לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2013, 18:53
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "במה כדאי להשתמש? מסד נותנים כל שהוא או xml שעבר הצפנה בשביל אתרים?"

ראשית -למרות שזה לא מה ששאלת- אתה לא צריך בהכרח להגביל את האפשרויות רק לשתי אלו שהזכרת, ישנן אפשרויות נוספות כגון קובץ רגיל (Plain Text), קובץ בתבנית JSON ואחרים. ובתחום מסדי הנתונים, ישנם מסדי נתונים נוספים בכלל ומסדי נתונים הפועלים כקובץ מקומי (לא כשרת) בפרט.

כדי לענות כרגע, אשנה מעט את השאלה ואחלק לא בין תבנית אחסון הנתונים, אלא בין שרת ניהול הנתונים לקובץ נתונים מקומי.
לשרת מסד נתונים יש יתרון עצום על פני קריאה מקבצים ובמיוחד עריכת נתונים בקובץ. לעומת זאת, יש לו גם חסרון קטן, לכן התשובה המדוייקת תלויה מאד בצורך שלך.
קריאה משרת מסד נתונים יכולה להיות איטית יותר מקריאה מקובץ מקומי, אך לא בהכרח כשלאחר טעינת הקובץ עליך לחפש בקובץ את המידע בשימושים כלאו, היתרונות העיקריים של שרת מסד נתונים הוא גישות מקבילות, במיוחד אם מדובר בהרבה מאד גישות במקביל (לדוגמה, עשרות גולשים או סתם מס' קריאות רציפות באותה דקה ובוודאי שאם יותר), או אף אם מעט גישות אך הרבה מאד נתונים - במסד נתונים [שהוגדר כשורה] יש אינדקס שמייעל ומקצר את זמן הגישה לנתונים, כך שבנוסף לזאת, יתכן חסכון במשאב הזכרון כי תצרוך רק את כמות הזכרון הנדרשת במקום לטעון קובץ נתונים שלם (ורק אחר כך לחפש בו את התוכן).

לעומת זאת, ישנם גם מצבי ביניים. לדוגמה, מסד נתונים SQLite. מצד אחד יש לו חלק מיתרונות של מסדי נתונים, מצד שני זהו קובץ מקומי.

פיתוח, שירות,יעוץ והדרכה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2013, 06:21

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "מה אתה ממליץ לי לעשות כאשר..."

אם אין מס' כותבים בו זמנית לקובץ (אלא רק מס' קריאות רבות בו זמנית) וקובץ הנתונים קטן, אפשר להסתפק בקובץ. אחרת, עדיף מסד נתונים.
היות וגם הלקוחות יכולים לעשות שינויים, תתכן מס' כתיבות בו זמנית ולכן עדיף מסד נתונים, כי מנהל הקבצים לא מנהל סדרי קדימויות וגם לא יכול לנעול רשומות בהתאם לצורך.
בכל אופן, אם מדובר בבסיס נתונים פשוט, אני ממליץ לך להשתמש ב-SQLite. למיטב זכורני יש שם גם תמיכה בהצפנה, אם כי זה כמובן משליך מאד על הביצועים.

חשוב לציין שלמרות שהשתדלתי לפרט בהרחבה את הנקודות העיקריות, זה לא ממצה את כל התכונות, היתרונות והחסרונות של כל צד, אלא רק התייחסות למה שכנראה חשוב עבור מקרה זה.

ישן 26-11-2013, 10:41
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "אם אין מס' [B]כותבים[/B] בו..."

בקבצים המוצפנים של ה xml אף אחד לא מבצע שינוי פרט למנהל האתר/האדמיין וכאשר הוא עושה את זה האתר מציג הודעה כמו שיש בתפוז/בפרש שהאתר תחת תחזוקה או הודעה דומה.
הם נמצאים גם בתיקייה שרק למשתמש של מנהל האתר מותר לכתוב אליה, ולמשתמש ההרגיל רק לקרוא ממנה בלבד.

לגבי הרשומות ב xml, יש לכל רשומה אינדקס לשליפה מהירה במקום לעבור על כל הקובץ ואין יותר מ 200 רשומות בקבצים האלה.
חשוב לרשום שהפיענוח של הקבצים הוא בקוד של ה php עצמו והוא מתרגם את הטקטס המוצפן לתוכן שמוצג באתר.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 26-11-2013 בשעה 10:48.
ישן 26-11-2013, 20:17

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "בקבצים המוצפנים של ה xml אף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
הם נמצאים גם בתיקייה שרק למשתמש של מנהל האתר מותר לכתוב אליה, ולמשתמש ההרגיל רק לקרוא ממנה בלבד.

זה לא ממש קשור לדיון זה, לכן אגיב רק בקצרה.
אני מניח שמדובר במשתמש ברמת הקוד שאתב כותב, לא משתמש ברמת מערכת ההפעלה והרשאות גישה לקבצים. במידה וזה אכן כך, אין משמעות לכך של"משתמש רגיל" אין הרשאות כתיבה לתיקיה.
במידה ואכן מדובר בהרשאות ברמת מערכת ההפעלה, זה משהו אחר.

ציטוט:
לגבי הרשומות ב xml, יש לכל רשומה אינדקס לשליפה מהירה במקום לעבור על כל הקובץ ואין יותר מ 200 רשומות בקבצים האלה.
חשוב לרשום שהפיענוח של הקבצים הוא בקוד של ה php עצמו והוא מתרגם את הטקטס המוצפן לתוכן שמוצג באתר.

1. אינדקס יחסוך זמן חיפוש בקובץ, אך לא את הזכרון הנדרש. בכל מקרה כל הקובץ צריך להטען לזכרון. מעבר לכך, גם האינדקס כולו צריך להטען לזכרון, מה שעלול אף לגרוע מהרווח הקטן של החסכון בזמן חיפוש בקובץ.
2. הפענוח של התוכן המוצפן דורש אף יותר משאבי עיבוד וזכרון.
3. איזו תועלת יש בהצפנה? א. אם הקובץ נגיש עבור בקשות HTTP, זו בעיה בפני עצמה ואתה צריך פשוט להעביר את הקובץ לנתיב שאינו נגיש "מבחוץ". ב. אם ההצפנה נודעה למנוע את קריאת המידע ממי שהשיג גישה ישירה לקבצים, הוא יכול להעתיק גם את הקוד ולקרוא אותו.
4. מסדי נתונים הינם תוכנות מהודרות שרצות מהר יותר מקוד PHP שלא עבר הידור (וכנראה גם מקוד PHP שכן הודר).

הידור = Compiling

ישן 27-11-2013, 22:37
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot] הם נמצאים..."

א, ההצפנה לא תועיל במקרה הזה אלא רק תפגע במשתמש הסופי והבנתי את הטעות שלי בנקודה הזאת, כי זה יפגע בזמן התגובה למשתמש הסופי באתר המיועד וזה לא בריא. אני אחליף את ה xml במסד נתונים לגישה הכללית, תודה על התיקון ישראל ו kkr3.
ב, ה xml המוצפן יועבר למקום בו משתמש אחד בלבד יעשה בו שימוש בלבד, איפה שהוא צריך להיות בו.
ג, במערכת המדוברת מדובר במשתמש מנהל מצד האתר ובמשתמש שרשראי לשנות את הקובץ באישור מערכת הקבצים עצמה.
ד, האתר עצמו נטען כ https ולא כ http למשתמש הסופי ולגבי הקוד של ה php.
ה, אני מחפש עכשיו תוכנה של הצפנה בשביל להפוך את הקוד למוצפן ככה שהקוד יהיה מוצפן באופן בטוח, אבל זה לא קשור לפורום הזה והקוד לא יעלה לרשת עד שה php יהיה מוצפן.
ו, אני אכין מסד נתונים שיחליף את ה xml ממסד נתונים של mysql.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 27-11-2013 בשעה 22:39.
ישן 26-11-2013, 20:03

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "היתרון של מסדי נתונים"

1. כפי שכתבתי, התייחסתי ל"יתרונות העיקריים"...
2. בכל מקרה כתבתי את הדברים שאמרת - ובמכוון לא בצורה בה אתה כתבת אותם
3. הדיון באשכול זה לא מיועד להתמקצעות בדיוק רב ביתרונות מסדי נתונים על פני דרך אחרת, אלא לתת מענה בשפה פשוטה דווקא, שגם קוראים שפחות מבינים יוכלו להבין את הדברים ולהסיק את המסקנה הנכונה המתאימה להם

בעיקר חשוב לי לציין שחבל שענית תשובה נחרצת (לא בהודעה אליה אני מגיב כעת, אלא בתגובתך הראשונה שכתבת באשכול זה). אמנם דבריך נכונים, אך חשוב כן להתייחס גם למקרים בהם יש יתרונות דווקא למה שנחשב פחות טוב

ישן 26-11-2013, 10:30
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בוודאי שמסדי נתונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "במה כדאי להשתמש? מסד נותנים כל שהוא או xml שעבר הצפנה בשביל אתרים?"

מסדי נתונים רלציונים, קוראים מידע ברמת בלוקים, טוענים אותו לקאש ואח"כ מבצעים עליו מניפולציה, דבר המאפשר עבודה מקבילה ע"י מירב משתמשים, תוך כדי מתן פתרונות ע"י נעילות ברמת בלוק.

באורקל למשל, אם יש בבלוק 100 רשומות, 100 משתמשים יכולים לעדכן אותי בו זמנית,
בקובץ רגיל, רק משתמש אחד יכול לעבוד עליו באותו הזמן.
בSQL SERVER, זה ברמת page....

בנוסף, העבודה מתבצעת ברמה מאוד נמוכה, אני לא יודע באיזו רמה מתבצעת עבודה של XMI, אבל בטוח לא ברמה נמוכה כמו של מסדי נתונים רלציונים.

אין מה להשוות בכלל.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 26-11-2013 בשעה 10:48.
ישן 26-11-2013, 11:06
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "מה הגבול של xml?"

ציטוט:
מספר המשתמשים שהוא יכול לתת להם לקרוא מאותו קובץ בו זמנית, וצריך לזכור שיש גם פיענוח מצד השרת של התוכן המוצפן שעובר לצד הלקוח בלי לפגוע בזמן הפעולה/תגובה של אתר למשתמש באתר?

עריכה: חשוב לי לומר שהיתרון ב xml הוא היכולת להעביר אותו לכל מקום בלי בעיות של שידרוג שיש למסדי נתונים כמו הבעיות שיש ל qc של hp ומסדי נתונים אחרים מגרסה לגרסה או מסד נתונים אחר.

בשביל לקיים מנגנון נעילות(לעבודה מרובת משתמשים), צריך מערכת שדואגת לזה, כמו מסד נתונים.
אני התייחסתי לקריאה של הנתונים מהדיסק קשיח לזיכרון, דבר התלוי בתוכנה המפעילה את הקובץ, ואני כמעט בטוח שזה לא עובד ברמות נמוכות כמו של מסדי נתונים, קרי 8K\4K....
במסדי נתונים, יש מצב שנקרא SEEK SCAN, שבו אתה צריך רשומה מסויימת, או כמות קטנה של רשומות, האופטימייזר של מסד הנתונים בוחר בסריקה שנקראת SEEK SCAN, הוא רץ על האינדקס ושולף את אותה רשומה במדויק, ולא את כלל הרשומות, דבר שלא קיים בXML FILE.

קיימת גם מערכת BUFFER CHACHE במסדי נתונים, דבר שלא שייך ובכלל לא קיים בFLAT FILE....ואפילו בACCESS, אין את זה.

בנוגע לבעיות שדרוג, בSQL SERVER למשל, ממה שאני יודע בגרסא החדשה, יש אפשרות לעשות שדרוג למסד נתונים בצורה קלילה ביותר.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 26-11-2013 בשעה 11:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:11

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר