לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2013, 16:12
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
יש כבר פיתרון מודרני
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "בזמנו כלי הרכב שהוכח יעיל..."

כלי שנתקלתי בו בשנת 2005, והוגדר אז ככלי חילוץ למקרה שצירי התנועה הסלולים יהיו פקוקים ברמה בלתי שמישה. לא ידוע לי מי מפעיל את כלים אלה (ההיגיון אומר פקע"ר, אבל זאת הנחה לא מבוססת), ולא ברור לי למה לא הופעלו אתמול בלילה במקום המשאיות טטרה הפתוחות שפינוי אזרחים חצי-קפואים בארגז האחורי (והגבוה) שלה עלול להפוך אותם לקפואים לגמרי...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
הרכבים לא נקראים BZ, אלא BV (קיצור של BVS-206), ואכן מיוצרים ע"י האאגלונדס השבדית. לחלק האחורי אין הנעה - בתוך החיבור המפרקי יש גם ציר הינע, שמסנכן את מהירות שני החלקים. הכלים הובאו לבסיס צה"ל בקרבת הרצועה והועמדן בכוננות למקרה חריג בו כל צירי התנועה הראשיים יסתמו ויהיה צורך להעביר כוחות שיטור או פינוי רפואי דרך שדות הנגב. לרכב עצמו גיר אוטומטי, והוא עביר בכל סוגי השטח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2013, 16:38
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "נראה כלי יעיל , השאלה כמובן..."

ככל שזכור לי היו שם כמה וכמה כלים שכאלה - אני מניח שבמקרה חירום אפשר להוריד גם חלק מסד"כ הכלים הלבנים של חטמ"ר חרמון אל מרכז הארץ.

העניין של נדיר הוא מונח חמקמק בהיבט המערכתי והבטחוני, כי כל פעם יש משהו נדיר אחר: סופת שלגים, הצפות, שריפת יער, וכו'. כלי כמו BV הוא כלי מצויין לתת מענה לתנועה כל סוגי הדרכים המוסדרות וגם ברוב סוגי השטח הלא סלולים כמו שלג, בוץ, סבך וכו'. הייתי שמח לשמוע שפקע"ר מחזיק כמות יפה של כלים כאלה, סביר להניח שזה חלום באספמיה...

לחברות התשתית יש שפע של כלי רכב 4x4, למען האמת אני לא חושב שחברת חשמל מחזיקה טנדרים שאינם כאלה. מה שיותר מדאיג הוא האמבולנסים, למיטב ידעתי רובם דוקא אינם מתאימים לנהיגה בדרך יותר גרועה מדרך כורכר. קיימים אמבולנסים 4x4, בכמות קטנה יחסית.

סגירה של כביש לעולם תהיה בכניסה אליו ולא ביציאה, כי אתה לא מעוניין לכלוא את הנוסעים בתוכו. כלי הרכב נתקעו כי הם לא היו מותאמים לנהיגה בשלג, לא מבחינת ציוד כמו שרשרות שלג לגלגלים ולא מבחינת הידע איך נוהגים בתנאים שכאלה.

ישן 13-12-2013, 19:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ככל שזכור לי היו שם כמה וכמה..."

בירושלים יש כמה וכמה חברות הסעות עם רכבי 4X4 ושרשראות שלג למקרה הצורך ומתאימים הרבה יותר מהצבא לצורך פינוי כזה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-12-2013, 16:27
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "תמונות מירושלים, צולמו ע"י..."

1) גם בלי מחסנית בכלי וגם מק פורק? אני מתפלא שלא אמרו להם להוציא מכלולים וזהו.

2) אחד מהלקחים של עופרת יצוקה היו להפסיק לנפק חלפ"סים מנומרים בגלל שזה יוצר בעיה בזע"ט. אני חושב שכל הקונספט שזע"ט תלוי בהדפס מנומר הוא אבסורדי אבל יפה לראות איך מיישמים לקחים בצה"ל.
מצד שני כל תפיסת עולם הלבוש הצה"לי מתבססת על מנומר=מחבלים (אפילו שזה פשוט לא נכון) אז אם סופסוף זה התערער אולי יהיה אפשר להתחיל להכניס מדים בסכמות.
אה, בעצם לא, בטח יהיה בריל #2.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-12-2013, 15:01
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "החלטה תמוהה"

כאילו בריאוסים יש חגורות לספסלים (אני מתפלא למה לא פתחו אח"י של משאיות סגורות והכניסו, וסיימו את הסיפור), יש כורח נסיבות, אזרחים זקוקים לסיוע, באלפי צבאות אחרים נוסעים בארגזים של משאיות פתוחות, טטרה זה כלי מטורף לכל תנאי, הסיכוי שלו להתהפך נמוך במיוחד שהוא מותאם כולל הצמיגים וההתנהגות שלו לתנאים קשים.

לי אישית יותר מפריע שנתנו לנהגי נגמ"ש לנהוג עם מדף פתוח, אנטנות לא מקופלות, ועם כסא למעלה במקום שיהיה סגור בתא שלו בצורה בטוחה.
החליטו להכניס נגמ"שים מה טוב, שיכניסו כמה אלפות אספקה וסוגרים פינה, ובושה וחרפה שנגמ"שים עצרו לתדלק, הבטנים של הכלים היו צריכות להיות מלאות גם אם זה נגמ"ש A1 למרות שראיתי מספיק A2 (אני בספק אם נהגים יודעים לתפעל את בורר מיכל הסולר).

ישן 14-12-2013, 18:46
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
ממראות היום בצפת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עני בעצמי שמתחילה ב "מעורבות וסיוע של צה"ל בסופות שטפונות ואסונות טבע"

יחידת הג'יפים של מועצה איזורית משגב ומשטרת ישראל הוקפצה היום לסיוע בצפת.
אני מעלה שתי תמונות רלוונטיות לפורום. יש הרבה תמונות יפות מהשלג אם כי רלוונטיות פחות לנושאים המדוברים כאן

נגמ"ש באחד מרחובות צפת. אם היינו במדינה מסודרת, הייתי אומר כי שלחו את הכלי המתאים למשימה. כיון שאנו במדינת ישראל, אני יודע ששלחו את מה שהיה בלי שום תשומת לב לפרטים

הכנסת משפחה מפונה לפיקוד צפון

לגבי החיילים עם החלפסי"ם המנומרים והווסטים הצהובים - אלו שאני ראיתי היו עם נשק לכל עשרה חיילים, שנראה הגיוני לגמרי.
כיוון שככל הנראה הביאו חיילים מטירונויות שונות שהיו מתחת ליד, אני מניח כי מספר הנפגעים מנזקי קור יעלה פלאים ביממה הקרובה
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 15-12-2013, 08:36
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
להכניס דברים לפרופורציה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עני בעצמי שמתחילה ב "מעורבות וסיוע של צה"ל בסופות שטפונות ואסונות טבע"

להכניס דברים לפרופורציה:
מאז יום חמישי אחר הצהריים ,היחידה הארצית לפינוי צירים - יחפ"צ, פעלה ברציפות עד מוצ"ש בגזרת כביש 1 ובמיוחד בקטע שורש - גינות סחרוב. היחפ"צ סייעה למשטרת התנועה הארצית בפינוי אזרחים מכלי רכב תקועים ולאחר מכן הזזת כלי רכב שנתקעו וחסמו את הכביש.
בלילה שבין יום חמישי אור ליום שישי עיקר הפעילות היתה כאמור בחילוץ נוסעי כלי רכב והבאתם למתנ"ס מבשרת ציון. הג'יפים של היחידה פעלו ברציפות תוך שהם מתפקדים כשאטלים בתנאי מזג אויר קשים ביותר.
החל מיום שישי בבוקר החלה היחידה בפינוי כלי הרכב על ציר כביש 1 והזזתם ימינה כדי לאפשר למפלסות ושופלים לפתוח לפחות נתיב אחד של תנועה לכל כיוון.

כנוכח במקום, ראיתי אמבולנסים של מד"א, כלי רכב משטרתיים, מפלסות ושופלים.
גורמי צה"ל לא היו במקום לפחות עד יום ו' בצהריים אחרי שהציר נפתח.

My 2 cents

ישן 17-12-2013, 18:10
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
צבא הוא הגוף היעיל ביותר באירועי חירום אזרחיים

לצבא יש כמות גדולה של כלי רכב 4x4 או כלים בעלי עבירות טובה בתוואי שטח קשים (טטרות ונגמשים למיניהם), יש מחסני חירום שמוכנים להפעלה מיידית בהתראה קצרה יחסית, ומהם אפשר להוציא כלים הנדסיים, מזון ואמצעי חימום (לכל הפחות שקיות חימום), ציוד רפואה ואנשי רפואה (חובשים, פרמדיקים וגם רופאים), היררכיה פיקודית ברורה, והכי חשוב - כח אדם זמין ואיכותי להפעלה תוך זמן קצר (קורסים, לוחמים בחופשה, טירונים בהכשרות קרביות). בונוס מצטרף הוא שעלות התפעול נמוכה, היות ונסמכים על תקציב הבטחון, וכח האדם מקבל משכורות קבועות (סדיר - דמי כיס קבועים), ללא תוספות על אירועים חריגים או תשלום שעות נוספות.

שום חברה אזרחית או קבוצת מתנדבים אזרחיים לא מסוגלים לספק שירות שמתקרב לשירות שצה"ל ומשרד הבטחון יכולים לספק לאירועי חירום אזרחיים, ועל כן אני מתפלא שעד היום לא הוגדרה הצמדה פלוגה / גדוד של פיקוד העורף / קורס מכים לירושלים / צפת בזמן התראה לשלג. האם ב־1992 הצליחו להסתדר באירועי השלג הכבדים ללא עזרה של צה"ל?
ישן 09-01-2020, 00:48
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

2020 סיוע בשיטפון בעיר נהריה

לוחמי קומנדו, שריון, הנדסה וכוחות נוספים הוקפצו לסייע בחילוץ אזרחים
מערכת אתר צה"ל | 08.01.2020
בעקבות תנאי מזג האוויר הקשים בצפון הארץ, פעלו בשעות האחרונות כוחות צה"ל לסיוע בחילוץ אזרחים באזורי ההצפות בצפון. כוחות צה"ל מעוצבת "הגליל", לוחמי קומנדו, שריון, הנדסה, תותחנים, חי"ר וזרוע הים, הוקפצו לסיוע באירועי ההצפות.

בנוסף, הוקצו כלי רכב צבאיים ייחודיים לצבא וסירות לחילוץ ולפינוי, המותאמים לתנאי השטח. הלוחמים סייעו בפינוי בית ספר בנהריה ובמקום התקיימה הערכת מצב בשיתוף הרשות המקומית.

כמו כן, אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה נערך באמצעות עבודות אחזקה מונעת של תשתית במחנות ובמוצבים במרחבים השונים, השלמת ציוד חורף לכלל היחידות הסדירות בדגש על חרמוניות ומעילי סערה, מחסנים עם ציוד לוגיסטי במרחבי פיקוד צפון לטיפול באירועים קיצוניים, כלים לפינוי שלגים בגזרת החרמון והכנת יחידות ייעודיות לפינוי הכוללות אנשי מקצוע וכלי רכב מתאימים.

"בשעות האחרונות עוצבת ׳הגליל׳, חטיבת ׳ברעם׳ ולוחמים ממספר גדודים נמצאים בנהריה ומסייעים לתושבים", אמר מפקד עוצבת הגליל, תא"ל שלומי בינדר. "הגענו בכוחות גדולים עם רכבים צבאיים גבוהים ואנחנו פועלים ברגעים אלו בעשרות חילוצים של מבוגרים וילדים באזור", הוא מתאר. "אנו מסייעים לפעילות גורמי החירום והעירייה במרחב. זו חלק מאחריותנו כלפי תושבי הצפון ונמשיך לתמוך ולעזור ככל שיידרש".

https://www.idf.il/%D7%90%D7%AA%D7%...95%D7%99%D7%A8/

ישן 09-01-2020, 10:53
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "האשכול הזה הזכיר לי איך שלחו..."

אל תדאג, הנגמ"שים האלו לעולם לא ייצאו משירות גם אחרי שהוא יתפוררו ותתחנן להחליף במשהו "חדיש" משנות ה-80.

אמנם קצת קטנוני אבל מפריע לי ששמים החיילים במשימת חילוץ ייעודית בגשם ושטפון אבל הם לבושים מדי ב' ופליז כאילו הם בשגרה בבסיס, או חלקם עם כומתה ותג כאילו באו לעשות צילומי דוגמנות או תרבות יום א' - אין לבוש או ציוד יעודי למשימה בתנאים האלו, מקסימום זוג מדי ב' נוסף וגרביים ספייר.

כמובן שאת העבודה הם עושים כראוי!

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 09-01-2020 בשעה 10:55.
ישן 09-01-2020, 11:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "אפשר לדעת למה שלחו אושקוש ללא..."

כי זה מה שזמין, ואני בספק אם יש משהו עם ספסלים

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:41

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר