הכושר הצה"לי: הסוף לכפיפות בטן

בצה"ל החליטו לרענן את מבחני הכושר הגופני ולשנות את אלו הקיימים. בתכנית: בוחן קרב אישי שכל לוחם יידרש לעבור, תוספת של בחינת מקבילים, שכיבות סמיכה במקום כפיפות בטן וריצה של 3,000 במקום 2,000. מוכנים? רוץ!

במחנה 06/11/13 17:00:47

בוחני הכושר המיתולוגיים אותם מבצעים כלל המערכים בצה"ל המכונים "בר-אור", צפויים לעבור שיפצור לקראת השנה האזרחית החדשה, כחלק מעבודת מטה שטרם הסתיימה. בין השינויים הבולטים: הארכת ריצת 2,000 המטרים בבוחני הכושר הגופני הבסיסי בקילומטר נוסף, ביטול בוחן כפיפות הבטן והוספת תרגילי מתח ומקבילים למבחני הכושר של לוחמי החי"ר והיחידות המיוחדות.
......

בנוסף על בחני הכשירות הבסיסיים, הלוחמים יכינו את עצמם ל"בוחן קרב אישי" שיכנס גם הוא לתוקף בתחילת שנת 2014 ומתכונתו נמצאת בשלבי גיבוש סופיים. הבוחן יכלול ריצת שלושה קילומטר וירי לאחר מאמץ עם אפוד, נשק ומדים ויהיה חלק מהכשירות אותה יצטרך לוחם לעבור במהלך שירותו, נוסף לבוחן הפלוגה. "המצב כיום הוא שאם לוחם לא משתתף בבוחן פלוגה מסיבות כאלו ואחרות, הוא עלול לא לעשות מבחן כושר על מדי ב' וציוד מלא", ציין אל"מ גיל. "בוחן פלוגה המוכר גם הוא ישתנה: תרגיל הזחילה יבוטל ותוואי הריצה יהיה ריצת שלושה קילומטר, כאשר הקילומטר האחרון יהיה ריצה עם אלונקה בנוסף, שיטת חישוב הציון תיתן בונוס משמעותי על השתתפות גבוהה בקרב הפלוגה. "בוחן הפלוגה הפלוגה במתכונתו הישנה עודד הישגיות אישית לעומת מה שאנחנו רוצים לעודד - משימתיות קבוצתית וחיזוק החלשים", סיפר הרמ"ח.

http://www.mako.co.il/pzm-soldiers/...&pId=1898243326

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

נערך לאחרונה ע"י FiReBall בתאריך 07-11-2013 בשעה 01:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2013, 08:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מהפכת הכושר הצה"לי: הסוף לכפיפות בטן"

יש צורך לחשוב על כך שאם אין כפיפות בטן, זה לחלוטין לא מבטל את החשיבות של ביצוע כפיפות בטן כתרגיל מחזק.
אה, ועדיף לא לעשות שכיבות סמיכה עם אפוד.
אה, ועדיף להדריך מפקדים מרמת מ''כ ועד מח''ט בנושא השפעת פעילות גופנית על הגוף- פציעות, חיזוק שרירים ושלד, העמסה והתאוששות, הקשר בין שעות שינה לכשירות הגוף.
ועוד כהנה וכהנה שטויות אזוטריות שרק מומחים לפיזיולוגיה של ספורט יודעים, וכנראה שהחכמים שם בשטח לא צריכים לדעת.
אה, וד''ש לחבר'ה שם במפעל בריל, שכנראה שטוב שצה''ל לא מראה להם ממצאים על השפעות נעליהם+הפעילות הצה''לית על המונים (עשרות אלפים) של אזרחים שהיו פעם חיילים-בלי-ששאלו-אותם.
שלא נדע מצרות.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 09-11-2013, 19:46
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם אתה מתכוון לשייקר, הוא לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אם אתה מתכוון לשייקר, הוא לא חיוני. כוס רגילה (של 300 סמ"ק) תספיק, מזלג חד"פ תמיד יש בנמצא.

אני לא מכיר כוסות 300 מ"ל בצבא- מקסימום של 180/200, כוסות חד"פ כאלה מאוד יקרות ומנסיוני לערבב במקום לנער זה בכל מקרה הרבה פחות טוב.
כמובן שכל אלה זוטות יחסית, גם מה שאתה מציע הוא פתרון- פשוט פחות יעיל בהקשר של צה"ל.
ציטוט:
נכון, זה לא אמור להשביע, זה אמור לספק חלבון, כי כיום איך שאני רואה את זה חייל קרבי לא מקבל מספיק חלבון לנוכח האימונים. מנת בשר בקושי, גביע קוטג' בבוקר ואחד בערב עם 2 ביצים קשות זה לא מספיק, אולי אם אתה 60 ק"ג בלחץ.

אני מסכים, אבל כאמור- מבחינה לוגיסטית כנראה שיותר משתלם לתת פשוט טונה.
זה הרבה יותר זמין בצבא, זה כבר ברשימת המלאי אז זה יותר זול, זה לא דורש שום כלי שאין בצה"ל כדי לצרוך וזה משביע וכמובן מבחינת כמות חלבון זה פחות או יותר זהה (תלוי איזה אבקה וכו').
ציטוט:
השובע אמור לבוא מתזונה עתירת שומן. כשהתזונה עתירת פחמימות אתה תהיה רעב די מהר, בגלל שינוי רמת הסוכר.

פה אתה כבר נכנס לתיאוריה תזונתית ספציפית שאתה דוגל בה. יבוא אדם אחר ויגיד שאכן צריכת חלבון גבוהה חשובה אבל במקביל צריך לצרוך הרבה פחמימות בגלל הפעילות הפיזית המרובה ובשביל ספיגת החלבון (אני לא מניח שתספק סוכר ענבים יחד עם האבקת חלבון...)

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-11-2013, 21:31
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אם אתה מתכוון..."

שתהיה כוס פלסטיק עם מכסה, שייקר לעניים אם תרצה. לא בטוח שזה לא יעיל, אל תשכח שבניגוד לטונה זה לא בא באריזת מתכת שמוסיפה עשרות אחוזים למשקל פר אריזה. לא צריך פותחן, אם אתה מנער גם אין צורך בסכו"ם, ואין שמן שנדבק לבגדים
כמובן שיש גם חטיפי חלבון, מעט יותר יקרים ביחס לאבקה, ייתכן שצה"ל עם כוח קניה גדול ישיג בזול יותר.

טונה לבד אגב לא משביעה, מה שמשביע זה כמות הלחם שדוחסים יחד איתה.

אכן, נכנסתי לתיאוריה תזונתית אחרת, כתבתי גם עליה וגם על שינוי כללי במבנה הכושר בצבא. עוד פיתרון פשוט שאינו קרוספיט הוא קטלבלבס. ואת זה ראיתי גם באימון של המארינס.

לגבי סוכר ענבים- עבדו עליך (ועלי) - אין באמת צורך בכך. יתרה מזאת, גם מיתוס 30 גר' חלבון מקסימום בכל מנה הוא רק מיתוס.

ישן 09-11-2013, 21:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[font=Verdana][/font] שתהיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

שתהיה כוס פלסטיק עם מכסה, שייקר לעניים אם תרצה.

שוב- זה כסף. לא מעט כסף אני משער.
ציטוט:
לא בטוח שזה לא יעיל, אל תשכח שבניגוד לטונה זה לא בא באריזת מתכת שמוסיפה עשרות אחוזים למשקל פר אריזה.

השאלה אם אנחנו מדברים על מוצר לשימוש בשוטף או בחירום. כי אם אנחנו מדברים על חירום אני כנראה שאעדיף אף אחד מהשניים.
ציטוט:
לא צריך פותחן, אם אתה מנער גם אין צורך בסכו"ם, ואין שמן שנדבק לבגדים

יש פתיחה מהירה, המכסה הוא הסכו"ם האולטימטיבי והשמן...טוב, אין מה לעשות....
ציטוט:
כמובן שיש גם חטיפי חלבון, מעט יותר יקרים ביחס לאבקה, ייתכן שצה"ל עם כוח קניה גדול ישיג בזול יותר.

שזה כנראה הפתרון הכי יעיל. שבשימוש גם צ"א למיטב הבנתי וגם בשוטף של צבאות מערביים שמכבדים את עצמם.
אני כמובן לא מדבר על העלאק חטיפי אנרגיה שיש בצה"ל, אלא דברים כמו HOOAH ומתקדמים יותר.
כמובן שאתה תהיה נגד בגלל הפחמימות אבל זה דיון צד.
ציטוט:
טונה לבד אגב לא משביעה, מה שמשביע זה כמות הלחם שדוחסים יחד איתה.

תלוי. מה שבטוח זה שהיא משביעה יותר משייק.
ציטוט:
אכן, נכנסתי לתיאוריה תזונתית אחרת, כתבתי גם עליה וגם על שינוי כללי במבנה הכושר בצבא.

גם עליו יש לי הרבה השגות. הנייר סופג הכל אבל אני באמת לא רואה איך בצבא- על אחת וכמה בצה"ל, יכולים לדאוג לתזונת פליאו על כל המשמעויות הלוגיסטיות.
זה בהנחה ואתה בכלל מצליח לשכנע שזאת הדרך הנכונה.
ציטוט:
לגבי סוכר ענבים- עבדו עליך (ועלי) - אין באמת צורך בכך. יתרה מזאת, גם מיתוס 30 גר' חלבון מקסימום בכל מנה הוא רק מיתוס.

זה בסדר, מעולם לא צרכתי, מקסימום תמר-שניים. כנ"ל ה30 גר' חלבון אחרת לא הייתי דופק 300 גר' חזה עוף בארוחה, אבל אנחנו סוטים מהנושא.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-11-2013, 14:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אפשר לערבב במרוכז ולחלק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
אפשר לערבב במרוכז ולחלק לחיילים בכוסות חד פעמיות, הרי במילא הם מתאמנים כקבוצה. והכוונה היא לא להחליף את הארוחה המסודרת, אלא לבוא כתוספת מיד לאחר/במהלך האימון, בלי להתקרב בכלל לחדר אוכל.

אני מניח שאפשר, רק שעדיין צריך למדוד ולשקשק.
גם טונה בקופסה לא דורשת להתקרב לחד"א, אפשר להחזיק אינסוף ברס"פיה או בסמליה.
ציטוט:
דווקא בהשוואה לקופסאות שימורים, שייק חלבונים הוא זול יותר, מלכלך פחות, מהיר יותר לשתיה. אם אתה מתעקש שהלוגיסטיקה מסובכת מידי לחיילים, אז אפשר לשלוח חייל מהמטבח עם מיכל גדול של שייק מעורבב (או מנוער) ושרוול כוסות חד פעמיות.

כאמור-
1) אני לא אומר שזה לא פתרון, אני פשוט חושב שהוא מוצלח פחות.
2) עוד מנת חלבון אחת ביום לא עונה על הצרכים התזונתיים המוזנחים בצה"ל. כן, זה צעד בכיוון הנכון, אבל בפירוש לא פתרון.
3) כאשר מגדילים את היריעה אני חושב שהתוספת הלוגיסטית והכספית גדולים משמעותית באבקת חלבון מאשר בנניח קופסאת טונה. עדיין צריך כלים ייעודים, שיטת מדידה וכו'.
מה עושים בשטח? מה עושים אם לא נמצאים במקום שמאפשר עכשיו ערבוב של שייק עם מים?
כל חייל יכול להסתובב ברחבי הבסיס עם, נניח, קופסאת טונה בכיס. לא עם שייקר (שגם יעלה הרבה יותר כסף)
אבל שוב- זה באמת זוטות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-11-2013, 18:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=סמוראי]אפשר לערבב..."

הבעיה המרכזית היא לא חלבון, שאותו ניתן לספק מכל מיני מקורות. הבעיה היא חסר ויטמינים ומינרלים. אני בספק אם התזונה הצה"לית מספק מספיק ויטמין B12, E או K.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-11-2013, 21:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "גם זה ייפתר אם יתחילו לאכול..."

אנשים גם צריכים לאכול את זה. לא מספיק שזה יהיה זמין. ואגב, אני לא חושב שתשיג ויטמין K מכבד, אפעס...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-11-2013, 15:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מהפכת הכושר הצה"לי: הסוף לכפיפות בטן"

לא יעבוד בלי חיזוק שרירי שלד, תזונה נכונה והכשרת מפקדים לגבי השילוב של כושר-שינה-מזון-פציעות

ישן 08-11-2013, 08:12
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

להבנתי באופן כללי, הפעילות הגופנית שצריך חייל בצה"ל לבצע בזמן אמת היא ריצות ארוכות בקצב יחסית איטי (המסעות הם דוגמא טובה), ספרינטים (לרוץ ממחסה למחסה), ולסחוב משקל כבד- פצוע, אלונקה וכך הלאה. לכן לא ברור מדוע כל בוקר פותחים בריצה בקצב יחסית מהיר לזמן ארוך, זה לא רלוונטי למה שחייל יצטרך בזמן אמת.
אימון הדומה לקרוספיט אמור להיות יעיל הרבה יותר לחיילים- ספרינטים, הרמת משקולות (טכניקות אולימפיות), ריצה בקצב דידוי (בדומה לשיטת הציד של האדם הקדמון, ציד בהתשה) של 8 קמ"ש בערך למשך זמן רב- זה מה שחייל אמור לעשות בזמן אמת. תקנו אותי אם אני טועה.

ואם כבר דיברנו על תזונה- תזונה שהולכת טוב עם קרוספיט היא תזונת פליאו- עתירת שומן, מעט פחמימות, ובלי זבל מתועש. ולפני שיגידו לי שזה יקר להאכיל את כל החיילים בשר כל היום- איברי פנים הם זולים, מאוד, הם בטח יותר בריאים מקבב ונקניקיה מעובדים. שילוב של ביצים וגבינות קשות, טונה או סרדינים יהיה מצויין. שומן גם מספק יותר אנרגיה, ולכן יותר קל לסחוב פר קלוריה, ברגע שהגוף צורך שומן הוא יודע להסתדר עם מאגרי השומן שכבר יש לו (בגוף בערך 1500 קלוריות מגליקוגן, ועשרות אלפי קלוריות משומן, רק שמרבית האנשים שצורכים פחמימות לא מסוגלים לנצל אותו ביעילות). אפשר יהיה לזרוק לפח את כל האורז, הלחם והפסטה עתירי השמן המתועש שדוחפים לחיילים כל הזמן.

ישן 09-11-2013, 12:18
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10

בלי להביע עמדה, אבל כן לנסות להבין אם זה קשור-

הפורום לחוסן צה"ל מטפטף נתונים שקשורים לכושרם של הלוחמים. התזה שלהם היא שכיוון שהיכולות הנדרשות מלוחמים הן קשות מדי ללוחמות, הצבא מוריד בהדרגה את הדרישות מכלל המערך. בלי להיכנס לפרטים (אפשר למצוא לבד ברשת), הם טוענים שכל זמן שפורסמו נתונים על כך, הם הראו ששיעור ניכר של לוחמות מסיימות את השירות פצועות ונכות, לעומת שיעור קטן בהרבה של לוחמים, ושהצבא הפסיק לפרסם את הנתונים מסיבה זו.
הם גם טוענים שבמקביל, כדי שהלוחמות ייפצעו פחות, מורידים את הרף לכלל האוכלוסיה, כיוון שאי אפשר לדרוש מלוחם מה שלא דורשים מלוחמת. ההתייחסות של הצבא בדרך כלל היא "מתאימים את סרגל המאמצים", וזה אומר, במילים אחרות, מורידים את הדרישות.

(ושוב, אני לא מביע עמדה, אלא מביא דברים בשם אומרם - הפורום לחוסן צה"ל - דברים שנראים לי בעלי משמעות לנושא הדיון, גם אם הקשר לא מובן מאליו בקריאה ראשונה)

ועכשיו תרשו לי לקשור את זה לנושא הדיון - יכול להיות שיש קשר בין הטענות האלו על הורדת רמת הכושר הקרבי באופן מכוון, לבין השינוי במבחני הכושר הקרבי?

אסף.

ישן 09-11-2013, 12:39
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06

כשגרתי בארה"ב, ראיתי ופגשתי חיילים רבים מאד, שחלקם הגיעו מתקופת "קו" ארוכה ולאו דווקא מאימונים. כל הבחורים עשו רושם שהם מאד fit- אני לא מדבר על שרירנים כמו שעושים חיילים בסרטים, אבל הם תמיד נראו זקופים וחסונים. בקרב החיילות דווקא פגשתי לא מעט בחורות מאד מלאות.

גם חבר'ה שמשוחררים כבר תקופה ארוכה (אני לא מדבר על בני 40 ששירתו שלוש שנים בין 18-21) הותירו את אותו רושם של זקיפות וחוסן. אני תוהה אם מדובר במודעות לכושר שנותרה אצל המשוחררים, או שהעבודה היסודית שנעשתה אצלהם במהלך השירות הותירה את האפקט למשך זמן ארוך.

ישן 09-11-2013, 13:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "כשגרתי בארה"ב, ראיתי ופגשתי..."

זה מודעות+תקציב.

בארה"ב יש חד"כ ברמות טובות עד מעולות בכל בסיס עם גישה מלאה כולל ביצוע מד"סים, לא כמו בארץ שבמעט הבסיסים בהם כן יש חדרי כושר הם נגישים באופן בלעדי לחיילים העורפיים או עד שמישהו עושה טובה ומארגן כמה משקולות למוצב סוגרים את זה במכולה של א.ל.ח ולא פותחים לעולם, אולי רק כשמגיע איזה קודקוד.
בנוסף הכושר נבנה ולא רק נמדד בין בוחן לבוחן. המודעות לתזונה גבוהה הרבה יותר וכושר זה לא משהו שעושים רק בהכשרה או קצת באימון.

דווקא אחרי השחרור יש ללא מעט חיילים נטייה להשמנה. תרבות צריכת האלכוהול יחד עם תרבות צריכת הג'אנק פוד מאוד חזקה בצבא האמריקאי. כל עוד חיילים בשירות ויש להם מסגרת הם נשארים בכושר, כשהם יוצאים משירות ולא לוקחים את הרגלי הכושר- הם עולים מהר מאוד במשקל.
לא נדיר במיוחד למצוא אוביס במשמר הלאומי או במילואים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-11-2013, 18:51
  Arye1 Arye1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FiReBall
[b]
[/color]בנוסף על בחני הכשירות הבסיסיים, הלוחמים יכינו את עצמם ל"בוחן קרב אישי" שיכנס גם הוא לתוקף בתחילת שנת 2014 ומתכונתו נמצאת בשלבי גיבוש סופיים. הבוחן יכלול ריצת שלושה קילומטר וירי לאחר מאמץ עם אפוד, נשק ומדים ויהיה חלק מהכשירות אותה יצטרך לוחם לעבור במהלך שירותו, נוסף לבוחן הפלוגה. "המצב כיום הוא שאם לוחם לא משתתף בבוחן פלוגה מסיבות כאלו ואחרות, הוא עלול לא לעשות מבחן כושר על מדי ב' וציוד מלא", ציין אל"מ גיל. "בוחן פלוגה המוכר גם הוא ישתנה: תרגיל הזחילה יבוטל ותוואי הריצה יהיה ריצת שלושה קילומטר, כאשר הקילומטר האחרון יהיה ריצה עם אלונקה בנוסף, שיטת חישוב הציון תיתן בונוס משמעותי על השתתפות גבוהה בקרב הפלוגה. "בוחן הפלוגה הפלוגה במתכונתו הישנה עודד הישגיות אישית לעומת מה שאנחנו רוצים לעודד - משימתיות קבוצתית וחיזוק החלשים", סיפר הרמ"ח.

http://www.mako.co.il/pzm-soldiers/...&pId=1898243326

איך שהגעתי לגדוד עשיתי את ה"בוחן הזה", הבוחן התחיל בגדוד שלי, קראו לזה בוחן צפע.. אחרי שהמג"ד נהיה סמח"ט, הבוחן נכנס לכלל החטיבה ונקרא בוחן צנחן... אין פה שום דבר חדש...

צריך לרוץ 3 ק"מ עם ווסט ונשק בפחות מ-17 דק' ואחריו יש יל"מ (6/5 עובר)....
ישן 10-11-2013, 15:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אתה נכנס לנושא חשוב של בניית..."

ניסיונות עבר בהנדסה חברתית נכשלו כשלון חרוץ.

ישן 10-11-2013, 18:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא צריך להגזים..."

מה שקורה בבית הספר הוא תוצר של רצונות ההורים, ולא איזה תכתיב ממשרד החינוך. כל עוד לא יהיה חשוב להורי ישראל שהילדים שלהם יעשו ספורט בקביעות, זה לא יקרה.

ישן 10-11-2013, 20:44
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סליחה, אבל מאיפה אתה מביא את זה?"

משרד החינוך יכול לקבוע 4 שעורי ספורט בשבוע, אבל תיכון זה לא צבא ואם לנערים (ולנערות) לא מתחשק להתאמץ ארבע פעמים בשבוע וההורים לא לוחצים אז השעורים האלה ייראו כמו... טוב, כמו שעורי ספורט בתיכון. מעבר לכך, כל דבר בא על חשבון דברים אחרים. אם פתאום צריך לקלוט מספר כפול של מורים לספורט ולהקדיש שעות, אז יצטרכו לצמצם מקצועות אחרים. כאמור - נגד רצון ההורים. מה דעתך: מנהלים מעונינים לפעול נגד רצון ההורים? ממש לא. הם יכולים למסמס הנחיות של המשרד? בוודאי. שרי חינוך מעונינים לפעול נגד רצון ההורים? גם לא, הם רוצים להבחר גם בעוד ארבע שנים. בקיצור: במדינה דמוקרטית אם אתה רוצה לשנות משהו כדאי שתתחיל בלשכנע את הציבור שגם הוא רוצה את זה. כפייה כבר לא עובדת פה.
ישן 10-11-2013, 21:07
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ריצות ארוכות הן לא הדבר הכי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
צריך לשנות מהיסוד את שיעורי הספורט. במקום לזרוק לילדים כדור וללכת לשבת בצד, צריך ללמד אותם עקרונות בסיסיים של אימון גופני- הרמת משקולות, גמישות, קרדיו מתפרץ ובקצב איטי וכך הלאה.

השינוי צריך להגיע כבר בשלב היסודי, כי במצב של היום הילדים מגיעים רקובים כבר לביניים ותיכון, ומשם הם פשוט ממשיכים.

מרבית הנוער מעשן, שמן, ורחוק מלהיות בכושר.

% מאוד קטן באמת שומר על כושר (כושר קרבי וכ'ו), ואלה חבר'ה שמתגייסים ליחידות קרביות וצפונה.

באופן כללי שיטת ההוראה בישראל דיי גרועה, אז אין פלא שיש לזה גם השלכה על ענף הספורט (ואנשים מתפלאים למה לא גדלים כאן ספורטאים).

ישן 10-11-2013, 21:53
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני זה לא דוגמא....
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זכור לי שאתה רץ 10 ק"מ, לא?..."

לריצות של מעל 5 קילומטר הגעתי אחרי כמה וכמה שנים של ריצות למרחקים קצרים יותר. אני חושב שעצמות הרגליים שלי התחזקו בהדרגה ולכן אני יכול היום לרוץ מרתונים מבלי שאסבול אי פעם מבעיות אורתופדיות. כשכתבתי על שלד התכוונתי גם לגעתצות הגפיים, שהן (שברי הליכה) בעיה מרכזית של מתגייסים. התחזקות עצמות הרגליים לרמה שתוכל לעמוד במעמסים גבוהים לוקחת זמן. זה לא יקרה תוך חודשיים.
ולא צריך חדר כושר. אפשר לפתח את שרירי השלד יפה באמצעות מתקנים פשוטים מאוד כמו מתח ומקבילים, ואפשר להשתמש בהתנגדות משקל הגוף בשלל דרכים. ראיתי מתאגרפים בנויים לתלפיות וחזקים להפליא אשר לא הרימו מימיהם אפילו משקולת אחת משום שהם לא רצו לעלות משקל ו/או לקצר את השרירים.
ישן 12-11-2013, 03:05
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

זה נושא שבמחלוקת
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הכוונה שלי היתה לבריאות הלב...."

אימון בעצימות גבוהה מדי, הן מבחינת המשך והן מבחינת רמת הדופק. נחשב היום למזיק. לכן, ההמלצה שלי היא על 20-30 דקות של מאמץ אירובי מתון, 3-4 פעמים בשבוע. אני אישית מכור לריצות ארוכות ולכן מאוד לא מסופק מריצה של פחות משמונה קילומטר. אבל אני משתדל לרוץ בקצב איטי יחסית (5 דקות לקילומטר) כשלא מדובר במירוץ.
לגבי חיזוק ללא משקולות אני די בטוח שעד לרמה מסוימת אפשר להסתדר יפה ללא משקולות או, לכל היותר, תוך שימוש במשקלים מאולתרים (יענו, ללא חדר כושר). המתאגרפים שיצא לי להכיר לא היו מקצוענים אסל לפחות אחד מהם היה אלוף ישראל לנוער במשקלו והוא (ולעדותו גם שאר חבריו) לא התעסק עם משקולות.
ברור שאפשר לעבוד עם משקלות כך שהשרירים יתחזקו מבלי להעלות משקל אבל להרבה אנשים זה בעייתי.
אני באמת מאמין שבחור שעושה במתאמן בקביעות באמצעות מתח, מקבילים ותרגילי קרקע יסתדר יפה עם סחיבת משקלים, כל עוד העליה ברמת המשקלים נעשית במדורג, הציוד טוב ונשיאת המשקל נעשית בתבונה.
שמע, האימונים שלי כנער לא כללו כמעט משקולות והייתי לתקופה מסוימת מאגיסט למרות ששקלתי רק 67 קילו (ביום טוב) בלי שיגרם לי כל נזק.
לא שאני נגד חדר כושר...אני עצמי התאמנתי בגילאים מאוחרים יותר די הרבה בחדרי כושר כשהתחשק לי להיות שרירי יותר. אם אפשר לשלב חדר כושר באימונים זה מצוין. הנקודה שלי היא רק שהעדר חדר כושר איננה תירוץ מספק.
ישן 12-11-2013, 04:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה נושא שבמחלוקת"

אפשר הכל רבותי. הבעיה קשורה לצורך לפתח חוזק שריר, סיבולת שריר וגמישות בכל חלקי הגוף, ובמיוחד בגב וברגליים, תוך כדי ביצוע הכשרה שמתמקדת בכלל בתחומים אחרים. אתה אולי יכול להיות מאגיסט במשקל 67 ק"ג לתקופה קצרה ללא חיזוק שרירי גב, חגורת כתפיים וכדומה, אבל אתה לא תהיה מאגיסט (קרי, כזה שעושה שנתיים עם הכלי) בלי להפצע.
הבעיה העומדת בפני המ"מ והמ"פ המכשירים היא העובדה שרוב החיילים שלהם מוותרים לעצמם באימון גופני. לכן, כל תרגיל שלא דורש עבודה מול משקל נגדי שצריך לדחוק/למשוך/לג'נגל אותו, לא יתבצע כמו שצריך. למ"מ אין יכולת בקרה על 30 חיילים, במיוחד כאשר יש לו שלושה מ"כים עם הכשרה חלקית מאוד וסמל נצנצ. אי לכך, צריך למצוא את הכלי החסכוני ביותר, אבל גם היעיל ביותר בשביל לאמן נפח גדול של חיילים ביעילות, וכל השאר ממש לא משנה.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 12-11-2013 בשעה 04:54.
ישן 12-11-2013, 15:41
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

זו בהחלט נקודה מעניינת
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אפשר הכל רבותי. הבעיה קשורה..."

דרך אחת להתמודד היא לשלוח חיילים לקודס מדא״גים כסוג של צ׳ופר על מנת שיהיו לך בפלוגה כמה מומחים משוגעים לדבר. ככה עשו איתי ועם עוד מספר חיילים בפלוגה שלי.
ברור שזה רלוונטי פחות למסלול/טירונות. יש תרגילים שאפשר לזייף בהם, אך ר. עד גבול מסוים. וזה כולל גם את המתח וגם את שכיבות השמיכה. עובדתית, בין הבראור של פתיחת הטירונות לזה של סופה כל החיילים השתפרו מאוד בעליות המתח וכפיפות הבטן. אבל יכול להיות שאתה צודק ןצריך לחשוב על תרגילים שיכולת הזיוף בהם מינימלית. גם זה לא מחייב חדר כושר. מה שבטוח הוא שבשביל שזה יעבוד צריך שאת נושא הכושר יקחו עלעצמם מי שהוכשרו לכך ולא המ״כים והמ״מים.
ישן 12-11-2013, 17:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס] מה שבטוח הוא..."

כי הם לא אנשי המקצוע ואין שום סיכוי שיעשו כאלה. אם בצבאות בהם אורך השירות של מש"קים הוא ארוך יותר משירות כולל בארץ הכשרת הפרט נעשית ע"י אנשי מקצוע, על אחת כמה וכמה בצה"ל. להכשרת הפרט אין קשר להכשרת המסגרת,ובצה"ל אם מכשירים אותך למשהו, מכשירים אותך לאפשרות השניה.

ישן 12-11-2013, 18:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כי הם לא אנשי המקצוע ואין שום..."

1) אני לא מכיר מדא"ג, מד"ס או מש"ק קליעה בצבא האמריקאי. את הכל מבצע הDI או הDS בשלב ההכשרה ואח"כ המפקדים.

2) אין שום סיבה שיובילו את זה אנשים שהם לא מפקדים. כן, הם בהחלט יכולים וצריכים לעזור לנסח תוכניות, לבצע בקרה וכו'- אבל המוציאים לפועל חייבים להיות המפקדים.

3) אנשים שיוצאים מקורס מדא"גים של צה"ל (אני מדבר על הקורס הקצר ללוחמים, לא הקורס המלא) הם לא בדיוק שיא המקצועיות בכושר גופני. אני לא בטוח כמה אם בכלל הם עולים בידע על קורסי המפקדים שגם הם בסיסיים ביותר, כידוע.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-11-2013, 18:45
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

בזמני היה פער עצום במקצועיות
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) אני לא מכיר מדא"ג, מד"ס או..."

שמע, ביחידה שלי עברתי גם את קורס המפקדים (מקביל למט"קים בשריון) ואחר כך גם קורס מדא"גים בויינגייט. באותה עת לפחות הקורס היה זהה לכולם. לא היה דבר כזה "קורס מקוצר". אני חייב לומר שמבחינת אימון גופני ההכשרה בקורס הפיקודי הייתה אפסית ומטה מזה. המעט שהתייחסו אליו היה יותר מזיק ממועיל. הקורס בווינגייט היה רציני מאוד, ואני עברתי והעברתי בחיים הרבה הכשרות בתחומים שונים. מי שסיים את הקורס בזמני היה בהחלט איש מקצוע טוב. לטעמי, לא פחות ממורה שסיים סמינר.
אישית עברתי שם גם את קורס מדריכי קרב המגע, אשר היה סביר, ואת קורס מפעילי חדר הכושר אשר באמת לא היה רציני. מבחינת אימוני הכושר הפלוגה שלנו שודרגה מאוד בגלל שכמה מהחיילים יצאו לקורסים האלה.
לגבי הצבא האמריקאי, פעם אחרונה ששמעתי על זה משהו כן היו מדריכי ספורט. ואל תשכח שבצבא האמריקאי המפקדים/מדריכים הם פעמים רבות חבר'ה שזו הקריירה שלהם למשך שנים על שנים. במצב כזה אתה יכול להעביר אותם מספיק השתלמויות מתאימות כדי שיוכלו להעביר את תכני האימון הגופני ברמה טובה.
ישן 12-11-2013, 19:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) אני לא מכיר מדא"ג, מד"ס או..."

1. ומה הם בדיוק ה DI? אלה מפקדים עם נסיון של 5 שנים (לפחות) שנבחרו לעבור קורס מיוחד להכשרת טירונים שעובר על נושאי תזונה, א"ג, קליעה, משמעת ופסיכולוגיה. אלה אנשי מקצוע. אתה רואה מקבילה אפשרית בצה"ל של גיוס חובה?
2. אני לא אומר שמדא"ג צריך להיות מפקד יחידת טירונים, אבל הוא צריך להיות חלק אינטגרלי של פיקוד מחלקתי, מכיון שא"ג הוא חלק חשוב מאוד מהטירונות.
3. הם בהחלט יודעים על א"ג יותר ממה שהמ"כ והמ"מ הממוצע יודעים.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 12-11-2013 בשעה 19:06.
ישן 12-11-2013, 19:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. ומה הם בדיוק ה DI? אלה..."

1) ציינתי את הDI/S רק בגלל שאמרת שאין לזה מקבילה בחו"ל. אני מסכים שאי אפשר לצפות מחייל חובה להיות ברמה המקצועית הזאת, אבל כן אפשר לצפות ממפקד בצה"ל להיות ברמה המקצועית של מש"ק קליעה או מדא"ג בצה"ל, לפחות מבחינת התכנים המועברים לחיילים.
2) כן, המדא"ג צריך להיות חלק אינטגרלי. הוא צריך לעזור לבנות את תוכנית האימונים ולייעץ, הוא לא צריך להעביר את התוכן. כנ"ל מש"קי קליעה ושות'.
3) שוב, לא מדבר על המד"אגים שהם במחלקה כש"ג במפקדה בבא"ח, אני מדבר על החבר'ה שמוציאים אותם לקורס צ'ופר חודש בווינגייט, אלה שקגנס דיבר עליהם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-11-2013, 21:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) ציינתי את הDI/S רק בגלל..."

בחו"ל מדובר באנשי מקצוע נפרדים שעוברים הכשרה רלוונטית, ולא מ"כים "רגילים" - זה מה שאין לו מקבילה בחו"ל.
אני טוען שסגל טירונים צריך להיות מורכב מאנשי מקצוע (בראשות שני סרג'נטים) ולא מההרכב הנוכחי. זה יהיה נחמד מאוד שמ"כ ידע כל מה שמדא"ג יודע, אבל לחלוטין לא פרקטי בהתחשב במשכי ההכשרה הרלוונטיים לצה"ל. עדיף שכל צד יתמקד במה שהוא אמור להיות טוב בו. גם להעביר אימון גופני צריך לדעת.

ישן 14-11-2013, 00:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כי 20 דק' ריצה לא מדמה שום..."

אם היא תכניס אותו עם סיבולת לב ריאה סבירה וחוזק שריר ועצם סבירים, אז דיינו.

ישן 12-11-2013, 03:48
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ריצות ארוכות הן לא הדבר הכי..."

לגבי אימון גופני:
הייתי תמיד בכושר סביר.
בכיתה י"ב הייתי רץ 2-3 פעמים בשבוע כ-3 ק"מ, מעבר לשיעורי הספורט הרציניים.
עשיתי טירונות 04 קשה, עם הרבה מסעות ומשקלים, אך יחסית לא הרבה מד"סים. במסע הסיום נשאתי מאג לאורך כ-30 ק"מ.
מיד אח"כ התחלתי ללמוד בטכניון; רציתי לשמור על כושר ולכן לקחתי קורס "התעמלות כללית". הכיתה היתה ממוצעת לגמרי, בלי נטיה מיוחדת לכושר או לריצה, בת כ-50 סטודנטים.

להפתעתי, השיעורים היו קשים משמעותית משחשבתי. בכל שיעור המורה היתה מריץ אותנו כ-20 דקות, עם שילוב ספרינטים וכו'.
איכשהוא, בסוף הסמסטר רצתי 4 ק"מ בקצב טוב מזה שבו רצתי לפני הקורס 2 ק"מ..

ייתכן והמורה היה עילוי בתחומו- אך נראה שעם קצת השקעה ומקצועות אפשר להשיג תוצאות טובות. אין סיבה שלא להגיע לרמה כזו בתיכון, וכמובן בצבא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:19

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר