לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2013, 08:51
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "יש דרך חוקית לעקוף את סוכן הביטוח?"

מדוע אין תחרותיות? הרי גם סוכן אחד מייצג כמה חברות ביטוח/בתי השקעות.
וכן, עקרונית מותר לך לעזוב אותו, אבל אם הסוכן שייך למנהל הסדרים, זה אומר שהמעסיק שלך עובד איתו והסוכנות גם דואגת להפרשות, משמע המעסיק לא ישמח אם לא תרצה להיות מיוצג על ידי הסוכן, ואולי יתרגז.

אתה יכול ללכת לבנק ולשבת עם יועץ פנסיוני, אתה יכול גם ללכת עצמאית לבית השקעות ולבדוק מה הם מציעים לך. אחרי שתעבור לקופה אחרת (אגב, על איזה מכשיר מדובר?), הסוכן לא יהיה ממונה על הקופה שלך. זה אומר שהחברה בה אתה נמצא כעת תגיד לסוכן לנסות לשכנע אותך להישאר, ייתכן שאז תראה שהוא כן יכול להוריד לך בדמי הניהול, כי הוא יאבד את העמלה שלו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-12-2013, 10:06
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מדוע אין תחרותיות? הרי גם..."

אין תחרותיות כי לפי המעסיק, הוא אמר לי במפורש שאני צריך להסתדר עם הסוכן הספציפי הזה, ואין לי בחירה של עוד סוכנים.
אפילו אם היה בחירה של בתי השקעות, למה שהוא יוריד את דמי הניהול?

אני חושב שהסוכן אכן שייך למנהל ההסדרים, כלומר זה הסוכן היחידי שעובד ישירות מול המעסיק.
למה שהמעסיק יתרגז? אני אדאג לכל הניהול של הדברים, זה חוסך להם את הניירת... לא?

פניתי עצמאית לחברת השקעות (הראל וכד') והפנו אותי לסוכן פנסיוני.
לא בטוח מה זה מכשיר אבל אתה יודע, הדברים הרגילים, קרן פנסיה והשתלמות...
למה הכוונה ב-"אחרי שתעבור לקופה אחרת"? הכוונה לחברה אחרת? כמו לעבור מהראל לכלל?

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 06-12-2013 בשעה 10:16.
ישן 06-12-2013, 10:12
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "אין תחרותיות כי לפי המעסיק,..."

אם יש מספר בתי השקעות שמיוצגים על ידי הסוכן, יש לו הסכם שונה עם כל אחד.
אכן, לפעמים הסוכן יילך רק לפי האינטרס שלו ויבחר עבורך מכשיר עם דמי ניהול גבוהים כי הוא מקבל עמלה גבוהה יותר לפי זה.

המעסיק יתרגז כי סוכן הסדרים לא רק מטפל בעובדים, הוא גם מטפל בהפרשות. למשל- מרכז את כל הכספים מהמעסיק ומעביר אותם בעצמו אל חברת הביטוח/בית ההשקעות. אם תלך סולו, מה שמותר לך, מחלקת השכר אצלכם תצטרך לעבוד עוד קצת.

פנית להראל שהם חברת ביטוח. חברות ביטוח עובדות עם סוכני ביטוח. ממליץ לך לבדוק אצל בתי השקעות, חלקם, במיוחד הקטנים, מנסים לצבור נתח שוק ולכן מציעים דמי ניהול יפים בלי סוכן. כמו כן- שוב, לך ליועץ פנסיוני בבנק. זה חינם, והיועץ מקבל עמלה אחידה מכל מפיץ, כלומר אין לו אינטרס סמוי כמו הסוכן.

מכשיר זה מה שכתבת, פנסיה, השתלמות וכו'. מה דמי הניהול שלך בכל מכשיר כזה?

וכן, לעבור לקופה אחרת- לעבור לחברה אחרת. אחרי שתעשה את זה תצטרך ליידע את מחלקת השכר אצלכם כדי שיתחילו להפריש לשם.

הדבר יגרום לכך ש"מינוי הסוכן" יתבטל. כלומר- הסוכן כבר לא יהיה רשום כמי שהביא אותך, ולכן לא יקבל את העמלה עליך. אם תלך לבנק למשל, המינוי יעבור אוטומטית ליועץ, כלומר הוא יהיה רשום כזה שהביא אותך.
ישן 07-12-2013, 17:48
מנהל

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אולי מה שחסר לך הוא המידע..."

חשבתי על זה אבל בדקתי גם את התאריך של הכתבה..
גם התייעצתי עם אנשים וכל אחד מבלבל..
זה לא נראה לי הגיוני שהמעסיק הספציפי הזה יפר ככה את החוק.
בכל אופן אתייעץ בבנק עם הפקיד \ יועץ פנסיוני.
חוץ מזה שכל סוכן פנסיוני שדיברתי איתו, שאל אותי במפורש "המעסיק מאפשר לך לעבוד עם עוד סוכנים?".

עריכה:

תראה בקישור הבא:
http://www.calcalist.co.il/money/ar...3590364,00.html

את זה:
ציטוט:
23.
אני איש הייטק, האם זה נכון שאם למקום העבודה שלי יש הסדר עם סוכנות (מנהל הסדר) לגבי פנסיה וקרנות השתלמות, לא אוכל לשנות את דמי הניהול גם אם אמצא הצעה טובה יותר?
סעיף 20 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופו"ג) קובע כי העובד רשאי לבחור בכל עת, כל קופת גמל לצורך הפקדת תשלומיו ותשלומי מעבידו ואסור למעביד להתנות את ההפקדה בקופה מסומית. דהיינו ,העובד בלבד רשאי להחליט לאיזו קופה להפקיד ,באיזו חברה מנהלת לבחור ללא קשר להסדר שמוצע על ידי מנהל הסדר או סוכן הביטוח. יחד עם זאת, המעבידים מפרשים כי הם רשאים לדרוש שביצוע ההפקדות לקופות שנבחרו על ידי העובד תבוצע על ידי מנהל ההסדר שבד"כ נבחר על ידי המעסיק. יש מגמה מצד הרגולטור לטפל בפוטנציאל לניגוד עיניינים הקיים לפיו המעביד בוחר במנהל ההסדר ואילו התשלום בא על חשבוןן דמי הניהול של העובד, לכן בכוונתו לנתק את שירותי התפעול מהשיווק הפנסיוני. כך שכל עובד יוכל בעתיד, לבחור גם את הסוכן/יועץ פנסיוני והמעביד ידרש להעניק שירותי תפעול ללא התניה כלשהיא. אין ספק ששלב הסליקה הכספית שתבוצע על ידי המסלקה בעוד כשנתיים תסייע לכך.

לפי מה שכתוב, למעסיק יש זכות.
וזו כתבה מסוף 2012.
לא ידוע לי שהחוק הרלוונטי המאפשר בחירת סוכן ביטוח עבר בכנסת.

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 07-12-2013 בשעה 17:59.
ישן 07-12-2013, 19:08
מנהל

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "תקרא את סעיף 20."

אני שם ציטוט של סעיף 20:

ציטוט:
(א) 20.
עובד הזכאי להצטרף כעמית לקופת גמל שאינה קרן ותיקה שמונה לה מנהל מיוחד לפי הוראות סעיף 78ז לחוק הפיקוח על הביטוח, לפי כל דין או הסכם, לרבות הסכם קיבוצי (בסעיף זה - הדין או ההסכם), או להמשיך ולהיות עמית בקופת גמל כאמור, רשאי לבחור, בכל עת, כל קופת גמל לצורך הפקדת תשלומיו ותשלומי מעבידו, בכפוף להגבלות על צירוף עמיתים שנקבעו בתקנון קופת הגמל ולהגבלות על הפקדת כספים לפי סעיף 22, ומעבידו של עובד כאמור לא יתנה את תשלום הכספים לקופת הגמל בעד עובדו בכך שיופקדו בקופה מסוימת או בקופה שיבחר העובד מתוך רשימה מסוימת של קופות, והכל אף אם נקבע אחרת בדין או בהסכם ובכפוף להוראות אלה:

(1)נקבע בדין או בהסכם כי הכספים שישלם עובד ושישלם מעביד בעדו לקופת גמל יופקדו בקופת גמל מסוימת או בקופת גמל המיועדת למטרה מסוימת, רשאי המעביד להתנות את תשלום הכספים בכך שיופקדו בקופת גמל המיועדת לאותה מטרה של קופת הגמל שנקבעה בדין או בהסכם כאמור, ואולם אם נקבע בדין או בהסכם כי על המעביד להפקיד את הכספים בקופת גמל המיועדת לאחת המטרות המפורטות להלן, רשאי העובד לבחור, לצורך הפקדת הכספים, בכפוף לפסקה (2) ובכפוף להגבלות על הפקדת כספים לפי סעיף 22, בכל קופת גמל שנועדה לאחת המטרות האמורות או בשילוב של מספר קופות גמל כאמור:

(א) תשלום תגמולים;
(ב) תשלום פיצויים;
(ג) תשלום קצבה;

(2) על אף האמור בפסקה (1), לגבי הפקדת כספים לקופת גמל שנועדה לתשלום פיצויים או למרכיב הפיצויים כמשמעותו בסעיף 21, בקופת גמל לקצבה, רשאי העובד לבחור, לענין כספים אלה, בכל קופת גמל שנועדה לתשלום פיצויים או שנועדה לתשלום קצבה, או בשילוב ביניהם, ובלבד שכספים אלה יופקדו למרכיב הפיצויים כאמור בקופה שבחר, ואם דרש זאת המעביד - יופקדו כספים אלה למרכיב הפיצויים באותה קופה שבחר העובד להפקדת מרכיב התגמולים בשל אותה משכורת.

(ב) נקבעה בדין או בהסכם, או מכוחם, קופת גמל לצורך הפקדת תשלומים כאמור בסעיף קטן (א), והעובד לא בחר קופת גמל אחרת לפי הוראות סעיף זה, על אף שניתנה לו הזדמנות לעשות כן, רשאי המעביד להפקיד את התשלומים האמורים באותה קופה, בהתאם להוראות הדין או ההסכם, או מכוחם, ולפי המטרות הקבועות בדין או בהסכם, כל עוד לא בחר העובד בקופה אחרת לפי הוראות סעיף זה; אין באמור בסעיף קטן זה כדי לפטור את המעביד מחובותיו לפי הדין או ההסכם.

(ג) הממונה רשאי לתת הוראות לביצוע סעיף זה.

אמנם המושגים די מבלבלים אבל לפי מה שאני מבין, אכן מותר לי לבחור קופת גמל, אבל יש הסתייגות מסוימת (לא בטוח שהבנתי אותה ב-100%) הקשורה לחוזה העבודה שנחתם.
ואכן, המעסיק התחמן, כתב בחוזה העבודה שהתשלומים לפנסיה וכד' יועברו לקופת ביטוח _______ (השאיר את זה ריק, כדי שיוכל למלא בעצמו בעת הצורך...)

למרות שכתוב כך בחוזה, החוק קובע שעדיין מותר לי לבחור קופת גמל, אפילו אם בחוזה כתוב קופה ספציפית.
האם הבנתי נכון?

אחרי שאני רואה משהו כביכול תמים שהופך להיות בעייתי, אני תוהה אם יש עוד דברים תמימים למראה שבעת הצורך יתגלו בעייתיים, שהמעסיק יפעיל אותם אם אפעל בניגוד למה שהוא חושב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:52

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר