לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2013, 11:44
  גרשון_ד גרשון_ד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.13
התייעצות : כבלים-מתיחת חוטים בדגמים

שלום חברים יקרים,
בהמשך לדגם האחרון שבניתי (סורד-פיש) החלטתי לנסות לבצע מתיחת חוטים בכנפיים (ואם דרך הדגם
הזה אני אבין איך וזה יצליח לי - אני אנסה ליישם לשאר המטוסים שבניתי).
יש לציין שהדגמים כבר בנויים

1. עם אלו חוטים אתם משתמשים בכדי ליצור את כבלי החיזוק ? (מטוסים דו-כנפיים, שמות של חברות החוטים ותצלומים יתקבלו בברכה - כדי שאדע על מה להסתמך כשאקנה) והיכן קונים?

2.עם איזה דבק מדביקים את החוטים הללו? ושיטת ההדבקה? (כי יש דבקים בכל מיני שיטות...גם לא
נראה לי כל כך הגיוני להדביק עם אותו דבק שאני מדביק את הדגם - הדבק של revell )

3.כיצד אתם יוצרים את המתיחה ע"מ שזה יהיה ישר?

תהיות ומחשבות-

חשבתי ליצור את הכבלים בין הכנפיים עם חוט תיל, אז לקחתי חוט פלסטיק (מכירים את החוטים הללו
שקושרים עבור כבלים של המחשב ,טלוויזיה, כדי שיווצר לחץ אתם סוגרים בסיבובים) אז לקחתי אחד
ועם סכין יפני חתכתי את הפלסטיק שלו והוצאתי את החוט תיל שנמצא במרכז - ניסיתי לראות איך זה
מסתדר עם הדגם - זה עבההה....וגם הוא לא ישר,יש עיקולים עליו - מאוד לא אסטטי

ואחר כך אמרתי שאני יעלה פה פוסט ואני אתייעץ איתכם עם כל השאלות

תודה לכם העונים והעוזרים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-12-2013, 12:24
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גרשון_ד שמתחילה ב "התייעצות : כבלים-מתיחת חוטים בדגמים"

א. מקורות:

לא חייבים לקנות - די קל לאלתר. אם אתה רוצה חוטי מתכת, תוכל לפרק חוטי חשמל מהסוג העשויים מסיבים דקיקים של נחושת. אלה ניתנים ליישור בקלות, קלים לעבודה באמצעות הידיים, מספריים ושפיץ-פלייר או פינצטה. אפשר לחתוך לפי מידה ולהדביק ע"י טיפה קטנה של סופר-גלו. אם רוצים - אפשר לעבור עליהם עם מרקר שחור.
מקורות אחרים - חוטי דייג מניילון בעוביים שונים, וכן חוטי משי שאפשר גם להשיג במגוון גוונים. אפשרות עוד יותר פשוטה היא חוטי תפירה שאפשר להתקינם כפי שהם, או "לעבור" עליהם עם סופר-גלו על מנת להחליק אותם ולמנוע מהם להיראות "צמריריים".

ב. כיצד להתקין - הכי פשוט, כפי שציינתי, ע"י טיפת סופר גלו. זה קצת בעייתי לגבי חוטי ניילון, ושם יש לי ניסיון לא רע עם דבק לפלסטיק קשה. במקרים בעייתיים באמת אני קודח חריר זיער בפלסטיק על מנת להשחיל את החוט ולקבעו במקומו בלי להשאיר עקבות שטחיים.

ג. מתיחה - אם אתה חותך את החוט לפי מידה, ללא השארת סרח עודף, לא צריך מתח רב כדי שייראה ישר. די להחזיק בחוט באמצעות פינצטה למספר שניות בעת ההדבקה על מנת שהדבק יתקשה - וזהו. ישנה שיטה הרבה יותר קשה של הצמדת החוטים דרך חורים וקיבועם אל תוך חלקי הדגם, אך את זה צריך לעשות לפני ההדבקה הסופית של החלקים, כי זה כרוך בהתאמות אחדות, זה מסורבל ודורש ניסיון.
בקטע הזה ישנו קיצור דרך: חלק ניכר מהחוטים מעוגנים אל בסיסי תמוכות הכנף. בדגמי פלסטיק - התמוכות לרוב מקובעות על הכנף בשיטת הזיז והמגרעת. אפשר לקשור חוט אל זיז התמוכה לפני הכנסת והדבקת התמוכה אל הכנף.

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 10-12-2013 בשעה 12:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר