לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2013, 19:02
  i have a question i have a question אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.13
איך לטפל באינפלציה בסימולטור גאופוליטי

יש סדרה של משחקי מחשב של סימולטורים גאופוליטיים (geopolitical simulator), בכל מקרה בחרתי בישראל, והתחלתי לייבא חומרי גלם מהודו ודרום אפריקה בזול (מתכת, פלסטיק, גז טבעי וכ'ו), ולמכור למערב מוצרים במחיר גבוהה, אחרי חודשיים היה רשום שהשנה תסתיים בצמיחה של 9%, אבל הבעיה שהתחילה להיות אינפלציה שעולה ב0.10-0.20% כל שבוע וההערכה של הגרעון נהייתה שלילית יותר כל פעם (לא באחזוים, אלא במיאיות עד עשיריות אחוזים), חיפשתי בגוגל מידע על אינפלציה והבעיה יש כמה סוגים, אני לא מכיר הרבה שמשחקים במשחק בישראל אז אני צריך כמה דברים בתאוריה של מצב כזה

1) איזה סוג של אינפלציה זאת?
2) במשחק יש אפשרויות רחבות, איך הייתם מטפלים בבעיה הזאת במציאות?
3) איך אפשר בפעם הבאה ליצור צמיחה עם אינפלציה מאוזנת?

תודה לעונים ולעוזרים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2013, 22:24

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Devid.G שמתחילה ב "אילו מוצרים מכרת? האם מכרת..."

במשחק אם המדינה לא מתערבת החברות הפרטיות מוכרות בעצמן את המוצרים, החומרי גלם שקניתי הם בעיקר להפקת אנרגיה ולמוצרים מתקדמים (מתכת פלסטיק וכימיקלים למוצרי אלקטרוניקה וכ'ו), ברוב הסקטורים יש פיקוח מחירים (למרות שאני חייב להודות שלא נגעתי בהם כי אני עדיין לא מבין בזה כל כך), ואלא אם מייבאים, המשק הפרטי בעצמו מייבא.

למרות זאת יש סקטורים שהייצור בארץ נמוך מצריכה בארץ, ככה שזה ייבוא בטוח, בדברים האלה לא נגעתי.

רוב הסקטורים של התעשייה הם סקטורים טכלונוגיים, של מוצרי חשמל, הנדסה מתקדמת, מחשבים ועוד, שמבוססים על סקטורים שמיוצרים בארץ ודורשים חומרי גלם בסיסיים כמו אלה שציינתי (לפי הרשימת מרכיבים), אחרי שייבאתי מהודו ודרום אפריקה את אלו ב"מחירי רצפה" הגירעון התחיל לרדת בצורה מטורפת ושיעור הצמיחה עד סוף השנה היה 9%, (לא עברה שנה, עברו 4-8 שבועות אבל יש הערכות למה תהיה הצמיחה עד סוף השנה שמתעדכנת) אחרי זה התחילה אינפלציה והגירעון התחיל להסתבך שוב.

השאלה מה לעשות, לפקח על המחירים, לייבא מוצרים שחסרים בזול, לתת הקלות מס, לתת כסף לסקטורים כדי שייעלו את הייצור? או שצריך בכלל לעבוד עם המטבע? (אפשר לשנות את הrate של הריבית), יש המון אפשרויות, אבל אני לא יודע כמעט כלום על אינפלציה אז אני לא רוצה להחמיר את המצב, בגלל זה באתי לפה.

נערך לאחרונה ע"י i have a question בתאריך 16-11-2013 בשעה 22:28.
ישן 19-11-2013, 14:02

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Devid.G שמתחילה ב "[QUOTE=i have a..."

טוב אז ככה, לא הצלחתי להוריד את האינפלציה ממש, אז השקעתי את הכסף בדברים טובים, סבסוד סקטורים חקלאיים, הוספתי עוד 20 אלף חוקרים, העליתי את רמת התחבורה ותחזוקת הכבישים לרמה הגבוהה ביותר, והורדתי מיסי turneover של חברות, בנוסף נתתי הקלות מס לכל סוגי התעשייה והחקלאות, והמשכתי לייבא בזול דברים מחו"ל, השנה נגמרה בצמיחה של 24% (אף פעם לא קרה לי דבר כזה), ואינפלציה של שש אחוז, שיחקתי חודש בשנה החדשה, ואני בונה כור גרעיני לייצור חשמל (עולה כל שנה בערך 2% מהתקציב) אבל אחרי זה זה יוריד הוצאות, ההשערת אינפלציה עומדת על שש, ובהערכת גירעון של 4.5%, אחרי תחילת שנה קיבלתי מלא הצעות לחוזים, ועדיין אפשר להביא עוד דברים שהמשק לא מייצר בזול, הבעיה שסוריה ולבנון תוקפות אותי עכשיו, ואני לא יודע אם לגייס מילואים או לא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר